Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 2
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Boudyy

Určitě hodně dobré. Pestrá škála charakterů (dobře zahraná), dobrý humor (většinou situační), netradiční styl natáčení sitkomu (dokumentární styl mi nevadí). ()

Kutkey

Neznám žádný jiný seriál, kterému bych dal přesně takové hodnocení jako bych mohl dát v %, ale tenhle je prostě přesně na 80%. ()

Chudák

zjistil jsem, že asi nejsem tak tolerantní anebo sou tam ty gejové tak trapný??? mno el bunda to není, je tedy pravda, že to je kapánek jiný styl, ale tváří se to jakoby rádoby komediální seriál. Po 4 dílech 3-. Ještě pár dílku dám ()

Bifftekk

Podle mě jeden z nejlepších seriálu současnosti. Na nic si nehraje a vše je tak přirozené, jako z normálního života. 87% ()

kirmakX6on

První díl mě zaujal, další byly na hraně dokonalosti, ke konci 1. sezóny jsem však začal mít dojem, že se už příliš mnoho hádají (když je většina filmu hádka nebo problémy, tak přestane bavit..), vtipy docházejí, některé postavy (hlavně Gloria, její tlustý synek a ti dva teplouši) začínají omrzovat... Naštěstí docela krátce po začátku 2. sezóny seriál chytl nový dech a pokračuje zdařile. Sem tam se některé postavy sice chovají poněkud hystericky a dětinsky, což úplně nemám rád (příliš lacinej a jednoduchej humor), ale a rozdíl od jiných komediálních seriálů (viz např. Big Bang Theory) stále v mezích normality a uvěřitelnosti (snad až na Camerona). Musí se to brát tak, že jsou to prostě tři rodiny emocionálních extrovertů (ono komedie o introvertech asi natočit nejde...). Celkově se ale scénáristi snaží spíše o inteligentní, hravý a kreativní humor inspirovaný reálným životem a po třech dokoukaných sezónách musím říct, že se jim to ve většině dílů daří nad očekávání dobře. 80%. ()

angel.CZ

Skoro do konce první řady úsměvný seriál na maximálně tři hvězdy, pár posledních dílu první řady a první díly druhé mě přesvědčili o opaku, takhle jsem se od plic nezasmál už delší dobu a doufám že to v tomhle trendu zůstane, gradovat to pořád nahoru nemůže. Škoda prvních dílů, ale kdo si počká... 85% ()

helrohir

Aj keď som očakával nejakú trápnu americkú komédiu, dostal som naozaj americkú komédiu, ale našťastie fakt zábavnú a originálnu. Uvidím, či moje nadšenie vydrží aj po ďalších dieloch. ()

RigorMortis

Konečne jedna dobrá americká komédia. Svižný humor, skvelé hlášky a vtip, nijaké prachsprosté parodovanie súčasných hollywoodskych trhákov. ()

PeterFLJilek

Mnoho vtipných momentov, ale v polovičke druhej série ma prestal baviť, každá časť je totiž akousi stále sa opakujúcou šablónou. ()

JK77

Nevidel som original, ale slovensky dabing, ale na Glorii sa vzdy smejem o dusu. Nezabudnutelna scena na Hawaii, ked stretne Lily v kociku vo vytahu a pyta sa jej: A ty Lily kam si sa vybrala! Umrem! Odsledovane 1, 2 a 3 (prave sledujem) 4 seria, stale to nema chybu. Serial zreje ako víno, 4 a 5 seria sledovaná na HBO, prisiel som tak o oblubeny dabing mojej Glorii, ktora v cestine nie je taka super. No serial sam o sebe ide kvalitou cim dalej vyssie. Fakt pecka super!!! V 5 serii sa mi az casto stava ze placem od smiechu, a to musim povedat ze sa mi pri sitkom komediach uz davno nestalo!!!! Naposledy u HIMYM ale ten naopak siel podla mna kvalitou nasledujucimi seriami dole a ani som ho nedopozeral! ()

Anteia

Nebaví mě to, přijde mi to hloupé a vůbec se mi to nelíbí. Zřejmě nemám pro tyto americké seriály správné duševní cítění. Je mi líto, nebo vlastně ani není, protože jak tady někteří píší, že je to realistické, tak no nevím, nevím. Já si totiž pod tím pojmem představím něco jiného, ne tohle. ()

boombang

Mnooo... dokoukal jsem jedenáct dílů a končím, Postavy jsou, až na Alex a Mannyho, vesměs nesympatické, vtipů ne tolik, kolik jsem čekal, gay linie je vyloženě trapná a nekoukatelná a Sofia Vergara je sice pěkná milfka, ale jde z ní strach. Jo, končím. ()

derive

Čím je Luke starší, tím to je slabší. Ne že by seriál byl pouze o něm... to vůbec, ale vždycky tam fungoval jako takový katalyzátor :) Hlavě tvořil nejvtipnější duo celé sérky s Philem :))) ()

MirkaP

Pokusila jsem se shlédnout první sérii, ale bylo mi za ně tak trapně, že jsem se na to ani koukat nemohla. Nejtrapnější mi přišel Phil (bože tohle mít za otce, tak snad spáchám sebevraždu), hned za ním Cameron. A ta Claire byla taky pěkně na pěst. ()

Mikel LetsGo

Jsem rád že Ed dostal novou příležitost v roli trošičku serioznějšího Bundy. Chtěl sem za čtyři,ale co.. lupnu tam pět hvězd. A to proto, že po vysoce nastavené laťce bigbengtheory sem marně hledal komediální seriál co by mě pobavil. Moderní rodinka má ale něco navíc a vtipné situace prolíná s vážnými tak bravůrně, že i přes absurditu některých scén je vše naprosto opravdové a veškeré klišé je podáno velice kulantně. ()

intro

Tenhle seriál mám rád. Nejdřív jsem se na něj začal dívat kvůli Edovi, ale postupně jsem si oblíbil i ostatní. 80% je na místě . Doporučuji ()

l.enik.c

Chvíli mi trvalo než jsem téhle rodince přišla na chuť, ale postupně mi přirostla k srdci. Nemůžu se ubránit srovnání s Průměrňákovými, ti jsou možná komediálnější, ale na můj vkus až příliš šílení a nenormální, oproti nim se v tomto sitcomu jedná v podstatě o normální tuctovou rodinku, která je mi svým způsobem milejší a bližší. Všechny postavy jsou mi velmi sympatické (až na malou Lily, která je chvílemi na facku), nejlepší jsou však Dunphyovi s chudákem Phillem v čele. Ani to, že je zde poměrně okatě a výrazně kladen důraz na "pochopení všech bez ohledu na národnost a sexualitu" mi zde nevadí a působí celkem přirozeně. Všechny série byly na srovnatelné úrovni, bavil mě i český dabing, ale ten mi to teda dost od 6. série pokazil (na Philla a Clair jsem si ještě zvykla, ale Gloria???). Za mě mohu jedině doporučit. Doplnění: Ani po čtvrtém dosledování se mi to neobehrálo. :D A pátý sledování taky dobrý :D ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard