Ulice

Drama / Komedie / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Hudba:

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo (více)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiální text distributora)

BoldaCZ odpad!

Prvních 1800 dílů bylo výborných, pak to spadlo do průměru. Kvalita nadále klesala a od událostí v epizodě č. 3126 to nestojí za nic a přestal jsem to sledovat :( ()

borohub

Samozřejmě, je jednoduché tomuto seriálu šoupnout odpad a napsat něco ve stylu "sračka". Ale když to porovnám se všemi seriály, který jsem viděl v posledních x letech tak tento seriál je prostě jiný. Minimálně se nejedná o seriál z lékařského prostředí (což už je samo o sobě obří plus). Motto seriálu "Možná je to vaše ulice.." v podstatě vystihuje proč je tento seriál jiný - zápletky jsou sice primitivní, ale takové, že se s nimi člověk může ztotožnit.. Abych se přiznal, tak i já sám vidím v některých postavách lidi z mého okolí. Do sledování tohoto nekonečného seriálu jsem nasedl docela pozdě a vlastně náhodou - dávali to před riskuj na který jsem koukal. Od té doby to sleduji vesměs pravidelně, je to totiž skvělý relax u kterého člověk vypne. 60% ()

BradleyT

Výplach mozků, který má ale jednu výhodu oproti ostatním - není tak účinný a možná ženy při žehlení nemyslí na to žehlení, takže aspoň něco... ()

Zaynab

Dvě hvězdy - Maciuchová a Hrušínský, díky nimž se Ulice vyšvihla nad totální hrůzy, které teď na Nově a Primě běží. Leden 2009: Zvedám na tři a vedou mě k tomu dva důvody. Jednak moji oblíbenci dostali mnohem víc prostoru a jednak mě zvedají ze židle ti, kteří dávají odpad jen proto, aby nevybočovali z řady. Viděli jste alespoň jeden díl? ()

MartyMcFly89

Musím přiznat, že ač je to typická, debilní, česká telenovela, tak jsem u ní strávil vcelku dobrovolně celkem dost času. Protože čas od času, když večeřím v obýváku, to tam je na televizi puštěné, tak se na 15 min koukám. Má to jisté kvality, lhal bych, kdybych prostě říkal, že je to odpadová záležitost. Není jich mnoho, ale tomuto seriálu se podařilo mě u něj občas udržet. Dokonce jsem z těch 800 dílů tak 10-20 viděl celých (!!!), to se žádnému podobnému nepodařilo. 10% za neidentifikovatelnou lehkou přitažlivost v moři nicoty (s Vackem soucítím, falešnou Ukrajinku mám docela rád). Nene, změna - je to odpad. Ale pozor, velmi návykový. Člověk ztrácí soudnost rozhodování, schopnost uvažovat reálně a dělat něco jiného, než vysedávat u zpropadené bedny. ()

Galenius

Hejbe se to, je to barevný a je to na pokračování. Co víc od seriálu chtít. A na rozdíl od mnoha jiných blbých nekonečných seriálů, tento v sobě obsahuje i prvky humoru. ()

moviepill

Nom, zázraky sa dejú aj v českom seriáli. Ženská, čo fetuje a za rekordne krátku dobu je zo všetkého vonku a ešte jej to pomaly páli viac, než študovaným "nefeťákom". K tomu sa pridá prechytralá Ukrajinka (či Ruska či ktorá ztratená duša), ktorá vyzerá, že ledva vyšla základku, a tá pomaly šéfuje veľkému podniku s automatmi. K tomu nesympatický žabák Pavel Kříž, nekonečne nesympatická Tereza Brodská, a ďalšia plejáda "skvelých" hereckých výkonov. Kŕčovitý scenár a "odzbrojujúca" hudba - posledný klinec do rakvy. Pred úplným odpadom tento seriál zachraňuje len starý "pan Liška" a malý Matyáš Valenta. Pan Liška je neskutočne sympatický a asi jediný rozumný človek v celej Ulici a Matyáš (alias František) je zase rozkošný a správne správňacký :-) . Hauk. UPDATE 6.12.2008: zaplať pánboh za nové tváre v Ulici - krásna kočka slečna Nekonečná a "borec" Borisek Nekonečný. :-D ()

DooFooS

Považuji to z dlouhodobého hlediska za nejlepší seriálový počin z TV Nova, který mi nejen že nezpůsobuje žaludeční obtíže, ale který si sám i sem tam pustím… a myslete si o mně, co jen chcete, ale takoví Rudolf Hrušínský ml. a Hana Maciuchová, když se objeví spolu na scéně, to je prostě radost pohledět :-) ()

smrtubohem odpad!

Další bomba v moderní české tvorbě, kterou sice naoko všichni hrozně kritizují, ale po večerech právě těmto lidem svítí obrazovka nejčastěji ;) ()

Almando

Dá se na to podívat, jednou za čas to neuškodí a místy je to fakt docela sranda. Pokud se tam neřeší nějaké problémy ze "skutečného" života, tak je to fajn.. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc