Reklama

Reklama

American Horror Story

(seriál)
  • USA American Horror Story (více)
Trailer 1
USA, (2011–2024), 100 h 59 min (Minutáž: 34–74 min)

Předloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Hrají:

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(12) / Epizody(133)

Obsahy(1)

Seriál American Horror Story je, jak už název napovídá, hororovým seriálem. American Horror Story však není ledajaký seriál. Má tu zvláštnost, že každá série má stejné herce, ale úplně jiný příběh. Seriál nás zavede do strašidelného domu, psychiatrické léčebny, spolku čarodějnic v New Orleans, do panoptika, do tajemného hotelu a do Ameriky pod velením Donalda Trumpa. Těšte se. Budete se bát! (Bull)

(více)

Videa (35)

Trailer 1

Recenze (99)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to zaujímavé,ale tá tiesnivá atmosféra... no ja ju nepociťujem. Pár kvapiek umelej krvi už dnes horor neurobí. Trocha duchariny, tak povediac netradičnej, tu je, ale čakal som jej oveľa viac. Vtedy by to bolo naozaj strašidelnejšie, no to, že sa prejde pár postáv popred kameru, mi husiu kožu veľmi neurobí. To je pocit po prvých častiach, po polovici ale zistíte, že je to zaujímavé skôr niečím iným, ako ste čakali. Lange vo vrcholnej forme, to som ani nevedel, že vie tak skvele zahrať. Herecky ale vystupuje výrazne aj Kate Mara, mladá Farmiga má našliapnuté nasledovať staršiu sestru. Vďaka deju sa to oplatí sledovať. Dosť upúta, má svoje zvraty aj prekvapenia. V prvej sérii boli len dva časti slabé, inak všetko výrazný nadpriemer, najmä halloweenske časti. Záver však nenadchol. O druhej série veľký prepad až k šialenostiam s Lady Gaga. ()

zsn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Murphy - Falchuk jsou géniové. Co ještě nevymyslí... A co dělají s těmi herci - dokonalost. Takové mají být seriály - řada za řadou stejní herci v jiných zvrácených rolích - jen tak se poznají kvalitní herci. Asylum zatím pořád vyhrává na celé čáře. A Jessica Lange... Srdeční záležitost tento počin. ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, co byl původní můj nápad si rozkoukat nový seriál. Zaujalo mě fandom, který tenhle seriál má. Pak tím, že každá série je naprosto odlišná od těch ostatních. A taky tím, že je to horor. Ale hlavně jsem na to chtěl koukat kvůli hereckým jménům, který tento seriál má. Především pak Zachary Quinto, Emma Roberts a Alexandra Daddario. No k Emmě a k Alexandře jsem se nedostal. Bohužel. Zasekl jsem seriál po dvou sériích. Ačkoliv se mi obě docela líbily, tak mě naprosto emočně vyšťavily. Jistě, ten seriál má své hodnoty a první řada mě vážně bavila, obě jsem hodnotil 4*. Přesto k třetí řadě Coven jsem se nedostal a po dlouhé a pečlivé rozvaze jsem se rozhodl, že ani nedostanu. Tenhle seriál je na mě jednoduše příliš depresivní. Má atmosféru, herce i kvalitní scénář, ale já po druhé řadě Asylum na to již nemám žaludek. [Viděno první 2. série] (60 %) ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Hodnotím po zhlédnutí 3., zatím poslední (02/2014) série. Šok. Tento seriál mi nezávisle na sobě doporučila kamarádka a sestra. Když jsem se do toho pustil a první sérii pokousal za nějakých 5-6 dní, byl jsem nadšen. Parádní herecké výkony. Když pominu J, Lange, vsadili tvůrci na méně známé tváře, a to se vyplatilo. Skvěle jsem se bavil a užíval si vynikající hororovou atmosféru. Teď k jednotlivým sériím. První je jasná jednička a 5*. Nemá chybu. Duchařina mě nikdy moc nebrala, ale po tomto zážitku si jí asi začnu víc všímat. Bylo to drsné, tvrdé, nekompromisní, lekavé a napínavé. Skvěle natočeno! Rodina v hlavní roli byla dokonalá, všichni herci. Plus K. Mara a nádherná Alexandra Breckenridge. Druhá série ještě přitvrzuje a nebál bych se jí dát taky 5*. Úplné jiné téma, herci podobní, jen v jiných rolích. Ale téma drsné, krvavé a brutální. Skvělá S. Paulson, E. Peters, L. Rabe a Z. Quinto. Opravdu skvělé. J. Lange excelentní stejně jako v první sérii. Nebylo to lepší, ale určitě ne slabší. Jiné a taky skvělé. Třetí série mě zaujala hned prvním dílem, protože jsem byl hodně zvědavý na téma a tohle se mi moc líbilo. Sérii bych hodnotil ale max 3*. Bohužel ve srovnání s předchozími dvěma sériemi těžce zaostává. Slabé, nehororové. Dobré, ale ne tak moc. Škoda. Přesto skvělá T. Farmiga a L. Rabe. Líbilo. Celkově? Jasných 5* a čekám velmi netrpělivě na 4. sérii!!!! ||| Není třeba se dál rozepisovat. 4. série byla peckovní, pokračovala v hodně solidně nastavené laťce. Ale o třídu výš se mi líbila 5. série. Lady Gaga se zde fakt vytáhla. Už chyběla J. Lange, ale kvalitě to neubralo. Pkačujeme... ()

ARI50 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle hororový seriál nabízí skvělou zábavu, bohužel ne každou sérii i když je každá jedinečná tak jsem rád za strávené chvíle, pokaždé to má něco do sebe, pokaždé je to novější a zajímavější a nebo i trochu méně radostnější podívání a tak dám do kupy celý seriál tím že začaly na výborným ději a základu solidního hororu v seriálu a postupem šli jednotlivé série nahoru dolu ale pro mě je důležité že jsem se v tomhle bláznivém seriálu nenudil i když skáčou moje pocity mezi 3 a 4 hvězdami pořád je to úspěch za který jsem rád. ()

Galerie (1 919)

Zajímavosti (214)

  • Postava Jamese March (Evan Peters) ze série Hotel (od r.2015) vznikla na podkladě skutečného sériového vraha a to H. H. Holmese. (P. J. D.)
  • Axeman (Danny Huston) byl skutečný sériový vrah, který řádil v letech 1918–1919. (ICTS)

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (více)

Reklama

Reklama