Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015–2019, 61 h 43 min (Minutáž: 41–45 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath, Robert Zen Humpage, Christina Brucato, Jessica Parker Kennedy, Franz Drameh, Isabella Hofmann, William Katt, Sarah Douglas, Mittita Barber, Jason Burkart, Laurie Metcalf, Brooke Smith, Angela Zhou, Laurie Murdoch, Cynthia Stevenson, Nesta Cooper, Emily Haine, Tim Russ, Carrie Anne Fleming, Esmé Bianco, Michael Reilly Burke, Brenda Crichlow, Kerry Sandomirsky, Todd Thomson, Nicole Anthony, Judith Maxie, Daniel DiMaggio, Ella Thomas, Amanda Burke, Bradley White, Louriza Tronco, Winnie Hung, Gelsea Mae, Chris Jai Alex, Austin Obiajunwa, Sam Witwer, Rhona Mitra, Robert Baker, Tiya Sircar, Anthony Konechny, Vincent Gale, P.J. Prinsloo, Bruce Boxleitner, Fulvio Cecere, Keith Dallas, Kirby Morrow, Lissa Neptuno, Raf Rogers, Sarah Smyth, David Ajala, Elizabeth Tulloch, April Parker-Jones, Adam Levy, Michelle Krusiec, Shannon Chan-Kent, Kwesi Ameyaw, Jett Klyne, Jared Outten, Chris Violette, Jon Cryer, Sandy Sidhu, Steve Byers, Graham Verchere, Fraser Aitcheson, Lisa MacFadden, Taylor Hastings, Xander Berkeley, Michael Johnston, Jason Cermak, Jill Morrison, LaMonica Garrett, John Wesley Shipp, Jeremy Davies, Ruby Rose, Cardi Wong, Latonya Williams, Russell Wong, Donna Benedicto, Bethany Brown, Hamza Fouad, Kate Burton, Hannah James, Brennan Mejia, Lukas Gage, Garwin Sanford, Madison Smith, John Specogna, Jessica Meraz, Françoise Robertson, Stephi Chin-Salvo
  • Prochy38

Myslím, že lepší doba na to, udělat dobrej "holčičí" comic-seriál už nebude. Tohle je totálně promarněná šance. Hrozná škoda, protože do prvního dialogu to vypadalo hooodně dobře. Plusy: Perfektní volba hlavní herečky. Je krásná, šikovná, umí hrát. Ještě krásnější je její sestra. Sympatičtí herci, velmi, skoro všichni. Dobrej příběh. A tím končím. Pár vtípků, pár hlášek, sem tam dobrá akce. Ale to je vše. Mínusy? Na to mi nebudou stačit řádky. A to vím, že tady můžu psát donekonečna. Debilní dialogy, neskutečné tlačení na pilu úplně ve všem. Seriál si hraje na něco, co nikdy nebude. Svět = National city - ubohost staletí. Jak americké, že? Je to naprosto černobílé. Buďto jste dobří - tedy dokonalí, nebo špatní - většinou hloupí, nebo posedlí. Vedlejší postavy nemají příběhy. Schopnosti SuperGirl naprosto sinusoidní. Je to hloupé, trapné nejvíc. Lidé jsou stádo, nikdo nemá žádné logické uvažování. Je to naprostá kravina. Nedá se to. Je to odpočinkovka, kterou jsem ochoten snést a s přítelkyní koukáme. Holt je to oddech a naopak nesmíš u toho přemýšlet. Ale takových seriálů bylo... hloupých, pro malé holky a tak. Ale ty si na nic nehrály. To jediné tomuto seriálu já zalívám...(23.6.2018)

• Eterninox

Podobně teenagersky přihlouplé jako Flash, jen víc holčičí, a s rozpočtem pro tuhle hrdinku dost nedostačujícím (ač očividně ne malým). Veškerý potenciál pro feministickou perspektivu navíc hatí prvoplánové průpovídky typu "Proč bych to nezvládla i když nejsem chlap?", zatímco třeba v Agents of SHIELD jsou drsňačky mnohem (narativně) silnější, aniž by se každých 5 minut muselo mluvit o jejich genderu.*** K tomu tvůrci (ještě poměrně neobratně) vytvářejí vlastní supermanovskou mytologii místo navazování na Snyderova Muže z Oceli, což mi přijde jako hodně promarněná šance, zvlášť s přihlédnutím k tomu jak úspěšně svůj filmovo-seriálový universe propojuje Marvel. Po třech epizodách 50%(6.2.2016)

Hodnocení po třech dílech: jak už bylo řečeno, seriál postrádá originalitu, což sice u tisícého audiovizuálního zpracování hrdinksého komiksu není nic překvapivého, ale hlavní hrdinka bohužel nemá k utáhnutí celého seriálu potřebné charisma. Uvidíme dál, možná se vyhraje a akční scény, kde na zeleném pozadí zachraňuje lidstvo, ji budeme časem i věřit. Snaha o zapojení dívek ke sledování superhrdinů dobrá, mojí mámu taky zajímá tenis, jen když hrajou ženský:)(15.11.2015)

// Popsat pilot Supergirl je zhruba stejně obtížné, jako udržet oční kontakt s Alice Eve během jejích rozhovorů u Craiga Fergusona. Volím proto srovnávací taktiku. Vedle všelijakých nových seriálů či starších restů teď pravidelně doháním pomocí binge-watchingu Dobrou manželku a samozřejmě musím říct, že je to seriál neskutečně chytrý, vtipný a především na úrovni. Je to zkrátka jako intimní večer při svíčkách s vaší přítelkyní, u dobré večeře, vína a kvalitní konverzace. Supergirl je naopak takovou pizzou s kámoši, plechovkami coly a deskovou hrou, u které se desetkrát za večer pohádáte, než jeden z vás konečně vyhraje, po čemž přichází na řadu jedna rychlá dota, abyste ty vztahy zase trochu utužili a mohli jít v klidu spát. Vtip je v tom, že jedno není nutně horší, jak to druhé. Občas zkrátka chcete to první, jindy byste zase game night s kamarády za nic nevyměnili. A to je prostě v pořádku. 7/10* PS. asi jsem se platonicky zamiloval do Melissy Benoist. To je taky v pořádku, že jo?(26.5.2015)

• Mikino00

Jednoduchá podívaná pro puberťačky, kterou zřejmě opustím již po dvou dílech. Připitomělý scénář totiž nemá co nabídnout a po dějové stránce je seriál velice slabý (celá tajná organizace, protivníci, dialogy, to vše je k smíchu). Hlavní hrdinka (jistě vzor por mnoho holčiček) to svou sympatičností a roztomilou naivností celé neutáhne.(6.11.2015)

• - Kostým Supergirl je podobný kostýmu, který nosí Superman (Henry Cavill) ve filmu Muž z oceli (2013). (kubca008)

• - V epizodě mluví Oliver (Stephen Amell) a Barry (Grant Gustin) s barmanem Garrym. Jde o postavu ze seriálu Legends of Tomorrow (od r. 2016) , kde jde o jednoho z členů Time Bureau. Další narážkou na tento seriál je jeho prohlášení, že Oliver a Barry nejsou jeho hrdinové, ale jeho „legendy“. (spacemaster)

• - Helen Slater, která v seriálu ztvárnila roli Karyny adoptivní matky Sylvii Danvers, hrála hlavní roli Kary v původním seriálu Supergirl (od r. 1984). Hrála i postavu kryptonské matky Kary v seriálu Smallville (od r. 2001). (Filipus Muff)