Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Gotham: Vojna gangov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014 - 2018, 64 h 55 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, B.D. Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson, Genoveva Rossi, Elliot Villar, Harry Sutton Jr., Michael Buscemi, Leila Almas, Sean Ringgold, Otto Sanchez, Faith Kelly, Norm Lewis, Alexander Siddig, Damian Young, Larry Pine, Crystal Reed, Tonya Pinkins, Dakin Matthews, Benjamin Stockham, Stephen Badalamenti, Owen Harn, Joy Sudduth, Demosthenes Chrysan, Michael Cerveris, Will Janowitz, David Wenzel, Tommy Nelson, John Bianco, Stu 'Large' Riley, Marina Benedict, Tonya Glanz, Noah Robbins, Leslie Hendrix, Mary Joy, Bob Celli, Julia Chan, Peyton List, Brian J. Carter, Joe D'Onofrio, Molly Camp, Christopher Dylan White, Costa Ronin, Armen Garo, Chris Perfetti, Steven Hauck, James Lurie, Peter McRobbie, Adam Sinclair, Luciana Faulhaber, Danny Johnson, Camila Perez, Shiva Kalaiselvan, Alberto Vazquez, Greg Murphy

Komentáře uživatelů k TV seriálu (273)

S1: 75%. První série je dobrá, přesto se však nevyvarovala několika slabším epizodám. Hlavní kámen úrazu je v té marné snaze o detektivku. Většina případů dua Gordon & Bullock je totiž víceméně triviálních, přičemž tomu ani nemůže být jinak, jelikož značné množství vedlejších postav a zápletek nenechává epizodnímu pátrání GCPD dostatek prostoru. Gordon s Bullockem tak většinu případů vyřeší s prstem v nose a ve výsledku se v nich více střílí, než vyšetřuje. Závěr první řady však přece přinesl ucelenější zápletku, což seriálu jedině prospělo. S2: 85%. Vyrovnanější, ucelenější a ve výsledku tak i lepší série. Tvůrci se dokázali poučit v některých nedostatcích první sezóny a do té druhé naservírovali dva hlavní záporáky (Galavan pro první polovinu, Strange pro druhou), kteří mají dostatek prostoru, protože jejich konání po celou dobu přímo souvisí s osudy Gordona coby hlavní postavy seriálu. Potěšující také je, že Bruce Wayne zhruba od desátého dílu konečně přestává být vyloženě naivním dítětem a začíná dospívat do soběstačného a inteligentního člověka, ze kterého se má jednou stát Batman. Přesto však prozatím nemůže konkurovat nejlepším postavám seriálu, které pro mě jsou Gordon, Selina, Nygma, Penguin a Bullock. Hugo Strange se mj. také velmi povedl. S3: 75%. Over the top? Ale jo. Nuda? Ne. Třetí série je dost ujetá, rozdíly mezi zápornými a kladnými postavami se minimalizují, mrtvý postavy jsou zase živý a v jednom kuse tu řádí virus měnící lidi v nadopovaný šílence. No zkrátka cirkus. Přesto jsou zábavný díly v převaze. Oproti druhý sérii je to ale pokles a do té další půjdu spíš s obavami. S4: 65%. Už je z toho prostě komedie. Dívat se na to dá, ale bez vypnutí mozku se člověk neobejde. Je dobře, že seriál pátou sérií skončí, protože dál by to už jen těžko bylo lepší.(4.10.2016)

Úvodní díl je dost rozpačitý, všechno tu působí až moc na efekt. A snaha představit nám co nejvíc postav má za následek poněkud roztěkaný děj. Ale i přes řadu výhrad (ach, ta klišé) ve výsledku spokojenost. Pilot - 70% Po trochu nemastném neslaném začátku se nám seriál slušně rozjel a přestože pořád trpí spoustou neduhů, jako zábavná oddechovka funguje takřka na výbornou. Za schválení druhé série jsem rozhodně ráda... První řada sice měla pomalejší rozjezd, ale nakonec se divákům trpělivost vyplatila. Gotham je třeba brát lehce s rezervou a nechat se bavit tímhle zatraceně zábavným komiksovým světem. Ostatně v tragikomickém finále tvůrci jasně dali najevo, že o pobavení diváka jim jde především a nebojí se ani komických vsuvek. 1. série - 80% Kdo by čekal, že se tvůrci ve druhé řadě takhle utrhnou ze řetězu? Myšleno rozhodně v dobrém. Už nesledujeme jen detektivku s komiksovými prvky, tentokrát nám tu servírují jednoho zajímavého záporáka za druhým. Ke konci už se skoro zdá, že postavami plýtvají, aniž by jim dali dostatečně velký prostor. Naštěstí víme, že spoustu postav uvidíme díky oživovacím experimentům Huga Strange i v další řadě. Právě ono oživování v druhé polovině sezóny možná některým divákům nevonělo, já si ho naopak užívala, protože se tím Gotham definitivně stal takřka čistokrevnou komiksárnou. A pokud u takového seriálu někdo příliš řeší logiku a "nemístné nadpřirozeno", je to jen jeho problém. Tahle sezóna byla prostě jedna velká jízda bez většího zaškobrtnutí, ačkoli finále mohlo být přece jen lepší. 2. série - 100% --- Pokud lze třetí řadě něco vyčítat, pak možná až moc dějových linek, které občas působí maličko nedotaženě a uspěchaně. U toho ale mé výhrady končí, protože i tahle série byla parádní bláznivá jízda, jež nenechala diváka ani na chvíli vydechnout. Alfred v akci mě vždycky potěší a tentokrát dostával spoustu prostoru. Stejně spokojená jsem i s definitivní přeměnou Edwarda v Hádankáře, postupným vývojem Bruce, a tak bych vlastně mohla pokračovat dál. Gotham ani ve třetí řadě neubírá na tempu, pořád se něco děje a divák si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek akce. 3. série - 90% Tvůrcům nedochází dech ani ve čtvrté řadě a od samého začátku to neskutečně rozjíždějí. Při sledování Gothamu si divák dávno zvykl na to, že je to občas hotový blázinec a byť je toho šílenství v některých dílech už přece jen moc, tvůrcům se stále daří balancovat na té tenké hraně příčetnosti, aniž by seriál spadl do parodie, což při řadě záměrně komických scén hrozí. Finále bylo opět úchvatné, ale vůbec mě netěší, že budeme čekat na poslední sérii až do příštího roku. A netěší mě ani fakt, že se s Gothamem budeme muset nadobro rozloučit. 4. série - 90%(24.9.2014)

zbytočné, nevýrazné, videl som zatiaľ len prvé dva diely ale strašne nezáživné, ťažko tu niečo pochváliť /40%/(20.11.2015)

Dle názvu a slibů tvůrců jsem čekal drsnou kriminálku stavící na genius loci Gothamu, která jen tak mimoděk někde v druhém plánu bude i o batmanovském mytosu, ale která v první řadě obstojí sama o sobě jako špinavá kriminálka s nosnou dospěle nesuperhrdinskou komiksovou nadstavbou. Pravý opak je však pravdou. Zrod Batmanových (ne)přátel hraje prim a Gotham i kriminální aspekty jsou tak nějak na druhé koleji; a přitom právě tyto pasáže jsou tím nejlepším, co seriál nabízí. Obě ty roviny si navzájem brání v rozletu. Kriminální pasáže sráží to, že úplně každý s kým přijde Gordon do styku je/bude "ten či onen z DC Universa" a osudy jednotlivých velkých hráčů zase sráží násilné naroubování na Gordonovu linii; to neplatí jedině o té mafiánské. Zároveň tu jsou silně stylizované postavy jak ze šestákových komiksů či seriálového Batmana z let šedesátých a vedle nich seriózní dospělá linka, která je brána zase echt vážně, dospěle a bez nadsázky. Snažící se to prostě honit příliš zajíců skrze navzájem si odporující styly a navíc je to po okraj přeplněné narážkami na DC postavy snad v každé větě; což není klad, protože něco tak nerafinovaně a debilně zakomponovaného se vidí málokdy (přitom Arrow/Flash tohle jako jednu z mála věcí umí s noblesou). Ovšem nedá se popřít, že se na to dá s vypnutým mozkem celkem i obstojně koukat, ale to je tak nějak vše. Což je při současném přetlaku kvalitních sérií (a to klidně i jen těch komiksových) naprosto nedostačující.(24.9.2014)

Za mě spokojenost. Pre-Batman éra má našlápnuto velmi slušně. Herecký cásting perfektní. Gordon je sympaťák, s hádankářem bude sranda, tučnák je správně slizký, cat woman velmi roztomilá, příště snad dostane více prostoru a Fish Mooney působí celkem drsně. Gotham je správně temný a pochmurný, překvapí i brutalita. Třetí díl za náma a už je jasný o co půjde. Penguin se pomalu dostává ke své temné stránce a začíná být pěkné zvíře, cat woman dostala více prostoru a je k sežrání, a hlavně se mi zamlouvá, že v každém díle řádí nejen Penguin ale i další kriminální obyvatelé Gothamu. V tomhle městě by jste bydlet opravdu nechtěli ! Za mě zatím nejlepší seriál roku.(24.9.2014)

Pilot je natolik umaštěný, mdlý a laciný, že by byl vhodnější název Gothaj!(24.9.2014)

|| Scenár: Bruno Heller / Postavy: DC Comics | Hudba: Graeme Revell, David E. Russo | Distribúcia: Warner Bros. Television Distribution | Štúdio: DC Entertainment, Primrose Hill Productions, Warner Bros. Television || V tomto prípade budem hodnotit už po pilotnom diely, lebo vlastne prečo nie? Že ucelený dojem z celej série? Preto dávam percentuálne hodnotenia po jednotlivých fázach, buď po epizódach alebo sériách... 42 minút stačí hádam k objektívnemu hodnoteniu úrovne základnej formálnej stránky a obsahu. To by na čsfd nemalo byť 100 stránok pre jednotlivé diely Pat&Mat (A je to), tam je to asi inak že? :D --- Takže. Nový Gotham sa úspešne vyhol kopírovaniu niektorých zásadných scén z všetkých predošlíých Batmanoviek (Burton, Schumacher, Nolan), a tým dal hneď na začiatku najavo, že si bude raziť vlastnú cestu. Mnoho fanušíkov hlavne Nolanovej ságy určite tajne dúfalo, že to bude naopak čo najbližšie k trilógii z doby 2005-2012, a že sa vymenia len tváre hercov. O to viac by ale boli sklamaný v priebehu vyvýjania sa deja seriálu, kde sa už nový počin nebude schopný držať zákonitostí a pevne určených charakterov z Nolanovho sveta. Takže vlastnú cestu Gothamu považujem za pozitívne pojatie, i keď je silne možné, že tvorca Bruno Heller bol DC arzenálom nariadený k vytvoreniu prequel scén k nadchádzajúcemu Batmanovi so Supermanom, čo ale zistíme až po jeho premiére 24.3.2016. --- Casting je naozaj podarený, je až neuveriteľné, jak charakteristické postavy vedeli autori do projektu nájsť. O to slabšie je obrazové prevedenie, z ktorého kôli komixovým scenériám v pozadiach často cítiť na dnešnú dobu lacnejšie digitálne plátno, čo je dosť prekvapujúce, nakoľko interiéry sú bravúrne a naozaj dobové. Dej zatial trpel introdukčnou horúčkou postáv, ale 2. epizóda nám prezradí o schopnosti staronového Gothamu rozpávať príbeh v oveľa intenzívnejšej miere. Najväčšia miera spokojnosti prúdi určite u všetkých fanušíkov z faktu, že môžu vidieť svoje obľúbené postavy v novom, pravdepodobne obsiahlom počine, a tak je úspech nie zaručený, ale silne podporený. Pilot: 75% | 25.9.2014, 1080p, THX, EN DTS | Update: Po niekoľkých ďaľších epizódach seriál opúšťam, nakoľko mi nechutí jeho stavba a dosť často nevysvetliteľný vývoj postáv. Možno sa to vysvetlí časom, ale ja na to čakať nebudem. S01-05: 55%(26.9.2014)

Mrzutost. Detektivka s bonusem v podobe na pozadi se odvijejicich osudu postav DC univerza se nekona. Potencial naprosto nevyuzity, charaktery povrchni, cernobile a neprilis zajimave. Serialovy popcorn.(12.3.2016)

Pilot: Tak tohle mi překvapivě sedlo. Dětinský seznamovací úvod je sice nechtěně humorný a děsím se budoucích scén se Selinou, pak se ale začne fuckovat o sto šest a hrdinové se brodí gothamským podsvětím. Tváří se to jako alternativní The Wire, které napsal spisovatel urban fantasy na drogách s kýblem pop-cornu vedle klávesnice, ne jako ždímačka příběhů postav z DC universe. Sleduju.(25.9.2014)

27.9. 2014 : Pilot mega luxus. Stan Lee je mi svědkem, že jsem velkým fanouškem i Batmanovské mytologie (což asi jako jediné od DC), ale k seriálu jsem měl ze začátku velké pochybnosti. Arrowa jsem sledoval skoro od začátku, započal i Gotham, to je úplně jiné kafe. Skvěle napsaná, brilantně uchopená noir detektivka s jednou sympatičtější postavou než druhou a pečlivě vypiplanou geekovskou atmosférou. Takto se na to musí. Asi ze všeho nejvíc mě pohltil casting, přičemž sice znám odjinud pouze Donalda Logue, což naopak přispívá na faktu, že si herce nespojujete s jinými rolemi a užíváte si jejich postavy. Ke castingu nemám jedinou výtku (Catwoman, Penguin, Falcone užasní). Těším se na další díly...EDIT 8.6.2015 : Jelikož jsem u výše zmíněných seriálů změnil názor, u Gothamu tak trošku taktéž. Seriál začal výborně, platonicky jsem zamiloval do Catwoman, Gordon ačkoliv občas házel divné xichty, tak celý seriál dokázal utáhnout a hodně mě zajímala linka s Brucem a Alfredem. Celkově první sérii hodnotím velice pozitivně a moc se těším na druhou, ovšem předfinálové díly a samotné finále mě nezaujalo tolik ačkoliv to bylo zamýšlené velkolepě, bohužel jsem měl občas pocit trapnosti (Příkladem budiž Tučňákův "proslov" nad městem). Ale to jsou jenom drobnosti, bavilo mě to sledovat a vydržím i nadále. Best moments : 1) Magor Joker sice nevynikl nijak extra, ovšem mě i na malém prostoru dokázal zaujmout. 2) Ochutnávka Edvarda Nygmy, jehož každá scéna stojí za to. 3) Prostě Selina Kyle! 4) Loajální Butch. SÉRIE 2 .....75%(8.6.2015)

80%(10.3.2016)

Lacné, veľmi lacné. Uvidím po ďalších častiach, ale zatiaľ zostávam na priemerných 50%tich percentách. Veci sú tu prvoplánové a zrejme to k lepšiemu nepôjde.. počkám, uvidím a znížim :)(9.9.2015)

Seriál má podobný problém jako konkurenční Agents of SHIELD - pomalý rozjezd první řady. I když do Gothamu jsem "vklouzl" už asi od čtvrtého dílu. U Agentů mi to trvalo asi šest. Seriál se každopádně diváku odvděčí krásně ponurou atmosférou, poměrně nečekanou mírou brutality a skvěle vykreslenými postavami, u kterých víme, kam směřují. Pár výplňových epizod by se samozřejmě našlo, ale v rámci celkového obrázku se dají odpustit. První série zatím za hraničních, ale přeci jen zasloužených pět hvězd.(5.11.2015)

Výborný prequelový nápad na seriál, který ukazuje temnotu Gothamu v době po vraždě rodičů Bruce Waynea. Dá se říct, že s ničím nemám nějak zvlášť problém, i když v některých situacích by tvůrci nemuseli tak tlačit na pilu (e.g. přílišná afektovanost Oswalda Cobblepota za každou cenu a pořád). Co mě ale vyloženě štvalo, byly dvě nesympatické postavy / herečky - a to Jada Pinkett Smith v roli kravky Fish a Camren Bicondova jako budoucí Catwoman - které vyloženě sráží seriál k průměru (alespoň dle mého názoru).(10.6.2015)

• HAL

Ještě větší podřadnost než jsme (ne)doufali. Už prvních pět minut pilotu udělá z nejzásadnějšího momentu příběhu směšnou frašku, a pak se zbytek dílu zvrhne v pouhé defilování skoro komplet všech Batmanovských záporáků, přičemž každý z nich je tu tak tragický loser, že dělá ostudu dokonce i těm hypersračkovitým Batmanům od Joela Schummachera. Horší herce jen těžko pohledat, tupější scénář jakbysmet. A všechno tu tak zoufale vypadá jako derivát z nejprůměrnějších televizních kriminálek, že i ty animované Bat seriály pro pětileté děti jsou vedle tohoto zajímavější. 4/10(4.10.2014)

