Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

RedRose

Po čtyřech dílech asi mírné zklamání, které je ovšem způsobeno velikým očekáváním... Ovšem to tvůrci museli tušit, takže se k tomu měli pořádně postavit... Výsledek je zatím takový televizní průměr... Asi největší průšvih bude v těch postavách, protože kromě Coulsona a Skye tady fakt není nikdo, na koho bych se mohl těšit... Ostatní jsou tak nějak nezajímaví (dvojice vědátorů je místy i lehce otravná) a to je na takovou týmovku zatraceně málo... Tohle by měl být "DreamTeam" hodný Avengers a ne taková parta nadšenců, která vypadá, že mnohdy neví co má vlastně dělat... Budu tedy doufat v Avengerovské camea (Jackson a Smulders se už ukázali) a taky, že to udrží minimálně v lehkém nadprůměru, protože zatím to má ještě dost velké rezervy... I přes ono lehké zklamání tomu dávám 66%, ale s velkou výstrahou... ///// Druhá půlka první sezóny se zlepšila a závěr byl více-méně povedený... Pravda trošku nepřehledný, ale povedený... Druhá série ovšem tak nějak ne a ne chytit dech a žije ve stínu té první... Dvě oblíbené postavy se nezměnily (ze Skye se prakticky přes noc stala chladnokrevná sniperka, což byl i na seriál tohoto typu trochu úlet), ale nikdo další k nim nepřibyl... Celkové hodnocení je docela těžké, protože seriál je hodně nevyvážený a místy dost nepřehledný a to sleduju od Marvelu vše! Neumím si představit někoho, kdo Marvelovský svět nezná a v tomhle by se zorientoval... Po polovině druhé série nechávám na 64% protože to má stále velké rezervy... /// (Podhodnocený tento seriál určitě není! Místních celkových 70% mu i lichotí, protože rezervy tu pořád jsou) ///// EDIT 147: Po skončení druhé série, upravuji celkové hodnocení na 74% !! I když mám pořád výhrady (pořád si musím připomínat, že nejde o film ale televizní seriál), závěr série (i vzhledem k propojení s Ultronem) byl skvělý a navíc slibuje hodně pro další sérii !! I když se to asi nestane, tak Skye bych rád viděl v B-teamu Avengers! Schopnosti i vizáž na to určitě má... Coulson doufám dostane nějakou unikátní protézu, nerozeznatelnou od skutečné ruky, případně mu ji nechají "mimozemsky" dorůst... Jediné, co jsem nezkousnul, bylo to, že přežil Ward... Takže 74% a nedočkavě vyhlížím třetí sérii! ()

MimiD

Pilot byl vskutku zajímavý... dál se to ale ubírá cestou jakýchkoli jiných kriminálek..dobře...tomto případě s prvky superschopností. Smířila jsem se s tím, že tam nebudou Avengers, ale jako jejich fanynka jsem se z S.H.I.E.L.Du teda na zadek neposadila. ()

Nufa

Myslím si, že po 8. dílu je už vhodné hodnotit seriál jako celek. Ač byl začátek seriálu v celkem pomalejším tempu, myslím si, že díl od dílu se seriál přibližuje očekávání, které jsem od něho čekal. Nejvíc se mi pak líbí časové propojení seriálu s filmy z produkce Marvel, viz například nedávný film Thor 2. Celkově si myslím, že mnozí z vás čekali od seriálu více, důvodem ovšem může být právě fakt, že každý z nás se snaží porovnávat tento seriál s filmy, což není zrovna na místě, protože kvalita filmů je opravdu někde jinde. Rozhodně neříkám, že seriál je jeden z nejlepších, jaké jsme měli možnost vidět, ale pro ty z nás, kteří si oblíbili agenta Coulsona a Marvel obecně, je tenhle seriál dokonalý nástroj, kterým si ukrátit čekání na nové filmy od Marvelu. Proti postavám nemůžu nic dodat, s jejich výběrem jsem spokojen a ani po stránce příběhové nemám příliš mnoho výhrad. Líbí se mi, jak znatelná je gradace seriálu v posledních dílech a každý z nás jistě čeká na vysvětlení znovuožití agenta Coulsona. I tak se nemůžu ubránit pocitu, že mi chybí více známých postav, které by tento seriál rozhodně posunuly nahoru. Snad tuto chybu ale do konce séri napraví, přeci jen, mnoho dílů je ještě před námi. ()

Allegro.g.

