Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2017, 33 h 43 min (Minutáž: 20x42 min)

Blake Neely

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother, Tara Macken, Mario Perez, Odette Annable, Erica Durance, Yael Grobglas, Carl Lumbly, Adrian Pasdar, Emma Tremblay, Carlos Bernard

Tento komentář píšu po shlédnutí 17 epizod. Původně jsem tu měl rozmluvu o chaotickém příběhu, levných efektech a nějakých drobných klišé. K mému překvapení ale tento seriál začínal nabírat na kvalitě. Už nikde nevidím naprosto vehementní fyziku jako v prvním díle. Dialogy už nejsou úplně zbytečné, i když sem se nějaká ta rozmluva o smyslu existence objeví. Shrnuto a podtrženo, seriál Supergirl trpí především nepřívětivým startem a to také mělo za důsledek tolik špatných hodnocení po prvních pár epizodách od lidí, co tomu už dál nedali šanci. Jestli se dostanete tak daleko jak já, možná tomu nějakou tu hvězdu přidáte.(26.3.2016)

20/42 Pilot byl tak padesát na padesát. Ale dala jsem tomu druhou šanci a roztomilost Melissy Benoist je fakt neprůstřelná. Ona byla ostatně skvělá i v nesmyslné éře Glee, kdy už to vůbec nedávalo smysl. Herecky výborná je Calista Flockhart, se kterou se ráda budu znovu potkávat pravidelně. Čekám ostatně na takovou příležitost už od dob Ally McBeal. Celkově to vypadá na příjemný holčičí DC seriál, u kterého postupně zažívám stejné pocity, jako když jsem poprvé sledovala v 90. letech Lois & Clark: The New Adventures of Superman. Takže vlastně výhra. A samozřejmě, pokud rozumíte hlášce: "Je to práce pro Supergirl." tak jste na správné adrese. Jako ideální čtení k seriálu je k doporučení samozřejmě nová Supergirl z The New 52 vycházející od roku 2011. Alektuálně si jen nejsem jistá, jestli v sólovce Supergirl potřebuju tolik Supermana, Martiana Manhuntera a Flashe. Uvidíme, jak se seriál změní ve 2. série, po přestěhování na CW.(16.11.2015)

• Mikino00

Jednoduchá podívaná pro puberťačky, kterou zřejmě opustím již po dvou dílech. Připitomělý scénář totiž nemá co nabídnout a po dějové stránce je seriál velice slabý (celá tajná organizace, protivníci, dialogy, to vše je k smíchu). Hlavní hrdinka (jistě vzor por mnoho holčiček) to svou sympatičností a roztomilou naivností celé neutáhne.(6.11.2015)

Tak tvorcovia Supergirl sú v tomto vesmíre asi jediní, kto ešte nepostrehol, že od roku 93 a televíznej série Superman, sa veci pohli dopredu. Presne jak píše kareen; "seriál pro třináctileté holky." A perfektný. Správne lacný, naivný, plný akcie. Po pilote 80%. Edit: Je to furt lepšie a lepšie. Moje malé pravidlo nehodnotiť seriál pred koncom série, som už tento rok musel porušiť kvôli Evil Deadovi, a tiež sa mi to akurát hodilo na výročné hodnotenie číslo 6 tisíc, takže, prečo nie? Na každú časť sa teším ako puberta. Supergirl rulez :)(25.6.2015)

Příjemné překvapení seriálové sezóny 2015/2016, pro mě nejlepší seriál ze stáje DC Comics této sezóny. Po nemastném neslaném pilotu Supergirl dostala šmrnc, záporáci (ne tedy všichni) nebyli jednorozměrní a pomocné/vedlejší postavy nebyly hloupé a otravné, kterýmžto neduhem trpí zejména seriálový Flash, který se ve světě Supergirl také v jednom dílu mihnul.(16.6.2016)