Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2018, 46 h 25 min (Minutáž: 20x42 min)

Blake Neely

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Katie McGrath, Chris Woods, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Juliana Harkavy, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Wentworth Miller, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Russell Tovey, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath

1. série Další z řady komiksových adaptací, ale tentokrát je to trochu jiné, protože v hlavní roli je holka. Melissa Benoist je takové koťátko, je sympatická a pěkně se na ní kouká. A to samé se dá vlastně říct i o seriálu samotném, protože přesně tak na mě po první sérii působí. Je sympatický a dá se na něj koukat. Oproti jiným drsným komiksovkám nám nabízí uvolněnou a oddychovou atmosféru a vlastně mi to ani nevadí. Nikdy jsem si ji nepouštěl proto, abych dostal drsnou akci. Působí to na mě hodně jako Flash, nejen tím, že obsazení postav "kamarádů" je v podstatě totožné (Winn vs. Cisco), ale hlavně tím, že se tady nezabíjí a vlastně ani neteče krev. Nevím proč k tomu mají všichni hrdinové odpor, vážně věří, že uvěznění je lepší variantou? Navíc mě baví postava Cat Grant, ta je zábavná a její hláška při crossoveru s Flashem, že všichni vypadají, jak ze seriálu CW, je nezapomenutelná. Jistě je i mnoho věcí, které by se dali seriálu vyčítat, ale já jsem ochotný mu to prozatím odpouštět. Celosériová linka, který vyvrcholila na závěr se mi docela líbila. Nástin možné linky pro další sérii taky a úplný závěr mě navnadil. Jsem tedy rád, že seriál nezrušili a že se za rok vrátí, i když to bude na jiné stanici. *** 2. série Musím přiznat, že jsem překvapen. Supergirl je taková milá srandička, která člověka dokáže bavit, když ji nebude brát zbytečně vážně. Mě baví se koukat na hlavní herečku a navíc jim letos musím přiznat i palec nahoru za linku pro Alex. Překvapivě ani přesun na CW neublížil, i když Cat Grant chyběla. Každopádně se za rok znovu s chutí podívám...(24.5.2016)

Meeeeeeeiheňňňňňňach! To boli rozpaky a emócie, keď sa ma minule niekto opýtal, či si to má pozrieť. Neviem, robte ako myslíte. Na odreagovanie fajn, a herci s dialógmi sú väčšinou takí zlí, že som si takmer k nikomu nevytvorila vzťah. Na moje počudovanie, šéfke CATCO ušili veľmi trefné slová, zrejme si to Zdenka Studen... čííííí Calista ježiši, bóžinku... vyžiadala. A bola príjemným prekvapením. Rovnako ako Žán Žánzz, David Harewood je dobrá voľba a tvorí tú časť takmer.(9.8.2016)

Příjemné překvapení seriálové sezóny 2015/2016, pro mě nejlepší seriál ze stáje DC Comics této sezóny. Po nemastném neslaném pilotu Supergirl dostala šmrnc, záporáci (ne tedy všichni) nebyli jednorozměrní a pomocné/vedlejší postavy nebyly hloupé a otravné, kterýmžto neduhem trpí zejména seriálový Flash, který se ve světě Supergirl také v jednom dílu mihnul.(16.6.2016)

Po dvoch epizodach som sa na to vykaslal.Ale najma kvoli prichadzajucemu crossoveru s Flashom som nakoniec dal Supergirl druhu sancu.14 casti som pozrel v priebehu 1 a pol dna.Aj ked ma serial svoje slabsie chvilky,tak vacsinu casu som sa dobre bavil a som rad ze som sa k nemu vratil. edit:finalova 2cast ma dost sklamala,zato s crossoverom spokojnost(27.3.2016)

Pilot překvapivě o dost lepší, než trailer naznačoval. Přesto Supergirl nesahá ani po kotníky svým seriálovým bratrům. Zatímco Arrow udělá z jedněch z hlavních postav lesbičky, nikdo ani nemrkne. Arrow i Flash mají po svém boku ženské partnerky a superhrdinky, o Agents of SHIELD ani nemluvě, a nedělají z toho velké "haló", avšak jakmile se v National City objeví ženská hrdinka, tvůrci o tom musí mluvit alespoň třikrát během deseti minut... Supergirl je hodně daleko od super, jak se dalo očekávat, ale druhou šanci si zřejmě zaslouží...(27.10.2015)

• - Kostým Supergirl je podobný kostýmu, který nosí Superman (Henry Cavill) ve filmu Muž z oceli (2013). (kubca008)

• - Spoiler: V 11 epizodě 1. série, "Strange visitor from another planet", hraje Adama Fostera, se kterým má Supergirl krátký románek, skutečný manžel Melissy Benoist, Blake Jenner. (ElessarDeny)

• - Helen Slater, která v seriálu ztvárnila roli Karyny adoptivní matky Sylvii Danvers, hrála hlavní roli Kary v původním seriálu Supergirl (od r. 1984). Hrála i postavu kryptonské matky Kary v seriálu Smallville (od r. 2001). (Filipus Muff)