Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2017, 30 h 51 min (Minutáž: 20x42 min)

Blake Neely

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, John Churchill, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother
  • filmsim

Pilot: Stejně jako pilot Flashe ani tento nový komiksový seriál mě příliš nenadchnul. Pilot by měl navnadit, ale tady se to příliš nedaří. Máme tu příjemně roztomilou a naivní hlavní hrdinku v podání Melissy Benoist a nástřel možností tohoto komiksového světa, ale na tu druhou přesahující stranu, nepříliš dobré triky, což u postavy takových schopností docela zamrzí, hloupé dialogy a chování postav, podivnou vládní organizaci a nepřesvědčujícího záporáka, který bude nejspíš celou sezónu tahat za nitky dějových zvratů. Škoda také nepropojení se světem Man of Steel, tady je od začátku jasné, že díky odlišnému originu Supermana, se asi žádného camea z filmové odnože DC Comics nedočkáme. Jako odpolední bezmyšlenkovitý oddych klidně, ale větší potenciál z toho zatím nekouká. 5/10(26.5.2015)

Pilot překvapivě o dost lepší, než trailer naznačoval. Přesto Supergirl nesahá ani po kotníky svým seriálovým bratrům. Zatímco Arrow udělá z jedněch z hlavních postav lesbičky, nikdo ani nemrkne. Arrow i Flash mají po svém boku ženské partnerky a superhrdinky, o Agents of SHIELD ani nemluvě, a nedělají z toho velké "haló", avšak jakmile se v National City objeví ženská hrdinka, tvůrci o tom musí mluvit alespoň třikrát během deseti minut... Supergirl je hodně daleko od super, jak se dalo očekávat, ale druhou šanci si zřejmě zaslouží...(27.10.2015)

Divím se tak negativnímu přijetí. Mně to přijde docela dobré. Už jenom začátek je jiný než ve filmu. Ale co už, je to prostě politika DC to nepropojovat. Takže 12-ti letá Kara Zor-El je vyslána svými rodiči z umírajícího Kryptonu, aby na Zemi hlídala svého bratrance Kala Ela. Po cestě ale uvízne ve Phantom Zone. Tam stráví dalších 24 let. Poté, co se dostane na Zem už je Kal dospělý a zachraňuje Zemi jako Superman. Ona teda ještě musí vyrůst. O 13 let později pracuje ve novinářské firmě Tribune v National City. Snaží se své schopnosti skrývat. Nenadálý slet událostí ji ale donutí je použít a odhalit se na veřejnosti. Poté zjišťuje, že její nevlastní sestra Alex pracuje v tajné vládní organizaci DAO. Ta se snaží bojovat proti hrozbě z vesmíru. Spolu s Karou totiž na Zemi spadlo i celé kryptonské vězení Fort Rozz. Má tedy o zábavu postaráno. Jinak představitelka Supergirl je docela roztomilá. :) Postupně bojuje proti různým záporákům i své rodině. Potěšila mě přítomnost Martian Manhuntera. 1. série je u konce a končí trochu otevřeně. Ve 2. sérii do děje vstupují Superma a Mon-El. Přibývají komplikace a záporáci. Přidá se řada dalších postav. Pro Karu to ale opět není žádný problém. "Právě jsem odpálila homerun, nebo jak se říká tomu, když se ti něco povede v hokeji." :D(24.5.2015)

Chyb jak máku, hlavně od scény s letadlem. Do té doby se to docela dalo. A vážně mi to nepřijde o tolik horší, než Smallville, Arrow a Flash, tj. věci tady docela populární. Vím, že tenhle výstup měl už ve Smallville, ale potěšil Dean Cain. Melissa Benoist to odehrála solidně a se ctí a i kvůli ní mne mrzely ty nedostatky. A mezi nedostatky počítám příšernou překombinovanost na pilot. V klidu to mohlo končit scénou s letadlem, tady by mi přiznám se výplň jejího dospívání a dětství nevadila. :) 5,5/10 a dám tomu ještě díl.(22.5.2015)

Příjemné překvapení seriálové sezóny 2015/2016, pro mě nejlepší seriál ze stáje DC Comics této sezóny. Po nemastném neslaném pilotu Supergirl dostala šmrnc, záporáci (ne tedy všichni) nebyli jednorozměrní a pomocné/vedlejší postavy nebyly hloupé a otravné, kterýmžto neduhem trpí zejména seriálový Flash, který se ve světě Supergirl také v jednom dílu mihnul.(16.6.2016)

• - Dean Cain, který v seriálu ztvárnil roli  adoptivního otce Kary, Jeremiaha Danverse, hrál hlavní roli Supermana v  seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (od r. 1993). (wenca)

• - Poprvé se postava Supergirl objevila v roce 1959 v komiksovém sešitu "Action comics #252". (Bube1)

• - Spoiler: V 11 epizodě 1. série, "Strange visitor from another planet", hraje Adama Fostera, se kterým má Supergirl krátký románek, skutečný manžel Melissy Benoist, Blake Jenner. (ElessarDeny)