Superman

• USA Lois & Clark: The New Adventures of Superman (více)
USA, (1993–1997), 66 h 41 min (Minutáž: 42–90 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hudba:

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland (více)

Série(4) / Epizody(87)

Planetě Krypton, zvláštní ledové kouli ve vzdálené galaxii, hrozí výbuch. Starostliví rodiče stihnou ještě před apokalypsou vyslat svého syna Kal-Ela na planetu Zemi, aby se zachránil, nicméně vědí, že bude muset do smrti žít jako muž dvou tváří, neboť bude mít schopnosti, které budou na Zemi jedinečné a neobvyklé a bude mu hrozit neustálé nebezpečí. Kal-Ela se ujmou manželé Kentovi žijící na farmě na americkém venkově a pojmenují ho Clark. Vychovají z něj slušného, spravedlivého a poctivého muže s pevnými zásadami. Až dospěje, přestěhuje se do velkoměsta a pracuje zde jako nenápadný reportér Daily planet. Na zemi se však často objevují nebezpeční zločinci, kteří chtějí páchat zvěrstva na bezbranných lidech. A to je chvíle pro Clarka, kdy musí změnit svou podobu a jako superrychlý a supersilný Superman letět na pomoc… (hudryhudry)

DK197

U tohohle Supermana je podle mě nejlepší první série, protože má opravdu podařený smysl pro humor. Naopak poslední série je už trošku přehnaná obzvláště pokud mluvíme o vrkání Lois a Clarka. Celkově to ale na dobu, kdy byl napsán scénář, není vůbec špatné. Odpočinkové, zábavné. Mám ráda seriály s epizodickými příběhy. Na pozdější Smallville to sice nemá, ale obzvláště ta první série stojí za to. Jestli bych něco Já osobně této věci měla vytknout, tak to bude pro mě naprosto nevhodný představitel Lexe Luthora. ()

oregon.fox

Hodnotím vcelku kladně, protože existuje i řada slabších sci-fi seriálů - přesným příkladem může být například "Smallville". ()

Van

Dean Cain je druhý nejlepší Superman,co jsem zatím viděl(viděl jsem 3 plus kresleného)Takhle jsem si vždycky představoval Lois Lane.Celkově je serial na úrovni 3 filmu. ()

J.Bonnie

Já se na to prostě jako malá dívala fakt ráda a nemohla se dočkat, kdy se konečně dají dohromady... prostě moje srdcová záležitost :) ()

JBpivosaj

No co klasicka blbost zchovaná za brýle. Ale je to pohodový serial pro děti bych řekl, dobro a zlo , vše je tam jasné bez nějakého brutálního násilí. V dnešní době v neděli v 10 hod . běžel seriál Polda a polda a někdo tam nakládál dvě mrtvoly do kufru auta. Ne nechci aby na to čumely mé děti.. Já čuměl na Supíka. ()

Sisi9922

V kazdej casti nieco ine, ale inak stale to iste... vecne len superman zachranuje Lois, keby tam Dean Cain nebol taky sexy tak by som to ani nepozerala... Inak som v podstate fanusikom filmovych(v tomto pripade serialovych) spracovani komiksov, bohuzial toto ma nijak neohromilo... ()

SNCIS

Když jsem byl špunt, tak jsem tohohle Supermana hltal. Ok, efekty jsou mnohdy děsný, o ději jednotlivých epizod ani nemluvím. Přesto jsem to miloval a viděl sem to nespočetněkrát. Vyzdvihnu Lois Leinovou, kterou hrála Teri Hatcher. Dá se říct, že byla moje první láska. Sledoval jsem na TV NOVA, kde to mnohokrát opakovali. Dnes už bych se na to nepodíval, ale za ty krásné chvíle, když jsem na to koukal dám 3 hvězdy. - 60%. ()