American Horror Story

• USA American Horror Story (více)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Předloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (více)

Série(12) / Epizody(132)

Recenze uživatele lusa k tomuto seriálu (17)

Murder House (2011) (S01)

Pozerať AHS je ako jesť chipsy.. Neviete prestať! Asylum je pre mňa atmosfericky jednoznačne najlepšie. Jessica Lange je pani herečka. 5* ()

Coven (2013) (S03)

Kathy Bates je famózna. V Covene dala druhú Misery. Táto séria AHS je iná, menej atmosferická a menej zameraná na jednotlivé príbehy hlavných osôb, ale aj tak sa snaži statočne dobiehať, predovšetkým hereckými výkonmi. Parádna sekerová scéna pri snahe o podpis mierového aktu medzi čarodejnicami a lovcami :) Danny Huston umí.. 4* ()

Freak Show (2014) (S04)

AHS patrí k tým seriálom, ktoré buď s necenzurovaným pôžitkom hltáte alebo si klepete po čele s výrazom vnútorného nepochopenia a odporu. Patrím k prvej skupine a hoci Freak show chýba nejaký ten súvislý príbeh, čo vyrazí dych a občas, medzi dialógmi, sa usadí nuda, tlieskam. Mám ho pod kožou, rezonuje vo mne, cítim s ním. Lepšie ako Coven, trošku, ale fakt iba trošku zaostáva za Murder House, Asylum a Hotelom. Niektoré scény vlezú do hlavy, napadnú srdce a nie a nie odísť (príbeh Pepper, pieseň Lany del Rey a príchod Edwarda, zaostalý klaun..). A herecké výkony J.Lange, K.Bates, S.Paulson, D.O'Hare (ktorý je pre mňa úplne top v Hoteli).. 5* ()

Hotel (2015) (S05)

AHS sa vrátilo v plnej paráde. Pre mňa po hereckej stránke najvýraznejšia séria. Denis O'Hare čoby Liz Taylor je absolútny. Dokonalé prevedenie, mimika, gestá, slzy, úsmev. Verila som mu každý pohyb. Nechápem jeho absenciu medzi nomináciami na Zlaté glóbusy.. Dozrel aj Evan Peters, ten retro prízvuk priam hladkal uši. Neviem zhodnotiť príbeh, objektívne nič moc, subjektívne ho budem mať v hlave zase zopár týždňov. Epická scéna Iris a Liz s podmasom Drake-a Hotline Bling. Škoda, že niektoré dejové línie ostali nedokončené a otvorené.. Dúfam, že AHS nekončí.. Vlastne nie, nedúfam.. Prosím!! 5* ()

Roanoke (2016) (S06)

Najhoršie, čo mi mohlo AHS pripraviť.. Táto mora ma doslova z/a/morila. Výborne rozbehnutý začiatok, inovatívne spracovanie dávalo nádej, že sa tu zrodí pokračovanie hodné značky akou AHS jednoznačne je.. Bohužiaľ nádej rozbilo scenaristické šialenstvo a diagnostikovateľná nepríčetnosť, inak si to neviem vysvetliť. Jednoznačne z dielne takýchto tvorcov úplná, ťažko stráviteľná.. Pičovina. Sorry.. 3* aj to len z lásky. ()

Kapitola první (2016) (S06E01)

Myslela som, ze už sa ani nedočkám.. A je to tu. Zimomriavky na miestach, kde si ich neviem ani predstaviť. Štýl formou dokumentu je nový a pôsobivý a tá atmosféra.. Tá ATMOSFÉRA!!! ()

Kapitola druhá (2016) (S06E02)

Dúfam, že to nebude jediný herecký part Denisa O'Hare.. Pome ďalej!!! U mňa stále za 5* ()

Kapitola třetí (2016) (S06E03)

Jediné, čo mi vadí je, že musím čakať ďalší týždeň.. Mňa spôsob dokumentu naozaj baví, herecky je to silný nadpriemer a 40 minút nikdy nebolo kratších.. 5* ()

Kapitola čtvrtá (2016) (S06E04)

Ech.. Časť úplne do vetra. Kathy Bates je úžasná, tieto mäsiarčiny je vyslovene sedia, ale sama príbeh nepotiahne. Flashbacky, ktoré majú čo to vysvetliť, objasniť sú vyvarené z vody a to čo vyviedli Denisovi o 'Hare.. No skočte mi na môj ctený chrbát.. Naozaj nepodarený diel.. :( 3* ()

Kapitola pátá (2016) (S06E05)

Ok, takto som ochotná zabudnúť na minulú epizódu. Viac akcie, trošku temna, zľahka gay porna, vyšinutá, mlsná Frances Conroy a hlavne Evan Peters je späť! Na škodu je patetické vykecávanie do kamery v štýle ešte nechcem umrieť lebo chcem zažiť toto, tamto a hento tiež.. A s tým súvisiaca predvídateľnosť. Je samozrejme viac než jasné, že to nejak dopadne, takže napätie ma ani len nepošteklí, nie ešte aby ma zo stoličky dvihlo. 4* ()

Kapitola šestá (2016) (S06E06)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa tento "zvrat" (lebo to vlastne nie je žiaden zvrat, iba som prestala byť zmätená) kurefsky páčil. A.. A tak. 5* ()

Kapitola sedmá (2016) (S06E07)

Tak nevyrovnanú sériu ako je Roanoke AHS ešte nemalo.. Jak opitý žalúdok, hore a dole, hore a dole.. Siedma epizóda je zase tá z horších.. Jediné čo ma fakt baví je hádať, kto z minulých sérií sa tu ešte objaví. Slabšie 4* ()

Kapitola osmá (2016) (S06E08)

Agony goes on...... Srdce mi puká, že musím ísť pri tom, čo mám najradšej, len na 3*..... Ale už to nejde inak. Ukňučané, nelogické, otravné, až smiešne. ()

Kapitola devátá (2016) (S06E09)

Desať malých černoškov, prepadol raz medveď, jedného z nich roztrhol, ostalo ich deväť.. Deväť malých černoškov, hádzalo sa o zem, jedného s nich šlak trafil, ostalo ich osem........... Tu už ani nie je čo povedať.... Pôvodne som chcela za 2*, ale aspoň tá ražniči scéna ma pobavila. A navyše to už by bola celkom vážne vlastizrada, keby som išla pri AHS pod 3* ()

Cult (2017) (S07)

S AHS to ide dole vodou. Časy, kedy som trhala dni z kalendára a nedočkavo čakala na novú časť sú preč. To, že majú Američania arogatný, narcistický kukuričný klas miesto prezidenta, to vieme (ono povestné aký pán taký krám platí totižto aj naopak..). Lenže ich nekončiaca onania nad touto volebnou tragédiou nikoho mimo samotných Američanov nezaujíma. Cult mne nemal čo ponúknuť. Sfilmovaná wikipédia okolo Mansona či Warhola, mizivá logika správania sa hlavných aj nehlavných hrdinov, ktorí tým pádom pôsobili ako pohlavní... btw. neviem, či niektorí z tvorcov trpí nejakou fóbiou, skôr nie, lebo fóbie sa nezbaví človek z minúty na minútu, preto je to fóbia. To však scenáristom vôbec nevadilo. Nekutočne ma sral Evan Peters, ktorý to poňal ako onemanshow a celého Kaia strašne až iritujúco prehrával. Nehovoriac o uvrešťanej Sarah Paulson. Ale aby som to zhrnula v jednej vete. Cult je o tom, ako ti z výhry jedného demetného kokota môže tak zajebať, že stratíš zábrany, cit a ľudskosť. Všetko pre vlasť a lepšiu budúcnosť. Amen. 2* ()

Apocalypse (2018) (S08)

Aj napriek predchádzajúcim dvom sériám, ktoré skončili debaklom, som ostala AHS verná. Apokalypsa však nepochovala len celé ľudstvo, ale aj moju nádej, že tento seriál ešte niekedy vystrelí ku hviezdam. Apokalypsa, to je mnoho otázok, málo odpovedí, zbytočné epizódy a spackaný narýchlo vyvarený záver. Čo ma ale nesmierne potešilo, bol návrat do Murder house, milovaná Jessica Lange a štandardne výborné herecké výkony. Ale to je naozaj veľmi málo. AHS Apocalypse 3*. ()

Double Feature (2021) (S10)

Red Tide: Prvých 5 častí absolútna šleha, jediné načo som myslela bolo, že AHS zažíva svoje zmŕtvychvstanie.. Skvelý námet, výborné herecké výkony (Culkin ma neskutočne prekvapil). Zakončením však prišlo vytriezvenie, keď scénaristický idiotizmus dostal svoju hmatateľnú podobu. Veľká škoda. Death Valley: Tak tuto človeku skrátka došli slová. Typicky americká mimozemská konšpirácia, ktorá keby bola aspoň spracovaná nejak pútavo.. Neviem dokonca, či to nebola nejaká forma paródie..  S AHS nikdy neskončím, ale čo sa očakávaní týka, rozhodne zvýšim opatrnosť. 2* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis