Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (144)

Žlutý kód (2019) (S06E04)

Opravdu hodně meh epizoda :D Podstatná část dílu se věnuje Dekovi, jeho brutálně otravné přítelkyni a celému jejich podniku, a až na pár úsměvných scén je celá tahle linka poměrně zbytečná a otravná, některé momenty jsou až trapné :D A humor v téhle části taky moc nefunguje. Jediná scéna, která je fakt super, je Dekovo setkání se Sargem, které je dost atmosférické. Jinak ale tahle část fakt nic moc. Hodně mě bavila linka s YoYo a Kellerem, ale ta tu má docela malý prostor a už to nedokáže moc zachránit :D Epizoda dost průměrná. Hodnocení: 58% ()

Druhá věc (2019) (S06E05)

Okej, okej. Tenhle díl jsem si fakt užil :D Rozjíždí se nám tu celá linka s Chronicomy, která je fajn, hlavně se mi líbí dynamika a vztah mezi Fitzem a Enochem. Mimochodem, Enoch je prostě skvělý :D Co mě fakt hodně baví, tak je Sarge, celé to objevování, kdo vlastně je, celý příběh kolem Shriků atd., to mě příjde opravdu dobré. A všechny scény mezi Sargem a May byly taky fajn. Hodnocení: 75% ()

Před čím nelze utéct (2019) (S06E06)

Hodně experimentální díl, kdy se tvůrci pořádně vyblbli a je to zajímavý :D Tahle epizoda je poměrně zbytečná a když ji neuvidíte, asi o nic nepřijdete. Každopádně, špatná vůbec není. Jak bylo řečeno, je hodně hravá, hodně experimentální a šílená. Díl kombinuje spoustu žánrů, od sci-fi, přes drama až po lehký horror. Zároveň je epizoda plná zajímavých nápadů a očividně dost velké kreativity tvůrců :D Jako, bavil jsem se. Nebudu lhát :D Hodnocení: 80% ()

Já to říkal (2019) (S06E07)

Toldja je strašně zvláštní díl :D Na jednu stranu je tu spousta pěkných momentů, třeba Sarge je skvělý, hrozně se mi líbí, jak má všechno pod kontrolou a naplánované, i když je ve vězení. A závěrečné loučení s Enochem bylo super a velice dojemné. Na druhou stranu, tohle je jedna z epizod u kterých jsem se fakt často plácal do čela, jak stupidní to je :D Viz. scéna na Kitsonu, kdy totálně random týpek ukradne teleportér hlavním postavám a zmizí někam pryč :D Jako vážně, to co bylo za scénu :D Nebo neuvěřitelně smysluplná scéna, kdy S.H.I.E.L.D. přeruší setkání dvou Shriků a pak je stejně dá do jednoho únikového modulu, co nejblíž k sobě to jde. Jako, ten scénář nic moc teda :D Postava Izel mě taky moc nezaujala. Ale špatný díl to není, jenom ty nelogičnosti fakt bijí do očí :D Hodnocení: 68% ()

Kolizní kurz (1. část) (2019) (S06E08)

Co tak čtu komentáře, tak hodně lidí si na tuto epizodu, a vlastně na celou 6. řadu stěžuje. A já jsem možná jednoduchý divák, ale tahle epizoda mě opět bavila :D Hodně lidí řeší logické díry v ději a ano, občas jsou ty kraviny ve scénáři do očí bijící, ale mě to prostě nevadí. Epizoda je napínavá, atmosférická a zábavná, hlavní záporák Sarge je prostě výborný a finálních 10 minut + závěrečný cliffhanger je celkově strašně skvělá a napínavá sekvence. Kdo mě nebaví, tak je Izel, ze které se vyklubal druhý padouch a která prostě přišla v minulém dílu totálně odnikud, zachránila naše postavy a čirou náhodou je z ní nějaká přesílená entita z jiné dimenze :D Ale epizodu jsem si upřímně užil, fakt mě bavila. Hodnocení: 80% ()

Kolizní kurz (2. část) (2019) (S06E09)

Druhá část tohohle pomyslného mid-season finále je stejně skvělá, jako její předchůdce. Díl je napínavý a zábavný, má spoustu skvělých momentů, ať už přivítání Fitze s ostatními členy, nebo třeba Mackův závěrečný proslov. Sarge je stále skvělý, je hrozně charismatický, jeho bitka s Mackem je taky dost dobrá. To se nedá říct o Izel, která je pořád strašně slabý záporák a fakt jim nežeru, že se jí takhle lehce zbavili :D Závěrečný cliffhanger se zabitím Sarge je super a jsem zvědav, kam povede. Kdyby opět nebylo některých nelogičností ve scénáři a dějových děr, třeba to, kdy vidíme venku mimo Sargův truck několik stovek Shriků, následně jich Daisy zabije tak 10 a hned se počítá s tím, že jsou všichni mrtvý? To jsem fakt nepochopil :D Jinak skvělý díl. Hodnocení: 80% ()

Skok (2019) (S06E10)

První část epizody Leap mě strašně bavila a celý děj, který se točí kolem odhalování, kde je Izel, mi přišel strašně zajímavý, napínavý a zábavný. Pořád si ovšem myslím, že Izel jako záporák prostě moc nefunguje :D Každopádně, tuhle řekl bych až detektivní zápletku jsem si fakt užíval. Posledních asi 15 minut je ovšem... celkem zklamání. Dozvídáme se konečně, kdo je vlastně Sarge, proč vypadá jak Coulson, dozvídáme se cíle a motivace Izel a zároveň epizoda tak trochu retconuje některé prvky 5. série, kdy se ukáže, že žádná dimenze strachu vlastně není a může za to jen další monolit. Tahle celá část působí jako jedno velké vysvětlování, je to hromada informací a expozice v jednom momentu a vlastně mi to ani nepřišlo tolik zajímavé. A třeba u Sarge jsem čekal trošku lepší origin, než jen to, že je to kopie Coulsona vytvořená díky monolitům. Každopádně, díky první části mě díl dost bavil. Hodnocení: 75% ()

Z popela (2019) (S06E11)

Taková dost v pohodě epizoda. Je tu pár opravdu dobrých momentů, třeba Benson a jeho scéna s mrtvým manželem, nebo Sarge a Daisy. Úplně se mi sice nelíbí, co dělají se Sargem, už to není takový mega drsňák a zároveň dostává nějaké prapodivné schopnosti, ale pořád je sakra charismatický. A je dost fajn vidět opět Flinta. Hodnocení: 70% ()

Znamení (2019) (S06E12)

Předfinálová epizoda není špatná, ale mohlo by to být ještě trošku lepší :D Co se mi líbilo, tak byl Deke, jeho vztahy a dynamiku s Jemmou a Fitzem, jeho hlášky, jeho scény, ty mě fakt bavily. Flint je super a jsem strašně rád, že je zpátky. Kdo mi už tolik nesedl, tak je bohužel Sarge, který je strašně zvláštní. Už to vůbec není ten charismatický drsný záporák z prvních dílů řady, ale místo toho tady přeskakuje mezi dobrou a zlou stranou a mění svoje cíle každou chvíli a prostě už nepůsobí tak dobře. Tomu nepomáhá Izel, která mě prostě totálně nebaví. A ti zombíci taky nic moc :D Na to, jak byli Shrikové zajímaví na začátku téhle série, teď to jsou prostě chodící zombies bez nápadu. Díl špatný není, ale doufám, že finále bude lepší. Hodnocení: 65% ()

Nový život (2019) (S06E13)

Finále šesté řady je podle mě hrozně zmatené a ani ne moc velkolepé, jak bych si přál :D Je to fajn, ale fakt to nepůsobí jako finále. Celé zakončení se Sargem a Izel je docela zklamání, a to hlavně proto, že Sarge prostě v několika posledních dílech nepůsobil ani trochu tak dobře, jako na začátku série. Musím pochválit alespoň souboj s ním, který je dost fajn. S čím problém, je smrt May. Ta je strašně super emotivní a bylo by to krásné uzavření pro tenhle charakter, bohužel tvůrci ji prostě museli nechat žít a tak tenhle emotivní moment totálně vyšumí, protože se o sekundu později dovíme, že ta postava bude žít. Další z důvodů, proč tato epizoda nepůsobí tak dobře je i to, že asi polovinu dílu strávíme s Fitzem a Simmonsovou na Lighthousu, kde bojují proti Chronicomům a to je sice jakž takž dobré, ale celá tahle část je vlastně jenom setup na 7. řadu a nemá nic společného s uzavíráním té šesté. Je to fajn, ale mohlo to být prostě lepší. Tohle vlastně můžu říct o celé téhle sérii... Hodnocení: 70% ()

Série 7 (2020) (S07)

Finální 7. řada je skvělé zakončení pro tento dlouhý Marvelácký seriál, jako samostatná série je ovšem pouze dobrá. K příběhu, ten je dost fajn, prvek cestování časem se tu využívá dost dobře, navštěvujeme různé doby, různá místa, je zde spousta nápadů a je to zábavně a zajímavě provedené. Líbila se mi hlavně první polovina série, která byla ve stylu dvojdílů, kdy každý dvojdíl měl takový vlastní krátký příběh, odehrával se v jiné době a toto mi přišlo opravdu zajímavé. Bohužel se na tohle po 6. díle seriál vykašlal a od této doby máme jeden jednotný příběh, který není tak moc dobrý. Problém jsem měl dost se záporáky, kteří jsou prostě nezajímaví, ať už Chronicomové, tak Malick. Co jsem si dost užíval, tak jsou reference a narážky na MCU. Cestování v čase samozřejmě nabízí spoustu možností, takže dostáváme hromadu cameí, využívají se prvky z jiných Marvel filmů a seriálů a znalost MCU je poměrně potřebná, abyste si celou sérii naplno užili. Stále je tu super interakce mezi postavami, super efekty a dobrá hudba. Ještě jedna věc, která mi vadila, tak je absence Fitze v celé 7. sérii, objevil se vlastně jen na poslední epizodu. Když už jsme to nakousli, poslední epizoda je výborná, skvěle uzavírá celý děj a bravurně funguje jako poslední rozloučení se seriálem. Zbytek série je dobrý, hlavně díky atmosféře jednotlivých dob, dobrému využití cestování v čase a spoustě cameí a referencí na MCU, bohužel to tolik nefunguje jako jednotný příběh táhnoucí se skrz sérii, hlavně kvůli totálně nezajímavým záporákům a celkově, hlavně 2. polovina série, působí dost vyčerpaně, jakoby už pomalu docházel dech. Stále se ovšem jedná o výborné a důstojné zakončení pro tenhle skvělý Marvelovský seriál. Velice dobře zpracované cestování časem, využití celého Marvel světa a hromada narážek a easter eggů. Sráží to nezajímaví záporáci a trochu vyčpěle působící děj. Finále je ovšem naprosto výborné. Hodnocení: 75% ()

Nová dohoda (2020) (S07E01)

Finální série jednoho z nejdelších Marvel seriálů začíná velice dobře. Většina řad Agentů začínala epizodami, kdy na diváka seriál hodil hromadu informací, položil hromadu otázek a nedal téměř žádné odpovědi. A je opravdu osvěžující, že 7. série začíná jinak. Tahle epizoda je taková příjemná odpočinková podívaná. Jsem velice rád, že je Coulson zpět, jelikož ta energie, kterou přináší do příběhu, je prostě super. Taky cením atmosféru New Yorku ve 30. letech, a i když nejsem fanoušek toho podivného filtru, který používají (používala ho i např. Agent Carter), je to opravdu zajímavá lokace. Předpokládám, že díky cestování časem, bude v téhle sérii hodně fan servicu, přece jenom už jen v téhle epizodě máme Koeniga a i rodinu Malicků. Fajn díl. Hodnocení: 75% ()

