Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 3
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

DJ_bart

Ničím výjimečná a objektivně standardní televizní limonáda o typický dysfunkčnosti americký rodiny, která akorát lukrativně využívá modus operandi pseudodokumentu.... Taková méně kuriózní hraná alternativa Simpsonů. Ale jako nenáročná oddechovka to primárně funguje. ()

Big Bear

Kolem Takové moderní rodinky jsem jen kroužil, ale když už jsem na ni narazil, vřdy jsem ten díl dokoukal. Je to totiž dost reálné což pochopí všichni ženatí a vdané :-). O'Neill je příjemně civilní a ač opět dabován Zedníčkem neheká a není afektovaný jako Bundovic taťka. Naopak coby starší muž temperamentní Glorie a tchán tu exceluje! Julie Bowen - Claire - je správná sexy mamina a Ty Burrell vysekl klasického taťku Philla, který chce pro tu svojí smečku jen to nej, jenže vždycky to nějak v dobrém podělá. Zbytek rodiny taky stojí za vidění ! Já se už hodně dlouho u TV nesmál nahlas, ale u toho dnešního dílu jsem doslova hýkal smíchy. Opravdu povedený díl! A tak dávám slušnou skoro plnou sazbu, protože si to seriál zaslouží. A asi je to i proto, že mi připadá, že postava Philla má se mnou mnoho společného! :-) Mám je všechny moc rád .-) * * * * * ()

Boogeyman

Seriál sice nacpaný vtipy, ale extrémně doplácejí na záplavy moralizování. Sestava plná homosexuálů, kolumbijců, tlusťochů, prcků, starců a samozřejmě ideálního obyčejného středotřídního bílého páru ve středním věku s trojicí dětí ve věku školka-škola, je přímo líhní pro ponaučení, dojemné prozření, teatrální odbourávání předsudků a především vyzdvihování rodinných hodnot. Každý díl tak končí nekonečným štěstím v rodinném kruhu, kde jsou všichni spokojení a mají se rádi. Krok za krokem si našel "důstojného" nástupce. Ale jinak je čemu se smát a to je hlavní. ()

Indiana

Po druhý sérii moje jasná srdcovka, která se může směle rovnat i Přátelům. Už dlouho mě žádnej seriál nebo sitcom takhle nebavil. ()

sheen

Tak už jsem dal konečně poslední díl, sledoval jsem to pár let jako zpestření, vždy nějaký ten díl ob den nebo jak mi to vycházelo, musím uznat, že se jim to povedlo, i když poslední série už byly slabší a vařili lehce z vody, poslední díl byl dosti zrychlený ale jinak fakt super oddechovka, která je hrozně příjemná a srandovní. ()

Rosaviva

"I don't always make good decisions under pressure." Před nějákou dobou jsem viděla pár dílů v televizi a vůbec mě to nezaujalo, ale pak jsem tomu dala šanci a dívala jsem se od začátku. A hned od druhého dílu jsem se královsky bavila, tehdy jsem totiž měla smůlu, že jsem viděla zrovna ty slabší díly, protože jinak jsem se do toho seriálu naprosto zamilovala a slabších dílů je tam opravdu jen minimálně. Líbí se mi, že kvalita seriálu neklesla ani po třech sériích. Hlavním plusem tohohle seriálu je originální vykompenzování rodinných problémů a humoru, ale hlavně perfektně obsazené všechny hlavní role. V málokterém seriálu můžu říct, že miluju všechny hlavní postavy. Dávám rozhodně 5* a rovnou vyhazuju jeden seriál ze své top 10, aby ho tenhle mohl nahradit. ()

Allien.9

Stejný případ jako "Dva a půl chlapa". Nejprve mi to přišlo jako šílená hovadina a nechápala jsem důvod takové popularity, ale stačilo se pár dílů skutečně soustředit a voila. Jay, Gloria a Manny jsou top.:-) ()

Peytl

Netroufám si hodnotit, teda aspoň zatim, viděl jsem opravdu jen málo, nicméně, co jako znamenají ty švenky kamerou, střihy, zoomy a klepání, jak když to drží pablb s abstinenčními příznaky??? Vtip jsem taky zatim nepostřeh, kdybych měl hodnotit dnes, pak bych dal odpad....když vidim hodnocení, raději si ještě udělám čas, přemůžu se a snad odhalim to tajemství úspěchu. Momentálně jsem mimo mísu. EDIT: 16.1. Už je to tak, nepochopitelná sračka, sorry, Ale Bundo! ()

