Hardcastle a McCormick (TV seriál)

Hardcastle and McCormick

Akční / Krimi / Drama

USA, 1983, 67x60 min

Mike Post

Brian Keith, Daniel Hugh Kelly, Mary Jackson, John Hancock, Sonny Landham, Lance Henriksen, Sam J. Jones, Joey Bishop, Ed Lauter, Beau Starr, Jonathan Banks, Robert Desiderio, Faye Grant, John Saxon, Molly Cheek, Dennis Franz, David Graf, Cameron Mitchell, Mitchell Ryan, Kenneth Mars, Wings Hauser, Robert Culp, Glenn Withrow, Terry Kiser, P. J. Soles, Daphne Ashbrook, Glenn Morshower, Allan Arbus, Edward Winter, Rod Colbin, Sam Anderson, Robert Picardo, James Whitmore Jr., Daniel Davis, Efrem Zimbalist Jr., Stanley Kamel, Diana Douglas, Joe Regalbuto, James Karen, Corinne Bohrer, Jim McMullan, Antonio Fargas, Tom Bower, Reni Santoni, Doug McClure, Mary Martin, Larry Wilcox, Rosalind Cash, Michael Callan, Steven Keats, David Spielberg, Lynda Day George, Richard Romanus, Rosemary Clooney, Robert Dryer, Cathy Lee Crosby, Dean Devlin, Red West, Marc Alaimo, Peggy McCay, Jed Allan, Tim Thomerson, Len Lesser, Gail Strickland, Jack Ging, Herb Edelman, Cotter Smith, Deborah Rennard, J.A. Preston, Randall 'Tex' Cobb, Joe Santos, Deborah Richter, Mike Genovese, Ted Sorel, Nancy Parsons, Val Avery, Denny Miller, Ann Dusenberry, Harry Caesar, Bernadette Williams, James Avery, Charles Rocket, Pat Corley, John Dehner, Norman Alden, Amy Stock-Poynton, Howard Witt, Anne Francis, David Gautreaux, Richard Herd, Stephen Elliott, Michael Ansara, Roy Jenson, George Skaff, Bruce Tuthill, Peter Mark Richman, Raymond St. Jacques, Victor Arnold, Michael Ensign, Lyle Waggoner, Stack Pierce, Georgann Johnson, Charles Lucia, Joan Freeman, Jerry Mathers, Alan Fudge, Paul Willson, Robert Viharo, Garry Goodrow, John Aprea, Francis X. McCarthy, Allan Rich, Dennis Haskins, John Cedar, Walter Olkewicz, William Bryant, Mike Moroff, John Crawford, Fran Ryan, Melanie Vincz, Angela Aames, Alvy Moore, Timothy Scott, Greg Mullavey, Robert Jayne, Terry Bradshaw, Andrew Rubin, Billie Bird, Alex Rocco, Glenn R. Wilder, Don Dolan, Claudette Nevins, Richard Coca, David Opatoshu, Jonna Lee, Fred Lerner, Bruce French, Angel Tompkins, Peter Kent, Lee de Broux, Victor Mohica, Joe Dorsey, Reginald T. Dorsey, Terrence Evans, Robert Sampson, David L. Crowley, Dana Lee, Crofton Hardester, Nick Dimitri, Garry Walberg, Lou Richards, Richard Bakalyan, Stuart Nisbet, Nick Eldredge, Ray Reinhardt, Peter White, Vincent Baggetta, Alfred Dennis, Robert O'Reilly, Michael Rider, Michael Swan, Gene LeBell, Jack Rader, Claude Earl Jones, Daphne Reid, Fred McCarren, Kavi Raz, Frank Pesce, Linden Chiles, Helen Martin, Stoney Jackson, Madison Mason, Daryl Anderson, Tim O'Connor, Marty Denkin, Kenneth Kimmins, Abby Dalton, Richard Lawson, Judd Omen, Richard Delmonte, Lanny Duncan, Peter MacLean, Allan Graf, Stacy Keach Sr., Maylo McCaslin, Ji-Tu Cumbuka, Al Ruscio, Michael DeLano, Chris Roland, Teddy Wilson, Sam Freed, James Wainwright, John Carter, Louis Giambalvo, Patrick Collins, Sam Scarber, Joe Praml, Erik Holland, Charles Walker, Jan Murray, Andy Romano, Karlene Crockett, Paul Carr, Mike Pniewski, Michael Yama, Michael Gregory, Bryan O'Byrne, Javier Grajeda, Wolf Muser, John Hostetter, Jack Andreozzi, Antony Ponzini, James Sutorius, Will Nye, Charlie Dell, Teresa Ganzel, Michael David Lally, Vincent Guastaferro, Curt Lowens, Ted White, Bill Morey, David Ackroyd, Tony Ciccone, Danny Goldman, Anne Marie McEvoy, Hank Rolike, Leslie Bevis, Richard Schaal, Richard Kuss, Ben Slack, John Otrin, Jason Bernard, Jake Dengel, Héctor Mercado, Frank Campanella, Rex Ryon, Jeanette Miller, Florence Schauffler, Clare Torao, Jonathan Goldsmith, Tony Epper, Marlyn Mason, Ed Gilbert, Edward Bell, Rick Fitts, Jim Storm, Jeff Austin, Gary Bayer, Harvey Vernon, Michael Cornelison, Charles Cooper, David Dunard, Sheila Frazier, Peter Risch, John Shearin, Stephen Meadows, John Sanderford, Patrick Wright, Phil Rubenstein, Chris Caputo, Jim Malinda, Pepper Martin, Lesley Woods, James Lashly, Karl Johnson, Betty McGuire, Nicholas Mele, Alexa Hamilton, Ernie Sabella

3* jsou lepší 3* protože si to už moc nepamatuju, pamatuju si jen to, že jsem to žral i s těma plastama na televizi a to auto, no slast! Když si položim otázku: "Seriálový auto mýho mládí?" odpověď bude tohle červeňoučký! :) Snad se k tomu zas někdy nachomejtnu, třeba to budou opakovat v telke. Jen doufám, že mě to neuzemní a nebudu zklamanej.(21.3.2011)

U pročítání komentářů k tomuhle důchodcovskýmu seriálu mi dochází, jak strašná byla televizní dramaturgie v době, kdy tohle u nás šlo v "premiéře". Vzpomínáme tu tak ponejvíc my, kteří jsme tehdy byli dětmi. Jenže tohle není seriál, na který by měly koukat děti, stejně tak jako Columbo, To je vražda, napsala, Magnum... a podobně. Tohle jsou seriály pro ženy v domácnosti a důchodce. Takže ti díky, Novo a Primo, za kurvení vkusu desetitisíců dětí, seriály, které byly určeny jejich prarodičům.(23.4.2012)

• mira007

Vysloužilý soudce a bejvalej mladej mukl řeší kriminální případy a jezdí při tom v supersportu.. ve své době mírně nadprůměrný počin v rámci krimiačních seriálů, ale já si nejvíc ten seriál pamatuju kvůli úvodní znělce https://www.youtube.com/watch?v=zZDRAlrgK-c(27.4.2018)

Jeden z těch lepších krimi cvrnknutých humorem, kdy to ještě nepřerostlo do křečovité hláškovitosti. Maně si vzpomínám třeba na díl, kdy si soudce nechá na "černo" zavést kabelovku se sto programy a na konci se diví, proč je Skid znuděnej, vždyť přece mají stovku programů. Jaké je pak jeho překvapení, když zjistí, že jsou všechny japonské. Nejzábavnější ze seriálu je jiskření mezi hlavními hrdiny, kteří se dost často "kočkují", ale spíš v dobrým. A samozřejmě Coyota je skvělý auto. A ještě v druhé sérii. Vlastně prototyp. Jde o upravený Manta Montage Kit Car na základu z VW, který byl později nahrazen upraveným DeLoreanem. Zadek zvednutej podle Chevy Corvette z let kolem 1970, motor z Porsche. Později u DeLoreanové verze nahrazen V6 z Pantery ZF Tranny. Druhý model udělali proto, že Brian Keith se nemohl do auta snadno dostat. Neboli že se mi ten auťák líbí.(22.1.2006)

Seriál mého mládí, v dobách zesílené autománie, jen vzpomeňme na KITTA nebo Magnuma. Všechny ty auťáky měly něco do sobe, ale Coyote byl nej. Po letech jsem se bála, že mi to přijde k smíchu - a ono ne. Plné stále stejného zářivého optimismu, pravých, skutečných hlášek, ne ta křečovitost za každou cenu být vtipný, co je dnes. Ani ta zbytečná krvavitost a brutalita - divák se domyslí, a proč ne? Máme přece fantazie dost. Takže stále skvělé.(20.2.2013)

• - Sportovní vůz, kterým jezdí McCormick (Daniel Hugh Kelly), je speciálně upravený model vozu McLaren M6A. (korbitch22)