Reklama

Reklama

Doktor z hor: Nové příběhy

(seriál)
  • Německo Der Bergdoktor (více)
Německo / Rakousko, (2008–2024), 189 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 90 min)

Hrají:

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus (více)
(další profese)

Série(17) / Epizody(236)

Obsahy(1)

Doktor Martin Gruber se po čase vrací z Ameriky do rodného města v Rakousku. V prostředí krásných hor na něj čeká spousta pracovních i osobních příběhů... (oficiální text distributora)

Recenze (40)

Fingon 

všechny recenze uživatele

Nova verze serialu, ktery v devadesatych letech bezel i u nas. Nemuzu si pomoct, ten puvodni jsem mel radsi, ale mozna ze me mluvi jen zvyk. Kazdopadne se jedna o klasicky soap v prostredi hor, co vic rict. Jako cesta k vylepseni nemciny ujde, je to porad srozumitelnejsi nez rakousky dialekt, se kterym se ted dlouhodobe potykam. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Příjemný odpolední seriál s lékařskou tématikou z prostředí horské služby. Herecká sestava je sympatická, příběhy jsou zajímavé i když nejsou příliš dynamické, spíše pohodové. Obzvláště kouzelné je idylické prostředí, v němž se seriál odehrává – horské chalupy s girlandami květin a v pozadí zasněžené štíty Alp – prostě pohádka. Působí to až nevěrohodně, skoro uměle. Chtěla bych to jednou vidět na vlastní oči. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Několik inovací oproti původní slátanině téhož jména: Dcerka s dvěma fotry, kterou dabuje holka o dobrých pět let mladší, soudě podle otravného pisklavého hlásku. Matka, jejíž břídilství v hospodářské oblasti permanentně přivádí rodinný statek do finančních kolapsů. Kolega lékař z nemocnice, který žárlí na Gruberovy diagnostické schopnosti (dr. House hadr), ale vždy je nucen se před nimi sklonit a ještě poděkovat. A především bratr, který na Martina také žárlí, ale nakonec vždycky vezme zavděk jeho odloženými milenkami, které švarný doktor pravidelně naprcává a brácha si je bere za manželky. Jednou bych tyhle situace ještě bral, ale opakují-li se se železnou pravidelností, nic jiného než guilty pleasure na tomhle seriálu nepobaví :D. ()

tatka 

všechny recenze uživatele

Nemecká obdoba dr. Quinnovej, strihnutá dr. Housom. Už len čakám, až doktor Gruber bude trepanovať lebku švajčiarskym nožíkom Mountain Guide kdesi v stene. Zatiaľ sa prezentoval len ako brilantný diagnostik. CHcela by som mať taký domček a ráno raňajkovať s výhľadom do Inšbruku. Počkať, to asi nebude Inšbruk, to bude Hal im Tirol, alebo Kufstein. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Těch pět je pouze pro Hanse Sigla.Ten zbytek je ve scénáři jen nezbytný komparz a i proto to dělá špatný obraz celému seriálu.Scénář s těmi postavami nijak nepracuje =jen je nechá občas se nějak zatvářit a zbytek je na Siglovi.A je to opravdu dobrý herec když utáhne celý seriál za tolik let zpátky sám.Je to pohodář a má charisma ()

Galerie (1 967)

Zajímavosti (3)

  • Od čtvrté do páté série se podařilo zdvojnásobit počet diváků ve věku od 14 do 49 let. (mar48)
  • Seriál výrazně ovlivnil cestovní ruch v okolí místa natáčení. (mar48)

Reklama

Reklama