Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 3
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

..Lucas..

V současnosti jeden z nejlepších sitcomů, téměř všechny postavy většinu času baví, i když já měl jednu dobu problém s Philem, který mi občas pořád vadí, ale ne už tolik. I když bez něho by to stejně nebylo ono. A i po několika řadách se pořád těším na nový díl a nejvíce mě baví Luke a Gloria a v poslední době také čím dál více Lily. Tak pokud jste ještě Modern Family neviděli, doporučuju. ()

rt12

Originální scénář nás provází nepříliš tradiční Americkou rodinou. Vtipné, neotřelé, povedené. ()

MATADOR

Pokud objevíte seriál, ve kterém se Vám líbí všechny postavy, ať už vedlejší, nebo hlavní. Musí to něco znamenat! Takovou moderní rodinku je objevil úplně náhodou a musím říci, že tohle je strašně geniální a vtipný seriál, který předčil všechna očekávání. Všechny postavy jsou úžasné, každá má nějakou vlastnost, kterou si na té dané postavě oblíbíte. Takový hezký seriál ze života. ()

Patw

Hvězdičky zvednuty na 5. Nemůžu jinak. Je to fantastické! Ale VELKÉ mínus za dabing! Doporučuji aspoň jeden díl v angličtině, protože Sofia Vergara (Glorie) prostě se svým akcentem válí! ()

Fanucci

Po skouknutí celé první série můžu říct, že jde o geniální seriál...toto jsem vůbec nečekal:-) Ed O´Neill po delší době opět v super roli:-) ()

Petroff

Skvělý charaktery a především postava Phila Dunphyho, která u mě aspiruje na jednoho z nej "tátů rodiny". Není slabších dílů a má to fenomenální "takový to morální ponaučení" na konci každýho dílu - ovšem, skvěle podávaný. Miluju to! ()

Parlay

Komentář sepisuji po první zhlédnuté sérii, ze které jsem upřímně (a svým způsobem nečekaně) nadšený. Na pozitivních dojmech se velkou měrou podílí mimořádně povedený český dabing. Zvlášť při srovnání s nepovedenými „počeštěními“ mnoha dalších zahraničních sitcomů jeho kvalita opravdu potěší. Při dabingu se patřičně „vyřádil“ především Aleš Procházka, jehož hlasem promlouvá roztržitý Phil Dunphy, dle mého názoru nejvtipnější a nejzajímavější člen celé rodinky (často vás rozesměje již jen jeho letmý pohled do kamery). Ostatní rodinní příslušníci jsou ovšem též velmi sympatičtí a skvěle napsaní a je velmi snadné si je oblíbit všechny bez výjimky. Seriál je silný jak v dialozích, tak v prostých, leč zábavných námětech jednolitých epizod a ve využití situační komiky. P. S. Slyšet Eda O’Neilla promlouvat hlasem Pavla Zednička je hřejivě nostalgické :-) ()

Bonaparte.

Hodnocení jsem si nechal, až do doby než jsem dokoukal 2. sérii. A musím konstatovat, že 5* si to právem zaslouží. Je to něco jiného než je BBT nebo HIMYM. 3 různé děje neustále prolínající se s perfektní snůškou gegů a trapných situací. Na plné čáře vede Phill, ten chlápek baví v každém díle a to k tomu nepotřebuje ani scénář. Ed O'Neill je tam taková pěkná třešnička na dortu. Skvělé zpracování, těším se na další díly. || V česku je Modern Family velmi podceňovaný/neznamý, což je velká škoda. Na druhou stranu v domovině sbírá jednu sošku za druhou a to zcela PRÁVEM! || 1. série: 90% || 2. série: 100% || 3. série: 100% || 4. série: 80% || ()

OG_Swifty odpad!

Po shlédnutí asi 8 (náhodně vybraných) dílů jsem usoudil, že tenhle "komediální" seriál mi nemá co nabídnout. Snažil jsem se strašně moc si seriál zamilovat kvůli Edu O'Neillovi, ale nezasmál jsem se ANI JEDNOU během těch 8 dílů. Postavy jsou nesympatický a celou dobu jsem měl husinu jako ze sledování Záhady Blair Witch. ()

Miseet

Tenhle seriál bude navždy moje srdcovka. Jednotlivé díly můžu vidět i několikrát za sebou, a nikdy mě nebudou nudit. ()

BugHer0

Moje srdcovka, ke které dělám české titulky a připravuji překlad pro dabing. Nicméně musím uzn at, že 2. série zatím kvalit první nedosahuje a některé díly mě docela nudí. Doufám, že se to do konce série ještě zvedne a stará dobrá Modern Family se vrátí zpět. Hodnocení: 75 % ()

Carlossss

Poslední dobou jsem se nějak rozpěthvězdičkoval v hodnocení... ale Modern Family si to plný hodnocení z mýho pohledu určitě zaslouží... není to klasickej sitcom o nějaký ztřeštěný rodině.. je to ohromně vtipnej seriál, kterej vůbec netlačí na pilu a všechny postavy maj něco do sebe.. a to se vůbec nezmiňuju o těch cameech takovejch hvězd, jako je Norton nebo Trejo..:) ()

Cl3ricK

Už dlouho se mi nestalo, že by mi všechny hlavní postavy takhle sedly. Je to tak různorodé, tak pestré, jako už dlouho žádný seriál. Největší pro mě pozitivum je, že to není sitkom, ale přesto je to pořád neuvěřitelně zábavné. Ani nejoblíbenější postavu nemůžu vybrat, protože jsou všechny skvělé. P.S. Sleduju se skvělým českým dabingem, páč si Ela Bundu nedovedu představit bez hlasu Pavla Zedníčka a všechny ostaní postavy jsou taky perfektně nadabovány. ()

easaque odpad!

odpad moc nechápu oblíbenost tohoto sitcomu, i když možná občas dobře ukazuje stav dnešních rodin a podobných svazků. Ale zároveň svým způsobem ovlivňuje, že je to vše normální. Viděl jsem sice jen pár kousků z jednotlivých dílů, ale to mě stačilo na to, že ho můžu odhodit do koše. Vtipná úchylárna za každou cenu, nad kterou jen něvěřícně kroutím hlavou. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Chen

Skvěle koukatelný seriál, který těží z jednotlivých postav, které jsou nejen skvěle zahrané, ale i napsané. Humor je štiplavý, málokdy vysloveně přehnaný s uvěřitelnými základy. Velmi příjemné sitcomové překvapení. ()

Vyhy

Všechny díly viděny milionkrát. Nejlepší sitcom moderní doby. Pokud bych měl napsat svůj žebříček nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděl, tak po Přátelích, kteří obsazují zlato, je Taková moderní rodinka druhá (pro úplnost - pak jsou Průměrňáci, Jak jsem poznal vaši matku a TBBT...). S manželkou na TMR ujíždíme a těšíme se na nové díly. Plus za to, že zde není nucený smích publika, líbí se mi zpracování do dokumentu. Super!! ()

shyster

70%. Takhle k jídlu se to dá pouštět, ale aby se to pro mne stalo trvalkou jako Přátelé, to nejspíš ne. Rodinné zázemí Eda O´Neila je zde nejlepší, zbytek je mnohem slabší. ()

lebowski!

Jestliže How I met your mother byl nástupce Přátel, tak Taková moderní rodinka je nástupcem Kroku za krokem. A ikdyž jsem Step nikdy nemiloval, jen jsme se kamarádili, tak s Modern family jsme na třetím rande a je to čím dál lepší! Tam, kde mi přišly některé postavy Stepu jednorozměrné s nuceným humorem, zde působí každý přirozeně a hlavně vtipně. A navíc se dá mnohem lépe s jejich každodenními problémy ztotožnit. Díky početnosti a odlišnosti postav vám nemají šanci začít jednotlivci lézt na nervy a zároven si zde každý najde svého favorita (Phil, Jay). Doufám, že jim ještě pár sezon uvolněnost zůstane a nenastoupí křečovitost jako u spousty jejich předchůdců (viz. výstavní příklad HIMYM). ()

Zbyisek

Kupodivu jsem byl Modern Family ohromen už po zhlédnutí prvního dílu. Šílený humor, založený z velké části na trapných momentech, mi sednul. Ze všech tří rodin jsem si nejvíc oblíbil tu největší. Hlavně bláznivý otec a jeho vylomeniny s pubertálními dětmi – to je vážně komická bomba. Ale i v ostatních rodinách se odehrávají vtipné situace. O zábavu a legraci je tedy postaráno. Netradiční forma seriálu, která se tváří jako dokument, rozhodně není na škodu. Musím tedy hodnotit plným počtem. Tohle mi vážně sedlo. Můžu jen doporučit. Hláška: " - 4:15, you can shoot him at 4:15. - Yeah, I guess that works for me. - Shoot Luke. - Sorry dude, it's on the calendar." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard