Doktor z hor: Nové příběhy (TV seriál)

• Německo

Der Bergdoktor

Doktor z hôr - Nové osudy

Německo / Rakousko, 2008, 108x45 min (Alternativní: 90 min)

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus, Steffen Wink, Romana Pollak, Michael Hinz, Alexander Lutz, Kristina Sprenger, Sophie Wepper, Felix Eitner, Jytte-Merle Böhrnsen, Marion Kracht, Anja Knauer, Philipp Danne, Saskia Valencia, Tobias Licht, Karin Thaler, Rike Schmid, Andreas Günther, Sarah Beck, Ingo Naujoks, Christoph Grunert, Adele Neuhauser, Stephanie Stumph, Daniela Ziegler, Constantin Gastmann, Jens Atzorn, Leander Lichti, Susanne Schäfer, Michael Lott, Renate Schroeter, Claus Wilcke, Gerd Silberbauer, Joram Voelklein, Thomas Limpinsel, Sarah Tkotsch, Anna Hausburg, Lina Wendel, Liane Forestieri, Carolyn Genzkow, Marinus Hohmann, Michael Greiling, Kathrin von Steinburg, Christian Polito, Denise Zich, Daniel Rösner, Axel Schreiber, Barbara Bauer, Franz Xaver Brückner, Tino Hillebrand, Eva-Maria Reichert, Stefan Murr, Robert Giggenbach, Andreas Thiele, Katja Keller, Rafael Haider, Joanna Kitzl, Catherine Bode, Siemen Rühaak, David Zimmerschied, Ole Puppe, Peer Jäger, Petra Einhoff, Anne Kasprik, Julia Heinze, Matthias Komm, Dennis Mojen, Anne Schäfer, Joanna Ferkic, Marc Benjamin Puch, Janna Striebeck, Wolfram Berger, Patricia Aulitzky, Barbara Focke, Sarah Alles, Gabriel Raab, Matthias Faust, Hansi Jochmann, Maja-Celiné Probst, Aline Hochscheid, Heiko Ruprecht, Picco von Groote, Lena Meyer, Daniel Wiemer, Marie Bendig, Thomas Balou Martin, Wilfried Klaus, Hermann Giefer, Nike Fuhrmann, Luise Deschauer, Kathi Leitner, Axel Scholtz, Robert Köhler, Conny Glogger, Hans Kitzbichler, Friederike Linke, Christian Hoening, Leopold Hornung, Sabine Orléans, Tobias Kulzer, Christoph von Friedl, Horst Kummeth, Frank Behnke, Patrick Mölleken, Reinhard Forcher, Carolin Fink, Alexander Pelz, Michael Wenninger, Günther Götsch, Sarah Strelocke, Stefanie Poljakoff, Guntbert Warns, Sebastian Gerold, Christian Heiner Wolf, Ferry Oellinger, Brigitte Jaufenthaler, Gregor Seberg, Susanne Czepl, Pia Baresch, Philipp Moog, Lena Meckel, Martin Stührk, Constanze Wächter, Christian Pfeil, Sonja Beck, Georg Blumreiter, Sebastian Fischer, Dietmar Mössmer, Timmi Trinks, Florian Odendahl, Max Kidd, Ella Zirzow, Katrin Weisser, Eva Wittenzellner, Maria Hartmann, Wolfgang M. Bauer, Katharina Meinecke, Ava Montgomery, Elisabeth Baulitz, Konrad Hochgruber, Bernhard Bozian, Rhon Diels, Mona-Leen Schuller, Winfried Frey, Michelle Monballijn, Oliver Bürgin, Maik van Epple, Matthias Walter, Max Woelky, Henning Nöhren, Marion Mathoi, Gloria Nefzger, Florian Kiml, Ludwig Dornauer, Rebecca Rudolph, Florian Jahr, Florian Stadler, Stefanie Schmid, Titus Horst, Wowo Habdank, Regula Grauwiller, Severin Sonntag, Silke Franz, Johannes Franke, Stephanie Lexer, Herbert Trattnigg, Lea Faßbender, Karl Knaup, Klaus Steinbacher, Andrea Sihler, Martin Walch, Anne Werner, Reinhard Exenberger, Lukas Kieback, Tillbert Strahl, Luise Berndt, Alexander Mitterer, Angela Ascher, Karlheinz Lemken, Günter Lieder, Lukas Lobis, Claudia-Sofie Jelinek, Joachim Raaf, Victoria Mayer, Andreas Bahr, Mareike Fell, Sarah Zaharanski, Tanja Petrovsky, Dominik Nowak, Sigrun De Leyra, Christian Lex, Jeremias Meyer, Ines Lutz, Jörn Hinrichs, Anna Büttner, Martin Feifel, Arian Montgomery, Gedeon Burkhard, Laura Graser, Hedda Erlebach, Markus Ertelt, Rena Dumont, Ayana Ledl, Thomas Reisinger, Diane Siemons-Willems, Thamara Barth, Laura Maire

S původním seriálem má tenhle novej počin společnej už jenom název, protože herci jsou úplně jiní. Z původního rakouského Sonnensteinu jsme se přesunuli do německého Elmau, ale kupodivu příběhy zůstaly docela na úrovni, herci hrají celkem dobře, takže s hereckým obsazením nemám vůbec žádnej problém. Jsou to docela sympaťáci a ta příroda je prostě jedinečná. Nové příběhy jsou prostě koukatelný seriál a pokračují důstojně v duchu původního "Bergdoktora".(15.10.2013)

Příjemný odpolední seriál s lékařskou tématikou z prostředí horské služby. Herecká sestava je sympatická, příběhy jsou zajímavé i když nejsou příliš dynamické, spíše pohodové. Obzvláště kouzelné je idylické prostředí, v němž se seriál odehrává – horské chalupy s girlandami květin a v pozadí zasněžené štíty Alp – prostě pohádka. Působí to až nevěrohodně, skoro uměle. Chtěla bych to jednou vidět na vlastní oči.(3.12.2013)

• kingik

Doktor z hor visí na skále a šíleně řve: "Hilfe!!!" "Ich bin ein Arzt!" Náhodou se motám po okolí a slyším jeho zoufalé volání o pomoc. Ještě se pokochám horskou přírodou, popostrčím modrou krávu Milku a ta zase na oplátku popostrčí mě, a hned mám lepší náladu. Zkazí mně ji až Hans Sigl. Pozná, že nejsem zdejší a spustí na mě lámanou češtinou, do které se mísí jeho rodný jazyk: "Bitte, nenechavejte me hier, tady, jsem der Bergdoktor, meine Leute me potžebovat". Nezajímá mě to, ale vidím, že visí jen za jednu ruku a zřetelně mu docházejí síly. S milým výrazem ve tváři bryskně přiskočím, že mu pomůžu. Šlapu mu kvalitní horskou obuví na jeho prsty a posléze felčar padá s hrozivým křikem: "Uááááááááááá.....Du Tschechische Schlampe!!! S dobrým pocitem, že jsem seriálový svět zbavil o jednoho přechytralce, slézám poslední kopec do údolí a mířím "nach Hause". Cenu Michala Velíška jsem nakonec nezískal. Mé hodnocení: 0%(19.11.2013)

• Generi

Dnes jsem omylem nepřepla na jiný program a tak jsem zhlédla německou propagandu nového pohledu na rodinu. Příběh matky, která se zamiluje do jiné ženy tak, že její mozek odmítne pracovat. Pak přijde náš doktúrek z hor a ten odsoudí šokovaného manžela s dcerou, že hned nepochopí lásku své manželky k jiné, ale chce sprvu o svou manželku a rodinu bojovat-byť jen nesměle, slovně své ženě řekne, že jí stále miluje a život bez ní si nedovede představit. To oné manželce způsobí takový kolaps, až skoro umře. Náš doktúrek manželovi za jeho nehoráznost vyhubuje a vysvětlí mu, že jeho žena potkala lásku svého života a on s dcerou jí nesmí stát v cestě. Tak je manžel úplně zbaven naděje, že se u jeho ženy jedná jen o nějaký románek, který by jí toleroval nebo odpustil. S lehkostí zahodí celá léta společného života, všechno všichni pochopí a zamilovaná manželka končí v náručí své milenky a dcery, přičemž otec je blahosklonně sleduje. Jak roztomilé !! A do toho ještě okrajový příběh lásky 16 letého chlapce a 15 leté děvčice - opravdu skvostnéééé jdu blejt velebnosti !!!(11.11.2015)

Nova verze serialu, ktery v devadesatych letech bezel i u nas. Nemuzu si pomoct, ten puvodni jsem mel radsi, ale mozna ze me mluvi jen zvyk. Kazdopadne se jedna o klasicky soap v prostredi hor, co vic rict. Jako cesta k vylepseni nemciny ujde, je to porad srozumitelnejsi nez rakousky dialekt, se kterym se ted dlouhodobe potykam.(31.1.2013)

• Hans Sigl