Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Circumscriptor

Nie som veľkým fanúšikom seriálov a keď sa mi nejaký zapáči, tak to už musí byť extra kvalitný. Vzhliadnutie Modernej rodiny som vôbec neplánoval, ale nakoniec sa z toho vykľul jeden úžasný seriál. Jednoducho sa ho neviem zbaviť, či chcem, či nechcem a je pomerne príjemne návykový. Viem, že porovnávať hrané seriály s animovanými nie je vhodné, ale takúto príjemnú návykovosť som naposledy zažil pri Griffinovcoch. Musím uznať, že to nie je až taký klasický sitcom, je natočený preveľmi zvláštne a jeho humor nie je pre každého. Narozdiel od väčšiny podobných snímkov tu hrajú celkom známi herci, ktorí si už niečo zahrali a fanúšikov Married with Children určite poteší účasť Eda O´Neilla. Zo začiatku bolo pre mňa veľkým prekvapením, že tvorcom seriálu je sám Christopher Lloyd, až neskôr som sa však dozvedel, že sa o "toho" Lloyda bohužiaľ nejedná (informácia pre fanúšikov seriálu, ktorí o tomto fakte nevedeli). ()

DavidS.

Manny absolutní macho a švihák, Claire nejvíce hot máma ze všech, trochu šikanovaný Phill a další... Ne zcela klasická rodinka, ale taky ne tak vzdálená našim světům, aby nebyla sympatická a abychom se v některých epizodách navzájem nepoznávali... Vyváženost humoru, životních pravd i lehkého sentimentu... ()

keoma26

Naprosto nechutnej serial, kterej lici rodinne vztahy jako serii hysterickych vystupu, kde se rodice chovaji jako deti a deti jako rodice a pod vseobjimajicim porozumenim zustava prazdno ()

honzii

Není divu, že to má úspěch, je to nejen Moderní rodinka, ale i moderní sitcom, který kombinuje klasický a moderní přístup k žánru. Dává nám připomenout jak novátorský přístup a trapně suchý humor Kanclu, tak klasické rodinné trampoty a hodnoty jako třeba v Kroku za krokem nebo Průměrňákových. Vtipy jsou slušně vypointované, vycházející z vynikajících postav, které jsou perfektně obsazené a jejích představitelé po právu dostávají jednu Emmy za druhou. ()

Chmur

Jak jsem si pročítal některé komentáře, tak by někteří uživatele nejraději seriál spálili na hranici. Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti rozhodně minulostí není. Bohužel však nemůžeme říct, že je to model vždy bezchybný. Jak se tak koukám kolem sebe, tak je stejně často defektní jako ostatní modely lidského soužití. Seriál je zábavný. Jakou u každých mnohodílných sitcomů, i tomuhle časem trochu dochází dech, autoři začnou více tlačit na pilu a mírně se okouká. Řekl bych ale, že i v osmé sérii je docela vtipný a rozhodně v tomhle předčí TBBT nebo Přátele. Je zajímavé, jak některé v prvních sériích nezajímavé postavy (Jay, Gloria, Luk) se časem vyvinou v nejzábavnější jedince a naopak např. taková Alex, která mě v prvních sériích bavila, se časem stala celkem nudnou postavičkou. Na seriálu je samozřejmě nejvtipnější ten kontrast mezi jednotlivými dvojicemi - mrzoutský a na oko tvrdý Jay versus vášnivá Gloria, upjatý Mitchell a afektovaný a hysterický Cameron, prudící Claire a cool dad Phil. Samozřejmě kapitolou samou pro sebe jsou jejich potomci, zejména Many. Pod nánosem humoru je však vidět, že život není jednoduchý a vyjít s členy rodiny může být stejně náročné, jako procházka alergika rozkvetlou zahradou. ()

Nassau

1. série 9/10, 2. série 9/10, 3. série 8/10, 4. série 8/10, 5. série 8/10, 6. série 8/10, 7. série 7/10, 8. série 7/10, 9. série 7/10, 10. série 6/10, 11. série 6/10. ()

Rssa

Seriál, jež se vyplatí sledovat. Pseudodokumentární kamera se chvíli zajíždí, ale již hned v pilotním dílu je tolik vtipných situací, že se člověk výborně baví a ani mu nechybí namixovaný smích publika. Všechny postavy jsou velice zábavné, ale musím vyzdvihnout Phila a dvojici teplých partnerů. 90 % ()

jakeer

Absolútna oddychovka. Sitcom bez agresívneho humoru. Keď potrebujem vypnúť, udprednostním ho pred seriálmi, ktoré majú väčšie grády. ()

vorenus

Tak tohle nemá chybu!Už jsem myslel, že Ed zůstane zapsán jako Al Bunda, ale role milionáře mu sedla jako šitá na míru.Ovšem i celé herecké obsazení nemá chybu! ()

Paity

Tak nevím, lidé tady z toho tečou, ale nějak mi nepřišlo, že by tenhle seriál s Alem Bundou byl něčím extra. Asi musí shlédnout ještě sto epizod a pak se začnu smát. ()

Petr.Kocfeld

Ed O Neall neni spatny herec.Tento serial je vyborny. Davam mu 80 procent a 4 hvezdy.Rodina je to velika a obcas hadava...Komicky a chvilemi trochu ujety serial.Jinak vsechna cest tomuto serialu. ()

Ledkodlaq

Veselé příhody rodinky americké střední třídy jsou k uzívaní průměrné. Nikdy jsem nebyl fanda přátel, ale tady se hodí říct, zlatí přátelé. ()

kornitko

Je to točené stéjným způsobem jako Kancl a má to i podobvný humor, který hlavně stojí na trapných okamžicích. Komu tenhle humor vyhovuje jako mně, tak bude maximálně spokojený. Rovněž se mi líbí neúčast umělého publika. ()

santiamén

85% ... Výborný seriál. Zábavný bez zbytečného šaškování, perfektně zahraný, zajímavě napsaný, s osvěžujícím prvkem "dokumentární" kamery :). Správně jebnutá rodina - kdo by si je nezamiloval? ()

vorry

Jediný důvod proč jsem se na tento seriál podíval bylo, že zde hraje Ed O'Neill (ženatý se závazky), ale seriál se mi moc nelíbil. Už to prostě není ono. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard