Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

challik

Po Arrowovi tu máme ďalší, užasný seriál presne podľa môjho gusta. Dej nie je až tak zložitý, ako sa zdá, stačí len poznať príbeh Avengerov (napr. Iron Man, Captain America, ...). Odporúčam v originálnom znení s českými titulkami. ()

Scaevola

Pomalejší, značně episodický rozjezd zřejmě pochytil kdekdo, ale ti, kteří vydrželi, byli odměněni. Přibližně od poloviny série se totiž začaly střídat nepředpokládané zvraty se zajímavými padouchy a zápletkami a typicky marvelovským humorem. Navíc byly objasněny ony zdánlivě samospásné dějové linky vedené už od prvního dílu. Když si připočtete ještě hostování známějších postav a důkladné (byť samozřejmě ziskem motivované) provázání s filmy příslušného fikčního světa, nemohl jsem být nespokojen. Netrpělivě očekávám další řadu a snad i finálně potvrzený spin-off. - Druhá řada přišla s velkolepými plány a hromadou postav, ve kterých se divák lehko ztratí. Oba dva problémy byly sice postupně vyřešeny příklonem k nové dějové linii a relativně bezohledným zacházením s osudy hrdinů, leč závěr opět příliš nepřesvědčil. Chybí tu totiž onen nejzajímavější "zrádný" prvek první řady, který by změnil všechno od základu. Naštěstí si však seriál nepotrpí na cliffhangery a do nového roku může vyrazit s relativně čistým štítem. Uvidíme, kam až v rámci MCU dospěje, když hned vedle rostou "Daredevil" i "Guardians of the Galaxy". - Třetí řada úspěšně pokračuje tam, kde ta minulá skončila, ale hrdinové mají alespoň konečně nebezpečného protivníka (Hive), který si šikovně pohrává s minulostí kanonické zločinecké bandy. To však je to jediné, co vybočuje z tradičně kvalitní a dobře namíchané směsi seriálové zábavy. Navíc je už s velkou jistotou jasné, že reakce v rámci MCU probíhají pouze po ose filmy - seriály a nikoli naopak. Uvidím, jestli v příští sezóně dokáží ještě agenti překvapit. ()

brasek

Tešil som sa na tento seriál... zbytočne. Seriál má atmosféru, slušný dej... ale celé je to kŕčovité a miestami naivné. Hranica nezmyselných a tupých rozprávok bola prekročená a preto hodnotím len za dve hviezdičky. Prikláňam sa k názorom, že nemá zmysel sa trápiť týmto seriálom. ()

JoeSO

První díl trošku těžkopádné uvedení do děje, ale postupem času se to rozjelo, ale některé díly byly vyloženě zbytečné. Ale celkově velmi povedený seriál. Těch zvratů a překvapení tam bylo víc než dost. U některých jsem tomu skoro nevěřil. ()

Tribe

Chaotický rozjezd je možná příčinou, proč je zde na CSFD seriál tak podhodnocený, ale kdyby jste sledovali dále, tak by vám to nakonec možná tak chaotické nepřipadalo. Tento seriál je podle mě skvělým a úspěšným experimentem, který poctivě zaplňuje díry čekání mezi filmy z marveláckého vesmíru a zároveň divákovi dává možnost nahlédnout do tohoto vesmíru trochu více hlouběji, než je to možné ve filmech, což je hlavně pro skalní fandy prostě super. Agenti ze S.H.I.E.L.D.u ukáží svoji sílu teprve kolem 16. epizody, kde jsou události přímo propojeny s děním z Winter Soldiera (což mě zaujalo zatím nejvíc), a vůbec, od 16. epizody až do konce, je to pecka. Mě to jako fanouška marvelu prostě baví (pro to taky seriál vznikl - pro fanoušky), WOW! momenty v závěrečných epizodách jsou super, herci se postupem první řady vypracovali a nikdo z nich mě už vyloženě nesere, v druhé řadě přibylo pár tváří a zapadli skvěle. ()

Tomko87

Prvá séria bola pre mňa katastrofálna. Núdná, nezujímavá, ....až do momentu, keď sa začala prelínať s Capom 2. Vtedy ako keby chytila druhý dych . Nabralo to na dynamike, a celkovo sa to riadne pohlo dopredu. Druhá séria (zatiaľ) ide ako píla. Nové postavy, zbrusu nová zápletka, ktorá sa už nepriživuje na filmoch ale ide si vlastnou cestou. Plus k druhej sériue dávam za dobre vybraté nové postavy, ( Adrianne Palicki -Mockingbird atď) a temnejšieho , vážnejšieho Coulsona. Dúfam že si seriál udrží tempo aj po zimnej prestávke. Držím im palce. ()

Optical odpad!

Opravdu jsem to zkoušel a vydžel do konce první řady, ale dál už nehodlám s touhle stupidní krávovinou ztrácet čas. Pilot ještě celkem ušel a tak nějak jsem přehlížel pro mě nesympatické herce. Postupem času jsem nemohl vidět už ani Agenta Coulsona. Kéž by jeho smrt v Avengers byla definitivní. ()

Malarkyy

Na začátku 4. serie upravuju ze 4 hvězd na 5. Seriál se krásně proplétá se všema díláma marvelovek za to velké plus, herecké obsazení se mě nanejvíš líbí a kvalita dílů se drží ve velkém nadprůměru. Za mě jeden z nejlíš seriálu posledních let ()

p.a.douch

Mohlo by to být ještě lepší, ale to by si museli scénáristé odpustit v každém díle 15 minut patetických řečí o ničem. Casting je celkem nevýrazný. Vystupuje z něj jen osvědčená matadorka Ming-Na Wen. Clark Gregg má co dělat, protože utáhnout celý seriál je makačka a postava Coulsona mu taky moc nepomáhá. Ještě že se tu objeví výrazné hostující postavy. Po 12 dílu první série. 65 %. No každopádně se to teda nezlepšuje. Postavy jednají stále nelogičtěji. Po 14 díle 60 %. ()

vika.evil

Co víc si přát. Akce, humor, hvězdné obsazení, super hrdinové a s každým dílem něco nového .Postavy, které si zamilujete..Už se moc těším na další řadu.. :) ()

homer91

Naprosto dokonalý seriál, který svou kvalitou překoná filmové Avengers a jim podobné jednohubky jednotlivých superhrdinů. Od druhé série je kvalita seriálu tak stabilně kvalitní, že "Agents of SHIELDS" zdaleka nefungují jako "výplň" (jak se může zdát u první série), ale jako prioritní dílo v níž jsou výplně jednotlivé filmy. Poslední co mohu podotknout je fakt, že se po seriálu těšim na film InHumans a lituji diváky kteří na film půjdou a neviděli tento seriál :) ()

Wolftalon

4. série neuvěřitelně zvedla dojem z tohoto seriálu, nakonec se dostal v mém žebříčku i před prkennou tvorbu (alespoň poslední dobou tomu tak je) stanice CW, která po prvních dvou sériích Arrowa šla do kytek. ()

Oveckin8

Tak konečně jsem dokoukal všechny série. Musím říct že mně tenhle seriál dostal protože filmy od Marvelu a zbožňuji. Bál jsem se aby se Marvel tímhle seriálem nezesměšnil. Díky bohu se to nestalo. Proto se tu teď trochu rozepíšu a popíšu všechny série. 1.série - Seriál vlastně začíná po událostech prvních Avengers. Hlavní postava seriálu Phil J. Coulson který zemřel v Avengers. V první sérii záhadně vstane z mrtvých a založí organizaci s názvem S.H.I.E.L.D. První série je velmi svižná. Jsou v ní vtipné hlášky, agenti bojují s hydrou. Samozřejmě tady nechci vypisovat důležité věci aby jste se pak na ten seriál ani dívat :D. Takže za mně bych první sérii hodnotil 95%. 2.série - Tato série se odehrává během události Captain America (2014) a strážců galaxie (2014). Do týmu přicházejí nové postavy. V této sérii se taky objeví Inhumans. Série je opět velmi svižná a během ní budete jen neradi odcházet od TV, protože každý díl skončí tak že se nejraději budete chtít dívat na další. Opět tuhle sérii hodnotím vysoko a to 95%. 3.série - Tato série mně trošku zklamala. Do půlky série se skoro nic neděje. První půlka série byla o tom jak tým pátral po ztracené agentce která se záhadným způsobem dostala na jinou zem. Naštěstí druhá půlka tuhle sérii zachránila a bylo opět na co se dívat. Série vrcholí před velkolepým filmem Captain America: Občanská válka. Až na poslední tři díly. Tuhle sérii hodnotím 85%. 4.série - Pro mně nejlepší série. Opět se v ní objeví nové postavy a to třeba nový ředitel S.H.I.E.L.D.u. Děj se odehrává po druhých Avengers, kdy většina hrdinů podepsala Sokovijskou smlouvu. Co tuhle sérii vyneslo do nebe byla nová postava jménem GHOST RIDER. Perfektní provedení a hlavně skvělý herecký výkon. Série měla neskutečné tempo a po celou dobu jsem nevěděl co se stane a celou sérii jsem zhlédnul během pár dnů. Série končila velmi dobře a těšil se hned na další. V téhle sérii mi nich nechybělo a proto dávám 100%. 5.série - Moje natěšení z konce 4 série rychle zmizelo. Série se odehrává v daleké budoucnosti a ještě k tomu ve vesmíru. Série je pomalá a defakto se v ní nic zásadního neděje. Příběh pak skáče z jednoho děje do druhého. Chvíli je v budoucnosti a chvíli zase v minulosti až se pak v tom začnete ztrácet. V polovině série se agenti opět vracejí do současnosti a série se pomalu rozjíždí. Konec série byl už lepší a nova postava jménem Graviton, který chce být nejmocnější postavou vesmíru tuhle sérii trochu zvedla. Začíná v ní být trochu propojení s Avengers: Infinity War. Myslím si že konec 5 série vás hodně dostane. Nakonec tuhle sérii hodnotím nejméně a to 75%. Tak to je všechno. Na závěr bych chtěl ještě napsat, že by tenhle seriál měli ukončit. Tvůrci to mají dobře vymyšleno a na pokračování další série se můžeme těšit až na léto 2019, která bude mít jen 13 dílu. Takže se to bude točit kolem posledního dílů Avengers a tady zde všechno skončí. Doufám, že tvůrci s 6 série naloží důstojně a rozloučí se s ní s respektem. Ten kdo se zrovna dívá na komentáře tohoto seriálu a zvažuje zda se začít dívat nebo nedívat na tento seriál tak musím říct, že tenhle seriál vřele doporučují a rozhodně se u něho nebudete nudit. Celkově tenhle seriál hodnotím 5 hvězdama a 80%. () (méně) (více)

Repulsion

Začalo to poměrně skromně, nicméně relativně dobře. První sérii bych dal tak 3 hvězdičky. Ale pak se to začalo zvrtávat a zamotávat. Spíš než Avengers to připomíná chvilku Xmen, chvilku Stargate, chvilku Harryho Pottera, chvilku Grimm a já nevím, co ještě. Celkově mi to připadá hodně zmatené, a to jak po stránce dějových linií, tak po stránce vývoje postav a jejich vzájemných vztahů. Takové překombinované. ()

othoson

Seriál byl pro mě od začátku hlavně díky postavě Coulsona srdcovka, ale nemůžu se zbavit dojmu, že toto mělo původně být to propojení s filmy, kterým se teď pyšně vychloubá Disney+. Bohužel nejspíše kvůli lidským vztahům v Marvelu (původním televizním a filmovým) se nejspíše nikdy nedočkáme těchto inkarnací postav ve filmovém univerzu. Scénáristé se však s většinou problémů poprali důstojně a začali děj od filmů postupně odklánět víc a víc. Pokud tedy vezmu seriál jako samostatnou jednotku, je to vynikající televizní počin a závěr seriálu mě strašně dojal. ()

wdc

S1-S4. Zejména ve druhé řadě nepříjemně cool a namyšlené/samolibé xichty a celkem temné/distopické to je a hlavně morálka téměř nulová, zrada, krev. Nemám z toho dobrý dojem. Obsahově jde o odpudivý odpad, samozřejmě v líbivém obalu... ()

DenisR

Třináctý díl třetí série vás dojme rozlučkou s dvojicí oblíbených postav, při níž vám při doprovodu uším lahodící hudby ukápne slzička. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)