Superman

• USA Lois & Clark: The New Adventures of Superman (více)
USA, (1993–1997), 66 h 41 min (Minutáž: 42–90 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hudba:

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland (více)

Série(4) / Epizody(87)

Planetě Krypton, zvláštní ledové kouli ve vzdálené galaxii, hrozí výbuch. Starostliví rodiče stihnou ještě před apokalypsou vyslat svého syna Kal-Ela na planetu Zemi, aby se zachránil, nicméně vědí, že bude muset do smrti žít jako muž dvou tváří, neboť bude mít schopnosti, které budou na Zemi jedinečné a neobvyklé a bude mu hrozit neustálé nebezpečí. Kal-Ela se ujmou manželé Kentovi žijící na farmě na americkém venkově a pojmenují ho Clark. Vychovají z něj slušného, spravedlivého a poctivého muže s pevnými zásadami. Až dospěje, přestěhuje se do velkoměsta a pracuje zde jako nenápadný reportér Daily planet. Na zemi se však často objevují nebezpeční zločinci, kteří chtějí páchat zvěrstva na bezbranných lidech. A to je chvíle pro Clarka, kdy musí změnit svou podobu a jako superrychlý a supersilný Superman letět na pomoc… (hudryhudry)

Vejrrr

Zapnul jsem televizi a nestačím se divit.. tyhle postavy já přece znám.. "Tuhle" Lois a "tohohle" Clarka jsem už někde viděl.. musel jsem na to koukat jako děcko z prvního stupně ZŠ, takže to po takový době byla celkem vtipná vzpomínka na to, jak jsem to žral a jak mě to bavilo.. Hodnocení je teda zcela nostalgické. Ale abych byl objektivní, tak jsem to dnes musel po třech minutách s úsměvem na tváři vypnout. ()

tom.cube

Podle mě solidní seriálová adaptace. Výborný theme song, pěkná Lois i sympatický Clark. Jistě je v tom i kapka nostalgie, ale musí se uznat, že je to s trochou nadhledu koukatelné i dnes... edit: poslední série jsou už ale po scénaristické stránce opravdu dost slabé, snižuju na 3*. ()

Tomislav

I přesto, že tenhle seroš vyžaduje jen čtvrtinu mozkové aktivity, vždycky jsem se na něj rád podíval... už kvůli Teri Hatcher. ()

RadimFišer

Tohle je můj nejopravdovější a nejskutečnější seriál o supermanovi. Tak zepředu: zaslouží si moje opěvování a chvály. Svalnatý superman nebyl nikdy lépe ztvárněn. Pocity co mi přinášel a český přízvuk s takovým nakřáchlým hlasem jsem nemohl nemilovat. Kdybych si měl vybrat. Zvolím tento seriál než nového Batmana. A jsem s tím z 80 procent ztotožněn, kromě té scény, kde vězen vyhazuje odpalovač bomby a říká, že jsme to měli udělat již dávno. Snad v tomhle se Batman pochlapil, ale ve zbytku ho předhání tento tvrdě vskutku supermanovský film. ()

lady01

jj, Supermanský seriál... :-) Dívala jsem se na něj, když jsem přišla ze školy a pustila TV. Celkem dobrý. :-) Ale nejsem si jistá, jestli bych to sledovala znovu v dnešní době... V době Heroes, 4400, True Blood apod. :-) ()

Jeremiah

Je vidět, že tento seriál vznikl podle komiksové předlohy a má již nějaký ten pátek za sebou. Vytýkám mu naivitu, značnou patetičnost a hodně nelogičností. Co mohu vyzvednout je hezká Teri Hatcher a vůbec docela sympaické osazenstvo Daily Planet / vyjímkou je ta lehčí děva, která je však asi jediným reálným člověkem v redakci /. Rád bych dal více, ale vůči ostatním seriálům by to bylo nefér. Silnější 2. ()

Eva_Krejcova

B!shope máš pravdu Dean Cain je v tomto seriálu dobrý ráda se na to občas podívám je to příjemná oddychovka je jasné že na Christophera Reeva nemá ale to jsou zase jiné filmy a myslím že ho nikdo nepřekoná. A Teri Hatcher jako Lois tak to jo souhlasím je to hezká holka ()

Bozvav

Seriál mého mládí, to jsme na to koukali pravidelně. Dobře obsazeno, Clark i Lois dobré, Lex ujde. Jen dabing na pytel. 55%. ()

MarleyCZ

Ne moc zajímavé stvárnění supermana, které mě doslova nějak moc neoslnilo, ale často sem se pobavil. Ovšem ve srovnání se "Smallville" musím se přiklonit k lepšímu hodnocení 60% ()

Hapretor odpad!

Trapárna, přiživující se na dobrém "Supermanovi" s Christopher Reevem. Je Vám tak 10 - 14 let? Tak ano, asi se Vám to bude líbit. Je Vám více? Tak to pak nemá cenu. ()

Lyžař

Hodnocení dávám přesně takové, jaké bych mu dal v době, kdy jsem seriál viděl poprvé. Doslova jsem ho žral. Nyní bych volil daleko nižší počet hvězd. Ale v té době to byl hit. ()

Besyn

Ono když se s populárního komixu začne dělat seriál se špatnými herci,určitě ne moc velkým rozpočtem a s x-díly,tak to nikdy nemůže dopadnout dobře.Jenom špatně a přesně tak to dopadlo.A Teri Hatcher mě pánové skutečně vůbec nezajímá. ()

Mr.FreeZer

Seriálová klasika, kde jsem hltal každičkou epizodu. Ze začátku jednodušší triky, které ale i dnes působí přesvědčivě. ()