Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 4
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

DandaPiper

Naprosto vynikající výkony všech protagonistů. Nelze se divit, proč si tento počin USA hýčká a považuje ho za jedno z nejlepších dílek poslední doby – národní poklad - Ellen Degeneres to říkala a ta by snad nelhala. První dvě série jsou natřískaný vtipnejma scénkama opravdu neskutečně. Třetí a čtvrtá lehce polevila, ale asi jen proto, že se chystala a schovávala si materiál na skvělou pátou (Gay svatba - finálovej dvojdíl - nej!), která je zatím dle mého nejlepší ze všech. V šesté vsadili tvůrci na něco nového, mnoho dílů má svůj odlišný a specifický nápad (je vidět, že se dost riskovalo) a světe div se, povedlo se a šestá se řadí hned za sérii pátou mezi mé oblíbené, ale je to jen o chloupek, protože je opravdu výborná. Je těžké vybrat jednu oblíbenou postavu, ale asi se překonám a plácnu Camerona. Eric Stonestreet hraje gaye naprosto uvěřitelně a skvostně. Ty grimasy, ty pohyby, ta mluva, hlášky - to je opravdu výkon, který si nějaké to ocenění už zaslouží. Jeho seriálová korejská dcera Lily je další postava, co si zaslouží pochvalu …obdiv. Tak mladá herečka a tak sarkastická, to je naprostej úlet! https://www.youtube.com/watch?v=0UBUhlbSdlQ Smekám nad scénářem. Navíc nyní už po sedmi letech a stále tak svěží. Určitě stojí za zmínku i Sofia Vergara (Gloria), Julie Bowen (Claire) a její seriálová dcera Haley (Sarah Hyland). To ale neznamená, že ostatní jsou něják výrazně pozadu - vůbec, toto je opravdu seriál, kde jsou si postavy víceméně všechny rovny a navzájem se hezky doplnují a "kočkují" před kamerou. Cameo Elizabeth Banks vždy potěší. _Nyní po sedmé sérii a stále napakováno vtipem. Kvalita zdá se nekolísá. ()

AndrewNewman

Dlho som sa tomuto seriálu vyhýbal a asi to bolo len dobre, pretože až teraz som ho skutočne ocenil. Moderná rodina je asi najtradičnejší rodinný sitkom v histórii. Dokonalo využíva prvky z ostatných kultových sitkomov, ako sú trápne situácie na základe zle vypočutých či vyslovených slov z Frasiera, či poučenie na záver z Kroku za krokom. Všetko funguje veľmi dobre, vtipných situácii je dostatok a herecké výkony sú skutočne brilantné. Posledné tri série sú však točené dosť na silu, ten jemný humor, ktorý tento seriál zdobil niekoľko rokov sa už pomaly vytrácal a taká 11. séria bola skutočne zbytočná. Určite je to však plnohodnotná zábava, avšak nie je to pre mňa až taký kultový počin ako spomínaný Frasier, Priatelia či TBBT. Najlepšie postavy: Phil, Cameron, Glória. ()

Domislava95

Pro někoho je druhými Přáteli HIMYM, pro mě je to Modern Family. A i když možná sledování života desítičlenné rodiny nezní zas tak vtipně, minimálně v jedné z postav se najdete a už nebudete chtít přestat koukat. Navíc, Phila Dunphyho v životě potřebuje doopravdy každý. ()

tsatsiki

Kdo dělal na tomhle kameru? Ta kamera je amaterská, jak na naši Bezdružici. Jinak ta kamera, z které bolí oči, se to dá přežít. Sledoval jsem to, protože tam dabuje Jindřich Žampa a koukatelný sitcom, ale na Comedy centralu chodí i lepší sitcomy.35%. ()

Eywa11

Nejak som sa do tohto seriálu nehrnula aj napriek viacerým odporúčaniam. Vždy som to videla útržkovite a nejak ma to neoslovilo ani nerozosmialo.... no poslednou dobou som videla zopár častí zhruba tak z polovice série a páčila sa mi každá... Takže tomu dávam šancu, snáď si nepokazím dojem 🙂 ()

lhrstka

Pohodový seriál, který vám dokáže zvednout náladu. Dvacetiminutovka plná vtípků, zajímavých příběhů, prostě počin, který si můžete pustit kdykoliv a kdekoliv. Pokud jste fanda oddechovek, jako je TBBT, nebo HIMYM, tak si tuhle šílenou skupinu lidí (rodinku) zamilujete. 4 hvězdy + 1 za Ed O'Neilla (Al Bunda) ()

rashaverak

Dost mizerne, sledujeme to napreskacku spolecne s tretim sledovanim Big Bang Theory a nemuze to v nicem konkurovat, obcas dobry vtipek, ale 70% trapnosti, postava Ty Burrell je pro mne nesnesitelna, hodne nepomaha ani to ze HBO nenabizi ceske titulky a cesky dabing je snad jeste hrosi nez obvykle. Ty hlasy jsou u vice postav nesnesitelne. Skonceno po osmem dile prvni sezony, dele uz cekat nedokazu, osmy dil byl vrcholem trapnosti a nehumoru. ()

Sady1993

Plné palbě zabraňuje posledních pár sérií, kde se scénáristi zcela vyčerpali. Fakt škoda, že rozhoduj jen sledovanost. ()

Dejf4

Taková vtipná, dojemná, originální a naprosto sympatická rodinka, která přirostla k srdci. Vrchol ve svém žánru. 9/10▐ Zhlédnuto komplet▐ ()

MT_Y

Modern Family, je dle mě dobrý seriál... 1) Obsah jako takový je strašně jednoduchý, ale zase když bylo nějaké aktuální téma, použili ho tam a je to příjemný pak to téma vidět trochu odlehčenější... 2) Postavy, u mě vede Phil (takový věčný optimista), Gloria (věcně se snaží být taková hodná, pomáhačná atd.. Pak najednou za zády vystřelí prostě libovka 😆), Cameron (Citlivý člověk, který by chtěl aby ho každý měl rád, ale naštvat se umí 😆) Jay no dobře není to úplně Best role, ale zase potěší představitel (bylo takový paradox že před léty chudý a teď role bohatá 😆) kdybych měl říct postavy co mě bavili nejméně byla by to určitě Claire, Zrzoun (Prostě nevím měl jsem pocit že svou roli kolikrát přehrává a taky mi vadilo že kolikrát byl takový (já já já já já) atd... Many já mám rád chytrý lidi, ale on mi přišel takový jako až moc vážný no podobné jsem bral i tu dcerou těch dvou (Cameron a zrzek) taky taková nevýrazná postava a taková nevím no.... Zbylé děti, nejstarší prostě pubertacka následně dospělá s věčnými troubles, prostřední ta na mě působila jako kdyby to byla ještě otravnější kolikrát Lisa Simpson, ten nejmladší prostě kluk a pak dospívající no taková postava která je dobrá k využití když není co dát do dílu dle mě... 3) Seriál pobaví a když tak je kolikrát příjemný i k úklidu nebo k čemukoliv, je fajt že novější rady kdy děti už jsou vlastně téměř všechny dospělí a tak, trochu to opada ale zase skončili to asi dle mě v nejlepším 🤗 Akorát jako mi přišlo takový trochu klišé a fajt trapné že najednou na úplným konci všichni se vlastně rozloučili což mi nepřišlo úplně jako takový to jakože před prvním dílem jkze tam všichni žili pak jsme X let jejich životy "vidali" a na jednou to takhle skončí no klišé hloupé dle mě... Jinak hodnotím 5 hvězd 95% ()

pwc

Teď jsem zkoukl první díl a jsem nadšenej. BugHer0 to napsal výstižně (mimochodem, díky za titulky! :-) ()

sAreOn

Nemůžu jinak, vtipné, sveží a postavy, které si zamilujete. Aneb vcelku normální, ale místy velmi neobvyklá rodinka :) ()

mirka26

Po prvej sérii: Na prvých častiach som sa veľmi bavila, nedosahovalo to kvalít prvých dvoch sérií The Big Bang Theory či IT Crowd alebo prvých štyroch sérií Dva a pol chlapa, ale bola som veľmi spokojná. Potom vtip začal upadať, ale začala som ho vnímať ako príjemný rodinný seriál s vtipnými momentmi. 3* za seriál, 1* za kasting (Cameron, Gloria a Manny sú nezabudnuteľní). Druhá séria: znižujem hodnotenie na tri, toho vtipného, je veľmi málo. ()

jsed

Prílis vela marketingu na káblovkách a nakoniec to nie je az tak bohvieco... Nie je to az tak originálne a pútavé... ()

quiquiqui

Seriál, díky kterému mi How I Met Your Mother, Big Bang Theory apod. nepřipadají už tolik vtipné...vynikající...! U každého dílu jsem se zatím výborně bavil :-) ()

mark65

Tak tenhle seriál se doopravdy poved už jen těmi všemi hláškami. Stačila mi jen jedna epizoda abych si tuhle komedii oblíbil, i obsazení Eda O'Neilla skvělé. za mě 5*. ()

Hawkeyep

Je příjemné, když se po delší době objeví komediální seriál, který se až tak moc nesnaží něčím vybočit.. Narozdíl od jiných, kde je do očí bijící snaha tvůrců vymyslet, co největší šílenost. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard