Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele noriaki k tomuto seriálu (169)

Múza (2000) (S06E22)

Kdyby byla B'Elanna co k čemu, tak mu převypráví Shakespearea, Homéra a řecké mýty. Kontaminace by to byla určitě menší, než informování o geopolitice Delta kvadrantu a okázalý odchod z pódia. ()

Zuřivost (2000) (S06E23)

Jo, senilita je svinstvo. Zamlží myšlenky a pokřiví chování. To že by se Kes takhle obrátila proti posádce mi ovšem normální nepřijde. Měl to být dárek pro diváky, ale je to scenáristický úlet. O schopnostech Tuvoka je lepší nepřemýšlet. ()

Záchranné lano (2000) (S06E24)

Skvělá interakce dvou arogantních bručounů, nádherná Tamara Marie Watson a hodně humoru. Tahle epizoda je sice svou podstatou výplňová, jenže to platí jen co se týče produkce. Pro seriál je naopak stažejní - nejen kvůli představení galaktické pošty. ()

Strašidlo z paluby dvanáct (2000) (S06E25)

Sympatické propojení Voyageru s humorem, které neselhává především díky výborné hudbě Jaya Chattawaye. Scenáristé našli odvahu na pár lekaček a místy se objevila tísnivá atmosféra. Prostředí potemnělé loď plující vesmírem asi nikdy neselže. ()

Unimatice nula, část první (2000) (S06E26)

Mně se ta zápletka vždycky zdála nějaká divná. Chápal bych ovšem, kdyby to byl důsledek nějaké důmyslné sabotáže ze strany rasy mstící se za asimilaci svých jedinců. Řešení situace ze strany Kathryn Janeway je taky na palici. Je extrémní - mírně řečeno, protože jen takové připadalo scenáristům dost vhodné. O ničem jiném to nebylo. ()

Unimatice nula, část druhá (2000) (S07E01)

Když se mluví o tom že VOY zprznil Borg, tak se myslí především tahle dvojepizoda. Všechny ostatní bych s trochou kreativity a špetkou zaslepenosti omluvil, jenže tuhle ne. ()

Nedokonalost (2000) (S07E02)

Sedmé začínají selhávat důležité implantáty. Další krok v rámci vývoje směrem k lidství kazí fakt, že bez náhrady ji čeká velmi krátký život. ()

Mezihvězdná rallye (2000) (S07E03)

Kolem a kolem se mi epizoda líbila, kromě náhlého deus ex machina milión kilometrů před cílem. Harry Kim perfektně splňuje rčení že na posraného aji hajzl spadne. ()

Ovládnutí mysli (2000) (S07E04)

Když Robert Beltran tvrdil, že scenáristé jsou idioti, tohle je pravděpodobně jedna z epizod kterou měl na mysli. Děj je hloupý i na standardy mnohem nižší, než jakými se pyšní star trekovské seriály. Závěrečný twist je strašlivě krkolomný. Očividně nebyl čas na nic uvěřitelnějšího. ()

Přednostní péče (2000) (S07E05)

Pro zaostalé kultury s omezeným přístupem ke zdravotní péči to může být burcující epizoda, ale pro lidi z Evropy zase tak moc ne. ()

Agent (2000) (S07E06)

Před posádkou Voyageru někdo zamává možností vrátit se do kvadrantu Alfa, a všichni okamžitě ztratí ostražitost a schopnost logického myšlení. Harrymu Kimovi není pomoci. ()

Tělo a duše (2000) (S07E07)

Vážně míněné epizody scenáristům moc nejdou, ale v komediích excelují. Všechny bez výjimky patří k těm nadprůměrným. Doktor ovládající tělo Sedmé řádil jako neřízená střela. Ani se nedivím, že byla tak naštvaná. ()

Nightingale (2000) (S07E08)

Pamatoval jsem si to jako vzpouru Harryho Kima, ale ona to byla akce s požehnáním kapitána. Jeho urputná snaha vypadat jako rozený vůdce mi ovšem z paměti nevymizela. ()

Vlastní krev (2000) (S07E09)

Až na samotný závěr výborná epizoda. Představa že hologramy nerozlišují mezi něčím tak triviálním jako je rasa nebo charakter, ale jdou rovnou po podstatě života, má docela potenciál. Scenáristé ji bohužel využili jednorozměrně, takže z toho žádné poučení neplyne. Oceňuju alespoň charismatického záporáka. Pochopitelně že je odsouzený k zániku, ale i tak z něho jde strach, což vždycky potěší. ()

Roztříštěný v čase (2001) (S07E10)

Nostalgická epizoda, aneb Chakotay přesvědčuje Kathryn, že toulání Delta kvadrantem má svůj smysl. Těmhle recyklujícím dílům se nedá vyhnout. Šetří peníze, ulehčují práci scenáristům a přináší radost fanouškům. Shattered byl zpracován lépe než bych čekal, takže na něj budu při hodnocení vlídný. ()

Rodokmen (2001) (S07E11)

Lidský, citlivý příběh o němž se dá přemýšlet. Voyager takové epizody nenabízí jako na běžícím páse, takže se divím, že tahle má tak nízké hodnocení. Tom Paris udělal za těch sedm let obrovský pokrok. Kdyby stejnému problému čelil v ranných sériích, tak by práskl dveřma už během prvních pěti minut děje. Á propos, ve Federaci jsou zakázané genetické vylepšení. Modifikace nevadí. Koneckonců, opravení páteře je také modifikace. ()

Lítost (2001) (S07E12)

Jak já to vidím, tak náhle objevenený pocit viny je příjemný bonus k trestu, ne důvod k revokování rozsudku. Čin zůstává činem, zločin zůstává zločinem. ()

Proroctví (2001) (S07E13)

Odvážně se vydáváme tam, kde už před námi byli úplně všichni, díl 8. Epizody s Klingony nikdy neselžou. Buď uvidím trochu toho boje, nebo si užiju střet kultur. Závěrečná scéna s rozmláceným pokojem ukázala, že Tuvok je opravdový mistr kohlinaru. Obyčejný Vulkanec by ho zabil. ()

Prázdnota (2001) (S07E14)

Souhlasím s tím záporákem. Ti štěbetající mimové mi lezli na nervy už po deseti sekundách. Epizoda jako taková je ovšem fajn. Neobjevná, nepřekvapivá, ale fajn. ()

Pracovní síly, část první (2001) (S07E15)

Vždycky když Tuvok prodělá změnu osobnosti, nebo ztratí paměť, tak se u něho projeví křečovitý smysl pro humor. Fixace scenáristů na tenhle aspekt mi připadá prvoplánová. Zápletka dvojdílu je ovšem super - mám na mysli především prostředí. ()