Supergirl (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2017, 30 h 51 min (Minutáž: 20x42 min)

Blake Neely

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks, Owain Yeoman, Derek Mio, Preston James Hillier, Ben Begley, Jenna Dewan-Tatum, Malina Weissman, Scott Michael Campbell, Zayne Emory, Glenn Morshower, Tyler Hoechlin, Robert Gant, Briana Venskus, Chriss Anglin, Peter Facinelli, Chris Vance, Eric Steinberg, Jay Jackson, Pilar Holland, Ron Bottitta, Frank Pacheco, Rey Valentin, Chris Browning, John Churchill, Brit Morgan, Levi Miller, Tristin Mays, Iddo Goldberg, Luke Macfarlane, Charles Halford, Peter Mackenzie, Aaron Lustig, Jennifer Cadena, Rey Hernandez, Christopher Showerman, Bryan Friday, Henry Czerny, Emma Caulfield, Bruno Amato, Isaac Keys, Scott Alan Smith, Blake Jenner, Tawny Cypress, Frank Maharajh, Rebekah Salgado, Italia Ricci, Jeff Branson, Todd Sherry, Blake Berris, Ray Campbell, Laura Vandervoort, Julie Chen, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Gary Kasper, Dan Warner, Eddie McClintock, Vincent Giovanni, Jaidan Jiron, Mackenzie Brooke Smith, Grant Gustin, Harriet Sansom Harris, Eve Torres, Lynda Carter, Ian Gomez, Chris Wood, Ric Sarabia, Andrea Brooks, Katie McGrath, Sachin Sahel, Frederick Schmidt, Darren E. Scott, Paul Lazenby, Rich Ting, Brenda Strong, Leif Havdale, Dichen Lachman, Sharon Leal, Jason Gray-Stanford, Nadine Crocker, Floriana Lima, Ian Casselberry, John DeSantis, Harrison MacDonald, Nikohl Boosheri, Victor Zinck Jr., Tristan Shire, Nickolas Baric, Carlos Valdes, Harley Quinn Smith, Curtis Lum, Peter Gadiot, Barry Nerling, Ben Sullivan, Ian Butcher, Jaylee Hamidi, John Barrowman, Darren Criss, Victor Garber, Jesse L. Martin, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Michael Rogers, Tamzin Merchant, Jason Diablo, Rahul Kohli, Claudia Doumit, Josh Hallem, David Hoflin, Mark Gibbon, Lonnie Chavis, Jessie Graff, William Mapother

Supergirl je díl od dílu lepší a lepší. Zatím mám shlédnuto 17 dílů z první série a příští týden mě čeká crossover s Flashem, což bude určitě pecka. No a jinak je to zábavný komiksový oddychový seriál. Rozhodně se nedá říct, že čistě pro puberťáky nebo pro holky. Potěšilo mě taky občasné zjevení bývalého Supermana Deana Caina ("I know everything about Superman."), občasné zjevení CGI Supermana (a zároveň naštve fakt, že se Superman v jiné podobě objevit nesmí), chatovací konverzace mezi Supergirl a Clarkem jsou velice vtipné (vůbec se vám do toho nikdo nemůže hacknout :-)) a objeví se tu víc než dost méně známých postav ze světa DC, což je fajn. Jenom si nejsem jistý, jestli ztvárnit Jimmyho Olsena jako nabušenýho charismatickýho černocha, byl úplně nejlepší nápad. Nevadí mi to, ale trošku hůř se na to zvyká :-)(25.3.2016)

Tak tvorcovia Supergirl sú v tomto vesmíre asi jediní, kto ešte nepostrehol, že od roku 93 a televíznej série Superman, sa veci pohli dopredu. Presne jak píše kareen; "seriál pro třináctileté holky." A perfektný. Správne lacný, naivný, plný akcie. Po pilote 80%. Edit: Je to furt lepšie a lepšie. Moje malé pravidlo nehodnotiť seriál pred koncom série, som už tento rok musel porušiť kvôli Evil Deadovi, a tiež sa mi to akurát hodilo na výročné hodnotenie číslo 6 tisíc, takže, prečo nie? Na každú časť sa teším ako puberta. Supergirl rulez :)(25.6.2015)

