Reklama

Reklama

Hardcastle a McCormick

(seriál)
  • USA Hardcastle and McCormick
všechny plakáty
Akční / Krimi / Drama
USA, (1983–1986), 67 h (Minutáž: 60 min)

Hrají:

Brian Keith, Daniel Hugh Kelly, Mary Jackson, John Hancock, Sonny Landham, Lance Henriksen, Sam J. Jones, Joey Bishop, Ed Lauter, Beau Starr (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(67)

Obsahy(1)

Soudce Milton C. Hardcastle (Brian Keith) odešel do důchodu a pod ochranný dozor si vzal Marka "Skida" McCormicka (Daniel Hugh Kelly), který byl jeho posledním případem. Mark je automobilový závodník, který se dal na scestí a odseděl si dva roky v San Quentinu za loupež. Společně se soudcem jsou nejen přáteli, ale také řeší několik desítek (v seriálu uváděno 200) případů, které se Hardcastleovi nepodařilo pro různá formální pochybení uzavřít. (monolog)

(více)

Recenze (56)

monolog 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch lepších krimi cvrnknutých humorem, kdy to ještě nepřerostlo do křečovité hláškovitosti. Maně si vzpomínám třeba na díl, kdy si soudce nechá na "černo" zavést kabelovku se sto programy a na konci se diví, proč je Skid znuděnej, vždyť přece mají stovku programů. Jaké je pak jeho překvapení, když zjistí, že jsou všechny japonské. Nejzábavnější ze seriálu je jiskření mezi hlavními hrdiny, kteří se dost často "kočkují", ale spíš v dobrým. A samozřejmě Coyota je skvělý auto. A ještě v druhé sérii. Vlastně prototyp. Jde o upravený Manta Montage Kit Car na základu z VW, který byl později nahrazen upraveným DeLoreanem. Zadek zvednutej podle Chevy Corvette z let kolem 1970, motor z Porsche. Později u DeLoreanové verze nahrazen V6 z Pantery ZF Tranny. Druhý model udělali proto, že Brian Keith se nemohl do auta snadno dostat. Neboli že se mi ten auťák líbí. ()

Lavinia 

všechny recenze uživatele

Seriál mého mládí, v dobách zesílené autománie, jen vzpomeňme na KITTA nebo Magnuma. Všechny ty auťáky měly něco do sobe, ale Coyote byl nej. Po letech jsem se bála, že mi to přijde k smíchu - a ono ne. Plné stále stejného zářivého optimismu, pravých, skutečných hlášek, ne ta křečovitost za každou cenu být vtipný, co je dnes. Ani ta zbytečná krvavitost a brutalita - divák se domyslí, a proč ne? Máme přece fantazie dost. Takže stále skvělé. ()

Reklama

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krimiseriálů z 80. let, ve kterých hrál jednu z hlavních rolí pořádný auťák, tady bylo v objevovatelských 90. letetech jednu chvíli povícero. Zatímco ale křečovitá Zmije nudila tím, jak moc vážně se brala, a při Kinght Riderovi měl člověk neodbytný pocit, že z něho jako z diváka dělají tvůrci až moc velkého blbce, tak Hardcastle and McCormick bodovali odlehčeností, humorem a i přes značně nadnesené akční scény celkem uvěřitelnou věrohodností. Těmto dvěma chlápkům prostě člověk fandil, navíc osmdesátková atmosféra dýchala z každého záběru. Takže pokud máte dost všech těch elitních týmů s pečlivě namíchaným genderovým, rasovým a moderně sexuálně orientovaným složením, určitě se podívejte na tyhle dva chlápky, se kterými byste po vyřešení případu s chutí zašli na pivo. ()

Petroff 

všechny recenze uživatele

U pročítání komentářů k tomuhle důchodcovskýmu seriálu mi dochází, jak strašná byla televizní dramaturgie v době, kdy tohle u nás šlo v "premiéře". Vzpomínáme tu tak ponejvíc my, kteří jsme tehdy byli dětmi. Jenže tohle není seriál, na který by měly koukat děti, stejně tak jako Columbo, To je vražda, napsala, Magnum... a podobně. Tohle jsou seriály pro ženy v domácnosti a důchodce. Takže ti díky, Novo a Primo, za kurvení vkusu desetitisíců dětí, seriály, které byly určeny jejich prarodičům. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Sportovní vůz, kterým jezdí McCormick (Daniel Hugh Kelly), je speciálně upravený model vozu McLaren M6A. (korbitch22)

Reklama

Reklama