Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

Lachtaan

Poslední léta můžeme na sociálních sítích sledovat skutečně všechno, co se ale mým očím nevyhne jediný den, je neustálá 'studená válka' mezi Marveláckým studiem a jeho letitým oponentem DC. V roce 2008 se podařilo v kinech nasadit vysokou laťku dosud nepřekonaným Iron Manem a DC si řeklo, že Marvelu tuto trofej nenechá dlouho. Ať už se ale ve spolupráci s Warner Bros začalo snažit sebevíce, stále spíše vede v televizní formě. Opomeňme více než trpkou sklizeň 'slávy' loňského BvS nebo Suicide Squadu a oceňme tvorbu Marveláckého konkurenta v televizi. Vedle úspěšného Arrowa se po dvou letech objevila záležitost, která nově nastavila vysokou úroveň pro TV tvorbu opředenou především o CGI. A ačkoliv je zde oproti filmové dost omezena, Flash si s ní i tak po již téměř uplynulých třech sériích stále zahrává na špičkové úrovni. Vedle povedeného vizuálu nám občas kolísají nadnesené řeči typu 'I'm the fastest man alive', přičemž se v onom stejném díle objeví další dva rychlíci, kterým samotný Flash nestačí. Ale i přesto zde máme seriál, u něhož si jako u jednoho z mála nedokážu představit, že jednou skončí. Čas ale běží tak rychle, že i Flash je na něj zatraceně krátký. ()

LUKICKK

První 3 série jsou příjemná záležitost, kterou si fanoušci komiksovek dokážou pustit i několikrát, ale od 4 série jde seriál hodně rychle z kopce dolů, je to škoda, ale hold nic netrvá věčně a já jsem rád za první 3 série, které si rád někdy pustím znovu. Swag H.R. ()

noriaki

The Flash je lehce přístupný a nekomplikovaný, takže si publikum určitě najde. Ti co hledají seriál s atmosférou a nebo dokonce chytrý děj při kterém se musí přemýšlet, se ale musí poohlédnout někde jinde. Barry Allen žije příběh obyčejného středoškoláka a řeší hlavně triviální milostné problémy, jen je jaksi dospělý a zaměstnaný u policie. A taky je nejrychlejší člověk na světě, a proto (ano, z pohledu scenáristů je to logika) si vypěstoval mesiášský komplex a vydal se zachránit svět. Respektive alespoň tu část na kterou stačí doběhnout. Upřímně, nechápu takovou posedlost nadlidskými fyzickými výkony u národa, který je jeden z nejobéznějších na planetě. Jsem naprosto přesvědčený, že kdyby Američané uměli létat jako Superman, tak by tuhle nově nabytou schopnost prohlásili za cvičení a nikdo by to nedělal. Ale co už, v komiksovkách platí rovnice, že pokud někdo získá speciální schopnost, stane se z něho buď arcizločinec a nebo hrdina, který by ale v našem světě dřív nebo později taky skončil před soudem. Krádež, obecné ohrožení, zneužití pravomocí, vydírání, mnohonásobné porušení dopravních předpisů, zatajování důkazů. A to jsou jenom dvě epizody. Jestli tahle sbírka klišé rychle nedospěje k realističnosti, tak jich ani o moc víc neuvidím. ()

MikyAff

PIlot - Průměrný rozjezd. Herci jsou velmi sympatičtí a Grant Gustin je prostě naprosto boží. Právě kvůli tomu jsem se rozhodla na The Flash koukat. Zatím neočekávám, že by se z toho mohla stát srdcová záležitost, nebo posedlost, ale jakožto seriál, na kterým zabiju čas odpoledne po škole, mi to stačí. Komixové hrdiny mám ráda a i přesto Flasha ještě neznám, pouze pár zmínek z The Big Bang Theory, takže to nemůžu srovnávat s ničím jiným. Třeba se v průběhu série vše zlepší, nebo naopak, či to zůstane u průměru. Uvidíme. 1. série - Zatím se vše rozjelo ve stejném tempu jako pilot. Záporáci se tu střídají a vlastně je to zatím vše takový stereotyp. Aspoň, že herci neomrzeli. Cisco má roztomilé hlášky a Barry Allen je roztomilej sám o sobě. Stačí to však k tomu, aby mě nepřemohla nuda? Nestačí. Jsem u 6. dílu a nějak nemůžu najít chuť pohnout se dál.. Proto zatím 3*, snad se k tomu časem dokopu. ()

uiu

Stejně jako Arrow, tak i Flash uvadá hned na začátku. Miluju komixy, Iron Man a spol jsou moje krevní skupina a na Arrow jsem se těšila jako děcko, jenže někdy v půlce druhé série už to bylo o ničem. A na stejný syndrom doplatil i Flash. A to stačila jen jedna série a už jsem ztratila zájem sledovat dál. Navíc se seriál snaží vzkřísit Arrow několika díly, kdy se tato postava vyskytuje i v tomto seriálu, což mi dost vadilo. Studio si tedy dělá reklamu na jiný seriál, který ztrácí sledovanost. ()

Zek

Do třetí série se na to dalo ještě koukat a i mě seriál bavil. Od čtvrté série se, ale kvalita seriálu propadla, tak dolu, že jsem se opravdu nutil, abych to celé dokoukal. Nejspíš to bude i tím, že prostě konkurence začala točit daleko lepší superhrdinské seriály, kterým se Flash a spol. nemůže kvalitou vůbec rovnat. ()

Mishqo

80% ... Ľúbi sa mi to. Asi trochu viac ako Arrow. Ale má to presne tú istú chybu. Vie to byť niekedy strašne naivné a sentimentálne. Ale niekedy ma to zas úplne očarí. Škoda tej nevyváženosti. Ale Barry/Flash je oveľa prirodzenejší a ľudskejší ako Oliver/Arrow. Preto to plus. ()

vyfuk

Co říci k pilotnímu dílu... především asi to, že to bylo ohromující. Každým příspěvkem jako tento doufám, že se DC dokáže rozhoupat k čím dál větším příspěvkům. Arrow je svým způsobem dokonalost sama o sobě. Myslím, že zrovna projekt jako Arrow se na seriálový post hodí, i když jsem o něm nikdy řádně neslyšel. O Flashovi jsem naopak slyšel celkem dost, ale nikdy přímý zážitek. Až do teď. Myslím si osobně, že Flash je perzóna na film, ale budiž. Pilotní můžeme brát jako malý film, který rozhodně za to stál a ukázal nám co nás asi čeká. Hudba se opět snažila přiblížit klasické DC nalévárně od Zimmera a nebo Howarda. Doufám, že se Flash jistým způsobem alespoň řádně rozroste a krom toho doufám, že herci jak Arrowa i Flashe dostanou i angažmá ve filmových zpracováních produkované panem Snyderem. Skvělé, úžasné, výborné. PS: Cameo Amella dostalo Marvelovský šmrnc a dodal epizodce jistou husí kůži. ()

zigíš

(herecky) na stejný úrovni jak Arrow (!) takže špatný ..pilot (40%) UPDATE 23.11.14 po epizodě 01x06 the flash is born zvyšuji hodnocení: nakonec je seriál příjemnou, nenáročnou oddechovkou na líné nedělní dopoledne ..a co jsem už fakt nečekal, s občasnými záchvěvy emocí (!) 70% ()

Roseinka

Nebudu zatím hodnotit po prvním díle, který byl mimochodem naprosto famózní!!! Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že si udrží pořád vysokou laťku. Obsazení je super, zatím jsem moc nadšená. ()

MiGi87

Na detailní hodnocení je brzo. Dosáhne-li to kvalit sesterského Arrow je zatím ve hvězdách; prozatím optimistické 4*. ()

Jacob23

Rekl bych styl Smallville-takze na TV produkci pro mlade uchazejici,triky jsou na dobre urovni treba..ovsem ,zaver, serie se zveda a hratky s casem nebo dokonaly jokerovsky dil s Markem Hamillem me nuti bezet dal ()

dragon94

1. Série - 5* __ 2. Série - 5* __ 3. Série - 3,5* __ 4. Série - 3,5* __ 5. Série - 2,5* __ 6. Série - 2* (nedokoukáno) ()

LizianShaw

Nevím k čemu to napsat, ale platí to u každého Dc Cw seriálu, tak to hodím sem. Začal to možná Arrow (sice stylově), asi to přilákalo lidi a tak se po něm opičí všech jeho sedm (nebo kolik jich teď je?) bratříčků a sestřiček. Mluvím o formuli. Cw měli na výběr - kvantitu nebo kvalitu. Bohužel si vybrali to první (důvod neznámý, budget asi ne, asi by jim uspořilo méně epizod, tak fakt nevím). No, a co je lepší mít 10-13 kvalitních epizod s jedním souvislým dějem, nebo 23 epizod, kde se hází páté přes deváté? Formule (plot) každé epizody zní:odnikud/zničehonic se vynoří záporák (tzv. villain-of-the-week, který je strašně nebezpečný), až přibližně po dvaceti minutách se konečně dostáváme k boji, kde záporák samozřejmě vyhraje. Co se stane pak? Barry (většinou je to on) se rozbrečí, že ho nemůže porazit a jaká je nicka... Pak mu někdo (ehm většinou Iris) dá desetihvězdičkový proslov, který je snad ta nejlepší droga (kašlu na superspeed, já chci dobrý proslovy!), protože Barry se konečně pochlapí, a úplně nějakým zázrakem bad guye porazí? Jak? Většinou to je, že obíhá v kolečkách asi aby zmátl nepřítele, ale ještě předtím se půl hodiny vybavuje přes sluchátko, protože neví co má dělat. (Guys! How can I stop him!? Not You Barry! Us! WE ARE THE FLASH (u téhle scény jsem brečel (bohužel ne dojetím)) Po tom co záporáka porazí, ten buď zemře, nebo uteče v posledních dvou minutách a o pět epizod později se vrátí "silnější než kdy dřív". A nebo jsou dokonce dva! Samozřejmě se záporáci nesnaží ovládnout město najednou, ale mají pečlivě napsanej kalendář, kdy se střídají po týdnech a na Vánoce si daj pauzu. :D Naštěstí jsou zde epizody, které se soustředí na hlavní plot, tj ultra nejsilnější záporák (bohužel většinou speedster, kterej je milionkrát rychlejší než Flash, ale i tak ho Flash ve finále zázrakem porazí), který je většinou velmi dobře obsazen a má taky celkem dobrou backstory. A Cw nejsou jen negativa, musím pochválit většinou dobré obsazování rolí (Manu Benett, Barrowman, Cavanaugh, ale také hlavní představitelé se mi taky zamlouvají a jsou vhodní pro vedoucí roli). Obsazení není problém, to ten scénář je strašně línej a roztahanej. Mám radši 8-10 kvalitních epizod, soustředících se na 1-3 záporáky (většinou spolupracujících, ale ani to není potřeba, jejich linky se nějak prolínají, ale mají určitý význam pro příběh, a ne model typu villain-of-the-week). Bohužel epizod, koncentrujících se na linku hlavního záporáka je z 23 pouze 5, takže tu není moc scén, co je ale hlavní, na záporáka je většinou pohlíženo jako na toho špatného, zatímco na to aby jsme viděli svět z jeho strany (nějaký vývoj) jedna flashback epizoda opravdu nevystačí. Netflixův Kingpin závisel nejen na skvělém herci, ale i bohaté náloži scén, ne, které po nás házejí nálepku I'm the Bad Guy, ale postava se skrz seriál vyvíjí má svá vítězství a pády, a obyčejné scény, kdy ho sledujeme jak vaří či vybírá obleky, je třešnička na dortu. To jsem odbočil. Tohle není Netflix. Ani nemůže být, nemá na to budget, co ale být může, jsou lepší scénáristi, kteří vymyslí něco lepšího, než pořád dokola porážení ničemů, nějakým chytrým tríčkem. Je to unavující, a nuda. Jediný seriál, který má přes 20 dílů a udržel si kvalitu je Agents of S.H.I.E.L.D. Tam to udělali fikaně, a to tak, že celou sérii (myslím tu čtvrtou) rozdělili do tří odlišných částí (podů), které měli odlišné zaměření/záporáky, ale ve finále krásně splynuly, a jak vše docvakne (it's all connected), je to opravdu nádhera. Co mě také štvalo, bylo nesčetné množství postav, a špatná práce s nimi. Poté co hrdina vyjeví svou identitu asi 5 postavám, ty postavy přestávají mít svůj účel, protože se z nich stávají crimefighters, což jsou lidé na základně, kteří netrpělivě čekají, až se hrdina vrátí, případně něco mlátí do klávesnice (každý hrdina, má po ruce minimálně jednoho hackera, který se dostane kamkoliv). A když je postav víc jak 5, to už jde fakt do tuhého, když scénáristi pro ně nemají napsanou úlohu v dílu, proto je vyškrtnou úplně z epizody, a v tom daném dílu prohodí postava X, že je postava Y nemocná, nebo musela navštívit svou matku, která je mimo město (what). Tohle se stalo ve Flashovi mnohokrát. Taky aby vedlejší postavy měli nějakou backstory, tak jsou zde epizody, kde zaskočí na návštěvu jejich máma nebo táta, ale proč (???) to opravdu nevím, příběh to neobohatí, je to jen nepotřebná sidestory). Seriál se jmenuje Flash, tak by mohl být o Flashovi, nebo Flash Family, místo toho je tu Team Flash, Team Arrow, Team SG, a to prostě ztrácí kouzlo superhrdinství, asi mě prostě baví víc sólo hrdinové s tajnou identitou. Jako oddechovka Cw není špatné, jsou tam i dobré díly, ale čím dál víc, hledám radši originální komiksovky, které jsou nepředvídatelné. A ze Cw už jsem celkem otrávený a koukám se jen z nutnosti. Tenhle komentář není hate, spíš dojem nebo povzdech. Flash a Arrow měly skvělé první dvě série, pak už mi to ale připadalo jako pořád to samé a to jak po***** Flashpoint, radši ani nechci popisovat. Vydržel jsem do páté série, a dávám šanci jiným Cw. Legends jsou jako na houpačce, v současnosti už tam ale není nijak moc charakteristikou zajímavých postav (jen Nate a John). Pokud se něco vymyká formuli, pak je to definitivně Black Lightning, ten má pouze 13-15 epizod, a byť to není dechberoucí, aspoň je to bráno vážně, a není zde moc dramatu či soap opery. Třetí série BL je jedna z nejlepších Cw výtvorů. Jednou si určitě dám repete Arrowa, ale zkouknu jen první, druhou (která jsou boží od začátku do konce (mimo finále dvojky) a pátou sérii, ty jediné, za něco stojí. () (méně) (více)

ganz

Run Barry! Dodneška nerozumím tomu, jak napůl akční komiks a napůl telenovela může dohromady fungovat, ale prostě to tak je! Show, kde libovolný problém vyřešíte tím, že Barry poběží rychleji, je prostě oddechová bomba! ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)