Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

Hrabka

Tento seriál jsem celkem sledoval. To auto bylo opravdu boží. Byl to sice seriál jako spousta dalších, šablonovité akční/krimi příběhy, ale KITT byl vážně cool a ve své době byl tento seriál hitem. ()

LiVentura

Kultovní akční seriál, stále se však opakující a dospělejší lidi jistě nudící, leč perfektní hudební pozadí.! :-) ()

cheyene

Michael Knight, černý stín letící do nebezpečného světa lidí. Michael Knight jak bájný rytíř stojí po boku nevinných, bezbranných a bezmocných ve světě zločinců, pro které neplatí zákon. Legenda a kultovní záležitost. Takové fáro chtěl mít v garáži snad každý kluk. ()

paascha

Hodně slaboduchý kousek. Možná jednodušším a mladším jedincům může poskytovat nějakou primitivní zábavu, stejně jako Cuck Norris, ale pro mě je to sračka. Navíc Hasselhoff je opravdu nesympatický a dementní, jeho marné pokusy něčemu rozumět jsou trapné. Asi si sám neporadil s faktem, že jeho auto mluví a je chytřejší, než on:-)) ()

Boogeyman

Ten seriál jsem jako dítě zbožňoval a když jsem pod stromečkem nalez plastového Kitta na setrvačník, div jsem napadal radostí do mdlob. Teď, po více než patnácti letech letech, během kterých jsem si vytvořil celkem slušnou averzi vůči Davidu Haselhoffovi, mi tento seriál o mluvícím, poměrně papundeklovém autě a jeho hrdinném kámošovi přijde poměrně přiblblý. Jenže ta nostalgie je silnější než já. ()

Disk

Kdysi neskutečná bomba, kterou si dodnes pamatuji z pořadu Oáza (každý díl rozdělen na dvě části), ale dnes je veškeré kouzlo pryč. Navíc seriál byl předabován (zůstal jenom Jiří Dvořák) a kouzlo tehdejšího brněnského dabingu je dnes v háji. Dvě hvězdičky pouze z nostalgie. ()

Adam Bernau

Šemík. Nejlepší kámoš. Mluví, skáče, myslí, zachraňuje svého statečného pána. Taky jsme chytali Vídeň, Radku, takže si dobře pamatuju, že to bylo "Ein Auto, ein Computer, ein Mann". Nehledě k tomu, že "eines" nemůže stát v prvním pádě. ()

kingik

Když to v dávnověku dávali na rakouském ORF, tak to bylo velmi působivé. Ovšem po letech jsem to viděl už s českým dabingem a působivost vyprchala. Některé díly ovšem i tak zůstaly nápadité a zajímavé. 60% ()

Legas

Teď mám slabost pro Ferrari, ale tehdy to byl Kit. Měl jsem doma jeho malou imitaci a hrál jsem si na Turbo Boost. To byly časy. ()

Socrates

K.I.T.T. coby Turboman v cirkuse, předvádějící s Hasselhoffem na kapotě dechberoucí cirkusový čísla jako skok skrz hořící obruč apod.? No větší debilitu aby mezi seriálama člověk pohledal. Ale uznávám, že jsem viděl i lepší díly, než tenhle cirkusovej. ()

Kothy

Hasselhoffova klasika. Sehraná dvojka Michael a K.I.T.T. Kdysi jsem se na to díval, ale to už je hodně dávno. Ta znělka je ale dobrá. ()

AGAMENON

Pamatuju jak jsem to sledoval na ORF, prdlajs sem tomu sice rozuměl, ale KIT byl úžasnej. A pak se to na začátku 90. let dostalo k nám, to už ale nebyla taková bžunda. Za čtyři z nostalgie, jinak by to bylo mnohem horší. ()

Zodd

Osmdesátkový dobový 'klenot', který se stal kultovní záležitostí hlavně kvůli K.I.T.T.ovi, popř. pro někoho ještě kvůli Hasselhoffovi. Samé klišé okolo, ale ruku na srdce, určitě nejsem jediný, kdo si občas hluboko uvnitř přál mít takové auto. :) ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne