Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

sniperjozef

Viděl jsem 4díly a stačí mi to. Pro děti, co neví roupama co s časem, asi ok. Kdyby jsem chtěl zabít čas a neměl jinou možnost, asi to i zapnu, ale jinak nemám vůbec chuť v tomhle pokračovat. Takový upgradovaný Walker Texas Ranger, Odpadlík, atd... Jen teď nefrčí kovbojové a Odpadlíci, ale super hrdinové. ()

JosefTomas

Bohužel, po první sérii vzdávám. Má to dobré herce, celkem i řemeslo, ale když porovnám s Arrowem, kde jsem vydržel až do 4. série, protože jsem měl chuť jít dál, tady jí nemám. Výhradu mám převážně s délkou, protože 23 epizod série nemůže utáhnout a nebýt tam pár skvělých postav, asi bych to ani nevydržel do konce. Hlavně prvních pár epizod se vždy objeví nový záporák, něco provede, Flash ho jde zastavit, a pak v dalším díle repete. Zároveň je tu ale něco, jako hlavní příběh, kdy Flash hledá pravdu ze svého dětství, ale pořádný posun je až hodně za půlkou seriálu. Nehledě na chemii postav, kdy Barryho láska k vysněné Iris nejen, že není opětována (schválně), ale ani chemie tam vůbec není žádná, takže fakt ne. Já mu spíš fandil, aby to s ní vzdal a šel radši třeba za Felicity (z Arrowa), kde by si lépe rozuměli. A to jsem ani nezmínil ty otřesné triky, které to sráží o další stupínek dolů (hlavně v kontrastu s vážnou tváří, jak je příběh předhazován). Plus k tomu připočíst ten nadbytečný patos všude kolem a v každém díle a máte bezmyšlenkovitý výplach, který asi nějak funguje, ale já se raději kouknu někde jinde. ()

Jorge4005

Moc se mi líbí jak je v seriálu daleko jiná atmosféra než v Arrow . Není to tak temné je tu pár laciných vtípků,trocha Sherlockovské dedukce.U Flashe jsem měl strach že bude příliš průhledný zatím se tak nestalo což jsem rád.A konec rozhodně stál za to. Teď už jen stačí čekat než se 1.série začne vysílat na CW. ()

Leeslie

Spokojenost s pilotem. Zatím nejlepší překvapení tohoto roku. Uvidíme, co řeknou další díly, ale tohle bude velikánský hit, který se bez debat dočká minimálně sedmi sérií.... ()

Daggeron

Je logické, že sa tvorcovia The Flash rozhodli ísť inou cestou ako sesterský Arrow. Museli. Inak by mohol skĺznuť do prílišného stereotypu a recyklácie už predtým videného. Flash sa nesie v odľahčenej atmosfére, pomerne dosť vsádza na humornú stránku, ktorá niekedy funguje, inokedy nie. Bohužiaľ, môjmu srdcu je bližší temnejší Arrow. Nielen spomínaným atmosféričnom, ale i celkovým spracovaním a premakaným príbehom. Oba seriály sú plné klišé, o tom sa nemusíme baviť. Flash ich má hneď na začiatku niekoľko, ale pokiaľ nevyžadujete vyslovene sofistikovaný dej, obsahujúci životné múdrosti, dokážete sa cez ne preniesť. Komiksový námet sa klišé vyhýba len veľmi ťažko, pretože filmový priemysel je prepchatý komiksovými adaptáciami a superhrdinov máme kvantum. Avšak napriek tomu, že sa Flash pokúša plávať na inej vlne ako Arrow, či už vedome alebo nevedome z neho stále využíva množstvo kľúčových prvkov, fráz a posolstiev (*SPOILER* "Môžeš zomrieť" - "Ja viem, ale musím to skúsiť." alebo "V tomto meste vždy budú ľudia, ktorí si zaslúžia pomoc." *KONIEC SPOILERU*) Po stránke záporných hrdinov Flash bojuje (aspoň zatiaľ) proti podobne zmutovaným osobám ako je on sám (teda osobám s nadprirodzenými schopnosťami), čo (mne osobne) nie celkom sedí. Viac zaujme nolanovsko-batmanovská koncepcia reálneho hrdinu z reálneho sveta bojujúceho proti reálnemu zlu stelesňovanému reálnymi ľuďmi, tak ako to môžeme sledovať u Arrowa. Ďalším problém spočíva v skutočnosti, že sa oba seriály snažia na podobnej kompozičnej báze kombinovať dve línie príbehu - súčasnosti i minulosti. Flashback pasáže však pri Flashovi pôsobia tak trošku nadbytočne, pretože - hoci poskytujú obraz o detstve hlavného hrdinu - nemajú na dej výraznejší vplyv. A práve tu Arrow totálne nakopáva Flashovi zadok. Jeho historická línia je v mnohých prípadoch lepšia ako prítomnostná, má extrémne dôležitý vplyv na súčasnosť, nepostráda napätie ani dynamiku. To u Flasha chýba. A tá hláška Run, Barry, Run WTF??? Herecké výkony sú celkom solídne, Flash je OK a ja ho Gustinovi verím, Candice Patton je zasa fakt krásna žena. Celkovo je však zatiaľ len priemer. Možno ako samostatný celok by budil lepší dojem, ale v porovnaní s Arrowom (z môjho pohľadu) značne zaostáva. A vzhľadom na typ spracovania sa obávam, že lepší už nebude. Zatiaľ zo solidarity tri. P.S. Cameo Arrowa poteší. (Hodnotené po prvých dvoch častiach) Aktualizácia: Musím ísť jednoznačne hore. V ďalších častiach obrovské prekvapenie. Presne to, čo v prvej sérii zdobilo Arrowa a v tretej mu to tak veľmi chýba - prepracovaný príbeh. Neskutočne zamotané, s veľkým množstvom naozaj šokujúcich odhalení. Akcia možno nie tak intenzívna a častá ako vo vedľajšom produkte, ale absolútne nechýba. Vyostrujúci sa dej a stúpajúce napätie všetko hravo vynahrádza. Veľmi sa teším na rozuzlenie. Ak to tvorcovia nepokazia, piata hviezdička visí vo vzduchu. (Hodnotené po sedemnástich častiach) Aktualizácia po prvej sérii: Ostávam na štyroch. Bohužiaľ, výrazný progres a skvelo nastolené tempo už v závere stagnujú. Skôr mám pocit, že vrchol série prišiel o čosi skôr než vo finále. A hoci ho mnohí považujú za dokonalé rozuzlenie, mňa osobne skôr sklamalo. Ale v kontexte celej série nadpriemer, lepší ako tretia séria Arrowa, ale nie lepší ako jeho prvá. Prvá séria: 85% () (méně) (více)

kiararaftl

Tak Flash je menej temny, s menej charizmatickym hrdinom, s menej dobrym scenarom a prostredim ako Arrow, napriek tomu trha rekordy sledovanosti CW TV. Neviem preco a je mi to jedno, lebo ocakavam pokles, ale jednoducho na Arrow to nema ani zdaleka. Pre mna cisty priemer, dam mu sancu do piateho dielu, lebo chcem vidiet Wentwortha, ale ak bude pribeh nadalej plytky ako toto a hrdina tak neskutocne naivne nevinny urcite to nebude serial pre mna. ()

pida123

Konečně zas nějaký seriál, na který se dá koukat a nenudí. Já osobně si myslím, že se tvůrcům seriálů zase po dlouhé době něco povedlo. Už jsem měla plné zuby seriálů typu Ulice, Dalas, nebo dalších podobných slátanin, které se vypouštějí do oběhu. Jsem asi trošku zaujatá, ale to bude nejspíš tím, že nejsem babka v důchodu a ani vyleptaná pinda, co vydrží koukat na seriály, co nemají hlavu ani patu, kde každej spí s každým, vzájemně se všichni podrážejí apod. Toho je přece v normálním životě ažaž. A tak vítám útěk z reality, kterým bezesporu The Flash je. Jediné čeho se obávám je, že to tvůrci přepísknou a další díly budou stát za hovno a já z toho akorát budu naštvaná. No třeba mě mile překvapí a nestane se to, nechám se překvapit.... ()

cguio

Nemůžu ještě s čistým srdcem hodnotit (po třech dílech, ha), ale jedno se tomu musí nechat. Ten kluk je neskutečnej sympaťák a nevim jestli je to scénářem, ale od něho mi všechna ta klišé nezní tak hloupě jako jinde. To jenom tak na okraj. Jdu koukat dál, zatim čau. ()

IZFNP

Silné 3 hviezdy, seriálový Flash je oddychovka, ktorá má bližšie skôr k vtipnému Marvelu než otcovskému, temnému DC. Tak ako ma Arrow po pilote nezaujal, Barryho patálie som si pustila i v druhom diely, a ďalšom, a ďalšom, a nakoniec som dopozerala celú sériu. Niektoré postavy sú otravné, niektorí záporáci dostanú žalostne málo priestoru (čo našťastie nie je prípad hlavnej šedej eminencie), stále sa točíme okolo traumy z detstva a nenaplnenej lásky, ale vďaka charizmatickému Grantovi sa to všetko dá zniesť, pretože seriál je len jednohubkou, ktorá slušne baví. Občasný vtip vždy poteší, ústredná partia si až prekvapivo rýchlo vytvorila fungujúcu dynamiku a do budúcna s prelievaním dimenzií to má veľký potenciál. Tak snáď sa nebude jednať o chaotickú, nelogickú zmes scén. ()

lmc

První díl mě celkem bavil, ale pak už jelo všechno podle stejné šablony. Typická CW sračka, nevhodné pro inteligentní publikum ()

spoock

První série měla dost bolavých míst a charakterů, ale hlavní zápletka s Reversem se mi líbila až do samotného konce. Bohužel musím v půlce druhé série koukání ukončit, páč blbost scénáře dosáhla svého vrcholu a nic lepšího od tohohle braku již nečekám. Crossovery, tupí, nezajímaví záporáci, nabalování nových superhrdinů je to, co téhle sérii strašně ubližuje. Kdyby z toho udělali minisérii, ubrali 80% tuposti různých postav, zrušili crossovery, tak by to bylo o dost snesitelnější, takhle z toho udělali další superhrdinskou telenovelu, která do tohohle žánru příliš nezapadá. CW by měla spíš točit nějaké pubescentní seriálky pro mládež, než devastovat DC hrdiny. ()

ESNYR

Napřed jsem se nějak nemohl donutit abych se díval na víc jak 3 díly, ale nakonec jsem to zkousl a viděl jsem celou první sérii. Tak hlavně musím vyzdvihnout to, že se konečně někdo rozhodl že série se ukončí a nezůstane spousta nezodpovězených otázek (Když si odmyslíte posledních pár vteřin v závěru které mají jen nalákat na druhou sérii) Všechno se vysvětlilo a na všechno se odpovědělo, takže v pohodě. Odpadlo taky docela oblíbené "škatule hejbejte se" ve vztazích, takže další malé plus. Záporák v pohodě, parta kolem Barryho taky v pohodě. Shrnul bych to tak že za 4 hvězdy z dodatkem že není třeba nijak nervózně vyčkávat na další díly druhé série. Až jich bude k dispozici víc, tak se mrknu i na tu druhou sérii. Trochu vadí počet dílů, ale vlastně to nijak imbecilně nenatahovaly (až na rodinné rozhovory, které se dají přeskočit bez ztráty děje) takže tomu ty 4 nechám. :::::: EDIT ~ druhá série : tak jako dost pokles. Zápletka je moc překombinovaná, záporáci jsou klišoidní o 100% víc než před tím, hlavní postavy začínají být dost nudné. Iris je oproti první sérii už víc jak na pár facek, vznikají podzápletky které jen kazí děj. Díly 13 a 14 odehrávající se na zemi2, byly nudné, nezáživné, hloupé + se vyskytla další zápletka z vězněm v masce, ZOOM samotný se tady chová jak záporák z 80 let a vede trapné a tragické keci. ::::: Hrubý pokles oproti první sérii je prostě nepochopitelný. Pokud první série byla na 4 hvězdy, tak druhá série je tak z těží na 2 hvězdy. ( Ještě ty 4 hvězdy nechám, ale drží se tam jen tak tak) ()

hwnd

Vůbec se mi do toho nechtělo, protože crossovery v Arrow mi docela vadí. Ale zkusil jsem a po pár dílech se dalo označit za příjemnou oddychovou komixovku. Nic ultra super to není, ale rozhodně neuráží a pobaví. Bohužel kvalitativní sestup kvality minimálně od začátku třetí řady je naprosto tragický. ()

spacemaster

Tak jak dobře to začalo, tak špatně to dopadlo. Po skouknutí dvou sérií se musím zastavit a ptát se sám sebe proč se na to dál dívat. Zápletky jsou tak hloupě vykonstruované, řešení problémů k smíchu a kromě Reverse Flashe a Colda jsou záporáci směšní. Čím více se blížilo finále druhé řady, tím hloupější seriál byl a jen díky první sérii a zejména Tomovi Cavanaghovi dostal ty tři hvězdy. Druhá série pak seriál pohřbila úplně. ()

VirglCZ

My name is Barry Allen and I am the dumbest man alive! První série přišla se slabým rozjezdem, ale gradovala solidně a koukalo se na to moc pěkně. Pak najednou jako by si část CW scénáristů z Arrowa sbalila fidlátka a vydala se naproti přes chodbu do Flashova oddělení. Seriál se během druhé sezóny protlačil tolika nesmysly a WTF momenty, že vrtím hlavou sám nad sebou, že jsem s tím nesekl podobně, jako s Arrowem. Režijně či vizuálně to přitom není vůbec špatné, i ty dialogy jsou zkousnutelné a teen love story je tu jedna jediná! Flash si rozhodně udržel laťku kvality o poznání výše, než Arrow, ale od třetí série už toho příliš neočekávám. ()

Domas88

Ty jo jako bych se díval na Arrowa, navíc pilot a minutová scéna super :))) seriál pro mladé.. :) taková klasika co byla v 90 letech jen s jinýma hercema a jiné kvalitě, výsledek je ale stejný.. ()

Dejf4

Flash je stejný, ale zároveň jiný než jeho kolega Arrow. Je to to totiž zábavná komiksovka (především zpočátku), která si na nic nehraje a to je důvod, který staví Barry Allena do lepší pozice. Ale jinak též nic víc, nic míň. 1. série 7/10, 2. série 6/10, 3. série 5/10 ()

a0001 odpad!

Odpad bez debaty, to je viac ako jasné, ale napadlo mi zamyslieť sa nad tým pre koho takéto niečo tvorcovia natočili. Je to totiž dementné, trápne, nezmyselné, pózerské a preafektované. Tomuto mega braku fakt nechápem a pri tom som DC a Marvel fanúšikom. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)