IQ Tiqe

Byť jsem se celkem bavil, přišly i momenty, kdy jsem si připadal trapně. Taky mi nesedí dokumentární forma, takže po 2 dílech prozatím 50%. ()

Socrates

Po totálním odsouzení, kdy jsem viděl pár minut prvních epizod (počáteční díly jsou zahřívací), jsem tomu dal po nějaký době další šanci, časem jsem přivykl největšímu problému v podobě mihotavý kamery a najednou se toho nemůžu nabažit. Postava Camerona a Eric Stonestreet samotnej, stejně jako Burrellův Phil, jsou TOP! Od pátý řady už seriálu bohužel dochází dech. ___ (Ukázkovej díl např. S01E06.) ()

Ratemus

trochu mě serou ty výslechy na křesle, ale jinak dobrý originální a kolikrát opravdu drsný humor...konečně Ed ONeill našel pro sebe roli a není tak trapnej jako v Ženatý se závazky ()

WANDRWALL

Představy o moderních rodinkách má asi každý. Proto tvůrci dalších a dalších seriálů o moderních rodinkách to nemají snadné, vzít si takové obvyklé téma do svých mozkových pazourů a vytvořit něco, co by trochu pobavilo. Tenhle seriál některé diváky zaujal, jako podobné ptákoviny a dokáží se při něm bavit a zapomenout na vážnost života*** Kolikrát jsem si kladl otázku, jak je možné, že někteří lidi dokáží sledovat dokola stále jedno velké nic, ale pak jsem zjistil, že je to tím, že se tomu nic dokáží smát a v tom mají výhodu od těch, co to nedokáží, protože je to pro ně duchaprázdné. ***(10.3.2011) ()

klerik

Výstižné a vtipné. Nestojí to na dialógoch, ale situácie, do ktorých sa hrdinovia dostávajú, sú fakt strelené... ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 12.1.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = VIKTOR KOLLÁR (14.1.2013) ()

Thomick

Nehasnoucí hvězda sitcomového nebe, opravdu. Prakticky neexistující nosný námět, všechno zkrátka stojí na děsně zábavných postavách (Luke, Phil, donedávna i Alex ... top top top) a funguje to až zázračně. Při sledování prvního dílu páté série jsem se zase rád přesvědčil, že scénáristi Modern Family jsou zřejmě těmi nejvynalézavějšími pod sluncem. I po čtyřech letech, pořád stejně - prostě nevídaná výdrž. ()

AlfaNumerO

"El Bunda" v umírněnější podobě. Za to, že má seriál koule a nebojí se občas zasáhnout do citlivějších témat a ještě k tomu se zasmějete 78%. ()

Necrotongue

Modern Family patří k těm seriálům, v nichž začnou hrát předpubertální herci, kteří po ukončení natáčení odcházejí jako dospělí jedinci. Bez mučení přiznám, že jsem si tuto záležitost oblíbil, a přestože se v průběhu jedenácti sezón našel nejeden horší moment, ty dobré jednoznačně převládly. Pokud bych měl jmenovat tři nejoblíbenější postavy, byli by jimi Phil, Claire a Gloria, přičemž oba Dunphyovi byli mými naprostými stálicemi (na Phila na Slingshotu nikdy nezapomenu). Abych to shrnul; šlo o jednoduchou zábavu, která mi často zahýbala s bránicí a která přestávala fungovat ve chvílích, kdy se tvůrci snažili brát věci příliš vážně. / Poučení: Svátky byly nejlepší:-) ()

Katullka

Šílená kolumbíjka, která chodí s chytrým staříkem a ještě má chytřejšího syna. To bychom měli jeden z těch velkých problémů nejen jižních států USA. Chybí nám tu něco kontroverzního, co často řešíme. Tak jo, máme tu obtloustlého zženštilého buzeranta, co miluje vtipného zrzka a aby toho nebylo málo budou mít holčičku z Vietnamu. Na potřetí nám chybí relativně normální rodina. Naprosto sjetou matku s ještě více sjetým manželem. Intelifentní holku, s barbie sestrou a možná jediným normálním chlapcem. To je přece dokonalost! ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard