Supergirl

(TV seriál)
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2015–2021), 88 h 55 min (Minutáž: 38–45 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, (více)

Série(6) / Epizody(126)

Dvanáctiletá Kara Zor-El byla seslána na Zem z Kryptonu, který byl již na pokraji rozpadu. Nalezne ji rodina Danversových, díky které se naučí skrývat své kryptonské schopnosti a je veřejnosti známa jako Kara Danvers. Ve svých 24 letech je nucena použít své schopnosti kvůli katastrofě. Po svém hrdinství se rozhodne pokračovat pro prospěch obyvatel Země. (Saraph)

Trailer

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

113/126 Pilot byl tak padesát na padesát. Ale dala jsem tomu druhou šanci a roztomilost Melissy Benoist je fakt neprůstřelná. Ona byla ostatně skvělá i v nesmyslné éře Glee, kdy už to vůbec nedávalo smysl. V 1. řadě je herecky naprosto výborná Calista Flockhart, na kterou jsem se těšila od dob Ally McBeal, bohužel jí ale nevyhovovalo stěhování seriálu z CBS na CW a v pozdějších řadách už ji nevídáme. Takže nebýt těch velkolepých eventů přes celou Arrowversi v pozdějších letech, nemělo by celkově smysl se Supergirl pokračovat. Ale pro lidi, kteří rádi vzpomínají na první zážitky s Lois & Clark: The New Adventures of Superman nebo se Supergirl (1984) to nemusí být taková ztráta času. Po letech konečně nabídku holčičích DC/CW seriálů doplňuje Batwoman, Stargirl a nově se taky o jeden seriál dělí Superman & Lois. Takže už je z čeho vybírat. ()

dO_od

// Popsat pilot Supergirl je zhruba stejně obtížné, jako udržet oční kontakt s Alice Eve během jejích rozhovorů u Craiga Fergusona. Volím proto srovnávací taktiku. Vedle všelijakých nových seriálů či starších restů teď pravidelně doháním pomocí binge-watchingu Dobrou manželku a samozřejmě musím říct, že je to seriál neskutečně chytrý, vtipný a především na úrovni. Je to zkrátka jako intimní večer při svíčkách s vaší přítelkyní, u dobré večeře, vína a kvalitní konverzace. Supergirl je naopak takovou pizzou s kámoši, plechovkami coly a deskovou hrou, u které se desetkrát za večer pohádáte, než jeden z vás konečně vyhraje, po čemž přichází na řadu jedna rychlá dota, abyste ty vztahy zase trochu utužili a mohli jít v klidu spát. Vtip je v tom, že jedno není nutně horší, jak to druhé. Občas zkrátka chcete to první, jindy byste zase game night s kamarády za nic nevyměnili. A to je prostě v pořádku. 7/10* PS. asi jsem se platonicky zamiloval do Melissy Benoist. To je taky v pořádku, že jo? ()

