Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele sirien k tomuto seriálu (181)

Kdo truchlí pro Morna? (1998) (S06E12)

Námět dobrej, provedení v zásadě vcelku taky, ale kolem půlky začaly bejt scény a nápady trochu přetahovaný, závěr byl tuctovej a z Quarka je zas tak trochu loser :/ ()

Tam za těmi hvězdami (1998) (S06E13) odpad!

Hezký provedení nemůže nahradit naprostou absenci obsahu, zápletky, děje a pointu jemnou jak rána kladivem. EDIT: AU - za ten závěrečnej dialog zapomínám na vizuál za 1* a dávam zaslouženej odpad. ()

Jedna malá loď (1998) (S06E14)

Vcelku slušná variace na tradiční téma. Dějová linka na lodi je zajímavá zejména existencí "alfa" Gem'Hadarů - nicméně jejich vykreslení tam je poněkud... jednostranné a povrchní. Jinak ale asi první solidně dobrej díl v sérii, byť nijak zázračnej a v jiných by nijak zvlášť nevynikl - ve 4. by byl možná i mezi těmi horšími (trochu smutný). ()

Čest mezi zloději (1998) (S06E15)

Ohraně nudný dialogy, uvěřitelnost bořící uspěchanost... Orion syndicate dříve vykreslenej jako high-class klub tady na úrovni pouličního gangu. Plytkej závěr s nepřesvědčivou morální dohrou... Tenhle undercover kriminálkovej žánr se nějak nevydařil. ()

Pohnutky srdce (1998) (S06E16)

Takže jedna velmi uvěřitelně obsazená mise, velmi (velmi) malá špetka Jedzia/Worf charakterizace, naprosto nezajímavá side-story a 90% zbytečný a zcela beze ztráty proklikatelný stopáže s křečovitou romantickou výměnou na závěr. Od odpadu to zachraňuje jen fakt, že tam nebylo nic PŘÍMO otravnýho. ()

Křivdy temnější než noc nebo smrt (1998) (S06E17)

Zcela předvídatelné, tuctově a dost nudně zpracované... Hlavní zápletka by byla zajímavá kdyby byla provázaná k jiným věcem a ne že si jí scénáristi vycucaj z prstu v půlce šestý série. Celkově další naprosto zbytečnej filler s nábožensky otravnou Kirou. ()

Inkvizice (1998) (S06E18)

Tricky... z kraje sem byl znuděnej a fakt otrávenej podánim... a pak přišla série zvratů - a pak ten další... a najednou... jako, ten formát představení Sekce 31 skrz ono "vyšetřování" mi úplně neseděl, protože tyhle díly nemám rád, ale jinak to zvládlo v půlce když už sem to odepsal zpátky zaujmout a finále sem si vcelku užil. 4* - popravdě celkově spíš slabý, ale s nadějí, že to je jen předehra k něčemu většímu. ()

Za svitu luny (1998) (S06E19)

Hezké a i s nějakou hloubkou. Ta reflexe tam mohla být i lepší, ale tak na standardy DS9 to ve skutečnosti bylo hodně dobrý. Obecně mi trochu neseděl ten formát toho retrospektivního monologu - nebo kdyby se to aspoň v určitou chvíli překlopilo do současnosti (cca po odletu senátora z DS9?) a dojelo to jako real-time action by mi to sedlo víc. Podobně ten závěr... mohl být ještě vícesečnější, kdyby pak za něco mohl někdo jinej než kdo za to mohl. Na hraně 5*, ale jako často v DS9 tomu něco chybělo... nějaká plynulost, předehra, očekávání dohry která jako vždy nebude - možná lepší prokreslení těch dilemat pocestě? ()

Jeho způsob (1998) (S06E20) odpad!

1 - opakovaný vtipy nefungujou, takže shazování Worfa a jeho klingonskejch oper je trapný, 2 - celej díl je retardovanej love shit, předvídatelnej stejně jak ubohej (...a proklikanej jen pro jistotu že se tam nestane nic co by stálo za pozornost - spoiler: nestane) Musim říct, že na to, jak cool ty postavy byly v s01 a jak byly vykreslené jako kompetentní a zajímavé, tak to de dost k čertu a dehonestace co začala u Quarka se začíná šířit jak mor i na ostatní (Worf, Odo...) ()

Zúčtování (1998) (S06E21) odpad!

1) Kai je děsně otravná postava který mám jako divák pokrk, 2) celej díl je sračka od svý dementní zápletky až po Siscovo retardně nábožensky vypatlaný chování. ()

Valiant (1998) (S06E22)

Mohla to být zajímavá analýza kultu osobnosti. Mohla to být zajímavá studie nováčků snažících se ustát absurdní tlak okolností. Mohla to být zajímavá polemika o výhodách a nevýhodách elitních oddílů snažících se dostát nesmyslným očekáváním. V nějakém dvoudílu by to mohly být i dvě - klidně i všechny tři tyhle věci dohromady. Bohužel, nakonec z toho je plytká zpatlanina ve který je všechen ten potenciál stupidně promarněnej a nakonec všechno vyzní jednostranně a stupidně a ze všeho vystupuje jen pohled na Noga oslněného momentem. Závěrečnej Nogův monolog je napsanej dobře, ale ten díl ho nepodkládá dostatečně na to, aby skutečně vyzněl. ()

Zisk v krajkách (1998) (S06E23) odpad!

...když už dojde i špatnej Ferengi humor, věc musí nutně padnout do super-trapného. Upřímně - čekal sem to dřív, ale o to tvrdějc to praštilo; stranou nevtipných vtipů nevtipně ztrapníme i pár postav, uděáme nějaké trasvesty show u kterého ukážeme soucítění s ženami vtípky tak ohranými, že byly starý už v devatenáctym století... ()

Sirotek času (1998) (S06E24)

na hraně odpadu - time travel shit bez pointy jen aby dostali před kameru retardovaně se chovající holku a udělali si zbytečnou prdel z Worfa. Hahaha etc. (Btw. to jak je O'Briannova rodina otloukánek vesmírných katastrof gigantických rozměrů je už taky trapný až za hrob.) ()

Její vlídný hlas (1998) (S06E25)

Jako... možná by si to zasloužilo i silný 2*, ale... bylo to tak DĚSNĚ roztahaný, tak hrozně moc... side story s Quarkem nevyužitá - popravdě si řikám, že bejt main a side story v tomhle dílu prohozený a bejt ta Quark/Jakeova storka udělaná dobře, mohlo to jít ke 4*. Jenže, nebylo. ()

Slzy proroků (1998) (S06E26) odpad!

Love shit (x2) + Prophet mystical shit = Double shit episode. Další bitva kde zničí 15 lodí... ale vlastně nevim z kolika - a kde je drama na bodu mrazu (!!! V BITVĚ !!!) a vyhraje se bullshit technoblábolem. Triple shit. Závěr série a díl má tempo a drama lepšího filleru někde z prostředka sezony. Tetra shit. ...a pátej shit za tu totálně odfláklou smrt. Reálně to je tak na 1*, ale jako závěr sezony to je prostě zoufalost. ()

Série 7 (1998) (S07) odpad!

1/3 série ODPAD. 1/2 série 2* (často na hraně 1*) a 1* (často na hraně odpadu). 3 díly slabý 3*. 2 díly slabý 4*. Ambiciózní 9 dílný závěr totálně zpackanej (4 odpady...) non-ST mystical shit jedoucí po s ničím nesouvisející příběhové lince. Jediný slušný na sérii je Ezri a i ta nic moc. Jako... zoufalý, zoufalý, zoufalý. ()

Tvář v písku (1998) (S07E01)

MYSTICAL SHIT! Protože to je přesně důvod, proč chci sledovat sci-fi obecně, Star trek specificky. Plus nějaká bullshit story o truchlícim Worfovi. ()

Stíny a symboly (1998) (S07E02) odpad!

Zbytečnej a hloupě samoúčelnej Romulan stand-off by byl za 1*. Dementní útok za spasení Jadziiny duše by byl za 1* - za 2*, kdyby byl udělanej trochu slušně. A pak - pak tu je hlavní linka "The SISKÓÓÓ" mystical shitu, tentokrát v kombu s vizemi z dementního retro-dílu. ()

Život po životě (1998) (S07E03)

Jako... ne, že by se s Ezri nesnažili, potenciál tam je ohromnej... ale popravdě, zoufale jim to nejde. Plus ty psychologický sedánky... jako... uvěřitelnost na bodě mrazu - a to i bez toho že i od zaškolený, byť nedostudovaný psycholožky bych teda čekal řádově víc, o 300 letech zkušeností co má k dispozici mimo jiné i jako celoživotní kariérní diplomat nemluvě. Plus se celej ten díl zas vleče jak smrad... Slabý 2* ()

Vezmi mě do simulátoru (1998) (S07E04)

he? Trapný předvídatelný klišé sportovního dílu se vším, co k tomu ohraně patří - bez špetky slušnýho vtipu nebo zajímavějšího momentu. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)