Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Pai-Mei

Zo začiatku som myslel, že Picarda nemožno nahradiť, ale kapitánka Janeway má v sebe rovnakú priebojnosť, možno ešte väčšiu. Skvelý príbeh seriálu je o to zaujímavejší, že Voyager je stratený a má svoj jasný cieľ, dostať sa domov. Takže každú epizódu je posádka bližšie k nájdeniu cesty späť. Aj keď nie všetky epizódy sa vydarili, ide v celku o najlepší star trek. ()

Stejšn

Ta pani prostě není Picard a ten kuchař mě irituje, takže sorry, ale líp než za tři to nebude. Přesto je tu jedna výborná postava, a to je Doktor! ()

Jaromír

Jeden z mých oblíbených seriálů. Sledovat ho mi připomíná české Foglarovky ve kterých se taky "hraje" především na čest a morálku. Některé epizody (prázdnota a jiné) jsou opravdu velmi povedené a přímo hýří různými časovými paradoxy atd. Jestli mě něco štve, tak to jsou stupidní hlášky typu "změntě polaritu štítů" a podobně. ()

Borecz

Velké, skutečně velké dilema... Voyager, nebo The Next Generation? Jelikož jsem dříve viděl TNG, myslel jsem si, že kapitán Jean Luc Picard bude nepřekonatelný a na Voyager jsem začal koukat víceméně proto, že TNG už neměla více dílů :) Netušil jsem však, že možná začínám sledovat nejen vynikající Star Trek, ale také jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. V tuto chvíli (tj. nedlouho po dokoukání Voyageru, kdy už nemám TNG v živé paměti) nejspíše nejsem schopen objektivně rozhodnout, který z nich je lepší. Rozhodnu tedy neobjektivně, je to Voyager :) Možná kvůli námětu a tedy většímu důrazu na postavy, možná kvůli Sedmé z Devíti, těžko říct, ale Voyager mě zkrátka nadchnul, naprosto zasloužených 5*. ()

Scelleton

Můj první Star Trek seriál, ke kterému jsem neskutečně přirostl a stále se k němu rád vracím. Baví mě celková atmosféra a všechny ostatní Star Treky k němu tak nějak přirovnávám, jako kdyby právě tento byl ten vzorový. Posádka je zajímavá, epizody nápadité a celkové to prostě funguje. | 1. série - 80% | 2. série - 95% | 3. série - 100% | 4. série - 100% | 5. série - 100% | 6. série - 100% | 7. série - 95% | ()

subic

Od Nové generace jde o nejslabší sérii Star Treku. Pro mě je to spíš zklamání a nepředpokládám, že na to budu někdy koukat znovu. Zásadní je první dvojdíl a poslední dvojdíl, zbytek je jen pořád víceméně stejná šeď. V průběhu jsou zajímavé jen episody s Borgy, se kterými se setkáme i v posledních dílech. Zatímco u NG jsou všechny hlavní postavy zajímavé a některé z nich následně přešly do DS9, zde není v podstatě nikdo, kdo by mě víc zaujal. Na druhou stranu konec je takový jako useknutý, chybělo mi tam takové nějaké velkolepé rozloučení se s postavami, kdo zůstane s kým, kdo co bude dál dělat a tak něco. Nutno dodat, že seriál se natáčel v přelomové době a na konci už je znát, kam za celou dobu pokročily digitální triky, viz tzv. pancéřování Deltaplánu i Voyageru. 45% ()

