Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015–2021, 89 h (Minutáž: 41–45 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield Ford, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath, Robert Zen Humpage, Christina Brucato, Jessica Parker Kennedy, Franz Drameh, Isabella Hofmann, William Katt, Sarah Douglas, Mittita Barber, Jason Burkart, Laurie Metcalf, Brooke Smith, Angela Zhou, Laurie Murdoch, Cynthia Stevenson, Nesta Cooper, Emily Haine, Tim Russ, Carrie Anne Fleming, Esmé Bianco, Michael Reilly Burke, Brenda Crichlow, Kerry Sandomirsky, Todd Thomson, Nicole Anthony, Judith Maxie, Daniel DiMaggio, Ella Thomas, Amanda Burke, Bradley White, Louriza Tronco, Winnie Hung, Gelsea Mae, Chris Jai Alex, Austin Obiajunwa, Sam Witwer, Rhona Mitra, Robert Baker, Tiya Sircar, Anthony Konechny, Vincent Gale, P.J. Prinsloo, Bruce Boxleitner, Fulvio Cecere, Keith Dallas, Kirby Morrow, Lissa Neptuno, Raf Rogers, Sarah Smyth, David Ajala, Elizabeth Tulloch, April Parker-Jones, Adam Levy, Michelle Krusiec, Shannon Chan-Kent, Kwesi Ameyaw, Jett Klyne, Jared Outten, Chris Violette, Jon Cryer, Sandy Sidhu, Steve Byers, Graham Verchere, Fraser Aitcheson, Lisa MacFadden, Taylor Hastings, Xander Berkeley, Michael Johnston, Jason Cermak, Jill Morrison, LaMonica Garrett, John Wesley Shipp, Jeremy Davies, Ruby Rose, Cardi Wong, Latonya Williams, Russell Wong, Donna Benedicto, Bethany Brown, Hamza Fouad, Kate Burton, Hannah James, Brennan Mejia, Lukas Gage, Garwin Sanford, Madison Smith, John Specogna, Jessica Meraz, Françoise Robertson, Stephi Chin-Salvo, Tawny West, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Louis Ozawa Changchien, Jonathan Bennett, Azie Tesfai, William MacDonald, Amos Stern, Reese Alexander, Candus Churchill, Karin Konoval, Mark Krysko, Michael Adamthwaite, Emily Tennant, Ryan Hesp, Parveen Dosanjh, Willie Garson, Jesse Stretch, Marlon Kazadi, Desiree Zurowski, Nicole Maines, Kareem Malcolm, Khaira Ledeyo, Ryan S Williams, Terrell Tilford, James Kot, Jennifer Sommerfeld, Staz Nair, Phil LaMarr, Nitin Prasad, Justice Leak, Kamaia Fairburn, Anthony Bolognese, Julie Gonzalo, Kate Micucci, Kari Wahlgren, Sean Astin, Eric Gustafsson, Balinder Johal, Marc-Anthony Massiah, Sasha Rojen, Luisa D'Oliveira, Patricia Isaac, Paul Jarrett, Nick Sagar, Patti Allan, Paralee Cook, Steven Bauer, Lucy Loken, Duncan Fraser, Cara Buono, Mitch Pileggi, Jay Clift, Nick Sagar (a.z.), Brandon Routh, Katherine McNamara, Audrey Marie Anderson, Burt Ward, Robert Wuhl, Griffin Newman, Wil Wheaton, Alan Ritchson, Russell Tovey, Curran Walters, Stephanie Czajkowski, Meaghan Rath, Kaylah Zander, Thomas Lennon, Chris Nowland, Benjamin Goas, Vanessa Przada, Michel Issa Rubio, Peter Gadiot (a.z.), Camille Sullivan, Edwin Perez, Andrew Wheeler, Pierson Fode, Anna Van Hooft, Corbin Bleu, Rico Simonini, Gerardo Barcala, Roxy Wood, Steph Song, Tyler Hoechlin (a.z.), Jason Mewes, Brandon Routh (a.z.), Doron Bell
  • Hwaelos

Supergirl neměla nakročeno špatně. Když zacházíte s postavou, která je jen vývarem z jiného superhrdiny, musíte být buď zatraceně kreativní, anebo vyměnit kontext, aby z výsledku něco kloudného bylo. Dojem, který ve mně zanechal první díl, by takový, že trvůrci zvolili variantu č. 2 a namísto patosu přidali humor a nadsázku. Po pár dílech bylo ale jasno, že jsem se fatálně zmýlil. Zápletky jsou tuctové, zpracování levné a bez atmosféry, příběh generický, patosu vrchovatě. Škoda. Melissa Benoist byla celkem sympatická žába.(12.10.2016)

Po dvoch epizodach som sa na to vykaslal.Ale najma kvoli prichadzajucemu crossoveru s Flashom som nakoniec dal Supergirl druhu sancu.14 casti som pozrel v priebehu 1 a pol dna.Aj ked ma serial svoje slabsie chvilky,tak vacsinu casu som sa dobre bavil a som rad ze som sa k nemu vratil. edit:finalova 2cast ma dost sklamala,zato s crossoverom spokojnost(27.3.2016)

Pilot překvapivě o dost lepší, než trailer naznačoval. Přesto Supergirl nesahá ani po kotníky svým seriálovým bratrům. Zatímco Arrow udělá z jedněch z hlavních postav lesbičky, nikdo ani nemrkne. Arrow i Flash mají po svém boku ženské partnerky a superhrdinky, o Agents of SHIELD ani nemluvě, a nedělají z toho velké "haló", avšak jakmile se v National City objeví ženská hrdinka, tvůrci o tom musí mluvit alespoň třikrát během deseti minut... Supergirl je hodně daleko od super, jak se dalo očekávat, ale druhou šanci si zřejmě zaslouží...(27.10.2015)

• Prochy38

Myslím, že lepší doba na to, udělat dobrej "holčičí" comic-seriál už nebude. Tohle je totálně promarněná šance. Hrozná škoda, protože do prvního dialogu to vypadalo hooodně dobře. Plusy: Perfektní volba hlavní herečky. Je krásná, šikovná, umí hrát. Ještě krásnější je její sestra. Sympatičtí herci, velmi, skoro všichni. Dobrej příběh. A tím končím. Pár vtípků, pár hlášek, sem tam dobrá akce. Ale to je vše. Mínusy? Na to mi nebudou stačit řádky. A to vím, že tady můžu psát donekonečna. Debilní dialogy, neskutečné tlačení na pilu úplně ve všem. Seriál si hraje na něco, co nikdy nebude. Svět = National city - ubohost staletí. Jak americké, že? Je to naprosto černobílé. Buďto jste dobří - tedy dokonalí, nebo špatní - většinou hloupí, nebo posedlí. Vedlejší postavy nemají příběhy. Schopnosti SuperGirl naprosto sinusoidní. Je to hloupé, trapné nejvíc. Lidé jsou stádo, nikdo nemá žádné logické uvažování. Je to naprostá kravina. Nedá se to. Je to odpočinkovka, kterou jsem ochoten snést a s přítelkyní koukáme. Holt je to oddech a naopak nesmíš u toho přemýšlet. Ale takových seriálů bylo... hloupých, pro malé holky a tak. Ale ty si na nic nehrály. To jediné tomuto seriálu já zalívám...(23.6.2018)

• Eterninox

Podobně teenagersky přihlouplé jako Flash, jen víc holčičí, a s rozpočtem pro tuhle hrdinku dost nedostačujícím (ač očividně ne malým). Veškerý potenciál pro feministickou perspektivu navíc hatí prvoplánové průpovídky typu "Proč bych to nezvládla i když nejsem chlap?", zatímco třeba v Agents of SHIELD jsou drsňačky mnohem (narativně) silnější, aniž by se každých 5 minut muselo mluvit o jejich genderu.*** K tomu tvůrci (ještě poměrně neobratně) vytvářejí vlastní supermanovskou mytologii místo navazování na Snyderova Muže z Oceli, což mi přijde jako hodně promarněná šance, zvlášť s přihlédnutím k tomu jak úspěšně svůj filmovo-seriálový universe propojuje Marvel. Po třech epizodách 50%(6.2.2016)

• - V 16. epizodě 1. série "Falling", ve scéně, kdy Supergirl (Melissa Benoist) střílí oříšky v baru na alkohol, je odkazem na scény ze Supermana 3 z roku 1983. (Zek)

• - Spoiler: V 11 epizodě 1. série, "Strange visitor from another planet", hraje Adama Fostera, se kterým má Supergirl krátký románek, skutečný manžel Melissy Benoist, Blake Jenner. (ElessarDeny)

• - Dean Cain, který v seriálu ztvárnil roli adoptivního otce Kary, Jeremiaha Danverse, hrál hlavní roli Supermana v seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (od r. 1993). Ve zmíněném seriálu si jednu z hlavních rolí (Lois Lane) zahrála také Teri Hatcher, která se taktéž objevila v Supergirl. (wenca)