Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (130)

Projekt Pathfinder (1999) (S06E10)

Ještě štěstí, že Brokolice nevěděl, jak vypadá Sedmá. Kdyby tu měl v simulaci, tak už toho moc nevymyslel. ()

Přístav v bouři (2000) (S06E11) odpad!

U většiny odpadních epizod je aspoň nějaké napětí a motivace to dokoukat, zda to bude skutečně odpad nebo aspoň *. Ale tady, to bylo jasné už po 10 minutách a vydržet do konce bylo obrovské usilí. Ani tu šukací scénu Katka neukázala. Myslel jsem, že Threshold je bezkonkurenčně nejhorší epizoda Star Treku, ale vypadá to, že byla trumfnuta. ()

V jediném okamžiku (2000) (S06E12)

Dle IMDB nejlepší epizoda a pro mě jedna z těch nejpamátnějších z prvního sledování. Ačkoli rozdíl plynutí času byl ve Star Treku už dvakrát, ten vliv Voyageru na vývoj celé civilizace je hodně originální a zajímavý. Škoda omezeného rozpočtu, tohle by vydalo na celý film. Ačkoli je tam několik chyb a Naomi a politická korektnost začínají být už hodně otravné, i tak musím dát za nápad plný počet. ()

Virtuoso (2000) (S06E13)

První půlka tradičně zábavná, po "doktorsku", tentokrát sekunduje B'elanna. Pak přijde to totálně nesmyslné rozhodnutí. Jak už bylo v epizodě Silent Witness, program samozřejmě lze bez problémů duplikovat. A i kdyby ne, mohli by spustit původni EMH. Následuje deset minut totálních blbostí a "morálního dilema", naštěstí to nakonec vyřeší logicky Qomariané sami (takže aspoň za 2*) ()

Památník (2000) (S06E14)

Jediná sekunda ledního hokeje ve Star Treku! A tím pozitiva končí a začíná recyklace dílu Remember (se špetkou Nemesis). Díky názvu epizody byla pointa jasná po deseti minutách. ()

Tsunkatse (2000) (S06E15)

Herci důležitých vedlejších postav DS9 Jeffrey Combs (Weyoun, Brunt) a J.G: Hertzler (Martok) se už nudili, tak jim VOY věnoval taky jednu epizodu. No hrají prakticky totožné postavy co v DS9, jen s jiným maskováním. A k tomu Dwayne Johnson. Sice poněkud klišé, jak je modelka nejchytřejší, a navíc každého stříská, v bojových scénách jí totiž najednou narostou ramena (body double Dana Hee hrála i tu první bojovnici), ale na obě herečky se kouká dobře. Pěkný dvojsmysl, když Combs přejíždí Sedmé hrudník nějakým sensorem, a říká Borgy vylepšená fyziologie. ()

Společenstvo (2000) (S06E16)

Ve Star Treku je takový zvyk cpát do každého seriálu dětské epizody a tahle je z nich asi tak nejméně otravná. Bohužel, tu otravnost si nechali na další epizody. ()

Duchové (2000) (S06E17) odpad!

Moje pocity se dají vyjádřit takto: John Hurt leží ve Spaceballs na stole, leze mu z břicha vetřelec a křičí OH NO, NOT AGAIN!. Odkdy je potřeba k editaci simulace lést dovnitř, odkdy holovýstřel při zapnutém bezpečnostním protokolu může poškodit simulátor a odkdy nejde ze simulátoru transportovat? A tentokrát to dokonce nejde vypnout, to se snad ve Star Treku ještě nikdy nestalo :-O. Soutěž ho nejhorší epizodu dostává žhavého favorita, laťka opět posunuta výš (a nebo níž?). ()

Prach jsi a v prach se obrátíš (2000) (S06E18)

Takže zase nějaká praporčice, co byla kdysi zabitá, ačkoli o ní před tím žádná zmínka nebyla a dokonce dohnala Voyager po všech těch skocích (třeba katapult). Námět by nebyl ani takový problém, kdyby u toho nebyl Kim, který ještě vyčítá její oživení. Za něj jedna * dolů a druhá za zbytečné a otravné děcka. ()

Dětská hra (2000) (S06E19)

Vypadalo to na další klišoidní morální dilema, ale pointa nakonec velmi dobrá. První půlhodinu mohli zkomprimovat do deseti minut. ()

Dobrá pastýřka (2000) (S06E20)

No to bylo tak milounké, teta Katka je tak hodná. Vůbec jsem nečekal, co se stane a jak to dopadne, nikdo totiž neměl červené triko. No a taky by se ta epizoda asi jmenovala jinak. Doporučuju úplně přeskočit první půlku. ()

Žij rychle a blaze (2000) (S06E21)

Jestli ještě něco ve Voyageru funguje, tak je to humor. Nevadilo by mi, kdyby tahle posádka vystřídala Voyager na pár epizod. ()

Zuřivost (2000) (S06E23)

1) Chápu, že Jennifer Lien mohla být řádně nasraná, že jí ze Star Treku víceméně vyhodili, jako jedinou postavu v historii ST (když nepočítám "utlumení" Wlezlýho Crushera). Nakonec se i skutečné zbáznila. Ale představa, že by takhle byla nasraná Kes, která Voyager opustila dobrovolně a nechala by povraždit celou posádku je šílená. Hlavně když by svůj cíl se svými schopnostmi mohla vyřešit na 100 způsobů lépe. 2) Chápu, že má Tuvok vidiny budoucnosti, ale jak může mluvit s někým z budoucnosti a z otázek získávat informace? 3) Z časových paradoxů si opět udělali trhací kalendář. 4) To už je spíš jen k pousmání, zajímavé jak nikdo nepostřehl, jak najednou Kes přibrala 10 kg :-). Ale ona už ani Janeway není to co bývala v prvních třech sezonách. ()

Strašidlo z paluby dvanáct (2000) (S06E25)

Nakonec to nebyla až taková hrůza, některé poznámky dětí byly i docela vtipné. ()

Unimatice nula, část první (2000) (S06E26)

Když mohl být Jean-Luc asimilován, tak Katka chce taky. Jenže tehdá, to byli úplně jiní Borgové, těm nevelela nějaká nána. BTW Jak se dá dostat do snu Sedmé? ()

Série 7 (2000) (S07)

No vida, poslední série je zase slušná, spolu s 1 a 3 patří k těm nejlepším. Narozdíl od TOS, TNG, ENT a zejména DS9 netrpí syndromem nejhorší poslední série. ()

Unimatice nula, část druhá (2000) (S07E01)

Od té doby, co si Borgové do svého čela zvolili tu slepici, tak to s nima jde hodně z kopce. Kolektivní inteligence klesla tak na setinu. Jejich neschopnost najít na své lodi někoho, kdo není spojen s kolektivním vědomím je šokující. Takže si na asimilaci můžou chodit vesele jak do sauny. Když vidím ten kontrast s Borgy v TNG, tak je mi opravdu smutno, co s nima scénáristi VOY udělali :,-( ()

Nedokonalost (2000) (S07E02)

Janeway je ze stejného města jako Henry Blake :-O ()

Přednostní péče (2000) (S07E05)

Reklama na Obamacare? Doktor zase nemá zálohu, když už jí v jednom díle měl? ()