Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013–2020, 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor, David Landry, Michele Tobin, Gloria Ormandlaky, Remington Hoffman, Axle Whitehead, Dusty Sorg, E.R. Ruiz, Barry Shabaka Henley, Lucas Bryant, Winston James Francis, Matt O'Leary, Brooke Williams, Glenn Keogh, Levi Meaden, Xavier Jimenez, Bryan Rasmussen, Brie Mattson, David Douglas, Patrick John Hurley, Paul Telfer, Sola Bamis, Shalin Agarwal, Keelin Woodell, Clark Middleton, Christopher James Baker, Douglas Bennett, Galen Howard, Maurissa Tancharoen, Sherri Saum, Anthony Michael Hall, Karolina Wydra, Jan Uddin, Jim Hanna, Shainu Bala, Ido Mor

Komentáře uživatele Martrix k tomuto TV seriálu

Pro všechny které Marvel polapil do svých sítí, je tento seriál vítaným zpestřením čekání na celovečerák. Byl jsem skeptický, ale kupodivu jsou postavy vcelku fajn a navíc...Coulsnovo charisma stále funguje. Jsem zvědavý, jak a jestli tvůrci zakomponují tuto odbočku do hlavního příběhu, resp. do posledních Avengerů. Tam by se hodila pomoc všech. Ale nejspíš půjde o slepou uličku.(14.4.2019)

Velmi slabý příběh s až béčkovými scénami. Poslední dvě minuty to v mých očích nemohou vynahradit. Dávám sice 3*, ale objektivně je to spíš za 2* a čtvrt.(14.4.2019)

Bill Paxton forever :-) Ten chlap je prostě klasa. Jinak je vše stále velmi předvidatelné, ale díky sympatickým postavám to zase tak moc nevadí. Navíc velmi dobré triky...prostě fajn seriál, který svým potenciálem mrhá asi jen z poloviny. Což je dobrá zpráva...je velký prostor pro zlepšení.(19.4.2019)

Víc se mi líbily první epizody, které byly sice naivně jednoduché, ale zábavné. V okamžiku, kdy se začíná intrikařit a ke slovu se dostávají dvojití, trojití agenti a přitom je vše předvidatelné(i díky souvztažnosti s tím, co už víme z filmů), nezbývá prostor pro vtipkování a nadhled. Toto není typ seriálu, který by se měl brát až tak vážně. Tak snad se nebudou tvůrci patlat s Hydrou dlouho.(20.4.2019)

Minule jsem žehral na předvidatelnost, tak teď to musím poupravit. Je to předvidatelné a navíc je zřejmá snaha tvůrců zamíchat kartami tak, aby diváka překvapili i na úkor logiky a dosavadního vývoje děje. Navíc dělají z některých postav superlháře a podvodníky, jen aby mohly zradit své blízké... . To se mi moc nelíbí, ale na druhou stranu dává tato epizoda hezký kontext k filmům...je vidět, že SHIELD byl vždycky organizace, která i bez přičinění Hydry měla zaniknout.(20.4.2019)

Velmi dobrá epizoda. Zajímavý záporák, trikově pěkně zvládnuté, příběh taky v pohodě a jako bonus navíc Lucy Lawless. Velká škoda, že jsme si ji neužili v akci.(20.4.2019)

V mnoha ohledech by se dala tato epizoda srovnávat s nějakou lepší špionážní akčńůvkou ve stylu Bonda, nebo MI. Marvel opravdu nešetřil a stvořil áčkový seriál, který je důstojnou výplní MCU. Bitka dvou May měla pár pěkných okamžiků, triky opět na jedničku...sice je to vše méně osobní a Sky, ani Fitz-Simmons nedostávají moc prostoru, ale pořád dobrý.(21.4.2019)

To jako fakt? Nový S.H.I.E.L.D? Těch organizací a skupin je na jeden seriál docela dost. Nicméně uznávám, že je obsazení členů nového S.H.I.E.L.Du atraktivní. A to především díky účasti herců z mých oblíbených seriálů. K Adrianne Palicki (The Orville), se nově přidal Edward James Olmos (Battlestar Galactica) a Kirk Acevedo (Hranice nemožného). S takovou se sestavou bych klidně sledoval další linii marvelovského universa. Škoda, že se rozehrává zbytečně moc dějových linek, které pak tvůrci nezvládají pořádně vygradovat.(23.4.2019)

Téma cestování časem a umělá inteligence prostě americkým scénáristům nejdou. Těžko říct, čím to je. Aida jakožto zdivočelý android, kopírování lidí včetně vzpomínek a následné infiltrování...ten twist na konci to malinko napravil, ale v této epizodě bylo tolik blbostí. (scéna, kdy tým opětuje palbu na dálku ovládaný androidem hacknutou stihačku...WTF?)(18.5.2019)

Alternativní svět, kde jedna změněná událost výrazně ovlivnila všechno v něm a to celé se odehrává ve virtuální realitě, kterou stvořil android, vylepšený díky nějaké mimozemské knize...to je mazec. Ano, jsou tam chybky, ale kupodivu to drží pohromadě líp, než bych čekal. Každopádně se musí tvůrcům nechat, že se nebojí vzít býka za rohy a nijak zvlášť si to při psaní scénářů neusnadňují.(18.5.2019)

Ani peklo není tak děsivý, jako zhrzená ženská. Natož když má mix inhumanských schopností a žadný mírumilovný koníček, jako je třeba vyšívání.(18.5.2019)

Tak v této epizodě bylo úplně všechno, akce, doják, překvapení, Ghost Rider... . A určitě se podařilo navnadit mě na další sérii.(19.5.2019)

Opět posun hlouběji do MCU, dokonce jsme ve vesmíru... . Navýšení rozpočtu jde znát, vizuálně je to moc pěkné, tak budeme doufat, že to nebude na úkor scénáře.(19.5.2019)

Tato řada je vlastně čistokrevné scifíčko na úrovni daleko převyšující třeba Star Trek Discovery. Rozšiřuje už tak rozmanitý svět MCU sympatickým způsobem.(19.5.2019)

V této epizodě se objevilo pár do očí bijících nelogičností, jako třeba jak by mohla být atmosféra a gravitace na planetě, která je rozrhaná na kusy a mnoho jiných...ale chápu, že se vše podřizovalo snahám tvůrců vést příběh nastoleným směrem... . Fanouškům je to jedno...ti jsou rádi, že koukají na své oblíbené postavy a ostatní ať si trhnou...pokud chtějí hledat chyby, můžou se vyřádit třeba u nového Star Treku. No a protože ze mě se pomalinku fanoušek stává, tak budu mhouřit a dám za 70%(21.5.2019)

Flashback, kde se na vysoké hydrantské potkají nejznámější hydráci, byl fajnovám pomrknutím napříč celým MCU. A stejně tak potěší rozšíření o postavy nové generace Hydry a vytvoření dalších možností, jak to s tím koncem světa mohlo být. Hrátky s časovým paradoxem zatím fungují, tak snad to tvůrci nepokazí a udrží vysokou úroveň až do konce řady.(22.5.2019)

To jako fakt? Parta robotů stojících pár metrů od cíle, střílí ze samopalu a netrefí? A co ta ohavná hudba v pozadí, která mi připomíná rádobynapínavé chvilky v Knight Riderovi? Střídání režisérů chápu, ale Browna bych možná vyřadil.(23.5.2019)

Postava generála Talbota byla na začátku spíš komická role...kdo by to byl řekl, že stačí plnovous a trocha gravitonia v kombinaci s porouchaným mozkem a vznikne super cool magorotýpek.(25.5.2019)

To je panečku nástup! Jedna parta pátrá po Fitzovi, který měl být v kryokomoře na cestě časem do budoucnosti a druhá řeší další hrozby z vesmíru, o kterém už nějakou dobu víme, že je plný podivných individuí se záměry, které trochu kolidují s běžným děním na matičce Zemi. Nový SHIELD v čele s novým ředitelem, nové tváře...je to už šestá řada a stále je odkud brát příběhy, stále je to zajímavé... . Nebýt to součást MCU(hrdinský feeling, spousta superschopností a americký scénáristický smrádek - ASS), přirovnal bych to kvalitou dějové linky k mému oblíbenému seriálu Hranice nemožného. Jsem rád, že si někdo hlídá, aby to vše dávalo aspoň nějaký smysl a logika společně s kontinutou vývoje postav nedostávala na frak...jak se stalo v třeba v GoT.(25.5.2019)

Aniž by utrpěla kontinuita a zmírnilo se napětí, byla tato epizoda příjemně rozverná. Skoro jakoby se Whedon rozvzpoměl na Firefly. Ale i přes ten odlehčenější tón, se valí další a další hrozby, které mohou vyústit v mnoho zajímavých střetů. Po shlédnutí Capt. Marvel jsem rád, že si jdou Agenti svou cestou...takto se mi to líbí mnohem víc a doufám, že jim to ještě nějakou dobu vydrží.(29.5.2019)