SNCIS

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Obsahuje spoilery: 1.Série: "Když jsem byla malá, má planeta Krypton umírala. Byla jsem poslána na Zem, abych ochránila svého bratrance. Ale má loď se vychýlila z kurzu a než jsem se sem dostala, můj bratranec již vyrostl a stal se Supermanem... A tak jsem skrývala své schopnosti až donedávna, kdy mě nehoda přiměla odhalit se světu. Pro většinu lidí jsem asistentka v Catco Worldwide Media. Ale v tajnosti pracuji se svou adoptivní sestrou pro DEO, abych ochránila své město před mimozemským životem a kýmkoli jiným, kdo by mu chtěl ublížit..." Po temném Arrowovi, vtipném Flashovi a sci-fi Legendách je tu přeslazená Supergirl! Superman tu je, ale i není - hodně se o něm mluví a dokonce i svou sestřenku párkrát zachrání, ale je to natočený tak, že mu nikdy neuvidíte do tváře a nikdy nepromluví. Vyjadřuje se pouze prostřednictvím e-mailů, které píše sestřenici. Hlavní postavou je sladká blondýna, kterou roztomilé ztvárňuje Melissa Benoist. Hlavní zápornou postavou je Laura Benanti a ta si střihla dvojroli: Ztvárňuje zlou tetu Astru i matku Supergirl Aluru Zor-El. Jinak se dá říct, že to tvoří pouze ženy, protože mužské postavy tu nevinikají a jsou nezajímavé, výjimkou je pouze zelený marťan J'onn J'onzz. Triky a efekty jsou někdy hodně C()()L, ale někdy jsou hrozný, až jsou k smíchu. Epizody: Nejlepší epizoda v této série je ta s Flashem (Worlds Finest). "Jsem Flash." - "Měla bych tě znát?" - "Počkej, ty nevíš, kdo jsem?" - "Měla bych?" - "Říká ti něco Green Arrow? Black Canary?" - "Promiň." Zmíním ještě tu, kde je červený kryptonit (Falling), kde se Supergirl promění v mrchu. Zklamání je finále (Myriad, Better Angels) to je spousta keců a žádná akce. Takže průměrné počátky ženy z oceli. - 50%. 2.Série: Roztleskávačka Melissa Benoist je zpět a je tu spousta změn. Méně se to odehrává v Catco Worldwide Media, DEO změní kabát a je tu představen mimozemský bar. Celkově se změní prostředí a obmění se herci. Hned v prvních epizodách se konečně ukáže Superman, což potěší. Příběh je rozdělen na 2 poloviny: V 1 polovině bojuje Supergirl proti organizaci Cadmus, která chytá mimozemšťany. No, a ve 2 polovině přímo proti armádě mimozemšťanů, kteří napadnou zemi, aby jí mohli vládnout. Během série si užijeme: Cestování časem, spousta vesmírných lodí, různé rasy mimozemšťanů nebo lesbický vztah. Tato série je lahůdka pro fanoušky sci-fi a fantasy! Obsazení: Opět tu je převaha ženských postav a není tu záporák, ale jsou tu 2 výrazné záporačky. Jinak mně nejvíce zaujal nováček Mon-El, kterého ztvárňuje Chris Wood. Vtipálek, provokatér, sympaťák, který oživil atmosféru seriálu. Triky a efekty jsou tady téměř dokonalé, takže oproti 1 sérii velký posun a to ve všech ohledech. - 80%. 3.Série: Sladká Melissa Benoist v červené sukýnce a pláši proti ničitelce světů. Ta má krásný černý outfit a půvabnou škrabošku, která její představitelce ( Odette Annable ) dost sluší. Souboje mezi holkama jsou působivé, leč někdy připomínají středoškolačky tahajcí se za vlasy. Lesbické pasáže opět vlastní Chyler Leigh, která se rozejde se svou první přítelkyní. To mně vzalo, neboť mne bavilo sledovat jejich lesbické dobrodružství. Co mne naopak nebavilo byla dějová linka - J'onn J'onzz a jeho zapomnětlivý tatík. Potěšila mě přítomnost Erica Durance, která před nějakým tím pátkem ztvárnila Lois Leinovou... Starší určitě ví o čem mluvím. Jinak příběhově žádná sláva, slabší než předchozí série. - 60%. 4.Série: "Ten výnos dává mimozemšťanům jejich práva." - "A proč by nějaká měli mít? Jsou zde, jen aby nám ubližovali." - "Nechtějí nikomu ublížit. Většina z nich utekla před válkou a násilím, stejně jako já, když jsem přistála na Zemi." - "Oni nejsou jako vy... Vy jste superhrdinka." Rasismus je téma, kterou tato série žije. Do toho tématu scénáristé daly: Extrémistu Bena Lockwooda, který nesnáší mimozemšťany a několik jich zmlátil a zabil. Pomstychtivého mimozemšťana Manchestera Blacka, který kvůli honu na mimozemšťany přišel o přítelkyni. Klona Supergirl, Red Daughte a za nitky tahajcího Lexe Luthora. Této ikonické komiksové postavy se překvapivě skvěle zhostil Jon Cryer. Všechny postavy, které jsem vyjmenoval to oživili. Díky nim a tématu o rasových menšinách bylo stále co vyprávět. Dle mého naprosto parádní série, které snad nelze nic vytknout. - 100%. 5.Série: Melissa Benoist jako Supergirl změnila účes i podobu. Odhodila sukni a navlékla kalhoty, což absolutně nechápu ku*va proč!? Byl bych hned pro návrat sukně. Supergirl zde bojuje proti organizaci Leviathan a ukazuje nám, jak moc jsme závislí na dnešní technologii. O té organizaci se neustále mluvilo, ale za 19 dílů prakticky nic nepředvedla. Na druhou stranu se vrátil Jon Cryer coby Lex Luthor, který povznesl seriál na vyšší úroveň. Bez jeho přítomnosti by to bylo za 3*. - 70%. ()

Tom Riddle

Role Supergirl ve světě komiksů je jasná - být slabší verzí Supermana. Díky tomu u mě vítězí v podstatě po všech stránkách. Jednak totiž musí o svůj titul superhrdinky skutečně bojovat, jednak z toho vyplývá celá řada komických i napínavých (respektive napínavějších) situací, a konečně kdo by neměl rád underdoga. Supergirl je plná kýče, patosu a cukrkandlu, ale hrdě to přiznává, nosí to na hrudi hned vedle onoho pověstného S. Nejedná se o nic složitého, je to upřímná oddychovka, která získává plusové body především za neuvěřitelnou sympatičnost Melissy Benoist, za zábavnou postavu Cat Grant a za (většinou) nenucenou Girl/Sister Power. O nic světoborného se nejedná, ale to ani není potřeba. První série si po nejistém začátku vysloužila 70%, druhá ovšem odchodem některých a příchodem mnohých zbytečných postav děj nepříjemně rozmělnila a výsledné hodnocení výrazně sráží. ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Melissa Benoist je celkem fajn, to je celý. Tolik trapných dialogů a situací!!!...Celkově poměrně slabota, má to i dobré momenty, ale za poslední čtyři díly jsem si nejvíc utápěl v trapných dialozích právě u (ne)velkolepého finále. A těch proslovů a monologů, chjo. A ten děsnej cliffhanger! takhle se to nedělá! Dobrej cliffhanger by byl, kdyby ukázali, kdo v tý lodi je a pak se s tim fanoušci popasujou. No nedělam si naděje, že CW nějak seriálu přilepší, spíše naopak, protože se sníží sledovanost a tím i rozpočet a tvůrci zůstávají, takže nic extra. A Superman mě naštval, nic proti herci (zatím) a Smallvile jsem sice nesledoval, ale mám rád toto propojování a doufal jsem v angažmá ex Clarka Kenta. Po dvou sériích přestávám sledovat. Melissa Benoist je stále skvělá, ale ačkoliv nejsem žádný sexista ani nic podobného, tak ta viditelná ženská emancipace a angažmá LGBT komunity na mě je prostě nepřekonatelné sousto. V kombinaci s kvalitou jednotlivých epizod, přičemž mě pouze několik vyloženě bavilo, téměř úplné nebo úplné vynechání oblíbených postav (Cat Grant, kde je sakra Maxwell Lord???) a taky velice naplněným rozpisem mnohem kvalitnějších a kratších seriálů prostě musím se Supergirl po dvou sériích skončit. Už takže jsem to dokoukal o 5 měsíců později a bylo to utrpení. Ty tři tomu nechám, ale fakt jen kvůli Melisse. ()

Galerie (1 586)

• Helen Slater, která v seriálu ztvárnila roli Karyny adoptivní matky Sylvii Danvers, hrála hlavní roli Kary v původním seriálu Supergirl (od r. 1984). Hrála i postavu kryptonské matky Kary v seriálu Smallville (od r. 2001). (Filipus Muff)
  • Calista Flockhart (Cat Grant) prerušila zmluvu o účinkovaní v Supergirl hneď čo bolo oznámené, že už nebude ďalej situovaná priamo v L.A., ale vo Vancouveri (Kanada). Premiestnenie lokality natáčania na chladnejšie miesto bolo aj dôvodom, prečo Melissa Benoist (Supergirl) apelovala na zmene svojho kostýmu. (Broccoli_)
  • Na ComicCone v každom rozhovore po natočení 5. série môžete počuť hercov skandovať: "Pants! Pants! Pants!" Nadchýnali sa tak zmenou kostýmu Supergirl z dievčenskej minisukne na nohavice. Raz svojim hlasným počínaním prerušili aj interview s hercami z Black Lightning. (Broccoli_)