Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (130)

Chaotikova nevěsta (1999) (S05E12)

Smysl této epizody je jasný odpad. Opět nejde vypnout simulátor, protože "controls are offline" a nikdo se dál nesnaží to vypnout. Nicméně černobílé záběry z parodie na Flash Gordona jsou zábavné, hlavně samotný Chaotica. Chápu tu touhu natočit parodii, ale její zakomponování do Voyageru bylo tragické. Přitom v DS9 to s Bondem zvládli na jedničku. Dal bych možná i za tři, ale neustálé omílání holoepizod, kde nejde vypnout simulace už hodně nudí. BTW Je tohle skutečně úplně první epizoda, která prolamuje třicetileté tabu a připouští existenci záchodů ve Star Treku? ()

Přitažlivost (1999) (S05E13)

l'm a Doctor, not a battery. Mohlo být i lepší, být méně romantických keců a více nájezdníků. A vůbec, Tuvok to mohl svést na to, že na šukání s mimozemšťany potřebuje svolení kapitána, jak to zazní za 3 díly. Líbil se mi Joseph Ruskin, který si zahrál ve čtyřech ST seriálech a filmu (setkal se tak se všemi pěti posádkami) ()

Ráj (1999) (S05E14)

Doktor a Sedmá zase a opět zachraňují Voyager (jak loď tak seriál) ()

Temná hranice (1999) (S05E15)

Začátek výborný, konečně jim tam transportovali torpédo, tohle jsem si říkal už od prvního setkání s Borgy v TNG. Janeway má konstantní orgazmus při pomyšlení, že zase někomu něco čmajzne. Takhle mám ráda Borgy - na kousky. Ale druhá půlka už vázne. Vůbec mi není po chuti znovupředstavení Královny, kterou už Picard jednou zlikvidoval. Samozřejmě, může to být jiná, ale to bych čekal nějaké vysvětlení. Navíc její funkce se od té z STVIII mění. Jde to zcela proti konceptu Borgů, kteří neměli žádného vůdce a najedou je to nějaký matriarchát. A její ústní rozkazy Sedmé jsou už dost mimo. Susanna Thompson už v DS9 olizovala Jadziu a tady nemá moc daleko k Sedmé, to může být asi jediné logické vysvětlení, proč jí neasimilovala. No a ten útěk z centra Borgů, to bylo také slušně naivní. 80/50% ()

Choroba (1999) (S05E16)

Tak na šukání s mimozemšťanem je potřeba razítko velícího důstojníka a doktora? WTF. Že Kirk ho nikdy od McCoye a admirality nepotřeboval. ()

Směr: zapomnění (1999) (S05E17) odpad!

Falešná posádka není tak špatný nápad, ale představa, že z té hmoty replikují celou loď včetně warp pohonu a především, že nějak odletí a nějak si to nikdo nepamatuje, ačkoli v tom předchozím díle jednoznačně odletět nechtěli, to už je úplně mimo. A když po tisíci světelných let letu nazpět, když už byli jen pár týdnu od té planety, potkali původní Voyager, to už je fakt totální odpad. Od půlky dílu už jsem se jen těšil na konec, zda tam bude nějaké vysvětlení a leda se smál jak se roztékají, při vzpomínce na RD:Meltdown. Žel, žádné vysvětlení se nekonalo. ()

Kroužek expertů (1999) (S05E19)

Chytří hoši. Kdybych si měl vybrat jedinou věc z Voyageru, tak bych se rozhodl stejně. Ale nejsem si jistý, zda přemýšlím stejnou částí těla. ()

Moloch (1999) (S05E20)

Toxic Avenger. B'elanna ze sebe strhává oblečení častěji než Kirk ... a je to lepší pohled. ()

Ten, kdo mě hlídá (1999) (S05E21)

Seven of Mine ... assimilate meee ... pleeease!! Mimořádně vtipný díl, jak jinak s Doktorem, Sedmou a ambasadorem v hlavní roli. Úplně se mi vybavil Black Adder II: Beer. Má tak někdo štěstí a neváží si ho, i za tu natrženou šlachu by to stálo. Jedna z nejlepších epizod VOY Our small talk is terminated. ()

Minuta před půlnocí (1999) (S05E22) odpad!

