Reklama

Reklama

Supergirl

(seriál)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2015–2021), 89 h (Minutáž: 38–47 min)

Hrají:

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(126)

Aby Kara Danvers odvrátila katastrofu, odhalí své schopnosti a pravou identitu: je sestřenicí Supermana, známou jako Supergirl a ochránkyní National City. (Netflix)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (118)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

126/126 Pilot byl tak padesát na padesát. Ale dala jsem tomu druhou šanci a roztomilost Melissy Benoist je fakt neprůstřelná. Ona byla ostatně skvělá i v nesmyslné éře Glee, kdy už to vůbec nedávalo smysl. V 1. řadě je herecky naprosto výborná Calista Flockhart, na kterou jsem se těšila od dob Ally McBeal, bohužel jí ale nevyhovovalo stěhování seriálu z CBS na CW a v pozdějších řadách už ji nevídáme. Takže nebýt těch velkolepých eventů přes celou Arrowversi v pozdějších letech, nemělo by celkově smysl se Supergirl pokračovat. Ale pro lidi, kteří rádi vzpomínají na první zážitky s Lois & Clark: The New Adventures of Superman nebo se Supergirl (1984) to nemusí být taková ztráta času. Po letech konečně nabídku holčičích DC/CW seriálů doplňuje Batwoman, Stargirl a nově se taky o jeden seriál dělí Superman & Lois. Takže už je z čeho vybírat. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tvorcovia Supergirl sú v tomto vesmíre asi jediní, kto ešte nepostrehol, že od roku 93 a televíznej série Superman, sa veci pohli dopredu. Presne jak píše kareen; "seriál pro třináctileté holky." A perfektný. Správne lacný, naivný, plný akcie. Po pilote 80%. Edit: Je to furt lepšie a lepšie. Moje malé pravidlo nehodnotiť seriál pred koncom série som už tento rok musel porušiť kvôli Evil Deadovi, a tiež sa mi to akurát hodilo na výročné hodnotenie číslo 6 tisíc, takže, prečo nie? Na každú časť sa teším ako puberta. Supergirl rulez :) https://media1.tenor.com/images/14d518bd3bd0b852e5adb33b6682c4b9/tenor.gif?itemid=15190021 ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Melissa Benoist je celkem fajn, to je celý. Tolik trapných dialogů a situací!!!...Celkově poměrně slabota, má to i dobré momenty, ale za poslední čtyři díly jsem si nejvíc utápěl v trapných dialozích právě u (ne)velkolepého finále. A těch proslovů a monologů, chjo. A ten děsnej cliffhanger! takhle se to nedělá! Dobrej cliffhanger by byl, kdyby ukázali, kdo v tý lodi je a pak se s tim fanoušci popasujou. No nedělam si naděje, že CW nějak seriálu přilepší, spíše naopak, protože se sníží sledovanost a tím i rozpočet a tvůrci zůstávají, takže nic extra. A Superman mě naštval, nic proti herci (zatím) a Smallvile jsem sice nesledoval, ale mám rád toto propojování a doufal jsem v angažmá ex Clarka Kenta. Po dvou sériích přestávám sledovat. Melissa Benoist je stále skvělá, ale ačkoliv nejsem žádný sexista ani nic podobného, tak ta viditelná ženská emancipace a angažmá LGBT komunity na mě je prostě nepřekonatelné sousto. V kombinaci s kvalitou jednotlivých epizod, přičemž mě pouze několik vyloženě bavilo, téměř úplné nebo úplné vynechání oblíbených postav (Cat Grant, kde je sakra Maxwell Lord???) a taky velice naplněným rozpisem mnohem kvalitnějších a kratších seriálů prostě musím se Supergirl po dvou sériích skončit. Už takže jsem to dokoukal o 5 měsíců později a bylo to utrpení. Ty tři tomu nechám, ale fakt jen kvůli Melisse. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Role Supergirl ve světě komiksů je jasná - být slabší verzí Supermana. Díky tomu u mě vítězí v podstatě po všech stránkách. Jednak totiž musí o svůj titul superhrdinky skutečně bojovat, jednak z toho vyplývá celá řada komických i napínavých (respektive napínavějších) situací, a konečně kdo by neměl rád underdoga. Supergirl je plná kýče, patosu a cukrkandlu, ale hrdě to přiznává, nosí to na hrudi hned vedle onoho pověstného S. Nejedná se o nic složitého, je to upřímná oddychovka, která získává plusové body především za neuvěřitelnou sympatičnost Melissy Benoist, za zábavnou postavu Cat Grant a za (většinou) nenucenou Girl/Sister Power. O nic světoborného se nejedná, ale to ani není potřeba. První série si po nejistém začátku vysloužila 70%, druhá ovšem odchodem některých a příchodem mnohých zbytečných postav děj nepříjemně rozmělnila a výsledné hodnocení výrazně sráží. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Popsat pilot Supergirl je zhruba stejně obtížné, jako udržet oční kontakt s Alice Eve během jejích rozhovorů u Craiga Fergusona. Volím proto srovnávací taktiku. Vedle všelijakých nových seriálů či starších restů teď pravidelně doháním pomocí binge-watchingu Dobrou manželku a samozřejmě musím říct, že je to seriál neskutečně chytrý, vtipný a především na úrovni. Je to zkrátka jako intimní večer při svíčkách s vaší přítelkyní, u dobré večeře, vína a kvalitní konverzace. Supergirl je naopak takovou pizzou s kámoši, plechovkami coly a deskovou hrou, u které se desetkrát za večer pohádáte, než jeden z vás konečně vyhraje, po čemž přichází na řadu jedna rychlá dota, abyste ty vztahy zase trochu utužili a mohli jít v klidu spát. Vtip je v tom, že jedno není nutně horší, jak to druhé. Občas zkrátka chcete to první, jindy byste zase game night s kamarády za nic nevyměnili. A to je prostě v pořádku. 7/10* PS. asi jsem se platonicky zamiloval do Melissy Benoist. To je taky v pořádku, že jo? ()

Galerie (1 882)

Zajímavosti (27)

  • Superhrdinský kostým Kary (Melissa Benoist) navrhla designérka Colleen Atwoodová, která navrhovala kostým i superhrdinům Oliverovi a Barrymu ze seriálů Arrow (od r. 2012) a The Flash (od r. 2014). (Filipus Muff)
  • Melissa Benoist (Kara Danvers) a Chris Wood (Mon-El) tvoria pár na obrazovke, aj mimo nej. Pár je šťastne zobratý a obaja sa tešia z chlapčeka, ktorý sa volá Huxley Robert Wood. (Broccoli_)

Související novinky

Cage málem znovu hrál Supermana

Cage málem znovu hrál Supermana

08.12.2019

Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i…

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který…

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály…

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v…

Reklama

Reklama