• kingik

Stop všem Supermanům! Stop všem příčetným divákům! Stop všem comicsovým divákům a jejich dobré vůli tuhle slátaninu sledovat. Tohle je zcela nekoukatelná záležitost. Ale jo, já kolikrát koukám na pičovinu, ale najednou zjišťuji, že i když se film či seriál nikomu nelíbí, mně ano. Ale tohle se nedalo. Pominu spešl efekty ještě před založením černého divadla Járy Vidlaře a snahu jít proti zaběhanému schématu mužských comicsových hrdinů, ale jaksi mně uniká, co chtěl malíř zmatlaninou bez výrazné scenáristické a režijní signatury jaksi divákům sdělit. To si má divák z minuty na minutu přetransformovat myšlení z módu kretén na pičifousek, aby vůbec fungovala jediná scéna a dialog nepřipomínal vymaštěnou blondýnu před studiem kuřby na pět semestrů?! Při tomhle seriálu vůbec musí divák dosáhnout vyšších odborných znalostí, aby alespoň částečně pochopil, proč se tvůrci bez invence a talentu pouští do šílených seriálových projektů, ve kterých kráva bez krámů hraje prim. Mě by zajímalo, jestli comicsové hrdinky menstruují. Nedočkavý odpovědi nebudu, neb další přísun stupidity v podobě další epizody rychle zastavuji v zárodku. Supergirl mně utvrdila, že nadpozemské blbosti jsou okna vesmíru dokořán a Grygar o tom může vést fundovanou přednášku. Ale mě tenhle seriál nezajímá. Hvězdička je za Melissu Benoist, která chudák kývla na něco, co jí moc fanoušků nezíská. Po tomhle se od ní odvrátí i každý slušný režisér. 10%(3.7.2015)

• Jenda

Pilot je televizně šablonovité (ala power rangers) promo feminismu (na tom zase není až tak moc špatného, všechno se nemusí točit jen okolo chlapů) pro holčiny čerstvě dvouciferného věku s hlavní postavou Mirky Dušínové, jež má intelektem blízko k teen popové hvězdičce... Já vím, že je, stejně jako u Supermana, obtížné vymyslet nepřitroublý scénář, ale tohle bylo vážně zklamání. Dám šanci ještě druhému dílu a pak se uvidí.(3.11.2015)

Tak krásne naivný seriál som ani nečakal že uvidím, áno kritika je tu určite na mieste ale u mňa všetko fungovalo ako malo a nedostatky, ktorých možno nebolo najmenej som v konečnom dôsledku prehliadol. Supergirl si ma získala už po úvodných epizódách (každá mala niečo do seba) a k záveru ako tempo seriálu gradovalo som jej a ľuďom okolo nej maximálne fandil. Som zvedavý, čo nám prinesie nová séria už aj s Clarkom takže v mojom prípade je plné hodnotenie pre Supergirl asi povinnosť, podľa mňa je seriál je mierne underrated ale nemusí to sadnúť každému.(26.6.2016)

• - Kostým Supergirl je podobný kostýmu, který nosí Superman (Henry Cavill) ve filmu Muž z oceli (2013). (kubca008)

• - Superman jako takový se v seriálu nikdy neukáže celý. Tvůrci tvrdí, že není pro děj podstatný, ale ve skutečnosti mají jen problémy s autorskými právy. (Karlsberger)

• - Superhrdinský kostým Kary (Melissa Benoist) navrhla designérka Colleen Atwoodová, která navrhovala kostým i superhrdinům Oliverovi a Barrymu ze seriálů Arrow (od r. 2012) a The Flash (od r. 2014). (Filipus Muff)