Doktor z hor: Nové příběhy (TV seriál)

• Německo

Der Bergdoktor

Doktor z hôr - Nové osudy

Německo / Rakousko, 2008, 108x45 min (Alternativní: 90 min)

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus, Steffen Wink, Romana Pollak, Michael Hinz, Alexander Lutz, Kristina Sprenger, Sophie Wepper, Felix Eitner, Jytte-Merle Böhrnsen, Marion Kracht, Anja Knauer, Philipp Danne, Saskia Valencia, Tobias Licht, Karin Thaler, Rike Schmid, Andreas Günther, Sarah Beck, Ingo Naujoks, Christoph Grunert, Adele Neuhauser, Stephanie Stumph, Daniela Ziegler, Constantin Gastmann, Jens Atzorn, Leander Lichti, Susanne Schäfer, Michael Lott, Renate Schroeter, Claus Wilcke, Gerd Silberbauer, Joram Voelklein, Thomas Limpinsel, Sarah Tkotsch, Anna Hausburg, Lina Wendel, Liane Forestieri, Carolyn Genzkow, Marinus Hohmann, Michael Greiling, Kathrin von Steinburg, Christian Polito, Denise Zich, Daniel Rösner, Axel Schreiber, Barbara Bauer, Franz Xaver Brückner, Tino Hillebrand, Eva-Maria Reichert, Stefan Murr, Robert Giggenbach, Andreas Thiele, Katja Keller, Rafael Haider, Joanna Kitzl, Catherine Bode, Siemen Rühaak, David Zimmerschied, Ole Puppe, Peer Jäger, Petra Einhoff, Anne Kasprik, Julia Heinze, Matthias Komm, Dennis Mojen, Anne Schäfer, Joanna Ferkic, Marc Benjamin Puch, Janna Striebeck, Wolfram Berger, Patricia Aulitzky, Barbara Focke, Sarah Alles, Gabriel Raab, Matthias Faust, Hansi Jochmann, Maja-Celiné Probst, Aline Hochscheid, Heiko Ruprecht, Picco von Groote, Lena Meyer, Daniel Wiemer, Marie Bendig, Thomas Balou Martin, Wilfried Klaus, Hermann Giefer, Nike Fuhrmann, Luise Deschauer, Kathi Leitner, Axel Scholtz, Robert Köhler, Conny Glogger, Hans Kitzbichler, Friederike Linke, Christian Hoening, Leopold Hornung, Sabine Orléans, Tobias Kulzer, Christoph von Friedl, Horst Kummeth, Frank Behnke, Patrick Mölleken, Reinhard Forcher, Carolin Fink, Alexander Pelz, Michael Wenninger, Günther Götsch, Sarah Strelocke, Stefanie Poljakoff, Guntbert Warns, Sebastian Gerold, Christian Heiner Wolf, Ferry Oellinger, Brigitte Jaufenthaler, Gregor Seberg, Susanne Czepl, Pia Baresch, Philipp Moog, Lena Meckel, Martin Stührk, Constanze Wächter, Christian Pfeil, Sonja Beck, Georg Blumreiter, Sebastian Fischer, Dietmar Mössmer, Timmi Trinks, Florian Odendahl, Max Kidd, Ella Zirzow, Katrin Weisser, Eva Wittenzellner, Maria Hartmann, Wolfgang M. Bauer, Katharina Meinecke, Ava Montgomery, Elisabeth Baulitz, Konrad Hochgruber, Bernhard Bozian, Rhon Diels, Mona-Leen Schuller, Winfried Frey, Michelle Monballijn, Oliver Bürgin, Maik van Epple, Matthias Walter, Max Woelky, Henning Nöhren, Marion Mathoi, Gloria Nefzger, Florian Kiml, Ludwig Dornauer, Rebecca Rudolph, Florian Jahr, Florian Stadler, Stefanie Schmid, Titus Horst, Wowo Habdank, Regula Grauwiller, Severin Sonntag, Silke Franz, Johannes Franke, Stephanie Lexer, Herbert Trattnigg, Lea Faßbender, Karl Knaup, Klaus Steinbacher, Andrea Sihler, Martin Walch, Anne Werner, Reinhard Exenberger, Lukas Kieback, Tillbert Strahl, Luise Berndt, Alexander Mitterer, Angela Ascher, Karlheinz Lemken, Günter Lieder, Lukas Lobis, Claudia-Sofie Jelinek, Joachim Raaf, Victoria Mayer, Andreas Bahr, Mareike Fell, Sarah Zaharanski, Tanja Petrovsky, Dominik Nowak, Sigrun De Leyra, Christian Lex, Jeremias Meyer, Ines Lutz, Jörn Hinrichs, Anna Büttner, Martin Feifel, Arian Montgomery, Gedeon Burkhard, Laura Graser, Hedda Erlebach, Markus Ertelt, Rena Dumont, Ayana Ledl, Thomas Reisinger, Diane Siemons-Willems, Thamara Barth, Laura Maire, Karl Friedrich, Kerstin De Ahna, Leonie Wesselow, Anna Ewelina, Sara Sommerfeldt, Jonas Lovis Kemmler, Irina Kurbanova, Benjamin Ulbrich, Daria Trenkwalder, Otto Beckmann, Johanna Hens, Michael Härle, Lisa Hortnagl

Nova verze serialu, ktery v devadesatych letech bezel i u nas. Nemuzu si pomoct, ten puvodni jsem mel radsi, ale mozna ze me mluvi jen zvyk. Kazdopadne se jedna o klasicky soap v prostredi hor, co vic rict. Jako cesta k vylepseni nemciny ujde, je to porad srozumitelnejsi nez rakousky dialekt, se kterym se ted dlouhodobe potykam.(31.1.2013)

A čo je na tom tak zlé? Veď je to príjemný seriál v nádhernom prostredí hôr. Áno dejú sa v ňom často úplne iracionálne veci, pretože doktor Martin Gruber je úplnou náhodou vždy tam, kde sa niečo deje a jeho diagnóza je vždy presná - je prosto multitalentovaný. No a čo ! Je to pozitívne a o to v rodinnom seriáli ide, navnadiť príjemnú, oddychovú atmosféru. Je to príjemný seriál, k veci, má hlavu a pätu. Nenudí a prinesie k tomu najväčší bonus a to nádhernú prírodu Álp zo všetkých pohľadov. Vždy lepšie než pozerať na sladké nekonečné telenovely.(2.9.2014)

• kingik

Doktor z hor visí na skále a šíleně řve: "Hilfe!!!" "Ich bin ein Arzt!" Náhodou se motám po okolí a slyším jeho zoufalé volání o pomoc. Ještě se pokochám horskou přírodou, popostrčím modrou krávu Milku a ta zase na oplátku popostrčí mě, a hned mám lepší náladu. Zkazí mně ji až Hans Sigl. Pozná, že nejsem zdejší a spustí na mě lámanou češtinou, do které se mísí jeho rodný jazyk: "Bitte, nenechavejte me hier, tady, jsem der Bergdoktor, meine Leute me potžebovat". Nezajímá mě to, ale vidím, že visí jen za jednu ruku a zřetelně mu docházejí síly. S milým výrazem ve tváři bryskně přiskočím, že mu pomůžu. Šlapu mu kvalitní horskou obuví na jeho prsty a posléze felčar padá s hrozivým křikem: "Uááááááááááá.....Du Tschechische Schlampe!!! S dobrým pocitem, že jsem seriálový svět zbavil o jednoho přechytralce, slézám poslední kopec do údolí a mířím "nach Hause". Cenu Michala Velíška jsem nakonec nezískal. Mé hodnocení: 0%(19.11.2013)

• Wheelcrusher

Jednou jsem u teho vytuh po práci a dneska čuměl na jeden díl s babičkou... když jsem se jí nechápavě zeptal, kde v sobě ve stáří bere tu záhadnou vůli sledovat seriál vo nemocech tak odpověděla, že se jí líbí hlavně ta krajina:) Což sice nevysvětluje, proč čumí třeba i na Ordinaci a podobný píč*viny, kde si dospěláci hrajou na doktora (a přitom to NEJNI porno?!), ale tak dál jsem jí už nechtěl děsit, páč si to vždycky pozdějc děsně vyčítám.(23.10.2013)

• Crocuta

Několik inovací oproti původní slátanině téhož jména: Dcerka s dvěma fotry, kterou dabuje holka o dobrých pět let mladší, soudě podle otravného pisklavého hlásku. Matka, jejíž břídilství v hospodářské oblasti permanentně přivádí rodinný statek do finančních kolapsů. Kolega lékař z nemocnice, který žárlí na Gruberovy diagnostické schopnosti (dr. House hadr), ale vždy je nucen se před nimi sklonit a ještě poděkovat. A především bratr, který na Martina také žárlí, ale nakonec vždycky vezme zavděk jeho odloženými milenkami, které švarný doktor pravidelně naprcává a brácha si je bere za manželky. Jednou bych tyhle situace ještě bral, ale opakují-li se se železnou pravidelností, nic jiného než guilty pleasure na tomhle seriálu nepobaví :D.(11.9.2014)

• Hans Sigl

• - Od čtvrté do páté série se podařilo zdvojnásobit počet diváků ve věku od 14 do 49 let. (mar48)

• - Seriál výrazně ovlivnil cestovní ruch v okolí místa natáčení. (mar48)