Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (144)

Eden (2015) (S02E16)

16. díl jménem Afterlife je dobrý hlavně díky spoustě zajímavým příběhovým linkám. Máme tady Coulsona a Huntera, kteří se potulují a bojují se S.H.I.E.L.D.em a jejich linka je dost fajn, Hunter tu má skvělé hlášky a navíc tu má cameo i Deathlok, kterého bylo fajn vidět po finále první série. Pak je tu linka na základně S.H.I.E.L.D.u, která není špatná, ale Simmonsová působí jako strašně otravná postava (mimochodem, to vlastně celou sérii), naštěstí si to aspoň tím koncem trochu vylepší. A pak je tu samozřejmě úplně oddělená linka se Skye, která je v jakémsi útočišti Inhumans jménem Afterlife (v češtině přeložené jako Eden) a tahle linka je zatím docela dobrá, ale příjde mi dost  natáhlá a zdlouhavá. Představují se nám tu nové postavy, Lincoln a Skyina matka Jiaying a obě tyhle postavy jsou zatím fajn a samozřejmě budou ještě v budoucnu důležité. Dobrý díl. Hodnocení: 70% ()

Melinda (2015) (S02E17)

Sedmnáctý díl Melinda je opět celkem fajnový díl. Velkou část epizody tvoří celé backstory a origin příběh May a jeho objevování mě fakt bavilo. Zbytek je taky fajn, dost prostoru tu má Skye a její vztah s mámou, který mě taky přišel dobrý. Zajímavý charakter dostává i Raina. Na můj vkus tu teda bylo až moc málo Huntera, Coulsona a Fitze, kteří mají asi teď nejzajímavější dějovou linku. Ale špatná epizoda to není. Hodnocení: 70% ()

Nepřítel mého nepřítele (2015) (S02E18)

18. díl The Frenemy of My Enemy je další z řady poměrně dost dobrých dílů. Co tahá celou epizodu nahoru je Ward a jeho interakce se členy S.H.I.E.L.D.u. Jejich dynamika je skvělá a všechny rozhovory jsou hrozně fajn. Taky vztah Skye (u které se konečně dozvídáme její pravé jméno) a jejího otce je poměrně dost fajnový a je celkově takový hrozně milý. Deathlok i Bakshi jsou taky super. Další dobrý díl. Hodnocení: 70% ()

Půltucet špinavců (2015) (S02E19)

19. díl The Dirty Half Dozen je dost dobrý. Jestli je tady něco fakt skvělé, tak je to interakce mezi postavami. Po fakt dlouhé době se nám tu opět složil původní tým S.H.I.E.L.D.u obsahující Coulsona, Skye, May, Warda a FitzSimmons a jejich dynamika a interakce mezi nimi je skvělá. Hlavně Ward je fakt výborná postava. Akorát mě docela dost štve postava Simmonsové, která se chová jako neuvěřitelná blbka. Další linky jsou taky fajn, opět díky interakcím. Třeba rozhovor Macka a Huntera je dost solidní. Na závěr tu máme cameo Marii Hillové a pár finálních teasů na Avengers: Age of Ultron, jelikož tato epizoda se odehrává těsně před tímto filmem. Skvělá epizoda. Hodnocení: 75% ()

Jizvy (2015) (S02E20)

Dvacátý předfinálový díl Scars je opět dost dobrý (mimochodem, celý komentář je plný SPOILERŮ). Celá příběhová linka S.H.I.E.L.D. vs. Inhumans je strašně zajímavá, navíc se nám na konci epizody ukazuje Jiaying jakožto hlavní záporák pro finále a celý závěr dílu je super. Začátek epizody, který je provázán s Avengers: Age of Ultron je taky dost fajn. A samozřejmě se nám odhalují nějaké plány do budoucna, ať už pomsta Warda a Agentky 33 na Bobbi, nebo třeba záhadný kamenný monolit. Dobrá epizoda a hlavně skvělá příprava na finále. Hodnocení: 71% ()

S.O.S., část první (2015) (S02E21)

První část dvoudílného finále S.O.S. je dost solidní. Hned na začátku musím pochválit, že narozdíl od první série to opravdu působí jako finále, že se schyluje k něčemu velkolepému. Linka mezi Inhumans a S.H.I.E.L.D.em je fajn, akorát možná mohli nechat trochu víc prostoru Skye, která je na straně Inhumans a proti S.H.I.E.L.D.u. Tady zjistí pravou povahu její matky po asi 20 minutách epizody a to je opravdu málo. Když už jsme u záporáků, Jiaying je fajn, akorát její nenávist vůči lidstvu podle mě není tak dobře prokreslená. Kdo je ovšem fantastický, je Calvin Zabo. A ani ne tím, že by to byla nějaká prokreslená postava, ale je tak neuvěřitelně charismatický a hlavně z něj jde opravdu strach. Ten je skvělý. Druhá linka s Wardem, Bobbi a Karou je trochu slabší, ale špatná rozhodně není. A taky je epizoda plná super zapamatovatelných momentů, třeba smrt Rainy nebo zešílení Calvina. Hodnocení: 75% ()

S.O.S., část druhá (2015) (S02E22)

Finální epizoda S.O.S., část druhá je prostě skvělá, bohužel se o ní nedá moc mluvit bez SPOILERŮ, takže ty se zde samozřejmě vyskytují. Epizoda funguje naprosto skvěle jako finále, je velkolepé, epické i emotivní. Nebudu mluvit o všech dějových linkách, ale díl je přeplněn spoustou skvělých momentů, např. useknutí Coulsonovy ruky, scéna, kdy Cal zabije Jiaying nebo třeba Hunterova scéna s Bobbi. Epizoda je také plná emotivních scén, které strašně dobře fungují, a třeba takový poslední rozhovor mezi Skye a jejím otcem, ten je prostě úžasný. Třeba i ta scéna, kdy Ward omylem zabije Karu, ta je taky výborná. Epizoda funguje skvěle i jako ukončení série, kdy se nám ukončují všechny dějové linky a nastolují nějaké cliffhangery do 3. série, ať už terrigenské krystaly v moři, Wardova pomsta nebo třeba finální scéna se Simmonsovou a Monolitem, který bude důležitý v další řadě. Úžasná a emotivní epizoda, skvělé finále série. Hodnocení: 80% ()

Série 3 (2015) (S03)

SPOILERS! Třetí řada Agents of S.H.I.E.L.D. je konečně první série, které můžu s čistým svědomím dát 4 hvězdy, protože mě sakra bavila. Postavy jsou pořád stejné, ale mají vždycky nějaký zajímavý obrat, nějaký zvrat, nebo dějovou linku, která je prostě udělá zajímavými. Clark Gregg jako Coulson je stále skvělý a hrozně charismatický, má tu milostnou linku s Rosalind Price a následně linku s jejím pomstěním. May je fajn, konečně po 2 sériích, kde byla dost nevýrazná, dostává prostor a její linka s Lashem je taky super. FitzSimmons jsou hrozně fajn, Mack je taky super. Bobbi s Hunterem nemají celkově moc prostoru, ale jejich odchod je velice dobře a emočně udělaný. Když už jsme u postav, co nemají moc prostoru, tak Lincoln bohužel taky nemá, a to mě mrzí, jelikož je to hrozně fajn postava a jeho smrt na konci série je neskutečně emotivní. Nové postavy jsou dobré, z těch důležitějších je tu asi jen Yo-Yo, a ta má poměrně zajímavou schopnost a baví mě její dynamika s Mackem. Děj série je fajn, bohužel má stejný problém, jako měla 2. série. Je prakticky rozdělený na 2 části, které jsou od sebe tak moc odlišné, že když nastane jejich změna, tak vás to úplně praští do očí a mě to hrozně vadilo. Byl bych radši, kdyby měla série jednotnou tému a té se držela. Takhle tu máme prvních zhruba 10 dílů příběh o zbytcích Hydry, Malickovi, záhadném Monolithu a planetě Maveth. Po 10 dílech příjde změna a najednou je to o Hivovi a Inhumanech. To mě prostě vadí, lepší by bylo, kdyby opravdu měla série jedno téma po celý čas. Navíc, tempo je hrozně natahované, hlavně ke konci série působí dost vyčpěle a zkrácení z 22 epizod na takových 16 by jí prospělo. Záporáci jsou velice fajn, máme tady Gideona Malicka, který je nový velitel Hydry a působí jako takový nový Whitehall pro tuhle sérii, i když Whitehalla jsem měl asi radši... :D Lash je strašně super, bohužel po dejme tomu 6. díle už nemá skoro vůbec žádný prostor. Pak tu máme Warda, který je upřímně skvělý. Brett Dalton podává úžasný výkon, jeho postava je charismatická a jeho smrt, kdy mu Coulson rozdrtí hrudník je opravdu emotivní, i když to byl šmejd :D A nakonec samozřejmě hlavní záporák série Hive, který je super, hlavně skrz herecký výkon Daltona. Jeho pohyby, jeho výrazy, jeho chování, působí hrozně nepřirozeně až děsivě a je to skvělé. A musím ještě jednou vychválit Bretta Daltona, který podal skvělé herecké výkony a vlastně v celém seriálu hrál 3 totálně odlišné postavy. Hodného a slušného Warda, psychopatického záporáka Warda a mysteriózního a nepřirozeného Hive. A tenhle týpek prostě umí hrát :D Zbytek je taky fajn, hudba je solidní, hlavně Lashova znělka je velice good. Efekty se od první série taky dost posunuly a vypadají dobře. Celá série mě jednoduše hrozně bavila a po 1. dost nevýrazné sérii a 2., která měla taky pár problémů, je tohle první řada seriálu, která je podle mě fakt hodně dobrá. 3. série Agents of S.H.I.E.L.D. je konečně dobrá řada, která mě bavila po celou dobu. Jediný malý problém mám s jejím dost pomalým tempem. Hodnocení: 70% () (méně) (více)

Přírodní zákony (2015) (S03E01)

První epka třetí série Laws of Nature je krásný nadupaný začátek pro novou sérii. Hned od prvních momentů epizoda působí úplně jinak, než předchozí 2 série a je to strašně fajn. Děj je zajímavý, obsahuje spoustu linek a záhad, které se ještě musí vyřešit. Ale od začátku. Máme tady Daisy, která konečně dostává svůj ikonický vzhled, a její linku s Inhumans, která je dost fajnová. Coulson s jeho novou robotickou rukou zatím nemá moc prostoru, ale taky působí dobře. Mimochodem, nové S.H.I.E.L.D.ovské letadlo Zephyr One vypadá sakra dobře :D Příběh se samozřejmě točí hlavně kolem Inhumans, máme tu hromadu nových postav, jako je Joey, který umí rozpouštět kovy a zatím je dost zajímavou postavou. Taky se nám představuje Rosalind Price a celá její organizace ATCU na boj s Inhumans. Dost se mi taky líbí Fitzova linka a honba za Simmonsovou a i Lincolna jsem si dost užil. Taky máme zpátky S.H.I.E.L.D.ovskou hudbu, která pokud vím, tak v 2. sérii chyběla a ta je super. Taky se mi líbí, že postavy znají všechny cliffhangery z 2. série ( rybí tuk s terrigenezí, Simmonsová v monolitu ) a nemusíme tedy sledovat, jak objevují něco, co diváci už dávno ví. Taky jsem ocenil referenci na Ant-Mana a cameo amerického prezidenta z Iron Mana 3. A na závěr se nám samozřejmě nastiňují další díly, ať už záporácký Inhuman Lash nebo samotná Simmonsová na jiné planetě. Skvělý úvodní díl. Hodnocení: 80% ()

Účel stroje (2015) (S03E02)

Třetí série začala opravdu skvěle, i druhá epizoda Purpose in the Machine je fakt skvělá. Celá příběhová linka s hledáním Simmonsové je výborná. Jediné, co mě mrzí je, že ji přivedli zpět takhle rychle. Myslím, že by bylo zajímavější, kdyby si na cizí planetě pobyla trochu déle, minimálně pár epizod :D Vrací se nám pár postav, například Ward, který je pořád sakra charismatický, pak je tu May, která odpočívá se svojí rodinou a zatím nemá moc důležitou roli. Svůj návrat mají i některé postavy z předchozích sérií, jako je Andrew Garner nebo Randolph. Taky se nám představuje Werner von Strucker a tím nám opět propojuje filmy se seriály. Velice dobrý díl. Hodnocení: 75% ()

Hledaný Inhuman (2015) (S03E03)

Po 2 nadupaných dílech je třetí epizoda A Wanted (Inhu)Man docela pomalá a výrazně slabší. Není ale špatná. Máme tu 3 dějové linky, bohužel každá z nich má hrozně moc problémů. Celá linka se Simmonsovou, její adaptování na běžný svět a vztah s Fitzem je hrozně super, nemá to ale moc prostoru. Pak je tu linka Huntera a May, co se snaží infiltrovat do Hydry, která mi přišla vyloženě nezajímavá. Poslední, nejdůležitější část je předhánějící se S.H.I.E.L.D. s ATCU, kdo první chytí Lincolna. Tahle linka není špatná, ale přišla mi taková nevýrazná a romantická linka Lincolna a Daisy je vyloženě něco, co jsem si hrozně přál, ať se nestane, protože je to prostě klišovitý a předvídatelný :D Ale celá část s Lincolnem a jeho kamarádem, kterého omylem zabije, byla hrozně fajn. Docela oukej epizoda. Hodnocení: 60% ()