Fitz and Simmons...co dodat. Skvěle napsané, obsazené, a zahrané postavy, které té náloži neuvěřitelných událostí dávají lidský rozměr. Tentokrát se velká část epizody odehrává v prostoru, kde jsou uvězněna jejich vědomí a překvapivě to není jen Jema, která by se měla obávat Leopoldovy temné stránky. Směsice vtipu, drama a špetky hororu fungovala překvapivě dobře, byť hlavní dějovou linii nijak zvlášť neposouvá. Ale komu by to v případě těchto dvou zlatíček vadilo. Navíc jedna část byla opravdu dojemná... . I po tolika epizodách si Agents drží solidní kvalitu...a to i když se v této epizodě Coulson jen mihnul a ostatní dostali minimum prostoru(což není vůbec na škodu...v poslední době mi tento tým moc nesedí)(23.6.2019)

Coulson zemřel. Ať žije Coulson! Tato neskautíkovská verze se mi zamlouvá podstatně víc a Clark Gregg si ji viditelně užívá. Je velká škoda, že podobnou transformaci nepodstoupily i ostatní postavy. Daisy vypadá divně, Mack je umělohmotný tragéd a Yo Yo je tam jen do počtu stejně jako ztraceně působící May. Jakoby nezemřel jen Coulson, ale s ním i scénárista těch lepších epizod. Tato navíc působila i roztříštěně a popravdě bych se asi spokojil jen s linkou sledující Fitz-Simmons. A to je velká škoda, protože Shrike vypadá jako poctivá sci-fi hrozba s pěkným potenciálem a Sarge...jak už bylo zmíněno, působí v zatuchlém prostředí "nového" S.H.I.E.L.D. velmi osvěžujícím dojmem.(3.7.2019)

Aby jste si tuto epizodu naplno užili, musíte být téměř nekritičtí fans. Což by po cca 4 800 minutách převážně dobrých momentů, nemělo být těžké. My ostatní, kteří koukáme i jinam a máme trošku vyšší nároky, musíme buď mhouřit očka, nebo se prostě smířit s tím, že Agents sklouzávají mezi klasické hollywoodské natahovánky, které jsou prolezlé nešvary, které známe z přiblblých kousků jako Flesh, Supergirl apod. Teď jsem hodně tvrdý...výprava je stále na výborné úrovni, hlavní zápletka je stále ok, ale jakoby nad diváky zlomili scénáristi hůl..servírují čím dál víc logicfailů, postavy se chovají divně a chemie mezi nimi občas vůbec nefunguje. Mě nebyla Daisy nikdy nijak extra sympatická, ale její role v dění byla ok. Teď už je několik epizod za křoví...stejně jako ostatní. Jak je to možné? Jak to, že funguje jen Fitz - Simmons a občas nějaká vedlejší postavička? Pro mě je symbolem zmaru Mack. Jeho neherectví i role, kterou mu pravděpodobně výbor pro potírání bílých heteromužů zprostředkoval, úplně zjalovatěl dosavadní vývoj vztahů mezi celým týmem. Ale co už...tvůrci rozehráli shrik strike a přestože tady pláču, že jsou Agents občas jen průměrní...mají pořád co nabídnout a na další díl se těším. Velmi, velmi odřené 4* ... 66%(10.7.2019)

Mizérie pokračuje hitparádou nesmyslných okamžiků, které nebudu vypisovat, protože bych spoileroval. Snad ani jedna postava se nechovala jako dospělý, logicky uvažující člověk, vše bylo až směšně předvidatelné (s výjimkou poslední scény). Chvíle, kdy si hraje polovina hlavních postav s atomovkou a divák se o ně má bát, nebo scény, kde se všichni radují z eliminace padoucha, který měl být ukrutnou hrozbou a pak prostě ...bum. Mohl bych tady přepsat téměř celý scénář. Cílovka se velmi nenápadně snížila na úroveď 14 let a níž. Takže dokoukám řadu, abych si byl jistý a vrátím se k seriálům pro dospělejší.(15.7.2019)

Předchozí epizoda končí nekompromisním odprásknutím Sarge, což bylo díky kouzlu neočekávaného efektní. Následné vzkříšení, ale dělá ze smrti hlavních postav to samé, co jejich ohrožení atomovkami, příšerami, chorobami...prostě jen motiv pro zápletku. Ale chápu, je to seriál...není možné likvidovat postavy, které mají diváci rádi. Nevadí. Pořád přece zbývá dost prostoru, kde může chytrý scénárista zaujmout, že? Jenže při psaní této epizody měl opět trochu slabší den, protože poskakování Izel mezi těly agents působilo na pohled pěkně, ale šlo to vymyslet mnohem líp. A navíc...Mack je jeden z nejtupějších ředitelů, jakého kdy nějaká agentura měla(i vymyšlená). Původně pouhý mechanik se má vypořádávat s inteligentní bytostí, která působí nesmrtelně a má převtělovací schopnosti. Nefunguje to. Chybí tomu všemu chytrost, proradnost, intriky... . Tento medvídkovsky houpavý tým, působí jako parta důchodců, na které výrostci hází kamení. Kde je ostrost May? Zápal Fitz-Simmons? Proč bych měl této partě fandit? Tvůrci slibují epic závěr a pak ještě superpic poslední sedmou řadu. No...teď si tak říkám, že pokud by měla svého času podobný průběh Firefly...nejspíš by se i z ní stal stejně tuctový seriál, jako se to děje s Agents. Škoda, že se nechali ukecat a smrtí Coulsona se nerozloučili.(20.7.2019)

Tak tato epizoda mi evokovala seriál Stargate SG-1. Pravda, spíš to lepší z něj, ale pořád je to něco mezi lehkou zábavou pro teenagery a béčkem pro dospělé. Případně libůstka pro zastydlé, nebo silně se nudící dospělé. Nemá smysl omílat co je špatně...kdo ty lapsy vidí, ten ví a kdo ne, ...ten je šťastlivec a užívá si to. Scéna, kdy Benson ohrozí celou civilizaci po "psychickému nátlaku" (který fakt nešlo vydržet, protože gay a alkoholik, má úplně jiný práh odolnosti vůči stresu), se v mém pomyslném žebříčku PA-BL-B (patetická bláboloidní blbina) jistě umístí v první desítce. Asi by se našlo víc položek, kde by si mohl člověk zakritizovat, ale ono není proč. Prostě to jde do kytek. To už se přihodilo tolika seriálům...RIP GoT, Star Trek...ten výčet by byl dlouhý.(27.7.2019)

Dnes jsem si pustil Avengers Endgame. Tvůrci se v této řadě vzdálili Marvels Univerzu natolik, že si mohou dovolit vlastně jakýkoliv konec. Že jsou s výjimkou Coulsona a F-S postavy druholigové, se od seriálu dalo čekat, ale on doté nižší ligy spadl i scénář. Vlastně ani nezáleží na tom, které postavy přežijí do další řady, protože je scénáristi nechali prožít tolik věcí, že jsou vedle nich Avengeři žabaři. Že se seriál v posledních dvou epizodách zmátoří jsem nečekal...a překvapení jsem byl ušetřen, tak aspoň že už tato řada končí,(3.8.2019)

Tak to je aspoň FAN SERVICE!!! Pro nefans možná spíš fun service, ale já vlastně ani nevím, jestli je to špatně. Oblíbené postavy přece neumírají...a když, tak až na ÚPLNÉM konci. O výhodě sevřeného příběhu, kdy může scénárista nacpat divákovi pointu do chřtánu, odkráglovat hlavní postavu a posměšně se rozloučit titulkama, si může seriál nechat jen zdát. Zato má ale mnohem víc prostoru pro detailnější rozbor vztahů, postav, prostředí... a nakonec příjde i ta pointa a někdy i to odkráglování pár důležitějších postav. Tedy pokud na to mají tvůrci koule. Maurissa je mít nemusí, ale chlapci Whedonovi nejspíš skočili z desátého patra obkročmo na zábradlí. A tak postavy Agents mění účesy, oblečky, jména, partnery, funkce, někdy strany...ale to je tak vše. Někdo namítne, že to je prostě komix...v něm postavy umírají jen na dobu neurčitou. Možná, ale tady je to už směšné. Ono to vypadá, že jsem si na Agents zasedl, dívat se přece nemusím, ale mě první řady opravdu bavily a moje vrčení tady odráží frustraci z toho, že se to děje zase... . Velký respekt, že včas skončil Punisher i Daredevil.(4.8.2019)