Hardcastle a McCormick

• USA Hardcastle and McCormick
USA, (1983–1986), 67 h (Minutáž: 60 min)

Brian Keith, Daniel Hugh Kelly, Mary Jackson, John Hancock, Sonny Landham, Lance Henriksen, Sam J. Jones, Joey Bishop, Ed Lauter, Beau Starr, Jonathan Banks (více)

Série(3) / Epizody(67)

Soudce Milton C. Hardcastle (Brian Keith) odešel do důchodu a pod ochranný dozor si vzal Marka "Skida" McCormicka (Daniel Hugh Kelly), který byl jeho posledním případem. Mark je automobilový závodník, který se dal na scestí a odseděl si dva roky v San Quentinu za loupež. Společně se soudcem jsou nejen přáteli, ale také řeší několik desítek (v seriálu uváděno 200) případů, které se Hardcastleovi nepodařilo pro různá formální pochybení uzavřít. (monolog)

KASUGI

Když jsme zhruba před 22 lety na černobílé televizi chytali PRO 7, tenhle seriál byl pro nás něco úplně nového. Ten červený sporťák chci dodneška! ()

made1

Miluju díl, kdy se soudce někam vloupal a šel sám sebe udat. Bohužel bylo už vystaveno povolení, ale on se pořád bránil, že o tom přeci nevěděl. Nevadilo by jedno zopakování např. místo Komisaře Rexe atd. ()

wosho

Seriál jako je Hunter, Jack a tlusťoch a mnoho jiných, podobných co v 80tých letech zaplnili americkou tv podukci. Vše je si podobné, jako sada riflí z Tesca. Divat se na to dá, divák se zabaví, ale po čase se všechno to dohromady prolne do obřího šedého patvaru. ()

Laku

Před několika lety jsem tento seriál přímo hltal. Krásné červené fáro McCormicka mě k obrazovce přitahovalo více než mluvící Kitt z Knight Ridera. Doufám, že mé velké nadšení nepramení pouze z nostalgie... Už teď se těším až budu mít možnost seriál znovu sledovat. ()

marttaN

Po revoluci jsme samozdřejmě hltali co se dalo, taky jsem to hltal, ne proto, že to bylo tak skvělé, ale proto, že jsme prostě konečně viděli něco jiného než plechovou kavalerii, nebo inženýrskou odyseu. ()

dawe787

Pro mě hodně kultovní a nostalgická záležitost, kdy jsem pravidelně v době, kdy mi bylo náct, sledoval každé sobotní dopoledne tento seriál a jako třešničku si pak dal ještě Eso :) ()

Chuppa

Ta kára byla ještě lepší než Magnumovo Ferrari, jinak mám ale Magnuma radši :-) Ale ta uvodní znělka.... super ()

Lavinia

Seriál mého mládí, v dobách zesílené autománie, jen vzpomeňme na KITTA nebo Magnuma. Všechny ty auťáky měly něco do sobe, ale Coyote byl nej. Po letech jsem se bála, že mi to přijde k smíchu - a ono ne. Plné stále stejného zářivého optimismu, pravých, skutečných hlášek, ne ta křečovitost za každou cenu být vtipný, co je dnes. Ani ta zbytečná krvavitost a brutalita - divák se domyslí, a proč ne? Máme přece fantazie dost. Takže stále skvělé. ()

topi80

Znáte takové ty odlehčené osmdesátkové kriminální seriály, obvykle jsou tam dva docela správní chlápci, lidi kolem mají specifické účesy i jasně dané charaktery atd.? Zmije, Knight Rider, Jake a Tlusťoch, Vražedné pobřeží a tak dále? Tak vězte, že Harcastle a McCormick je z nich jednoznačně nejlepší, a to díky svému lehkému humoru a celkové odlehčenosti. Dva chlápci (soudce v penzi a jeho bývalý odsouzený) se vzájemně pošťuchují (a to velmi vtipně) a do toho řeší nějaký ten případ. Do konečného polapení zločince zapojí i rychlou sportovní káru. Těmto dvěma chlápkům prostě člověk fandil, navíc osmdesátková atmosféra dýchala z každého záběru. Takže pokud máte dost všech těch elitních týmů s pečlivě namíchaným genderovým, rasovým a moderně sexuálně orientovaným složením, určitě se podívejte na tyhle dva chlápky, se kterými byste po vyřešení případu s chutí zašli na pivo. ()