Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015–2021, 89 h (Minutáž: 41–45 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield Ford, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath, Robert Zen Humpage, Christina Brucato, Jessica Parker Kennedy, Franz Drameh, Isabella Hofmann, William Katt, Sarah Douglas, Mittita Barber, Jason Burkart, Laurie Metcalf, Brooke Smith, Angela Zhou, Laurie Murdoch, Cynthia Stevenson, Nesta Cooper, Emily Haine, Tim Russ, Carrie Anne Fleming, Esmé Bianco, Michael Reilly Burke, Brenda Crichlow, Kerry Sandomirsky, Todd Thomson, Nicole Anthony, Judith Maxie, Daniel DiMaggio, Ella Thomas, Amanda Burke, Bradley White, Louriza Tronco, Winnie Hung, Gelsea Mae, Chris Jai Alex, Austin Obiajunwa, Sam Witwer, Rhona Mitra, Robert Baker, Tiya Sircar, Anthony Konechny, Vincent Gale, P.J. Prinsloo, Bruce Boxleitner, Fulvio Cecere, Keith Dallas, Kirby Morrow, Lissa Neptuno, Raf Rogers, Sarah Smyth, David Ajala, Elizabeth Tulloch, April Parker-Jones, Adam Levy, Michelle Krusiec, Shannon Chan-Kent, Kwesi Ameyaw, Jett Klyne, Jared Outten, Chris Violette, Jon Cryer, Sandy Sidhu, Steve Byers, Graham Verchere, Fraser Aitcheson, Lisa MacFadden, Taylor Hastings, Xander Berkeley, Michael Johnston, Jason Cermak, Jill Morrison, LaMonica Garrett, John Wesley Shipp, Jeremy Davies, Ruby Rose, Cardi Wong, Latonya Williams, Russell Wong, Donna Benedicto, Bethany Brown, Hamza Fouad, Kate Burton, Hannah James, Brennan Mejia, Lukas Gage, Garwin Sanford, Madison Smith, John Specogna, Jessica Meraz, Françoise Robertson, Stephi Chin-Salvo, Tawny West, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Louis Ozawa Changchien, Jonathan Bennett, Azie Tesfai, William MacDonald, Amos Stern, Reese Alexander, Candus Churchill, Karin Konoval, Mark Krysko, Michael Adamthwaite, Emily Tennant, Ryan Hesp, Parveen Dosanjh, Willie Garson, Jesse Stretch, Marlon Kazadi, Desiree Zurowski, Nicole Maines, Kareem Malcolm, Khaira Ledeyo, Ryan S Williams, Terrell Tilford, James Kot, Jennifer Sommerfeld, Staz Nair, Phil LaMarr, Nitin Prasad, Justice Leak, Kamaia Fairburn, Anthony Bolognese, Julie Gonzalo, Kate Micucci, Kari Wahlgren, Sean Astin, Eric Gustafsson, Balinder Johal, Marc-Anthony Massiah, Sasha Rojen, Luisa D'Oliveira, Patricia Isaac, Paul Jarrett, Nick Sagar, Patti Allan, Paralee Cook, Steven Bauer, Lucy Loken, Duncan Fraser, Cara Buono, Mitch Pileggi, Jay Clift, Nick Sagar (a.z.), Brandon Routh, Katherine McNamara, Audrey Marie Anderson, Burt Ward, Robert Wuhl, Griffin Newman, Wil Wheaton, Alan Ritchson, Russell Tovey, Curran Walters, Stephanie Czajkowski, Meaghan Rath, Kaylah Zander, Thomas Lennon, Chris Nowland, Benjamin Goas, Vanessa Przada, Michel Issa Rubio, Peter Gadiot (a.z.), Camille Sullivan, Edwin Perez, Andrew Wheeler, Pierson Fode, Anna Van Hooft, Corbin Bleu, Rico Simonini, Gerardo Barcala, Roxy Wood, Steph Song, Tyler Hoechlin (a.z.), Jason Mewes, Brandon Routh (a.z.)
  • M.i.k.e

pilot nenabídl nic převratného,a už vůbec ne něco co by tu už tolikrát nebylo...úrovní bych to přirovnal k Supermanskému seriálu s Deanem Cainem.Supergirl možná není až tolik naivní,ale určitě se bude dobře vyjímat na nově v rámci nedělního dopoledne...40%...vydržel sem asi 8 dílů,což je ve finále asi 7x víc než sem měl.V současné chvíli a v záplavě dalších seriálů tohle vzdávám.To i ten superman s Cainem byl snesitelnější...30%(25.5.2015)

• Eterninox

Podobně teenagersky přihlouplé jako Flash, jen víc holčičí, a s rozpočtem pro tuhle hrdinku dost nedostačujícím (ač očividně ne malým). Veškerý potenciál pro feministickou perspektivu navíc hatí prvoplánové průpovídky typu "Proč bych to nezvládla i když nejsem chlap?", zatímco třeba v Agents of SHIELD jsou drsňačky mnohem (narativně) silnější, aniž by se každých 5 minut muselo mluvit o jejich genderu.*** K tomu tvůrci (ještě poměrně neobratně) vytvářejí vlastní supermanovskou mytologii místo navazování na Snyderova Muže z Oceli, což mi přijde jako hodně promarněná šance, zvlášť s přihlédnutím k tomu jak úspěšně svůj filmovo-seriálový universe propojuje Marvel. Po třech epizodách 50%(6.2.2016)

Pilot byl lepší než jsem očekával. Melissa Benoist je sympatická. Akce taky ušla, člověk se párkrát zasmál. Akorát Olsenova osobnost mi nějak nesedí. Za pilot 66 % Edit Po celé sérii jsem spokojený. Supergirl určitě předčila má očekávání. Rozhodně není perfektní a má co zlepšovat. Ale především zhruba od třetiny série jsem se bavil. Některé epizody nebo jejich části byly trochu slabší (očekávaný crossover s Flashem byl strašně křečovitý) a finále úplně nevyužilo svůj potenciál, ale i tak jsem spokojený. 72 %(25.5.2015)

• Human_Traf

Ne ne ne a ještě jednou. První díl jsem sledoval natřikrát a i tak jsem to dokoukal jen s obtížemi. Na tom seriálu je špatně úplně všechno. Koncept, herci, dialogy. Nenapadá mě na tom jediné pozitivum (občas je tam pěkná komparzistka). To už se fakt radši dívat na Dynastii, To je vražda napsala, Esmeraldu. No fakt(4.12.2016)

Přišlo mi to jako taková solidní a nenucená pohodovka ve stylu Lois & Clark z 90-tých let! Ostatně Dean Cain si zde střihnul roli jejího pozemského otce, což mě opravdu pobavilo. Casting je velice příjemný a vyjímečně mi žádná postava není vysloveně protivná, což považuji za velký úspěch. Tak trochu jsem očekával, že se alespoň na skok zjeví samotný Superman, vždyť planetu obletí za pár sekund, takže by s nějakou radou, nebo popovídáním co a jak (případně pomoct s těmi emzáky), mohl přispět, ale bohužel... Snad někdy jindy... Pilot tedy potěšil i navnadil. Záleží na vtom, jak se k tomu tvůrci postaví. Pokud to nebudou brát smrtelně vážně (vážně laděných komiksovek je relativně dost) a bude to v podobném duchu jako zmiňovaný Lois & Clark, jen moderněji natočené, tak by to mohlo být výborné... Těším se a pilotu dávám krásných 78%!(24.5.2015)

• - V epizodě Superman (Tyler Hoechlin) požádá Lois Lane (Elizabeth Tulloch) o ruku. Způsob jakým získá diamant pro zásnubní prsten je odkazem na seriál Smallville (od r. 2001), konkrétně epizodu Zúčtování (2006), kdy Clark Kent stejným způsobem vyrobí prsten pro Lanu Lang. (spacemaster)

• - Když zápasí Superman/John Deagan a Superm ze Země-38, žena která je vidí vykřikne „Bizzaro“. Bizzaro je Supermanův protipól, častá záporná postava v příbězích o muži z oceli. Je jeho naprostým opakem, ale má jeho schopnosti. (spacemaster)

• - V 16. epizodě 1. série "Falling", ve scéně, kdy Supergirl (Melissa Benoist) střílí oříšky v baru na alkohol, je odkazem na scény ze Supermana 3 z roku 1983. (Zek)