Chameleon (TV seriál)

The Pretender

Chameleón

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996 - 2000, 65 h 49 min (Minutáž: 42–46 min)

Michael T. Weiss, Andrea Parker, Patrick Bauchau, Jon Gries, Harve Presnell, Chris Williams, Pamela Gidley, Jake Lloyd, Ryan Merriman, Jason Brooks, Brian Tee, Lindsay Beamish, Paul Dillon, Michael Adler, Daniel Dae Kim, Rena Riffel, Brad William Henke, Zack Ward, Zelda Rubinstein, David Denman, Kevin Patrick Walls, Justin Kirk, James Denton, Lauren Vélez, Silas Weir Mitchell, Aisha Tyler, Tom Towles, Stan Abe, Ashley Peldon, Andrea Roth, Courtney Peldon, Floyd 'Red Crow' Westerman, Jeffrey Donovan, Nancy O'Dell, Leon Russom, Rick Peters, Dean Norris, Brian Klugman, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Jay Harrington, Grand L. Bush, Michael Welch, Joseph D. Reitman, Faran Tahir, Laura Cayouette, Carrie Hamilton, Deanne Bray, Ted Rooney, Lenny von Dohlen, Max Martini, Michael O'Neill, Jacqueline Piñol, Melora Hardin, Justine Miceli, Elizabeth Lackey, Thom Barry, Mike Starr, Kirk Fox, Deena Dill, Louis Ferreira, Gary Farmer, Blake Gibbons, Eric Pierpoint, Michael Reilly Burke, Randy J. Goodwin, Julia Campbell, Inday Ba, Channon Roe, James Hong, Leland Orser, Andy Umberger, Michael Zinberg, Lindsay Felton, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Caitlin Wachs, Judith Hoag, William Shockley, Robert Madrid, Lorna Raver, Basil Wallace, Don Perry, Samantha Smith, Leslie Jordan, Kelli Maroney, Wendy Gazelle, Taylor Negron, Kelsey Mulrooney, Roxana Zal, Sam Anderson, James Whitmore Jr., Jay Karnes, Catherine Dent, Melinda Clarke, Christina Pickles, Michele Maika, Dwight Hicks, Stan Sellers, Gregory Itzin, Tom Everett, Don Keith Opper, Terence Knox, Patrick Fischler, Tim Rhoze, Cathy DeBuono, Phil Fondacaro, Michael Gilden, Nancy Everhard, Marguerite MacIntyre, Phill Lewis, David Spielberg, Pato Hoffmann, Tracey Needham, Ken Clark, Clare Carey, Françoise Robertson, Kirsten Nelson, Sean Huze, Paulo Tocha, Jeff Kober, John Cothran Jr., Michael Dorn, Sean O'Bryan, Raphael Sbarge, Don McManus, Greg Serano, Danielle Keaton, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Barbara Babcock, Kate Hodge, Anne-Marie Johnson, George Coe, Michael Hagerty, Gail Strickland, Travis Fine, Joseph Kell, Isabel Glasser, Anthony Starke, Rebecca Cross, Christopher Crabb, James Black, Dennis Arndt, Stuart Stone, William Lucking, Jeffrey Meek, Tony Pierce, Scott Jaeck, Ray Laska, Aaron Lustig, Alex Datcher, Bradley Gregg, Tim Quill, Nancy Parsons, David Shackelford, Scott William Winters, Matthew Carey, Michael Angarano, Martin Luther King, Ned Luke, Stuart Charno, Susan Gibney, George 'Buck' Flower, James Brandon, Travis Tedford, Orlando Brown, Stephanie Faracy, Jim Haynie, James Dalesandro, Garrett Brawith, Felton Perry, Stephen W. Schriver, Charles Rocket, Bert Remsen, Stephanie