Doktor z hor: Nové příběhy (TV seriál)

• Německo

Der Bergdoktor

Doktor z hôr - Nové osudy

Německo / Rakousko, 2008, 108x45 min (Alternativní: 90 min)

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus, Steffen Wink, Romana Pollak, Michael Hinz, Alexander Lutz, Kristina Sprenger, Sophie Wepper, Felix Eitner, Jytte-Merle Böhrnsen, Marion Kracht, Anja Knauer, Philipp Danne, Saskia Valencia, Tobias Licht, Karin Thaler, Rike Schmid, Andreas Günther, Sarah Beck, Ingo Naujoks, Christoph Grunert, Adele Neuhauser, Stephanie Stumph, Daniela Ziegler, Constantin Gastmann, Jens Atzorn, Leander Lichti, Susanne Schäfer, Michael Lott, Renate Schroeter, Claus Wilcke, Gerd Silberbauer, Joram Voelklein, Thomas Limpinsel, Sarah Tkotsch, Anna Hausburg, Lina Wendel, Liane Forestieri, Carolyn Genzkow, Marinus Hohmann, Michael Greiling, Kathrin von Steinburg, Christian Polito, Denise Zich, Daniel Rösner, Axel Schreiber, Barbara Bauer, Franz Xaver Brückner, Tino Hillebrand, Eva-Maria Reichert, Stefan Murr, Robert Giggenbach, Andreas Thiele, Katja Keller, Rafael Haider, Joanna Kitzl, Catherine Bode, Siemen Rühaak, David Zimmerschied, Ole Puppe, Peer Jäger, Petra Einhoff, Anne Kasprik, Julia Heinze, Matthias Komm, Dennis Mojen, Anne Schäfer, Joanna Ferkic, Marc Benjamin Puch, Janna Striebeck, Wolfram Berger, Patricia Aulitzky, Barbara Focke, Sarah Alles, Gabriel Raab, Matthi Faust, Hansi Jochmann, Maja-Celiné Probst, Aline Hochscheid, Heiko Ruprecht, Picco von Groote, Lena Meyer, Daniel Wiemer, Marie Bendig, Thomas Balou Martin, Wilfried Klaus, Hermann Giefer, Nike Fuhrmann, Luise Deschauer, Kathi Leitner, Axel Scholtz, Robert Köhler, Conny Glogger, Hans Kitzbichler, Friederike Linke, Christian Hoening, Leopold Hornung, Sabine Orléans, Tobias Kulzer, Christoph von Friedl, Horst Kummeth, Frank Behnke, Patrick Mölleken, Reinhard Forcher, Carolin Fink, Alexander Pelz, Michael Wenninger, Günther Götsch, Sarah Strelocke, Stefanie Poljakoff, Guntbert Warns, Sebastian Gerold, Christian Heiner Wolf, Ferry Oellinger, Brigitte Jaufenthaler, Gregor Seberg, Susanne Czepl, Pia Baresch, Philipp Moog, Lena Meckel, Martin Stührk, Constanze Wächter, Christian Pfeil, Sonja Beck, Georg Blumreiter, Sebastian Fischer, Dietmar Mössmer, Timmi Trinks, Florian Odendahl, Max Kidd, Ella Zirzow, Katrin Weisser, Eva Wittenzellner, Maria Hartmann, Wolfgang M. Bauer, Katharina Meinecke, Ava Montgomery, Elisabeth Baulitz, Konrad Hochgruber, Bernhard Bozian, Rhon Diels, Mona-Leen Schuller, Winfried Frey, Michelle Monballijn, Oliver Bürgin, Maik van Epple, Matthias Walter, Max Woelky, Henning Nöhren, Marion Mathoi, Gloria Nefzger, Florian Kiml, Ludwig Dornauer, Rebecca Rudolph, Florian Jahr, Florian Stadler, Stefanie Schmid, Titus Horst, Wowo Habdank, Regula Grauwiller, Severin Sonntag, Silke Franz, Johannes Franke, Stephanie Lexer, Herbert Trattnigg, Lea Faßbender, Karl Knaup, Klaus Steinbacher, Andrea Sihler, Martin Walch, Anne Werner, Reinhard Exenberger, Lukas Kieback, Tillbert Strahl, Luise Berndt, Alexander Mitterer, Angela Ascher, Karlheinz Lemken, Günter Lieder, Lukas Lobis, Claudia-Sofie Jelinek, Joachim Raaf, Victoria Mayer, Andreas Bahr, Mareike Fell, Sarah Zaharanski, Tanja Petrovsky, Dominik Nowak, Sigrun De Leyra, Christian Lex, Jeremias Meyer, Ines Lutz, Jörn Hinrichs, Anna Büttner, Martin Feifel, Arian Montgomery, Gedeon Burkhard, Laura Graser, Hedda Erlebach, Markus Ertelt, Rena Dumont, Ayana Ledl, Thomas Reisinger, Diane Siemons-Willems, Thamara Barth, Laura Maire, Karl Friedrich, Kerstin De Ahna, Leonie Wesselow, Anna Ewelina, Sara Sommerfeldt, Jonas Lovis Kemmler, Irina Kurbanova, Benjamin Ulbrich, Daria Trenkwalder, Otto Beckmann, Johanna Hens, Michael Härle, Lisa Hortnagl, Louise Sophie Arnold, Alejandra Beltrán Cuevas, Alex Huber, Paul Lennard Sundheim, Martin Flür, Johanna Liebeneiner, Thomas Birnstiel, Rebecca Immanuel, Laila Alina Reischer, Anna von Haebler, Christian Kohlund, Wolfgang Müller, Luis Immanuel Rost, Peter Weiß, Sarah Born, Johannes Nikolussi, Hannes Liebmann

Rozhodně lepší seriál z nemocničního prostředí než na ČSFD nechutně nadhodnocená (72 %) Nemocnice na kraji města. Nemocnice nabízí přemoudřelého Sovu, jeho krásnou kníratou služku a "velevtipného" Štrosmajera, Doktor sem tam pokec o sexu, dokonalou diagnostiku po telefonu při dojení krav a jako bonus krásné záběry hor. Jinak je to více méně o tomtéž - o doktorech (a taky docela dost o hovně). Viděl jsem, nebo spíš slyšel, čtyři díly, a kdybych si musel vybrat jestli nedobrovolně trpět u Nemocnice, nebo u Doktora, zvolím jednoznačně Doktora. Na imdb 51 %.(3.2.2016)

S původním seriálem má tenhle novej počin společnej už jenom název, protože herci jsou úplně jiní. Z původního rakouského Sonnensteinu jsme se přesunuli do německého Elmau, ale kupodivu příběhy zůstaly docela na úrovni, herci hrají celkem dobře, takže s hereckým obsazením nemám vůbec žádnej problém. Jsou to docela sympaťáci a ta příroda je prostě jedinečná. Nové příběhy jsou prostě koukatelný seriál a pokračují důstojně v duchu původního "Bergdoktora".(15.10.2013)

• Wheelcrusher

Jednou jsem u teho vytuh po práci a dneska čuměl na jeden díl s babičkou... když jsem se jí nechápavě zeptal, kde v sobě ve stáří bere tu záhadnou vůli sledovat seriál vo nemocech tak odpověděla, že se jí líbí hlavně ta krajina:) Což sice nevysvětluje, proč čumí třeba i na Ordinaci a podobný píč*viny, kde si dospěláci hrajou na doktora (a přitom to NEJNI porno?!), ale tak dál jsem jí už nechtěl děsit, páč si to vždycky pozdějc děsně vyčítám.(23.10.2013)

• Crocuta

Několik inovací oproti původní slátanině téhož jména: Dcerka s dvěma fotry, kterou dabuje holka o dobrých pět let mladší, soudě podle otravného pisklavého hlásku. Matka, jejíž břídilství v hospodářské oblasti permanentně přivádí rodinný statek do finančních kolapsů. Kolega lékař z nemocnice, který žárlí na Gruberovy diagnostické schopnosti (dr. House hadr), ale vždy je nucen se před nimi sklonit a ještě poděkovat. A především bratr, který na Martina také žárlí, ale nakonec vždycky vezme zavděk jeho odloženými milenkami, které švarný doktor pravidelně naprcává a brácha si je bere za manželky. Jednou bych tyhle situace ještě bral, ale opakují-li se se železnou pravidelností, nic jiného než guilty pleasure na tomhle seriálu nepobaví :D.(11.9.2014)

Nova verze serialu, ktery v devadesatych letech bezel i u nas. Nemuzu si pomoct, ten puvodni jsem mel radsi, ale mozna ze me mluvi jen zvyk. Kazdopadne se jedna o klasicky soap v prostredi hor, co vic rict. Jako cesta k vylepseni nemciny ujde, je to porad srozumitelnejsi nez rakousky dialekt, se kterym se ted dlouhodobe potykam.(31.1.2013)

• - Od čtvrté do páté série se podařilo zdvojnásobit počet diváků ve věku od 14 do 49 let. (mar48)

• - Seriál výrazně ovlivnil cestovní ruch v okolí místa natáčení. (mar48)