mrclTV

Po rozpačitom experimente (DS9) sa opäť dostávame na palubu objavnej vesmírnej lode, kde je posádka znovu o niečo rôznorodejšia (Indián a černošský Vulkánec? WTF?). Máme kapitánku (áno, je to sympaťáčka, ale jej hlas, či respektíve mekotanie sa niekedy nedá počuvať) a dve tretiny obsadenia su ďalší "starci". Všimli ste si, ako je väčšina posádky po 40tke? Na druhej strane spektra sú zas dvaja herci, ktorí su zase tak mladí, že by mohli radšej hrať študentov akadémie a nie vysoké hodnosti (Kim a B'Elanna). Kasting pre Voyager sa mi jednoducho nepozdáva. K jednotlivým postavám som si behom úvodných častí vypestoval skôr neutrálny vzťah. Jediná, ktorá ma zaujala bol Tom Paris - sináčik admirála na zlom chodníčku. Celkom zaujímavou postavou je aj Doktor so svojimi uštipačnými poznámkami, ktoré trúsi každú jednu časť. Nie každý deň vidíte v ST univerze panovačný a trochu aj negativistický hologram lekára - s nekonečným prívalom sarkazmov má na všetky problémy pálčívú odpoveď. To sa len tak ľahko neomrzí, navyše časom sa jeho postava ešte viac rozvinie. Hlavní oponenti v novom kvadrante - Kazoni, pre mňa nie sú nijak špeciálni. Sú proste slabí a málo záporní a ani výzorom nezaujmú, vyzerajú ako Indovia, ktorí sa pridlho kúpali v Gange :D Našťastie, seriál si časom nevystačí iba s týmito nevýraznými nepriateľmi, neskôr prídu aj úplne iné váhove kategórie... Poďme sa ale pozrieť na jednotlivé série: Prvá séria - je celkom slušná. Solídna úroveň, kde niektoré časti sú síce slabšie ako iné, ale za 3* je to tak akurát. Druhá séria - sa mi zdá o kúsok slabšia ako prvá, hodnotil by som ju skôr 2* ako 3* (je v nej väčšie množstvo slabých častí) Tretia séria - rozdelil by som ju na dve polovice - tá prvá je veľmi chabá. Aj dvojčasťový špeciál je pochybnej kvality. O kríze v tejto časti seriálu hovorí aj to, že 11. epizóda s Quéčkom je asi najlepšia z dovtedajších, a to iba preto, že i keď je šialená, je celkom zábavná. (Kde sme sa to dopracovali, keď časť s Quéčkom je najlepšia?) Našťastie po tomto "dne" prichádza avizovaná druhá, lepšia polovica, v ktorej sa nájdu veľmi pozerateľné kúsky. A záver je eňo-ňuňo, sám by šiel za 4*. Ale sériu celkovo hodnotím *** Štvrtá séria - Začala zopár veľmi kvalitnými časťami, ktoré sú za 4*. Myslím si, že celému seriálu prospeli menšie obmeny v obsadení. Musím povedať, že táto séria sa mi páčila najviac zo všetkých doterajších, je v nej veľk0 percento zaujímavých a kreatívnych epizód a výsledok sú preto utešené 4 hviezdičky. Piata séria - Nadšenie z novej postavičky (pun intended) už opadlo a táto séria je o niečo menej vydarená ako predchádzajúca. Tri hviezdičky sú prekvapivo bližšie ku dvom, aj vďaka tomu, že časť Bride of Chaotica je exkluzívne strašná :D (a nájdu sa tu aj ďalšie nevydarené výtvory). Šiesta séria - rovnako ako predchádzajúca, rekordy úspešnosti netrhá, ale nájdu sa aj príjemné výnimky, epizóda Pathfinder a zopár ďalších boli výborné. No ale veľká časť, bola naopak, bojím sa povedať, až prihlúpla - Spirit Folk, Tsunkatse a Muse napríklad... 2* sa hodia viac ako 3* Siedma séria - staré dobré 3* čo nikoho neurazia. Opäť sa nájdu aj skutočne výborné časti, napríklad e20, ktorá je takmer dokonalá, má všetko - humor, hlboké myšlienky aj dojemné chvíle. Ale posledná epizóda je podivným sklamaním... Záverečné zhodnotenie - hodnotím veľmi podobne ako TNG, celkovým príbehom ho možno aj prekonáva, ale chémia a sympatickosť posádky je naopak horšia ako u Picardovej Enterprise... () (méně) (více)

kubas369

8/10. Osobně asi nejlepší obsazení velitelské můstku, které se ve Star Treku utvořilo i když ten patern používány neustále dokola je znát i tak je delta kvadrant zábavné místo pro vyblbnutí jedné federační posádky. 7/9 je jen příjemný bonus. ()

axik

Voyager je jednoznačně nejlepší ST seriál všech dob. Úžasné propracované charaktery, výborné náměty, mravní vývoj hrdinů, dobré efekty, nepřehnaní mimozemšťané, skvělá Sedmá z devíti. Škoda, že není víc hvězdiček. ()

Bratr

Tehle Star-Trek mě oslovil ze všech nejvíc asi proto, že v mě jeho česká premiéra zastihla v tom správném věku. Jejda když na to vzpomenu.....chybělo málo a voyagerovskou větu "Budete asimilováni" jsme s kamarádem protlačili na maturitní stužku naší třídy. ()

spacemaster

Přestože spousta lidí tvrdí jak je Star Trek vynikající dílo musím nesouhlasit. Ano není na škodu ho shlédnout ale chce to ignorovat dětskou naivitu se kterou byl seriál natáčen. Všechno se to halí do mraku technických keců, ale když se do toho chvilku zaposloucháte zjistíte že každý problém se dá vyřešit pomocí nějakého paprsku z těch a těch částic nebo pole s takovou a takovou strukturou. S příchodem Borgů se situace zlepšila, ale pokud hledáte trhák doporučuji se podívat po jiném seriálu. ()

FRANTACZ1

Stejně jako Star Trek: Nová generace je i tento studnicí sociologie, psychologie, filozofie, a všemožných morálních dilemat, jak ohledně člověka, tak jiných tvorů a entit, včetně vesmírných jevů a anomálií, přičemž oba seriály se dokonale doplňují. Fascinuje samozřejmě i technická stránka. ()

Rajo

Tak toto je snáď najlepší Star Trek seriál ktorý existuje, všetky postavy sú naozaj veľmi dobre hrané a k tomu mi príde Kathryn Janeway ako najlepší kapitán celého Star Trek Universe :-) dal by som tomu 6*! ()

schluke

Po kompletním shlédnutí všech 7 serií jsem se rozhodl dát max hodnocení. Vdechlo mě to a hltal jsem to díl za dílem. Úchvatně zpracovaná neznámá galaxie připravená k prozkoumání neohroženým Voyagerem. Bohužel mám proti tomu několik výhrad. Díly s Q - to si mohli odpustit.. naprostej nesmysl. Za každou cenu vždy správná a hodná kapitán Janeway mě taky iritovala občas do olbřích rozměrů. A v poslední řadě ten přehnaně zkurvenej happy end. Každopádně těchto pár věcí se dá přehlídnout a odpustit. Nejoblíbenější postavy rozhodně Tuvok a Sedmá z devíti - jejich humor na top úrovni. Nejoblíbenější díly byli s rasou 8472 kdy Borgové dostávali na prdel ( tam to mělo smysl ne jak ve posledním dvou dílu..) Ted je na řadě DS-9 :) ()

rionka

Poprvé sledováno v devadesátém osmém, naposledy včera. Kathryn Janeway a její intuitivní postoj k odlišným, slabším a utlačovaným ve mně zanechaly velkou stopu. Jedno z děl, které by si IMHO zasloužilo šestou hvězdičku - za nadčasový přesah. ()

jungewolf

Toto je asi první sci-fi seriál, který mě opravdu bavil : 4,5 * a 76 % . Nejvíc Jeri Ryan(-ová) coby Sedmá z Devíti, opravdu nádherná ženská .... . ()

blondboss

Voyager je opäť ďalšou vcelku príjemnou príbehovou líniou niekdajšieho Star Trek univerza, ktoré sa tak rozrástlo viac a trošku modernejším smerom. Kapitánka mi tu až tak nesadla a mala asi tak desatinovú charizmu takého Picarda. Každopádne ale jednotlivé vedľajšie postavy boli dosť podobné tým z predošlých sérií plus pribudli niektoré iné. Príbehovo to bolo hore-dole, niektoré série boli unikátne, iné zas priemernejšie. V konečnom dôsledku si ale tvorcovia udržali kvalitu zhruba na úrovni predošlých sérií. 70 % ()