Brown, Tava Smiley, Casey Sander, Kevin Weisman, Vyto Ruginis, Ron Roggé, Dendrie Taylor, Virginia Capers, Johnny Williams, Jennifer Aspen, Charles Lucia, Diana Maria Riva, Chris Lemmon, Antonio David Lyons, Dan Bucatinsky, Steven Anderson, Christopher Allport, Stefan Gierasch, James Wellington, Michael Harney, David Anthony Higgins, Thomas Mikal Ford, Lombardo Boyar, Sal Landi, Jack Kehler, Janet Hubert, Bobby Edner, Joel Polis, Vic Polizos, Peter Michael Goetz, Joel McCrary, Scott Atkinson, Sam Whipple, Tom Gallop, Murphy Dunne, Lise Colleen Simms, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Ruth Livier, John Posey, Joe Unger, Maury Sterling, Darren Campbell, Simon Templeman, Amy Parrish, Lindsey Ginter, Danny Zorn, Francis Guinan, Jennifer Banko, Anne Betancourt, Joel Swetow, Larry Joshua, José Ramón Rosario, Ron Yuan, Lisa Jane Persky, E.J. Callahan, Lanei Chapman, Allen Cutler, Georgia Emelin, Connie Ray, Donzaleigh Abernathy, Jason Schombing, Ricco Ross, Margot Rose, John Griffin, Sullivan Walker, Aleksandra Kaniak, Kevin Sizemore, Stephanie Sawyer, Ben McCain, David Fresco, Peter Murnik, Aria Noelle Curzon, Adam Paul, Byron Minns, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Michael Wiseman, Tamara Braun, Lillian Lehman, Carol Locatell, Vito D'Ambrosio, David Barrera, Nicholas Kusenko, Patrick Cronin, Natalie Canerday, Charles Walker, Kevin Will, Greg Lewis, Nigel Gibbs, Michael Yama, Jerome Guardino, William Wellman Jr., Delana Michaels, Peggy Miley, Moira Walley-Beckett, Jeremy Roberts, James Sutorius, Denice Kumagai, Deborah Lacey, Amy Wheaton, Roberta Bassin, Geoffrey Blake, Kim Robillard, John Mahon, Larry Dorf, Jack Heller, Phyllis Applegate, Marjorie Monaghan, Kay E. Kuter, Vladimir Skomarovsky, Taylor Leigh, Cyd Strittmatter, Zachary Browne, Dan Ferro, Bruce Bohne, Jeanette Miller, Drew Pillsbury, June Kyoto Lu, Mark Ankeny, Pat Skipper, Marco Sanchez, Robert Peters, Paul Hansen Kim, Walter Addison, Lisa Rieffel, Christopher Warren, Robert Sutton, David Dunard, Ryan Bollman, Valeri Ross, Steve Vinovich, Kathe Mazur, Scott Gibson, Lillian Hurst, Paul Perri, James Lashly, Kerrie Keane, Jon Pennell, Nikki Tyler-Flynn, Doug Spinuzza, Harris Laskawy, Joel Stoffer, Kara Zediker, Eric Bruskotter, Brandis Kemp, Kristopher Logan, Thomas Wagner, Reginald C. Hayes, Richard Tanner, Craig Ng, Alex Nevil, Brian Turk, Michael B. Silver, Scott Boyd, Candy Ann Brown, Kevin West, Dorothy Fielding, Ed Amatrudo, Michael Krawic, Peter Holden, Gerard Sanders, Stephen Tobolowsky, L. Scott Caldwell, Lilyan Chauvin, William Sanderson, Jacob Vargas, Robert Cornthwaite, Ray McKinnon, Richard Marcus, Steve Wilcox, Gregg Henry, James Handy, Mario Opinato, Lawrence Pressman, Kim Myers, Steve Eastin, Ellis Williams, Jon Polito, Wendel Meldrum, Tony Plana, Robert Carradine, Robert Ruth, Gene Lythgow, Darrow Igus

Seriál se slušným nápadem a snadno zapamatovatelným hlavním hrdinou, nejsnáz popsatelný jako mix (pozdějšího Spielbergova spektáklu) Catch Me If You Can a (taktéž pozdější a podstatně temnější, naprosto brilantní) Vengeance Unlimited. Bohužel jsem viděl jen první sérii, když se seriál u nás vysílal poprvé, snad ještě v devadesátých letech. Při "reprízách" už nebyl čas:)(5.9.2005)

• dozana

Tak nevím, viděla jsem jeden díl, asi až třetí v pořadí a to asi byla chyba...protože jsem nějak nepochopila o čem to je....z ničeho nic hlavní hrdina začal pomáhat letci, který se zabil a mě nějak chyběl úvod proč, kde, kdo....a to jsem to sledovala od začátku i s hlavnými titulky, tak nevím na kterém přijimači se stala chyba.(6.4.2009)

• Gulde

Zpočátku docela zajímavý seriál, který se ale od druhé řady začne zhoupávat v těžce moralistický stereotyp, kde čím dál tím více autoři sázejí na emoční stránku, za pomocí v téměř každém druhém díle se objevujících dětí a postižených, kterým náš spasitel Jarod pomáhá stůj co stůj. Stejně tak všudypřítomné a záhadami opředené Centrum je až příliš omýláno dokola. První řada byla zajímavá a docela koukatelná, zbytek už ale nikoliv.(13.7.2009)

Myslím si, že komentář (recenzi) "Deimose" nepřekonám, ale plně sním souhlasím. Pro mě je to nejlepší zahraniční seriál který jsem viděl. Myšlenka chameleona, muže, který může být vším čím chce a jeho někdy až dětská radost z věcí, jako ze zmrzliny... je úžasná. Za distribuci tohoto seriálu na DVD bych dal "cokoli". Seriál obsahuje, napětí, humor, má skvělý děj.....a skvělé výkony Michaela T. Weisse alespoň co se mého pohledu týče. Všem doporučuji. Doma jsme se předháněli, abychom každý díl natočili. Dnes se na seriál dívám na Primě, ale jsem zklamán, ten dabing je děsný....nechápu proč ho nekoupili od ČT. No nedá se nic dělat. Dávám 10/10.(13.11.2007)

Zacinam to sledovat a jeste k tomu ve slovenstine ;-). Uz tak dojemne pribehy rozmekcene slovenstinou roznezni kazdeho borce :-D. Smozrejmosti je troska scifi do vysvetleni genialniho muze a kdo jim tuhle vymluvu zbasti, tak uvidi ruznorody zajimavy serial vnoreny do ruznych prostredi, respektive profesi (jeste jsem zvedav, jake vsechny profese padnou). Porotoze je ale treba to brat s rezervou, nemuzu tomu dat vice jak 3*. PS: Souhlas, hodi se to k obedu i veceri. Urcite lepsi nez kdyz nekdo pitva hromadu mrtvol ;-). PS2: Po delsi dobe se vracim abych dale hodnotil tenhle serial.... Uz jsem u treti serie a jedno musim priznat, jde o prumerny akcni serial, ktery vas ale postupne uci, ze neni nad to mit ty prave kamarady a rodinu. Ze ani penize nejsou vsechno. Proste kazdy z nas ma v sobe sveho Jareda, ale asi kazdy se podle nej ridi vic i min. Muj Jared je tak trosku cim dal mensi, protoze denni stereotyp a stres ho urcite zabiji. Ani se netesim na ten konec, protoze mi Jared bude chybet ;-/. PK = Posledni komentar: Chtel jsem tomu dat 4*, ale nelibilo se mi, jak to ukoncili?(12.5.2010)

• - Téměř v každé epizodě byl použit záběr na komplex R. C. Harris Filtration Plant, nacházející se v kanadském Torontu. (reich)

• - Seriál byl inspirován životem génia Ferdinanda Demara Jr. (reich)

• - Hostující Jon Gries, představitel Brootse, hrál celkem v šedesáti epizodách a nakonec byl zvolen jako čtvrtá hlavní postava seriálu, která se zde začala pravidelně objevovat. (reich)