Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (47)

Učitel herectví (1996) (S03E07)

Rachelin otec: "Ty nemáš poistenie domácnosti? Keď ti vykradnú byt ako budeš behať za zlodejom, keď máš jednu nohu kratšiu ako druhú?" :-) ()

Osudová (1996) (S03E08)

Legendárne šťuchanie čínskymi paličkami do nahého tlstého chlapa cez okno. ()

Fotbal (1996) (S03E09)

Škoda, že epizóda má jednú veľkú slabinu - porovnávať mužov a ženy v americkom futbale je totálna konina....bez toho by bola štandartne výborná. ()

Žárlivost (1997) (S03E12)

Joey je talent na tancovanie, to trasenie rúk na konci mu išlo výborne. :-) ()

Jak se Ross a Rachel rozcházeli (1997) (S03E15)

Ako Rachel rýchlo oľutuje, že sa "na chvíľu" s Rosoom rozišli. Škoda, že nedošlo na očakávanú trojku s Joeym a Chandlerom. ()

Den poté (1997) (S03E16)

Asi najlepšia epizóda 3. série. Taká tragikomická, ktoré sú asi najpôsobivejšie. Ross, ty jeden býk odtrhnutý z reťaze, si idol nás mužov. ()

Jak nedojeli na lyže (1997) (S03E17)

Jedna z mála epizód, ktorá sa neodohráva v známych interiérových lokáciach, ale v (štúdiovom) exteriéri, ale tradične výborná. ()

Hypnotická kůra (1997) (S03E18)

Najlepší bol na hypnoze fičiaci Chandler: "Bóožinku, ty máš ale dobrú blúzku." ()

Kuře a kachna (1997) (S03E21)

Začína epizódka s kačicou a kuraťom, ktorá istý čas potrvá, v závere ktorej príde aj na dojáky. ()

Cholerik (1997) (S03E22)

V závere epizódy je pamätihodná scéna, kde Joeymu čoby divadelnej postave sa spúšťa rebrík z vesmírnej lode a od smeruje nahor. Tento moment bude ešte viackrát ironicky zobrazovaný v podobe retrospektív. Epizódnu rolu si tu zahral Ben Stiller. ()

Učitel tance (1997) (S04E04)

Joey ako učiteľ tanca je nezabudnuteľný. Rovnako ako dvojica šašov - Rossa a Chandlera, ktorí majú neskutočný problém zrušiť permanentku v posilke. A neskôr aj v banke. ()

Jak Ross hrál rugby (1998) (S04E15)

Postavy sa v tomto dieli chovajú ešte stupídnejšie ako obyčajne. ()

Bezplatné porno (1998) (S04E17)

"Rýchlo zapni telku, či tam to porno ešte je." :-) A ďalšie suprové hlašky. ()

Rychle, rychle (1998) (S04E19)

Epizóda štandartne vtipná a všetko, ale to, ako prišli Joey a Chandler o byty a na čo všetko pristali, sa mi zdá prílišná deformácia od scenáristov. Škoda, lebo v tom Monicinom byte to bolo lepšie a epizódy mali zrazu šťavu. Za to hviezda dole. ()

Pozvání na svatbu (1998) (S04E21)

Retrospektívna epizóda, v ktorej je pekne zosumarizovaná vzťahová linka medzi Rossom a Rachel, škoda len, že dostáva príliš veľa priestoru, a to na úkor prítomnosti v samotnej epizóde. ()

Rossova svatba 2. část (1998) (S04E24)

Epizódna rolička Hugha Laurieho....a nezabudnuteľný "preklep" Rossa pri svadobnom obrade. ()

Jak se Ross přeřekl (1998) (S05E01)

Najlepšie na epizóde je vyvíjajúci sa vášnivý vzťah Chandlera a Moniky. ()

Jak se Chandler líbal (1998) (S05E02)

Keď Chandler viackrát obboskáva celé ženské osadenstvo, nemá to chybu. ()

Stoprvní (1998) (S05E03)

Keď už v niektorých epizódach priatelia opustia klasické interiéry, tie najlepšie sú z nemocníc, a táto nie je výnimkou, aj keď sa väčšinou točí o tej najnezaujímavejšej z partie (Phoebie). ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele