Reklama

Reklama

Doktor z hor: Nové příběhy

(seriál)
  • Německo Der Bergdoktor (více)
Německo / Rakousko, (2008–2024), 189 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 90 min)

Hrají:

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus (více)
(další profese)

Série(17) / Epizody(236)

Obsahy(1)

Doktor Martin Gruber se po čase vrací z Ameriky do rodného města v Rakousku. V prostředí krásných hor na něj čeká spousta pracovních i osobních příběhů... (oficiální text distributora)

Recenze (39)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Těch pět je pouze pro Hanse Sigla.Ten zbytek je ve scénáři jen nezbytný komparz a i proto to dělá špatný obraz celému seriálu.Scénář s těmi postavami nijak nepracuje =jen je nechá občas se nějak zatvářit a zbytek je na Siglovi.A je to opravdu dobrý herec když utáhne celý seriál za tolik let zpátky sám.Je to pohodář a má charisma ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Několik inovací oproti původní slátanině téhož jména: Dcerka s dvěma fotry, kterou dabuje holka o dobrých pět let mladší, soudě podle otravného pisklavého hlásku. Matka, jejíž břídilství v hospodářské oblasti permanentně přivádí rodinný statek do finančních kolapsů. Kolega lékař z nemocnice, který žárlí na Gruberovy diagnostické schopnosti (dr. House hadr), ale vždy je nucen se před nimi sklonit a ještě poděkovat. A především bratr, který na Martina také žárlí, ale nakonec vždycky vezme zavděk jeho odloženými milenkami, které švarný doktor pravidelně naprcává a brácha si je bere za manželky. Jednou bych tyhle situace ještě bral, ale opakují-li se se železnou pravidelností, nic jiného než guilty pleasure na tomhle seriálu nepobaví :D. ()

Reklama

Filatov 

všechny recenze uživatele

S původním seriálem má tenhle novej počin společnej už jenom název, protože herci jsou úplně jiní. Z původního rakouského Sonnensteinu jsme se přesunuli do německého Elmau, ale kupodivu příběhy zůstaly docela na úrovni, herci hrají celkem dobře, takže s hereckým obsazením nemám vůbec žádnej problém. Jsou to docela sympaťáci a ta příroda je prostě jedinečná. Nové příběhy jsou prostě koukatelný seriál a pokračují důstojně v duchu původního "Bergdoktora". ()

GeminiK 

všechny recenze uživatele

Já vím, je to strašný, ale mě to svým způsobem baví. Doktor Martin Gruber je machr ve svém oboru. Složité diagnózy určuje po telefonu. Operuje cokoliv, kdekoliv, třeba i kapesním nožíkem v dešti zavěšený na skále a s frakturami všech končetin. Milenky, které už ho omrzely, přenechává svému cholerickému bratrovi. Podivná krpatá dcera co se pořád uráží, a kterou má se svým bratrem. Matka, která podniká v BIO zemědělství, ale místo toho pořád sedí na vyhlídce, nebo někde courá. K žehlení a vaření dobrý. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nádherná aplská krajina a príjemné malé mestečko, kde si ľudia žijú ako v raji. Keď treba navzájom si pomôžu a keď už nevedia ako ďalej vždy je po ruke vševediaci, obetavý doktor. V roku 1992 týmto konceptom chcela televíznych divákov ohúriť rakúsko nemecká produkcia. Moc sa im to však nepodarilo. Seriál "Doktor z hôr" za moc nestál. O šestnásť rokov neskôr to skúsili znova s titulom "Doktor z hôr - Nové príbehy". To bolo však ešte zúfalejšie ako pôvodná verzia. * ()

Galerie (1 967)

Zajímavosti (3)

  • Seriál výrazně ovlivnil cestovní ruch v okolí místa natáčení. (mar48)
  • Od čtvrté do páté série se podařilo zdvojnásobit počet diváků ve věku od 14 do 49 let. (mar48)

Reklama

Reklama