Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 5
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

oasismanik

Povedzme si úprimne, zase to nie je až taká bomba, že pri tomto budete plakať od smiechu, ale je to milý a úsmevný seriál, na ktorom je najlepšie to, že ani po 10. (!) sériách nestráca dych a to je naozaj obdivuhodné. Väčšina postáv vám skôr či neskôr prirastie k srdcu, nie je tu žiadna kultová postava ako napríklad Barney z himym, koudy z krok za krokom alebo Joey z priateľov, ale všetci sú svojski a dobre sa dopĺňajú. Možno phill trošku vynika. A aj mužské oko bude pohladene hlavne pri pohľade na dokonalú gloriu. ()

kubilov

3 kosmopolitní rodiny a jejich malicherné problémy - občas hodně dobrá zábava. Nejlepší postavou je Phil, správnej táta. ()

instageek_cz

Sitcom, který má dohromady 11 sérií, 250 dílů a od začátku až do konce si udržuje neskutečně vysokou kvalitu. Nevěřil bych, že se za celou dobu nenajde jediná nudná epizoda, otravná dějová zápletka či jiné klasické nešvary seriálů, které běží mnoho let. Ani bych nespočítal, kolikrát jsme si při sledování vraceli zas a znovu některé scény, protože jsme u toho málem brečeli smíchy. Obrovskou předností Rodinky je silná hlavní sestava – tři příbuzné rodiny, z nichž každá řeší úplně jiné životní nástrahy. U Phila a Claire je to klasika – dlouholetí manželé, děti dospívají, a oni se snaží neztratit milostnou ani životní jiskru, což je v případě dvou tak bláznivých lidí záruka spousty nezapomenutelných momentů. Glorie je sexy hispánka žijící s Jayem, výrazně starším boháčem, proto musí okolí neustále přesvědčovat, že s ním není jen kvůli penězům. A Jay zas chtě-nechtě potřebuje dokazovat, že stačí jak jí, tak modernímu světu, úplně jinému než je ten, který si pamatuje ze „starých dobrých časů“. No a trable gay dvojice Mitchell – Cameron, ty není třeba dlouze rozebírat. Snad jen řeknu, že bych Rodinku doporučil každému, kdo je proti homosexuálním svatbám či adopcím. Jasně, je to jenom seriál, ale krásně tu uvidíte, že když se najdou dva dobří lidé, kteří se milují, tak by jim NIC nemělo stát v cestě ke štěstí, bez ohledu na jejich orientaci. Protože oni pak můžou zařídit krásný život i někomu dalšímu, kdo neměl tu kliku, aby přišel na svět do láskyplné rodiny. Celý sitcom je točený pseudo-dokumentárním stylem, díky čemuž nepůsobí přehnaně či vyumělkovaně. Naopak je všechno vždy tak nějak příjemně obyčejné, ať už se dějí sebevětší šílenosti. Zároveň se ale seriál nevyhýbá ani spoustě vážných témat, jež vždy řeší se vkusným (či rovnou geniálním) humorem. Ve finále vás tedy nikdy nesejme, naopak – jedná se o dávku pozitivní energie, která vám pokaždé zaručeně zlepší den! Hodnocení: 10/10. PS: Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

lmc

Seriál, který definuje nový standard sitcomové dokonalosti - skvělý dokumentární styl (herci občas záměrně koukají do kamery - skvělé!), výborná kamera, technicky vymazlené, skvěle napsané postavy, skvěle zahrané postavy. Je to vtipné, vtipné a zároveň vtipné, a hlavně je to můj nejoblíbenější seriál současnosti. Hodnocení postav: DOSPĚLÍ Jay Pritchett 90%, Gloria Delgado-Pritchett 92%, Claire Dunphy 97%, Phil Dunphy 100%, Mitchell Pritchett 90%, Cameron Tucker 100% DĚTI: Manny Delgado 95%, Luke Dunphy 55%, Haley Dunphy 60%, Alex Dunphy 65% /// Modern Family je nejchytřejší sitcom současnosti! ()

mata77

Fakt inteligentný humor. Okrem toho, že mi seriál dvíha náladu, dokáže mi ukázať a potvrdiť fakt, že kopec problémov v rodine je proste univerzálnych a také sú aj ich riešenia. ()

Trishka

Českej dabing je taková kouzelná krabička, která funguje způsobem, že vstupní produkt vůbec neodpovídá výsledku. Zmanipuloval mě tak, že jsem Modern family přiřadila do klasikovy kategorie never more a byla to strašná chyba. Modern family má něco z Přátel - familiérnost a chemii mezi postavami, které jsou uvěřitelné a dostatečně mimo, aby bavily bez sklouzávání k infantilnosti. Seriál se nežene do extrémů jako v případě jiné O'Neillovy rodinky a přece se vyžívá v sarkasmu a málokdy v patetických závěrech. Na špatnou náladu jako rodina vlastní. Mínus výčitky a pláč. “When life gives you lemonade, make lemons. Life will be all, like, ‘whaat?!’” – Phil’s-osophy ()

L3NKA

Supr seriál, každý díl natchne. A u Mitchella a Cama se vážně bavím, Cam je dokonalej! A když se připojí Lily s jejími komentáři, padám ze židle :-D ..Mimo to mám ráda Alex, ale čert to vem, prostě mě to chytlo ♥ ()

JannieMc

Hola Guys! =´) hodnotím po třech sezonách. - se vzpomínkou na mnoho smíchu i pousmání nad věcmi naprosto familiárními i ledově přesnými. ()

IZFNP

Že Američania seriál zbožňujú, nie je vôbec prekvapením. Pre mňa však nejde o moderného sitcomového giganta, "len" o veľmi vtipnú oddychovku s množstvom milých, uletených i nepopierateľne vtipných nápadov. Postavy sú svojimi náturami, kladnými i zápornými stránkami rozmiestnené výborne, pri čom niektoré sú vyložene skvelé (Phil je my spirit animal a celkovo Dunphyovci sú moji favoriti), iné väčšinou lezú na nervy (Vergare nikdy na chuť neprídem, napriek tomu som jej Gloriu začala mať v 6. sérii rada). Ako u väčšiny sitcomov, i tu sa nájdu slabšie diely, našťastie i v týchto prípadoch ide o úsmevnú jednohubku sympaticky zachovávajúcu rodinné hodnoty. Po 4 sériách sa vlastne i ja cítim ako člen tejto praštenej rodiny :) A musím vyzdvihnúť sériu 6., ktorá bola extrémne vydarená. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard