Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2018, 53 h 19 min (Minutáž: 41–45 min)

Blake Neely

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath, Robert Zen Humpage, Christina Brucato, Jessica Parker Kennedy, Franz Drameh, Isabella Hofmann, William Katt, Sarah Douglas, Mittita Barber, Jason Burkart, Laurie Metcalf, Brooke Smith, Angela Zhou, Laurie Murdoch, Cynthia Stevenson, Nesta Cooper, Emily Haine, Tim Russ, Carrie Anne Fleming, Esmé Bianco, Michael Reilly Burke, Brenda Crichlow, Kerry Sandomirsky, Todd Thomson, Nicole Anthony, Judith Maxie, Daniel DiMaggio, Ella Thomas, Amanda Burke, Bradley White, Louriza Tronco, Winnie Hung, April Parker-Jones, Gelsea Mae, Chris Jai Alex, Austin Obiajunwa

Ano, čiší z toho feminismus a Cw na sto honů, ale některé postavy si prostě oblíbíte natolik, že je to docela zábava. První série má pomalý rozjezd a hlavně nic moc záporáka. Zato druhá je o dost lepší a třetí taktéž. Melissa Benoist zpodobňuje Supergirl dost věrohodně, a efekty jsou jakž takž na úrovni. S1 - 75%, S2- 85%, S3 - 80%(19.6.2018)

Pilot překvapivě o dost lepší, než trailer naznačoval. Přesto Supergirl nesahá ani po kotníky svým seriálovým bratrům. Zatímco Arrow udělá z jedněch z hlavních postav lesbičky, nikdo ani nemrkne. Arrow i Flash mají po svém boku ženské partnerky a superhrdinky, o Agents of SHIELD ani nemluvě, a nedělají z toho velké "haló", avšak jakmile se v National City objeví ženská hrdinka, tvůrci o tom musí mluvit alespoň třikrát během deseti minut... Supergirl je hodně daleko od super, jak se dalo očekávat, ale druhou šanci si zřejmě zaslouží...(27.10.2015)

1. série Další z řady komiksových adaptací, ale tentokrát je to trochu jiné, protože v hlavní roli je holka. Melissa Benoist je takové koťátko, je sympatická a pěkně se na ní kouká. A to samé se dá vlastně říct i o seriálu samotném, protože přesně tak na mě po první sérii působí. Je sympatický a dá se na něj koukat. Oproti jiným drsným komiksovkám nám nabízí uvolněnou a oddychovou atmosféru a vlastně mi to ani nevadí. Nikdy jsem si ji nepouštěl proto, abych dostal drsnou akci. Působí to na mě hodně jako Flash, nejen tím, že obsazení postav "kamarádů" je v podstatě totožné (Winn vs. Cisco), ale hlavně tím, že se tady nezabíjí a vlastně ani neteče krev. Nevím proč k tomu mají všichni hrdinové odpor, vážně věří, že uvěznění je lepší variantou? Navíc mě baví postava Cat Grant, ta je zábavná a její hláška při crossoveru s Flashem, že všichni vypadají, jak ze seriálu CW, je nezapomenutelná. Jistě je i mnoho věcí, které by se dali seriálu vyčítat, ale já jsem ochotný mu to prozatím odpouštět. Celosériová linka, který vyvrcholila na závěr se mi docela líbila. Nástin možné linky pro další sérii taky a úplný závěr mě navnadil. Jsem tedy rád, že seriál nezrušili a že se za rok vrátí, i když to bude na jiné stanici. *** 2. série Musím přiznat, že jsem překvapen. Supergirl je taková milá srandička, která člověka dokáže bavit, když ji nebude brát zbytečně vážně. Mě baví se koukat na hlavní herečku a navíc jim letos musím přiznat i palec nahoru za linku pro Alex. Překvapivě ani přesun na CW neublížil, i když Cat Grant chyběla. Každopádně se za rok znovu s chutí podívám... 3. série I třetí série plní to, co seriál nabízel předtím. Pořád je to nenáročná oddychovka, kde mě nejvíc zajímá postava Alex a baví sledovat hlavní herečka. Linka s Reign nebyla úplně špatná, ale ukázalo se, že u tohohle seriálu mě příběh až tak moc nedrží a nepatřím mezi ty, co očekávají každý další díl. Prostě se podívám, když nemám nic jiného a většinou mi to nerušeně uteče.(24.5.2016)

• M.i.k.e

pilot nenabídl nic převratného,a už vůbec ne něco co by tu už tolikrát nebylo...úrovní bych to přirovnal k Supermanskému seriálu s Deanem Cainem.Supergirl možná není až tolik naivní,ale určitě se bude dobře vyjímat na nově v rámci nedělního dopoledne...40%...vydržel sem asi 8 dílů,což je ve finále asi 7x víc než sem měl.V současné chvíli a v záplavě dalších seriálů tohle vzdávám.To i ten superman s Cainem byl snesitelnější...30%(25.5.2015)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Dlouhou dobu mi chyběl takový ten typ seriálů, co jsem žral jako malý kluk. Rozmanitý a nenáročný děj, sympatické postavy uznávající klasické hodnoty jako je rodina, čest a hrdinství a opravdu zlovolně zlí záporáci. S úspěchem Marvel komiksovek se to změnilo a začaly se vracet i podobně laděné seriály. Supergirl v prvních epizodách působí sice trochu kýčovitě a uměle (skoro jak od stanice CW), ale zhruba v polovině řady se z této škatulky vymaňuje. Herci si na své role zvyknou, emoce opravdu začínají fungovat a vynikne jak samotná Melissa Benoist v roli Supergirl (castingová trefa do černého), tak i vedlejší postavy s malou výjimkou v podobě prkenného Mehcada Brookse aka černého Jimmyho Olsena, který mi tam vůbec nesedí. V další sérii bych přidal na tempu, ale i tak převládá spokojenost. Supergirl je hlavně akční komiksová oddychovka, která tu od dob Smallville nebyla. Hodnocení série: 4/5(1.5.2016)

• - Helen Slater, která v seriálu ztvárnila roli Karyny adoptivní matky Sylvii Danvers, hrála hlavní roli Kary v původním seriálu Supergirl (od r. 1984). Hrála i postavu kryptonské matky Kary v seriálu Smallville (od r. 2001). (Filipus Muff)

• - Superhrdinský kostým Kary (Melissa Benoist) navrhla designérka Colleen Atwoodová, která navrhovala kostým i superhrdinům Oliverovi a Barrymu ze seriálů Arrow (od r. 2012) a The Flash (od r. 2014). (Filipus Muff)

• - Dean Cain, který v seriálu ztvárnil roli adoptivního otce Kary, Jeremiaha Danverse, hrál hlavní roli Supermana v seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (od r. 1993). Ve zmíněném seriálu si jednu z hlavních rolí (Lois Lane) zahrála také Teri Hatcher, která se taktéž objevila v Supergirl. (wenca)