Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2018, 53 h 19 min (Minutáž: 41–45 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath, Robert Zen Humpage, Christina Brucato, Jessica Parker Kennedy, Franz Drameh, Isabella Hofmann, William Katt, Sarah Douglas, Mittita Barber, Jason Burkart, Laurie Metcalf, Brooke Smith, Angela Zhou, Laurie Murdoch, Cynthia Stevenson, Nesta Cooper, Emily Haine, Tim Russ, Carrie Anne Fleming, Esmé Bianco, Michael Reilly Burke, Brenda Crichlow, Kerry Sandomirsky, Todd Thomson, Nicole Anthony, Judith Maxie, Daniel DiMaggio, Ella Thomas, Amanda Burke, Bradley White, Louriza Tronco, Winnie Hung, Gelsea Mae, Chris Jai Alex, Austin Obiajunwa, Sam Witwer, Rhona Mitra, Robert Baker, Tiya Sircar, Anthony Konechny, Vincent Gale, P.J. Prinsloo, Bruce Boxleitner, Fulvio Cecere, Keith Dallas, Kirby Morrow, Lissa Neptuno, Raf Rogers, Sarah Smyth, David Ajala, Elizabeth Tulloch, April Parker-Jones, Adam Levy, Michelle Krusiec, Shannon Chan-Kent, Kwesi Ameyaw, Jett Klyne, Jared Outten, Chris Violette, Jon Cryer, Sandy Sidhu

Role Supergirl ve světě komiksů je jasná - být slabší verzí Supermana. Díky tomu u mě vítězí v podstatě po všech stránkách. Jednak totiž musí o svůj titul superhrdinky skutečně bojovat, jednak z toho vyplývá celá řada komických i napínavých (respektive napínavějších) situací, a konečně kdo by neměl rád underdoga. Supergirl je plná kýče, patosu a cukrkandlu, ale hrdě to přiznává, nosí to na hrudi hned vedle onoho pověstného S. Nejedná se o nic složitého, je to upřímná oddychovka, která získává plusové body především za neuvěřitelnou sympatičnost Melissy Benoist, za zábavnou postavu Cat Grant a za (většinou) nenucenou Girl/Sister Power. O nic světoborného se nejedná, ale to ani není potřeba. První série si po nejistém začátku vysloužila 70%, druhá ovšem odchodem některých a příchodem mnohých zbytečných postav děj nepříjemně rozmělnila a výsledné hodnocení výrazně sráží.(19.4.2016)

• Borrtex

Hodnotit seriál podle pilotního dílu je samozřejmě nesmysl. Ale krátkého vyjádření názoru na první lehkou ochutnávku se nemohu zdržet. Díky Bohu je první díl mnohem lepší než oficiální trailer, který nám stanice CBS v posledních dnech nabídla, což jsem si poměrně dost (a určitě nejen já) oddechl. Jediné co tomu zatím chybí je jakási originalita. V průběhu sledování jsem si připoměl docela valnou skupinu jiných seriálových, ale i filmových titulů (především poslední tři série seriálu Smallville), nutno podotknout, že se dal zpozorovat určitě i lehounký nádech filmu Man Of Steel, především počínající scény na začátku. Jinak je škoda těch lehce béčkových grafických efektů, které mi v některých chvílích připomínaly až sedmdesátá léta a posunující se plátno v pozadí. Uvidíme, jako pilotní díl, to ale není vůbec špatné, Melissa Benoist to hraje perfektně, veškerých nejistých předsudků ohledně její role jsem se zbavil. :-) Zatím 60 - 70%(22.5.2015)

• filmsim

Pilot: Stejně jako pilot Flashe ani tento nový komiksový seriál mě příliš nenadchnul. Pilot by měl navnadit, ale tady se to příliš nedaří. Máme tu příjemně roztomilou a naivní hlavní hrdinku v podání Melissy Benoist a nástřel možností tohoto komiksového světa, ale na tu druhou přesahující stranu, nepříliš dobré triky, což u postavy takových schopností docela zamrzí, hloupé dialogy a chování postav, podivnou vládní organizaci a nepřesvědčujícího záporáka, který bude nejspíš celou sezónu tahat za nitky dějových zvratů. Škoda také nepropojení se světem Man of Steel, tady je od začátku jasné, že díky odlišnému originu Supermana, se asi žádného camea z filmové odnože DC Comics nedočkáme. Jako odpolední bezmyšlenkovitý oddych klidně, ale větší potenciál z toho zatím nekouká. 5/10(26.5.2015)

20/42 Pilot byl tak padesát na padesát. Ale dala jsem tomu druhou šanci a roztomilost Melissy Benoist je fakt neprůstřelná. Ona byla ostatně skvělá i v nesmyslné éře Glee, kdy už to vůbec nedávalo smysl. Herecky výborná je Calista Flockhart, se kterou se ráda budu znovu potkávat pravidelně. Čekám ostatně na takovou příležitost už od dob Ally McBeal. Celkově to vypadá na příjemný holčičí DC seriál, u kterého postupně zažívám stejné pocity, jako když jsem poprvé sledovala v 90. letech Lois & Clark: The New Adventures of Superman. Takže vlastně výhra. A samozřejmě, pokud rozumíte hlášce: "Je to práce pro Supergirl." tak jste na správné adrese. Jako ideální čtení k seriálu je k doporučení samozřejmě nová Supergirl z The New 52 vycházející od roku 2011. Aktuálně si jen nejsem jistá, jestli v sólovce Supergirl potřebuju tolik Supermana, Martiana Manhuntera a Flashe. Uvidíme, jak se seriál změní ve 2. sérii, po přestěhování na CW.(16.11.2015)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Dlouhou dobu mi chyběl takový ten typ seriálů, co jsem žral jako malý kluk. Rozmanitý a nenáročný děj, sympatické postavy uznávající klasické hodnoty jako je rodina, čest a hrdinství a opravdu zlovolně zlí záporáci. S úspěchem Marvel komiksovek se to změnilo a začaly se vracet i podobně laděné seriály. Supergirl v prvních epizodách působí sice trochu kýčovitě a uměle (skoro jak od stanice CW), ale zhruba v polovině řady se z této škatulky vymaňuje. Herci si na své role zvyknou, emoce opravdu začínají fungovat a vynikne jak samotná Melissa Benoist v roli Supergirl (castingová trefa do černého), tak i vedlejší postavy s malou výjimkou v podobě prkenného Mehcada Brookse aka černého Jimmyho Olsena, který mi tam vůbec nesedí. V další sérii bych přidal na tempu, ale i tak převládá spokojenost. Supergirl je hlavně akční komiksová oddychovka, která tu od dob Smallville nebyla. Hodnocení série: 4/5(1.5.2016)

• - Kostým Supergirl je podobný kostýmu, který nosí Superman (Henry Cavill) ve filmu Muž z oceli (2013). (kubca008)

• - Superman jako takový se v seriálu nikdy neukáže celý. Tvůrci tvrdí, že není pro děj podstatný, ale ve skutečnosti mají jen problémy s autorskými právy. (Karlsberger)

• - Spoiler: V 11 epizodě 1. série, "Strange visitor from another planet", hraje Adama Fostera, se kterým má Supergirl krátký románek, skutečný manžel Melissy Benoist, Blake Jenner. (ElessarDeny)