Znát svou cibuli (2020) (S07E02)

Fakt nevím, jestli jsem po šesté sérii trochu zmenšil očekávání, ale tahle série mě hrozně baví. Nejspíš za to opět může to prostředí 30. let, které je prostě super, celá epizoda má skvělou atmosféru a působí hrozně příjemně. K postavám, May dostává docela zajímavou linku a jsem zvědav kam povede. Kdo mě totálně dostal, tak je Patton Oswalt jako děda Koenig, který je prostě skvělý :D Je vidět, že si Oswalt opět užívá každou sekundu v seriálu. Další vynikající postavou je Enoch a tady opět musím vyzdvihnout herecký výkon od Joela Stoffera, který je skvělý :D Baví mě i to propojení se světem MCU, od Malicka až po super sérum. Fakt pěkný začátek série. Hodnocení: 75% ()

Mimozemští komouši z budoucnosti! (2020) (S07E03)

Po 2 epizodách ve 30. letech se dostáváme do roku 1955 a opět musím pochválit tu atmosféru. Protože atmosféra padesátek je skvělá, všechny kulisy a kostýmy vypadají skvěle, jako v minulých dílech. Epizoda je i dost komediální, kombinuje se tu taková ta klišé sci-fi, typická právě pro 50. léta se spoustou narážek na Studenou válku. Sice občas to bylo možná až moc přehnané, hlavně ten konec, ale byla to sranda no :D Příběh je taky fajn, dost se mi líbí ten styl série, že vždycky jsou 2 epizody, které mají nějaký vlastní kratší děj a odehrávají se v jiné době. A samozřejmě, highlight epizody je návrat Daniela Sousy ze seriálu Agent Carter, a ten je fakt super, má strašně fajn charisma a užíval jsem si ho. Velice dobrý díl. Hodnocení: 73% ()

Z minulosti (2020) (S07E04)

Velice experimentální a také příjemná epizoda :D Dějově je to super, strašně se mi líbí, že autoři využili zrušení seriálu Agent Carter a rozhodli se, že alespoň dovypráví Sousův příběh. A Sousa je prostě skvělý, je hrozně energetický a charismatický a jsem rád, že se rozhodli z něj udělat poměrně důležitou postavu pro zbytek 7. série. Samozřejmě musím zmínit celý styl epizody, která je natočená jako padesátková noirová kriminálka, takže tu máme černobílý obraz, monology k divákům, poměrně dost odlišné záběry a působí to skvěle. Je super, že 7. řada si takhle hraje s tím cestováním v čase. Další dobrý díl. Hodnocení: 72% ()

Pstruh v mléce (2020) (S07E05)

Zatím asi nejslabší epizoda, ale špatná rozhodně není. Co mi trochu vadí, tak je absence té správné atmosféry 70. let, která tu je hlavně v prvních minutách a následně jak kdyby seriál zapomněl, že jsou sedmdesátky. Takže tu máme pár hitparádových songů, totálně epické intro jak z nějakého sitcomu a pár dost fajn záběrů na New York, ale to je prostě všechno. Zbytek je fajn, hrozně se mi líbí propojení s MCU v podobě projektu Insight, jehož zapracování do děje mi přišel jako fakt dobrý nápad. Je taky super vidět konečně Ricka Stonera v reálné podobě :D a vrací se nám i staří dobří Malickové. Sousa je taky pořád skvělý. Hodnocení: 60% ()

Přizpůsobit se, nebo zemřít (2020) (S07E06)

Opět trošku slabší epizoda. Vlastně jediná opravdu dobrá příběhová linka byla ta s Coulsonem a May, a třeba takový jejich rozhovor v cele byl vážně fajn. Taky mě dost baví May a její empatické schopnosti, je to celkem zajímavá cesta pro tuto postavu. Plus Stoner je fakt dobrej :D Další příběhové linky už jsou trošku horší, třeba Deke na Zephyru, který jen tak knock outuje Enocha jenom proto, že prozkoumává nějaké zařízení na krku Simmonsové, to mě přišlo fakt stupidní a celkově mi Deke posledních několik epizod leze strašně na nervy :D Mack a jeho rodiče měli potenciál, ale bohužel tu neměli mezi sebou takové interakce, jaké bych si přál, a ten finální twist byl sice fajn, ale i tak... A Sousa s Daisy byli celkem dobří, hlavně záporák Nathaniel mě baví. Díl není špatný, ale příjde mi, že už to trošku vázne a už se tu tolik nevyužívá to cestování časem. Tahle epizoda vyloženě působí jako ze současnosti a ne ze 70. let. Hodnocení: 65% ()

Slavná dobrodružství Macka a Deka (2020) (S07E07)

Hele, já vím, že jsem u minulých dílů zmiňoval, že moc málo využívají onu časovou dobu, ve které se odehrávají, ale až takhle přehnané jsem to nemyslel :D Tahle epizoda, která se odehrává v 80. letech, fakt působí, jako kdyby v téhle době vznikla :D Děj je neskutečně bizarní, máme tady zabijácké roboty, co používají cirkulárky a lejzry, je tu strašná hromada fakt podivných scén, zvláštních kamerových záběrů a spoustu dalšího. Fakt to působí, jako taková kombinace typického osmdesátkového slasheru a nějakého robotího béčka. A opravdu se to nehodí k téhle sérii. Působí to strašně levně a bizarně, jako nějaká parodie, navíc je to totální vycpávkový díl, který když neuvidíte, opravdu o nic nepřijdete. To rovnou mohli zkrátit tu sérii na 12 dílů a nic by se nestalo :D Hodnocení: 50% ()

Před a poté (2020) (S07E08)

Po té minulé fakt průměrné epizodě je tohle dobré. Dost se mi líbila celá ta linka s May a Yo-Yo, bylo fajn vidět opět Jiaying, mladého Gordona a celý Afterlife. Sice se mi úplně nelíbí ten retcon, že Jiaying měla celou dobu ještě jednu dceru, která umřela, ale co už :D A taky úplně nejsem fanoušek toho power-upu, který dostala Yo-Yo na konci epizody. Notak, vážně o tomhle celou tu dobu nevěděla, že to může dělat? A proč nám to tvůrci představují v půlce poslední řady :D Taky se mi líbí nápad skákání v čase, který se zde dobře využívá, kdy jedna skupina musí jít tou „delší cestou“ a druhá prostě skočí v čase, to je dost zajímavé. Celkem fajn díl. Hodnocení: 70% ()

Jak jsem vždycky byl (2020) (S07E09)

Rozhodně zatím nejlepší epizoda ze 7. série a jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Děj je totálně skvělý. Téma časových smyček je zde využito opravdu na maximum, je to velice zábavně zpracované a opravdu dobře udělané. Do toho se míchá i trochu jakéhosi detektivního děje, což funguje velmi dobře. A na závěr tohohle všeho je tu skvěle udělaná smrt jedné postavy, která je prostě výborná. Je to dojemné, emocionální a ano, i ta slzička ukápla :D Sice by někdo mohl namítat, že je to dost zbytečný vycpávkový díl a to sice je, ale je to sakra dobře udělaný a zábavný vycpávkový díl :D Výborná epizoda, Elizabeth Henstridge je poměrně dost fajn jako režisérka a je škoda, že ji nedali víc epizod na zrežírovaní. Hodnocení: 80% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)