Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2018, 46 h 52 min (Minutáž: 41–45 min)

Blake Neely

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard, René Ashton, Fred Henderson, Angela Moore, Dewshane Williams, Izabela Vidovic, David Lim, Hope Lauren, Chad Lowe, Anjali Jay, Sofia Vassilieva, Sage Brocklebank, Cameron Forbes, Alex Zahara, Olivia Nikkanen, David Chisum, Eliana Jones, Mik Byskov, Betty Buckley, Amy Jackson, Stephen Amell, Tom Cavanagh, Paul Herbert, Keiynan Lonsdale, Caity Lotz, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Candice Patton, Dominic Purcell, Emily Bett Rickards, Luke Roessler, Patrick Sabongui, Kelly Konno, Drew Ray Tanner, Georgia Hacche, Dexter Bell, Alison Thornton, Vaughan Winmill, Marci T. House, Hayley Sales, Jesse Rath, Robert Zen Humpage, Christina Brucato, Jessica Parker Kennedy, Franz Drameh, Isabella Hofmann, William Katt, Sarah Douglas, Mittita Barber, Jason Burkart, Laurie Metcalf, Brooke Smith, Angela Zhou, Laurie Murdoch, Cynthia Stevenson, Nesta Cooper, Emily Haine, Tim Russ, Carrie Anne Fleming, Esmé Bianco, Michael Reilly Burke, Brenda Crichlow, Kerry Sandomirsky, Todd Thomson, Nicole Anthony, Judith Maxie
  • Prochy38

Myslím, že lepší doba na to, udělat dobrej "holčičí" comic-seriál už nebude. Tohle je totálně promarněná šance. Hrozná škoda, protože do prvního dialogu to vypadalo hooodně dobře. Plusy: Perfektní volba hlavní herečky. Je krásná, šikovná, umí hrát. Ještě krásnější je její sestra. Sympatičtí herci, velmi, skoro všichni. Dobrej příběh. A tím končím. Pár vtípků, pár hlášek, sem tam dobrá akce. Ale to je vše. Mínusy? Na to mi nebudou stačit řádky. A to vím, že tady můžu psát donekonečna. Debilní dialogy, neskutečné tlačení na pilu úplně ve všem. Seriál si hraje na něco, co nikdy nebude. Svět = National city - ubohost staletí. Jak americké, že? Je to naprosto černobílé. Buďto jste dobří - tedy dokonalí, nebo špatní - většinou hloupí, nebo posedlí. Vedlejší postavy nemají příběhy. Schopnosti SuperGirl naprosto sinusoidní. Je to hloupé, trapné nejvíc. Lidé jsou stádo, nikdo nemá žádné logické uvažování. Je to naprostá kravina. Nedá se to. Je to odpočinkovka, kterou jsem ochoten snést a s přítelkyní koukáme. Holt je to oddech a naopak nesmíš u toho přemýšlet. Ale takových seriálů bylo... hloupých, pro malé holky a tak. Ale ty si na nic nehrály. To jediné tomuto seriálu já zalívám...(23.6.2018)

Chyb jak máku, hlavně od scény s letadlem. Do té doby se to docela dalo. A vážně mi to nepřijde o tolik horší, než Smallville, Arrow a Flash, tj. věci tady docela populární. Vím, že tenhle výstup měl už ve Smallville, ale potěšil Dean Cain. Melissa Benoist to odehrála solidně a se ctí a i kvůli ní mne mrzely ty nedostatky. A mezi nedostatky počítám příšernou překombinovanost na pilot. V klidu to mohlo končit scénou s letadlem, tady by mi přiznám se výplň jejího dospívání a dětství nevadila. :) 5,5/10 a dám tomu ještě díl.(22.5.2015)

Příjemné překvapení seriálové sezóny 2015/2016, pro mě nejlepší seriál ze stáje DC Comics této sezóny. Po nemastném neslaném pilotu Supergirl dostala šmrnc, záporáci (ne tedy všichni) nebyli jednorozměrní a pomocné/vedlejší postavy nebyly hloupé a otravné, kterýmžto neduhem trpí zejména seriálový Flash, který se ve světě Supergirl také v jednom dílu mihnul.(16.6.2016)

• comicsMax

Supergirl byla vyslána na Zem, aby chránila svého bratrance Kal-Ela aka Supermana aka Clark Kenta. Dorazila o 24 let později a k tomu sebou přivezla celou bandu Super-padouchů, (v obrovském vesmírném vězení, kterého si nikdo nevšiml) ti vybrakovali maskérnu Star Treku a rozhodli se zotročit lidstvo po více jak 10 lety přistání a jediné co je může zastavit, jsou MODRÉ laserové paprsky Supergirl.(12.5.2016)

Divím se tak negativnímu přijetí. Mně to přijde docela dobré. Už jenom začátek je jiný než ve filmu. Ale co už, je to prostě politika DC to nepropojovat. Takže 12-ti letá Kara Zor-El je vyslána svými rodiči z umírajícího Kryptonu, aby na Zemi hlídala svého bratrance Kala Ela. Po cestě ale uvízne ve Phantom Zone. Tam stráví dalších 24 let. Poté, co se dostane na Zem už je Kal dospělý a zachraňuje Zemi jako Superman. Ona teda ještě musí vyrůst. O 13 let později pracuje ve novinářské firmě Tribune v National City. Snaží se své schopnosti skrývat. Nenadálý slet událostí ji ale donutí je použít a odhalit se na veřejnosti. Poté zjišťuje, že její nevlastní sestra Alex pracuje v tajné vládní organizaci DAO. Ta se snaží bojovat proti hrozbě z vesmíru. Spolu s Karou totiž na Zemi spadlo i celé kryptonské vězení Fort Rozz. Má tedy o zábavu postaráno. Jinak představitelka Supergirl je docela roztomilá. :) Postupně bojuje proti různým záporákům i své rodině. Potěšila mě přítomnost Martian Manhuntera. 1. série je u konce a končí trochu otevřeně. Ve 2. sérii do děje vstupují Superma a Mon-El. Přibývají komplikace a záporáci. Přidá se řada dalších postav. Pro Karu to ale opět není žádný problém. 3. série je o něco temnější. Objevuje se v ní záporačka Reign, která chce ze Země udělat nový Krypton. Kaře přijde na pomoc i Liga superhrdinů z budoucnosti. "Právě jsem odpálila homerun, nebo jak se říká tomu, když se ti něco povede v hokeji." :D(24.5.2015)

• - Dean Cain, který v seriálu ztvárnil roli adoptivního otce Kary, Jeremiaha Danverse, hrál hlavní roli Supermana v seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (od r. 1993). Ve zmíněném seriálu si jednu z hlavních rolí (Lois Lane) zahrála také Teri Hatcher, která se taktéž objevila v Supergirl. (wenca)

• - Helen Slater, která v seriálu ztvárnila roli Karyny adoptivní matky Sylvii Danvers, hrála hlavní roli Kary v původním seriálu Supergirl (od r. 1984). Hrála i postavu kryptonské matky Kary v seriálu Smallville (od r. 2001). (Filipus Muff)

• - Superhrdinský kostým Kary (Melissa Benoist) navrhla designérka Colleen Atwoodová, která navrhovala kostým i superhrdinům Oliverovi a Barrymu ze seriálů Arrow (od r. 2012) a The Flash (od r. 2014). (Filipus Muff)