Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět skvost Star Trek vesmíru. O proti Hlubokému vesmíru 9 a Nové generaci musím ocenit, že nedochází k pomalému rozjezdu a správné tempo chytá hned od začátku. Postavy jsou opět vynikající, všechny role, charaktery nezaostávají od předchozích sériích a co do kvality naprosto srovnatelné. Možná chybí postava podobná Kvarkovi, ale to už je jen můj subjektivní názor. Možná mě osobně chyběli lepší záporáci nebo to, že tempo seriálu si drželo pořád stejnou nadstandardní úroveň, narozdíl od předchozích seriálů, kdy od pátých sériích docházelo ke stupňování. Poslední tři díly umí zatlačit na emoce a zakončení je velmi povedené. Například Epizoda jako Rok pekla je jedním ze skvostů celého universa, zdali nejlepší. Jo už nyní cítím smutek nad loučením se s posádkou Voygeru. Hold hurá na Enterprise......8/10 ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Je to výborný trekkies, ale k nové generaci chybí kus.... Emancipace v podobě kapitánky Genveyové(zapoměl jsem jak se to píše :(( )... Dále 7 z 9 to je opravdovu krásný kousek :o)) Je to taková náhražka za Data z NG. Celkově je posádka více rozličná a celistvá. Díly jsou někdy opravdu skvělé(Borgové, rasa... nějaký čílsa z tekutého vesmíru ;-)) a někdy nudné .... to je ale osud :) ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Moja prvá skúsenosť so Star Trekom. V časoch ZŠ mi TV Nova naservírovala vesmír plný postáv a uniforiem, o ktorom som nevedel absolútne nič. Z postáv vynikala jedna, a to samozrejme Sedmá z devíti. Veľmi vydarená asimilácia. Inak v pohode sci-fi telenovala, ktorá však ani v detskom veku nevyvolala zásadné tešenie sa na nové časti. ()

kamil.i 

všechny recenze uživatele

Priznám sa, že z pôvodného Star Treku som nevidel ani jeden diel a ani po tom netúžim, no Nová generácia s Patrickom Stewartom ako kapitánom Picardom je pre mňa kultová záležitosť. O to viac ma mrzí podoba Voyageru. Nemám nič proti obsadzovaniu žien do hlavných rolí, no predstaviteľke kapitánky chýba akákoľvek charizma a to isté sa dá povedať aj o zvyšku posádky. S výnimkou Borgov vesmírnym rasám chýba zaujímavá charakteristická povaha a ich masky pôsobia amatérsky smiešne. Masky v podobe veľmi viditeľných kusov latexu bizarne poprilepovaných na rôzne časti tvárí hercov pôsobia naozaj ako práca maskérov z ochotníckeho divadla. Našťastie scenár Voyagera nie je taký katastrofálny, no aj tak je to veľmi slabý a nudný spin-off. ()

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dobrá volba hlavních postav, kde každá měla něco do sebe a byla pro mě jako diváka něčím přitažlivá: rozhodná a dominantní a zároveň šarmantní kapitánka Janeway(ová) (Kate Mulgrew), charizmatický a sympatický (oproti Willu Rykerovi z Enterprise) první důstojník Chakottay (Robert Beltran), frajerský a sympatický ale ne namachrovaný floutek v podobě Toma Parise (Robert Duncan McNeill), bojovná klingonská žena a postupně šéf inženýr na Voyageru B'Ellana Torres (Roxann Dawson), kulinářský mistr a velmistr diplomacie Neelix (Ethan Phillips), ohledně žen stále nejistý a nesmělý kamarád Toma Parise Harry Kim, se stále skvěle natupírovanou ofinou (herec asijského vzezření Garrett Wang), šéf ostrahy a mistr Vulkánec bez emocí pan Tuvok (Tim Russ) (výborně nahradil mně nesympatického klingonského šéfa ostrahy pana Worfa (Michael Dorn)), mně nepříliš sympatická Kess (Jennifer Lien), která byla pak nahrazena mnohm zajímavější postavou, která je jednou z nejzajímvějších postav, které jsem si nechal na konec - Sedmá z Devíti (Jeri Ryan), která byla původně člověk, kterého však jako holčičku asimilovali Borgové a na Voyageru se ji snažili vrátit lidskou podobu a co nejvíc ji polidštit. Tou poslední a pro mě asi nejzajímavější postavou je postava holografického doktora (Robert Picardo), kteý dostával v pozdějších sériích stále více a více prostoru a který herecky opravdu exceloval a vyžíval se ve své roli. Nezapomenutelná role. Díky výbornému scénáři, výborným a sympatickým postavám s uvěřitelnými hereckými výkony, které se v průběhu seriálu vyvíjeli si seriál u mě zaslouží velmi vysoké hodnocení. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • Každé ze tří sérií Star Treku po původním Star Treku (od r. 1966) má díly s cameo rolemi postav z předchozích sérií v otvírací epizodě. Star Trek: Nová Generace (od r. 1987) měla Spocka, doktora McCoye a Scottyho, Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993) kapitána Picarda a Star Trek: Voyager má Quarka. V jiných dílech Voyageru se objevili také William Riker, Deanna Troi, Reg Barclay, Geordi LaForge a Hikaru Sulu. (Galadriel)
  • Drobnou roli důstojníka hvězdné flotily si zahrál jordánský korunní princ Abdalláh, pozdější král Jordánského hašimovského království Abdalláh II. bin al-Husajn. (Ampi)
  • Stejně jako u předchůdců používali i zde tvůrci velkou maketu lodi. Až v posledních několika sezónách nahradila tento dvoumetrový model plně počítačově generovaný. Přesto ale Voyager, který se objevuje v úvodních titulkách je počítačový už od první série. (Galadriel)

Reklama

Reklama