Totální pecka! Je to ještě lepší, než jsem si myslel. Přesně takhle jsem Gotham představoval. Prohnilý korupcí, mafií a zločinem. Nasadili laťku hodně vysoko. Celé to začíná vraždou manželů Wayneových. Celé to viděl malý Bruce Wayne. Na tuto vraždu je nasazený mladý detektiv James Gordon a jeho ostřílený parťák Harvey Bullock. Jsou toho plné média a tudíž jsou pod velkým tlakem. Zaplete se do toho i místní mafiánka Fish Mooney, která v komixu vůbec není... Celé se to komplikuje a případ nikam nevede. Objevuje se tu i spousta dalších známých záporáků jako jsou: Carmine Falcone, Maroni, Hádankář, Tučňák, Loutkař, Harvey Dent nebo mladá Poison Ivy, Catwoman a Scarecrow, Firefly, Mr. Freeze a Joker. Najde se tam i otec prvního Robina nebo Lucius Fox. Taky nemůže chybět rodinný sluha rodiny Waynových Alfred Pennyworth. Jim si zkusil práci v Arkhamu. Tam taky sbalil doktorku Leslie Thompkins. ;) Celé to má atmosféru detektivek ze 70. let. Naprosto úžasné, i když trochu otevřené finále. 2. série přináší nové problémy a záporáky. naše postavy se opět dostanou do nepříjemných situací, ze kterých se ale nakonec vždy dostanou. Ve 3. sérii musí Jim uklidit nepořádek po Hugo Strangeovi. Objevuje se řada nových postav a problémů. celé= město je vzhůru nohama. Svět se rozrůstá a Bruce je zase o krok blíž k tomu stát se Batmanem. ;) Ve 4. sérii se objevují noví padouši. Gotham je čím dál temnější a Bruce na své cestě k tomu stát se Temným rytířem. "Kdo ovládá Arkham, ovládá Gotham."(25.9.2014)

Zklamání sezóny 2014/2015. Otravní "hrdinové", ještě otravnější zaporáci, romantická linka alá pořádná jihoamerická telenovela a, až na pár výjimek, recept jeden zloduch na epizodu prostě nefungují. Slabých 45%(22.2.2015)

• sharky

Nuda a šeď, tisíckárat viděné zápletky, bez nápadu, bez atmosféry, hloupoučké a s ochotnickými hereckými výkony v kladných rolích. Někteří záporáci jsou zajímaví a dobře zahraní, ale sami tento průšvih neutáhnou. Zlatý Batman od Joela Schummachera. Ale dvanáctiletýho kluka to třeba může bavit, já starší už chci trošku víc...(8.1.2015)

• Slartibarkfast

Gotham je prequelový seriál, který fascinuje diváka svým vyprávěním známého příběhu neznámým zmateným stylem s tisíci vedlejšími linkami a jediným důvodem, proč na to lidé po pár dílech nepřestanou koukat, i když je to tak nehorázná a patetická hloupost, je zkrátka proto, že jsou zvědaví jak to dopadne. Zbytek juvenilních paniců na to čumí jen z důvodu obliby omalovaných homixů, kde si tito představují, jak hnětou poprsí své oblíbené hrdinky a sami se převlékají do pláštíků hrdinů, jimiž by se chtěli stát, když jim to ten ošklivý reálný svět tak krutě natírá. 40%(8.9.2016)

• Thomick

Recept Foxu na "temnou kriminálku z prohnilýho města Gothamu": do hlavní role obsaď slušňáčka z O.C.; mázni všem aktérum hovno pod nos, aby se v důsledku po celou dobu tvářili správně "drsně"; a pak před ně postav ty nejklasičtější konflikty akčního světa. A tyhle věci dneska budou dostávat 74 % / 8,4... achjo.(24.9.2014)

// Po pilotu: Úvodní půl hodinka je lehce zmatená, občas ty dialogy skřípou a vy si říkáte "to jako fakt?" ale pak se to rozjede, Ben "ten sympaťák z O.C." McKenzie se na roli mladého komisaře Gordona hodí skvěle a já osobně nemám problém mu ten vztek a odhodlání věřit. Mladej Bruce Wayne moc prostoru nedostal ale na tom malém prostoru taky přesvědčil, jsem zvědavej jak mu to půjde dál. Samozřejmě vedlejších postav tam je tuna a ještě to chvíli potrvá, než půjdou nějak zařadit ale potenciál tam rozhodně je. Gotham nebude seriálem roku, není to "Emmy" materiál (zato na MTV bude válet!) ale to od něj vlastně ani nikdo nechtěl snad. Je to poctivě komiksové a na rozdíl od Agents of SHIELD to není tak přiblblé, jak jsem se bál. Za mě dobrý ;) // edit: třetí díl už lehké zklamání, dostanu vůbec epizodu, která by mi dokázala vytřít zrak? já doufám.(24.9.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14