Ďáblu v tvář (2015) (S03E04)

4. díl Devils You Know je dobrý. Celá epizoda se hodně točí kolem Lashe, kolem toho, co je vlastně zač a to je strašně super, tahle postava se mi zatím dost líbí. Co mě moc neoslovilo je linka s Hunterem a May a jejich pomsta za Wardem, která mě prostě moc nebaví. Naštěstí konec epizody, který s tímhle souvisí, je fakt dobrý a trochu to napravil. Docela fajn díl. Hodnocení: 70% ()

4722 hodin (2015) (S03E05)

Pátá epizoda 4,722 Hours patří k tomu nejlepšímu, co nám Agents of S.H.I.E.L.D. zatím ukázali. Za to může i to, že je to žánrově úplně jiný díl, než cokoliv jiného ze seriálu. Sledujeme tu Simmonsovou, která 6 měsíců, tedy těch 4 722 hodin, přežívala na opuštěné mimozemské planetě. Hned na začátek musím pochválit Elizabeth Henstridge a její herecký výkon, jelikož prakticky sama dokázala utáhnout celou epizodu s opravdu skvělým výkonem. Jediný, kdo je tu s ní, je postava Willa, který je poměrně fajn a má dost super dynamiku s Jemmou. Také se nám představuje jakási podivná mimozemská entita, která samozřejmě bude ještě velmi důležitá :D Celkově je na epizodě skvělé, že je to takový Robinson Crusoe ve vesmíru :D Sledujeme zde to, jak Jemma postupně nachází vodu, potravu, nějaké další suroviny a tak dále a tohle mě fakt bavilo a je to dobré. Dobrá je taky depresivní a tísnivá atmosféra epizody, kdy cítíte, že není žádný návrat na Zemi, žádná naděje... Prostě úžasný díl. Hodnocení: 82%  ()

Skrytý mezi námi (2015) (S03E06)

Šestá epizoda Among Us Hide... je taková typická, poměrně dobrá epizoda Agentů. Hodně mě bavila linka Daisy, Macka a Huntera, kteří se snaží přijít na to, kdo je Lash a zároveň zjistit nějaké tajemství ATCU. Trochu méně mě bavila linka Bobbi a May a jejich honby za Wardem, která je taková typická honba za pomstou, na které není nic moc zajímavého. Zajímavý je rozhodně konec epizody, a teď SPOILER :D, kdy se ukáže, že Lash je ve skutečnosti Andrew, což je poměrně překvapivý a příjemný zvrat. Akorát jsem si uvědomil, jak moc hnusné CGI Lash má :D Naopak, jeho hudební znělka je sakra dobrá. A taky se nám v epizodě samozřejmě představuje Gideon Malick, který bude jedním z hlavních záporáků celé 3. série. Dost fajnový díl. Hodnocení: 70% ()

Teorie chaosu (2015) (S03E07)

Epizoda Chaos Theory je skvělá a velice dobrá. Celý díl se samozřejmě zaobírá Lashem a ten je naprosto úžasný záporák. Garnerovy dialogy s May, scéna kdy Coulson a jeho tým odhalí, že Andrew je Lash, interakce mezi postavami a Garnerem, tyhle scény jsou strašně super napsané a běhá z nich mráz po zádech. A třeba takový souboj Lincoln vs. Lash je taky strašně cool. Další příběhové linky jsou taky fajn, rýsují se nám tu vztahy mezi postavami, jako např. Fitz a Simmonsová, Hunter a Bobbi nebo třeba Coulson a Rosalind. A všechny tyhle postavy mají mezi sebou příjemnou dynamiku. A také se nám tu samozřejmě připravují nějaké ty záhady do budoucna, třeba pradávná historie Hydry. A máme zde jednu z prvních zmínek na legendární zbraň, Shotgun-Axe :D Skvělý díl, hlavně díky Lashovi. Hodnocení: 75% ()

Mnoho hlav, jeden příběh (2015) (S03E08)

8. epizoda Many Heads, One Tale je další, naprosto skvělý díl. Celá dějová linka kolem S.H.I.E.L.D.u, co se snaží zjistit skrytá tajemství ATCU je úžasná, má spoustu dobrých a napínavých momentů. Fajn je taky vztah Fitze a Simmonsové, který se mnohem víc prohlubuje. Trochu prostoru také dostávají Malick a jeho poskok Giyera, ti jsou také fajn. Co tuhle epizodu tahá neskutečně nahoru je Ward. To je totiž suverénně jedna z nejzajímavějších postav celého seriálu. Brett Dalton si ho neskutečně dává a úplně skvěle hraje takového toho šmejdskýho hajzl záporáka, který je ale sakra zajímavý :D Celá jeho linka, jeho momenty, jeho souboj s Malickovými lidmi, to je super. Na závěr se nám taky odhaluje historie a původní účel Hydry, a velice stručně se nám naznačuje hlavní záporák série Hive :D Skvělý díl. Hodnocení: 75% ()

Vyrovnání (2015) (S03E09)

Celý tento komentář obsahuje SPOILERY na díl Closure, tak bacha na to :D Třetí řada se blíží k mid-season finále a co musím uznat, tenhle díl působí sakra epicky :D Hlavně finální scéna, kdy tým Hydry vstupuje na Maveth je fakt dobrá. Ale od začátku. Epizoda začíná smrtí Rosalind, která je strašně moc nečekaná, až mě mrzí, že s postavou neměli nějaký větší záměr. Celý děj epizody je fajn, i když je pravda, že Coulson honící se za pomstou na Wardovi mě občas pekelně štval :D Taky mi příjde promarněná smrt Bankse, který měl jako postava docela potenciál. Každopádně se nám ukazuje i Grantův mladší bratr, který je dost fajn a sympatický. A samozřejmě, sám Grant Ward celý díl hrozně tahá, protože je to mega zajímavá a charismatická postava. Skvělý díl. Hodnocení: 80% ()

Maveth (2015) (S03E10)

10. díl Maveth je troufám si říct, jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Bohužel se o tom nedá moc mluvit bez spoilerů, takže bacha, SPOILERS v celém komentáři. Celá epizoda funguje skvěle jako mid-season finále, je totálně epická a působí hrozně dobře. Celá linka na Mavethu je totálně skvělá a hrozně mě bavila. Jediné, co mě mrzí je to, že postavu Willa jsme neměli moc šanci poznat, vlastně byla jenom v jedné epizodě. Každopádně se nám tu již plnohodnotně představuje záporák Hive, který zde ovládl Willovo tělo a scéna s odhalením, že to není ve skutečnosti Will, je hrozně cool. A samozřejmě, highlight celé epizody. Scéna, kdy Coulson zabije Warda je naprosto neskutečná, plná emocí a úžasný odchod jedné z nejdůležitějších postav seriálu. A finální scéna, kdy vidíme Hive, který posedl Wardovo mrtvé tělo, z té prostě mrazí. Úžasná epizoda, úžasný mid-season. Hodnocení: 80% ()

Nový nádech (2016) (S03E11)

11. díl Bouncing Back je po naprosto epickém mid-season finále takový odpočinkový a celkem dějově jednoduchý díl. Ale špatný není. Představuje se nám nová postava, Yo-Yo, která je celkem dost fajn a její schopnost je zajímavá, líbí se mi, že to není jenom obyčejná super rychlost. A samozřejmě tahle postava bude ještě hodně důležitá pro budoucí díly a série. Taky se nám vrací pár postav, například Talbot, cameo tu má i prezident z Iron Mana 3. Co opět musím pochválit, je Brett Dalton jako Hive. Ten je naprosto neskutečný. Jeho výrazy v obličeji, jeho vzhled, jeho pohyby. To všechno působí hrozně nepřirozeně, děsivě a strašně moc cool :D Takový dobrý chillovací díl. Hodnocení: 70% ()

Muž uvnitř (2016) (S03E12)

12. díl The Inside Man je další z poměrně obyčejnějších dílů, ale bavil mě. Vrací se nám postavy Glenn Talbot a Absorbing Man a návrat obou postav jsem si užil, hlavně Talbot dostává poměrně osobní linku, která je dost fajn, stejně jako jeho dynamika s Coulsonem. Taky mě dost baví linka kolem Hive, který mezitím čerpá sílu. A finální záběr epizody na Hive je fakt cool :D Celkově velice fajn příjemný díl, který není nijak zvláštní, ale je dobrý. Hodnocení: 70% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)