Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Martinius k tomuto seriálu (65)

Směr: zapomnění (1999) (S05E17)

toto by bola dokonala konspiracna teoria. ()

Zápas (1999) (S05E18)

vzdy, ked chichotaj vytiahne svoj elektronicky hasis, vesti to scenaristicku katastrofu. robert beltran i jeho postava skvela vo vedlajsej roli, udesna v hlavnej. ()

Ten, kdo mě hlídá (1999) (S05E21)

reziroval to robert duncan mcneill, takze to nemohlo dopadnut inak ako ikonicky. zucastneni herci vystupili zo svojho tiena, hlaskovali a vyslovne sa bavili. bez rezijnej topornosti ako je u voyageru bezne. ()

Minuta před půlnocí (1999) (S05E22)

moralne posolstvo za cenu zlata. okrem toho, ze ide o priam marxisticku stereotypizaciu konzervativcov a progresivcov, janeway cisto nahodou zistila, ze jedna jej predchodkyna ukecala za lakavu proviziu svojho darcu spermii, aby sa vzdal rodinneho podniku a uvolnil budovu kdesi v povabnom historickom mestecku buldozerom, ktorych klienti sa rozhodli postavit intergalakticke tesco. ako ked sa za komunizmu polovica bratislavskeho stareho mesta zburala v prospech mostu SNP. holt, kazdy si najdeme nejakeho kokota v rodokmeni, pripadne nim sme... ()

Relativita (1999) (S05E23)

opat privela casovo-paradoxovych absrudnosti. na mna to prilis nezabera... ()

Bomba (1999) (S05E24)

vziat len tak nejaku "vec" na palubu a nepreskumat ju najprv? ale no... inak, pekny pokus o zdramatizovane kopirovanie kultovej sceny z dark star, kde posadka vedie filozoficke diskusie s omylom aktivovanou bombou. ale chaby. ()

Břídil, tenor, doktor, špeh (1999) (S06E04)

namet je to vynikajuci, prevedenie obstojne - v zavere to mohlo byt vyznamne dramatickejsie a zabavnejsie divadlo. skoda, ze scenaristovi dosla kreativita i slina napisat skvostny dialog. ()

Alice (1999) (S06E05)

je fascinujuce, ako si clenovia posadky zakazdym dokazu ospravedlnit vlastnu nepricetnost. ()

Malý krok (1999) (S06E08)

opat tunajsimi voyager-hatermi nedoceneny diel. premisa bola epicka a dalo sa z nej vytlct viac. len treba pripomenut rozpocet a dlzku jedneho takeho dielu. ()

Přístav v bouři (2000) (S06E11)

clovek uz len caka, kedy z nejakeho kriku alebo dveri vyskoci frodo a dohrka sa gandalf s ohnostrojom. voyager ma svoj shire a janeway si konecne (aj ked fotonicky) zatrtkala. blahoprajem a posielam pozdravy do delta kvadrantu. ()

Strašidlo z paluby dvanáct (2000) (S06E25)

tento diel nazorne ukazal, preco kombinacia voyager a horor nefunguje. autenticita hororu predpoklada existenciu absolutneho zla, s ktorym sa neda jednat ci dohodnut. tvorcovia serialu su vsak ochotni dohodnut sa s kymkolvek. janeway vsak presvedci este aj hovno v serbli, ze je slanina. ()

Unimatice nula, část první (2000) (S06E26)

nechat sa asimilovat kvoli pomoci par dronom s neistym vysledkom? what the faaak? nie je tej sebaobety akosi privela? ktosi mudry raz povedal: "ked clovek pacha privela dobra, zacne mu z toho jebat." tam asi dospeli scenaristi s obsedantnou potrebou moralneho vzoru. ()

Ovládnutí mysli (2000) (S07E04)

stisneme tlacidlo na hriankovaci, vyslovime abrakadabra a vsetci maquis zblbnu. vyhodime poistky, povieme simsalabim a vsetci su v dobrej nalade naspat. lacne a prostoduche ako batman s adamom westom. ()

Přednostní péče (2000) (S07E05)

doktor zavadza komunizmus v delta kvadrante. ()

Rodokmen (2001) (S07E11)

nedopozeral som to. tieto rodinne diely dokazu byt nesmierne ubijajuce... ()

Lítost (2001) (S07E12)

zaujimavy namet a v zapletkemiestami az osviezujuco nekorektna triezvost. avsak predstava, ze kafranie sa v mozgu spravi z necitliveho psychopatickeho vraha hlboko moralneho dobraka hranici so sarlatanskou demagogiou. mimochodom, janeway by mohol niekto z casu nacas pripomenut, ze jej lod ma aj zbrane a vie strielat... ()

Proroctví (2001) (S07E13)

neelix si zatrtkal v tuvokovej spalni. taky diel sa neda nepozerat inak ako s laskyplnou dojimavostou. ()