Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

longercz

Těžko o tomhle seriálu napsat něco originálního. 3 rodiny, každá úplně jiná, každá geniální. Sranda od začátku do konce - ideální komediální seriál současnosti... ()

Mr.FreeZer

Americké moderní rodinky současnosti. Skvělý Ed O´Neill jak ho neznám, hraje charakterní postavu, ale humor mu zase rozhodně nechybí. ()

Veverinho

Po prvních pár dílech jsem absolutně netušil pointu seriálu a pomalu se rozjížděl. Už tak u 3-4.dílů začnete chápat a nestačíte se popadat za břicho. Do konce první sezony je to "jízda" od které se nechcete odtrhnout. Druhá série začíná v duchu první. Čím se blížil poslední díl, tím více jsem měl pocit že v dílech jde spíše o pointu na konci. Mě tento seriál a typ humoru sedl naprosto přesně, proto musím 5 hvězd. ()

karinakari

V současné době spolu s Raising hope nejlepší komediální seriál, jehož kvalita stále stoupá a stoupá. Po každé sérii si říkám, že už to snad ani víc vtipný být nemůže, s čím asi tak scénáristi přijdou, ale vždy mě naprosto překvapí. Díky Modern family jsem si prodloužila život už minimálně o 10 let. Ani nedokážu říct, jakou postavu mám nejraději. Kdyby jen jediná z nich chyběla, nebyl by seriál, tím čím je. I když ano, můj největší oblíbenec je Cameron (než jsem se dozvěděla, že randí s Charlize Theron, opravdu jsem si myslela, že je gay). Seriál, který pravidelně a zaslouženě vyhrává pár Emmy a neexistuje díl, u kterého byste se ani jednou nezasmáli. Jestli si chcete zlepšit náladu a gebit se od rána do včera, vřele doporučuji! ()

tranquill

Taková normální rodinka po americku :-) Lehce dokumentárně pojato, což oživuje stereotyp sitcomů a hlavně dokonale napsaný scénář, který ze scének, situací, dialogů nebo monologů skládá nádhernou mozaiku jedné bláznivé rodinky, která už svým složením povzbuzuje úsměv. Ed je oproti Ženatý se závazky klidnější, ale o to větší kontrasty vznikají mezi např. jím a jeho zeťem, vlatně mezi všemi postavami. Hodnotím po první sérii a doufám, že další budou v nastavené laťce pokračovat. ()

Jajar

Důkaz toho, že jde stále udělat kvalitní sitcom o jedné americké rodince. I v očích současného diváka. Nejsilnější zbraní seriálu je prvotřídní práce s postavami a bilancování na hraně humoru a sentimentu. A málokdy to působí jako kýč. ()

chrispe

Tak úplně mi to nesedí, ale nemůžu tomu upřít jisté kvality. A navíc zrzavý Jesse Tyler Ferguson je svým způsobem k sežrání. :) ()

NightPorter

Po zhorseni Community v soucasnosti jednoznacne nejlepsi sitcom. Zadny Big bangy natoz Himymy tomu nesahaj ani po kotniky. Phil je genius! ()

vladinho

Aj ked sa to nezda,tak Modern Family hovori o velmi vela realnych rodinnych problemoch a situaciach,ktore zivot v rodine prinasa a je jedno ci ste otec, syn, sestra,mama ci nevlastna stara mama. A pritom s lahkostou vycari usmev na tvari a obcas sposobi aj vybuchy smiechu. ()

dalziel

Trochu dlhšie mi trvalo pokiaľ som sa zorientoval v tom o čo tam vlastne ide,nakoľko som naskočil už do rozbehnutého serialu.Nierktoré posavy sú silnejšie,niektoré slabšie a bohužiaľ sú tam aj vyslovene zbytočné postavy.Quite Funny.Sprvu mi mockumentary style natáčania hrozne vadil,ale počase som si na to zvykol a teraz na tom v pohode šlapem cez HBOGO od rána do večera. ()

kondor77

Vlhký sen demokratů a noční můra republikánů, která s každým dalším dílem ztrácí na zábavnosti. To co z počátku působilo svěže (např. konfrontace konzervativních a liberálních hodnot) přešlo v pozdějších sériích v politicky angažovaný kýč, který má potřebu se vyjadřovat (humorně, nikoliv satiricky) ke všem módním -ismům a nudící opakovanými vtípky. ()

Ajvngou

Dlouho, dlouho jsem nebyl tak nadšenej po osmi dílech jako teď! Prostě bomba. A "El Bunda" v roli dědy? Nejlepší! Humor, srandy kopec a co já vím ještě, rozhodně doporučuju a to jsem to ani vidět nechtěl! Možná, že ten kdo nic nečeká, dostane ještě bonus navíc. ()

Candid

Skvělá záležitost. Baví a zatím nepřestává bavit. Vtip servíruje nenásilně a zatím jsem nepostřehla jediné zakolísání kvality. Co díl, to nápad, co díl, to vtip. Uvidím jestli si s přibývajícím časem udrží svůj standard. Potěšilo by mě, kdyby ano, protože bych se tímto seriálem chtěla bavit ještě dlouho. Stoprocentně nejvtipnější postavou je táta Phil, který mi svým charakterem lehce připomíná Michaela z amerického Kanclu, ale jinak se to srovnávat nedá... vůbec ale nejde veškerou zásluhu přiznávat jen postavě Phila, protože každá rodina má něco- ať je to supercitlivý gay Cameron s duší umělce, jeho pragmatický protějšek Mitchell, dítě bez úsměvu Lily, na svůj věk přemoudřelý Manny, tvrdý Jay (u Eda O'Neilla dost nezvyk ;o)), krásná a temperamentní kolumbijka Gloria, taktéž krásná Claire v nemožnosti šlapající na paty svému muži, intelektuálka Alex se slabostí pro sarkastický humor, puberťačka Haley nebo přiblblý Luke, který jak tvrdí Claire a Phil "se jim jako jediný z dětí nepovedl"- každá postava zapadá jako přesný dílek do skládačky, která tvoří bezchybný celek. Modern Family je jednoduše super... ()

Agarwaen

Kdyby tenhle seriál netočilo naprosté hovado, které má zřejmě hodně pokročilého Parkinsona, možná bych vydržel déle. Takhle jsem dokázal kameramanské zemětřesení ustát jen asi minutu, během které jsem se žádného vtipu nedočkal. ()

Trifi

Nebýt Big Bang Theory, jednoznačně nejlepší sitcom všech dob, takto se musí o prvenství dělit se Sheldonem a jeho partou :) Největší zbraní Moderní rodinky je dokonalý poměr perfektního humoru a srdceryvných scén. Na sitcom je možná (zejména v prvních epizodách) kadence humoru trochu nižší, ale o to vypointovanější a hutnější je. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard