Reklama

Reklama

Doktor z hor: Nové příběhy

(seriál)
  • Německo Der Bergdoktor (více)
Německo / Rakousko, (2008–2024), 189 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 90 min)

Hrají:

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus (více)
(další profese)

Série(17) / Epizody(236)

Obsahy(1)

Doktor Martin Gruber se po čase vrací z Ameriky do rodného města v Rakousku. V prostředí krásných hor na něj čeká spousta pracovních i osobních příběhů... (oficiální text distributora)

Recenze (39)

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Doktor z hor visí na skále a šíleně řve: "Hilfe!!!" "Ich bin ein Arzt!" Náhodou se motám po okolí a slyším jeho zoufalé volání o pomoc. Ještě se pokochám horskou přírodou, popostrčím modrou krávu Milku a ta zase na oplátku popostrčí mě, a hned mám lepší náladu. Zkazí mně ji až Hans Sigl. Pozná, že nejsem zdejší a spustí na mě lámanou češtinou, do které se mísí jeho rodný jazyk: "Bitte, nenechavejte me hier, tady, jsem der Bergdoktor, meine Leute me potžebovat". Nezajímá mě to, ale vidím, že visí jen za jednu ruku a zřetelně mu docházejí síly. S milým výrazem ve tváři bryskně přiskočím, že mu pomůžu. Šlapu mu kvalitní horskou obuví na jeho prsty a posléze felčar padá s hrozivým křikem: "Uááááááááááá.....Du Tschechische Schlampe!!! S dobrým pocitem, že jsem seriálový svět zbavil o jednoho přechytralce, slézám poslední kopec do údolí a mířím "nach Hause". Cenu Michala Velíška jsem nakonec nezískal. Mé hodnocení: 0% ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Těch pět je pouze pro Hanse Sigla.Ten zbytek je ve scénáři jen nezbytný komparz a i proto to dělá špatný obraz celému seriálu.Scénář s těmi postavami nijak nepracuje =jen je nechá občas se nějak zatvářit a zbytek je na Siglovi.A je to opravdu dobrý herec když utáhne celý seriál za tolik let zpátky sám.Je to pohodář a má charisma ()

Reklama

ŠpetaMarek 

všechny recenze uživatele

Novy Doktor z hor je nahodou ok serial na zehleni/vareni, nebyt hodne sci-fi zapletek v poslednich seriich, nemel bych problem to i doporucit. Proste takovy mix Dr. House a cervene knihovny - zapletky postavene na nejake ulitle diagnoze a vztazich mezi muzem a zenou povetsinou. Celym serialem pak prochazi velky dejovy oblouk konfliktu jedne rodiny, romantickych trampotach hlavniho hrdiny (trochu sociopata) a kolik mleka se vydojilo a kam se to proda. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nádherná aplská krajina a príjemné malé mestečko, kde si ľudia žijú ako v raji. Keď treba navzájom si pomôžu a keď už nevedia ako ďalej vždy je po ruke vševediaci, obetavý doktor. V roku 1992 týmto konceptom chcela televíznych divákov ohúriť rakúsko nemecká produkcia. Moc sa im to však nepodarilo. Seriál "Doktor z hôr" za moc nestál. O šestnásť rokov neskôr to skúsili znova s titulom "Doktor z hôr - Nové príbehy". To bolo však ešte zúfalejšie ako pôvodná verzia. * ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Nova verze serialu, ktery v devadesatych letech bezel i u nas. Nemuzu si pomoct, ten puvodni jsem mel radsi, ale mozna ze me mluvi jen zvyk. Kazdopadne se jedna o klasicky soap v prostredi hor, co vic rict. Jako cesta k vylepseni nemciny ujde, je to porad srozumitelnejsi nez rakousky dialekt, se kterym se ted dlouhodobe potykam. ()

Galerie (1 967)

Zajímavosti (3)

  • Od čtvrté do páté série se podařilo zdvojnásobit počet diváků ve věku od 14 do 49 let. (mar48)
  • Seriál výrazně ovlivnil cestovní ruch v okolí místa natáčení. (mar48)

Reklama

Reklama