Naprostý odpad, tohle nemá ve Star Treku co pohledávat. Ani samotný příběh bez smyslu o bezvýznamné gerontofilce není nijak zajímavý a jak to dopadne vykecali už na začátku. Ty tři vtipy (kupodivu dva od Neelixe) to fakt nezachrání. Nejzajímavější na tomhle díle je to, že ty anglické titulky, co jsem k tomu stáhl, vytvořil nějaký Čech. ()

Bomba (1999) (S05E24)

Ani Sedmá ani blonďatá kormidelnice nenažhaví Kima tak jako kapitánské křeslo. V takovém opojení udělá takovou věc, za kterou by ho doživotně měli vyhodit ze Star Fleet. Bohužel se to neubírá stylem Čísla 5. Nakonec ale to nejhorší na epizodě je to, že je to recyklát pouze tří let staré epizody Dreadnought. To nejlepší je ten veselý mimozemšťan, ale Katka by zase radši nechala zničit celou svou posádku, než dát někomu zbraň. ()

Equinox, část první (1999) (S05E25)

To jak druhý Doktor hned věděl, jak deaktivovat emitor (B'elanna a Kim to nebyli schopní udělat po celý předchozí díl), a jak ho bez problémů pustili, to bylo docela trapné. ()

Série 6 (1999) (S06)

Nebýt dvou naprosto příšerných epizod s holoirskem, tak bych dal za tři ()

Bárka mrtvých (1999) (S06E03)

Už jsem si říkal, že B'elannu po příchodu Sedmé hodně upozadili. Konečně zase mohla dostat šanci, to by ale scénář nesměl psát nějaký náboženský fanatik (už s tím začínali na konci DS9). Ateista Roddenberry se musel otáčet v hrobě. Musím se hodně přemáhat, abych dal aspoň tu jednu. ()

Břídil, tenor, doktor, špeh (1999) (S06E04)

Kde by byl Voyager bez Doktora? Loď zničená a seriál nekoukatelný. Tahle vtipná epizoda má navíc narozdíl od jiných i smysl a s přihlédnutím k tomu, že Sedmá ukázala aspoň něco, tohle je nejlepší epizda Voageru. Jedna z nejvtipnějšich epizod celého Star Treku. "We are the Borg."- "I know very well who you are. Stand down your weapons."- "State your designation."- "Emergency Command Hologram... at your service."- "Designation unknown."- "Not for long!" ()

Alice (1999) (S06E05)

Další epizoda se zajímavým námětem a zmršeným závěrem. John Fleck předvádí další ze zábavných postav ST. ()

Hádanky (1999) (S06E06)

Neelixova otravnost probudí i mrtvého ()

Dračí zuby (1999) (S06E07)

Další epizoda na obehrané (ačkoli zábavné téma) jako např. Alliances, Night nebo Favorite Son. Chystal jsem se dát i lepší hodnocení, ale ten konec zase pohnojili, jak se asi Tuvok mohl transportovat, když Voyager potřeboval štíty když byl pod palbou a v radioaktivní atmosféře (to bylo řečeno na začátku). Navíc před tím nemohli na dálku zaměřit ani zbraně. No a ten boost, to byla taky pěkná volovina. ()

Malý krok (1999) (S06E08)

Ještěže máme Hatefree i na csfd, aby nás poučili, jaká epizoda je nedoceněná. ()

Spiknutí na Voyageru (1999) (S06E09)

Čekal jsem poněkud údernější pointu než sentimentální blábolení o "děkuji" za romantické hudby. Škoda potenciálu, Janeway si mohla jít s Chekotayem víc po krku. ()