Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

peetriss

Star Trek: Voyager je můj nejoblíbenější počin, který ve svém titulu nese název Star Trek. Příběhová šablona je velmi podobná Nové generaci, ale ve Voyageru jse nejhojněji objevují Borgové včetně polidštěné Borgyně Sedmé z Devíti, a díly s Borgy mám nejraději. Navíc atmosféra seriálu o putování vesmírné lodi uvězněné v delta kvadrantu vedené kpt. Janewayovou je nejlepší a filozofická poselství o rasismu, etice a míru jsou stejně precizní a chytlavá jako v Nové generaci. Dovolím si tvrdit, že se jedná o nejlepší sci-fi seriál vůbec! ()

percival

postava(a jeji charakter), ktera Next Generation priblizuje k dokonalosti a zajistuje trvale misto na hvezdnem nebi a ktera Voyageru nikdy nedovoli se tohoto nebe byt jen dotknout - kapitan... Picard vs Janeway, charismaticky vudce, za kterym bychom byli mnozi schopni jit na smrt versus stredoskolska ucitelka literatury se svym bzucivym a neprijemnym hlasem(v originale, ja nemam nic proti emancipaci, ale verim, ze by bylo mozno najit charizmatictejsi herecku nez zrovna Mulgrew)... nicmene, co Voyager zachranuje, to jsou ostatni postavy, Torres, Tuvok, Seven, Paris, Neelix, Kes, doktor... i kdyz je to dost ve stylu road-movie, tak presto lze mnohe prohresky odpustit prave pro koherenci postav teto serie... TNG pro me bylo vice o individualitach, tady dominuje vnimani celku... jinak docela zajimave jsou dvojdily, je pravda ze casto se vyuziva holopalub, ale zabava nemizi(teda prvni 4 serie, pak se prece jen dostavuje vicenasobne luhovani jedne myslenky...) ()

BoPo

Moja prvá skúsenosť so Star Trekom. V časoch ZŠ mi TV Nova naservírovala vesmír plný postáv a uniforiem, o ktorom som nevedel absolútne nič. Z postáv vynikala jedna, a to samozrejme Sedmá z devíti. Veľmi vydarená asimilácia. Inak v pohode sci-fi telenovala, ktorá však ani v detskom veku nevyvolala zásadné tešenie sa na nové časti. ()

Gemini

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z celého Star Treku mám sice nejradši Novou Generaci, ale Voyager považuji za CELKEM důstojného pokračovatele. Main Theme od Jerryho Goldsmithe je, troufám si říct, nepřekonatelné, protože doposud držela startrekovský hudební primát titulní melodie z Deep Space Nine, a kdopak ji asi složil?;) "Borgovské" díly jsou tradičně nejlepší a to hlavně díky Sedmé z Devíti (a nejenom proto, že do Jeri Ryan bych se zamiloval i bez té přehnaně upnuté uniformy:)). V horší náladě bych byl schopen i říct, že nemít Star Trek Borg(y), tak Voyager pěkně vyhoří. Nějak takhle - Voyager přišel, chvíli pobyl, nebylo nám s ním zle, a pak odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Narozdíl od TNG a DS-9...prostě ode mě pro seriál jako celek...ale jo, 70%. ()

sirien

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejspíš nejhorší původní Star trek. Od samého začátku ve velkém zapomíná na vlastní premisu (neustále se řeší ti samí protivníci, loď v nekonečně perfektním stavu atp.), většina postav je tak nějak ne moc zajímavých (a ty lepší nemají moc dobré vlastní díly), scénáře tuctové, protivníci meh a často přímo protivně otravný. Výborných epizod je minimum (za mě jen jedna jediná 5* - na víc jak 150 dílů), zato příšerných jsou mraky (i 8 odpadů na 24 dílnou sérii - dno které vyrovnává jen závěr DS9). Oproti Enterprise to má ten příjemný domácký feeling (vizuál, styl, typ interakcí postav atp.) Nové generace, ale to je bohužel všechno. Jo a Janeway je fakt hrozně špatná kapitánka. Voyager taky patří k seriálům, kterým škodí možnost sledovat je v kuse (namísto díl za týden): scénáristické gasslightování diváka nefunguje a je bolestivě zjevné, že např. Doktor po prvních pár dílech dál reálně neprochází žádným vývojem (i když se tak seriál snaží tvářit) nebo naopak že některé rozjeté linky najednou zmizí bez dalšího (vy)řešení (integrace Maquis). Tam, kde je Deep Space Nine horská dráha odpadů se 4* dílama je Voyager konstantní 1-2* nuda, tam kde se Enterprise se střídavými úspěchy o něco aspoň snaží a zkouší nové koncepty je Voyager jen na jistotu hrající a tudíž naprosto tuctově vyznívající seriál. ()

• Když se Robert Picardo ucházel o roli holografického doktora, měl říct větu "Někdo zapomněl vypnout můj program". Tak také udělal a hned zaimprovizoval "Jsem doktor, ne žárovka" a roli okamžitě získal. (Galadriel)
  • Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie. (Galadriel)
  • Kapitán Janewayová má narozeniny 20. května. (Galadriel)