Barevné leporelo co moc nedrží pohromadě. Marvelovské omalovánky pro dospívající. Tak jak některé seriály trpí tím, že všechen prach vystřílí na začátku a pak upadnou do podprůměru, tak Agenti SHIELDu trpí naopak tím, že svoje trumfy odkládají na později, tedy na dobu, kdy už nikoho nemusí zajímat. Stejně jako Fringe se tak možná utopí v neustálém odkládání vyvrcholení. Coulson by si zasloužil lépe obsazený tým a tajemnější případy. ()

PanPaniscus

Druhá půle první série strmě rostla a odměnila každého, kdo vydržel úvodní rozpačitost. Vůbec nevadilo, že jsem dřív viděl druhého Captaina. Napětí, až přehnané zvraty, zvyknutí si na Coulsona coby hlavního hrdinu, najednou fungující chemie, vše šlo krásně nahoru a věřím, že se seriál udrží jako pevný bod filmovýho marvel universa. ()

create

Podle mě hodně lidmi nedoceňovaný seriál, který nám nabízí mnoho zvratů a také působí jako krásné pojítko mezi jednotlivými filmy z Marvel Universe. Pokud divák vydrží první 3 díly, které mají diváka vtáhnout do děje, tak většinou divák poté přijde seriálu na chuť a agenta Philla Coulsona (Clarka Gregga) si prostě v hlavní roli oblíbí. ()

DaweForeman

Tak po první sérii komentář: Zpočátku to vypadalo celkem zajímavě s velkým potencionálem - říkal jsem si "konečně seriál, který bude mít vysokou úroveň jako filmy", ale postupně jsem byl zklamaný, jak jsem se mýlil. Z větší části je to jen rutinní nuda. Navíc člověk musí zasadit vždycky do určitých částí film (zpočátku všechny filmy, které byly natočeny předtím a potom v průběhu Thor - Temný svět a pak i Captain America - Návrat prvního Avengera), jinak vůbec neví o co tam jde a chybí mu spousta souvislostí. Nejzajímavější je podle mě především poslední třetina seriálu, kdy už to začíná být opravdu napínavé, ale jak tomu bývá u seriálů, některé efekty vypadají opravdu béčkově a nemluvě o posledním dílu, který byl spíše výsměchem jakékoliv vážnosti. Navíc po shlédnutí má v tom člověk ještě větší zmatek, než na začátku, kdy jedno odhalené tajemství vytvoří několik dalších. No ale řekl bych, že to byl asi účel toho. ()

vZeč

Seriál, který má celkem ok první polovinu na odpoledne ke svačině a nabízí víceméně uzavřené epizody s vaší oblíbenou partou (bohužel tou dobou ta parta fakt oblíbená není a zajímavá už vůbec ne), s hi-tech hračkami, kterým by se asi vysmál kdokoliv od patnácti let výš a s atmosférou a příběhem, jak z podobně laděných animáků na Jetixu. Kromě sympaťáka Gregga je všechno průměrné až za hrob. Propojení se světem Avengers tu je, ale místy mi to přišlo spíš jako příživnictví a zneužívání již vymyšleného než doplnění a přichucení. Jenže jak se blíží druhé Capovo dobrodružství, které přichází na začátku druhé desítky epizod, začíná vybublávat hlavní příběhová linie a seriál chytí neskutečným způsobem druhý dech. Vztahy a situace jsou vyhrocenější, z karikaturek (drsňák, kočka, srandovní vědci se srandovním přízvukem) se stávají plnohodnotné postavy a i samotná zápletka je pochopitelně napínavá a nepředvídatelná, protože z původní představy o seriálu jako o "zábavném zkrácení čekání na další filmy, které vrátí fanoušky do oblíbeného světa jejich oblíbeného SHIELDu" se vyklubalo něco pro MCU mnohem zásadnějšího. A i když se i v druhé půli jedná o běčkově či lacině vyhlížející geekárnu, která nemá na to kopat první ligu, zábava je to najednou víc než dostačující. ------------------- Update po první půlce druhé sezóny. Musím to jako celek zvednout na čtyři hvězdy, protože S02 šlape naprosto parádně a je až k neuvěření, co se z té mdlé nudy vyklubalo. Je to lepší. VE VŠEM. Jen houšť parto! ()

misar3

První polovina první série byla poněkud vlažnější. Ovšem zakončení první řady a následná druhá řada s sebou přinesla nespočetně famózních zvratů, akce i humoru a s každým dílem nyní roste natěšenost na další! ()

DaveSmith

V polovině druhý série musím honotit vcelku kladně. Seriál výborně navazuje na celej Marvel universe a parádně doplňuje všechny filmy. Čas od času se objeví i nějaká ta hostující postava z už zmíněnejch filmů, což taky potěší. Jinak člověk nesmí čekat nějaký zázraky a výborně se pobaví. Nakonec musím taky pochválit casting, protože vybrali spoustu skvělejch herců a hereček, na který se dobře kouká. ()

quorra

Pro mě jistou dobu spíš průměr, ale líbí se mi, že nejde o prequel/sequel k Avengerům, ale děj běží víceméně souběžně s filmy (některými), takže to co znáte z jednoho úhlu pohledu z Kapitána Ameriky, uvidíte v seriálu z jinýho. Navíc mám dojem, že komiksům (který jsou přece taky na pokračování) seriálový formát odpovídá výrazně líp, takže zápletka může být zajímavější a pestřejší, než na co stačí filmový formát, i když se zkoušíte natáhnout na několik dílů. ()

Lavinia

Co funguje ve filmech, nemůže fungovat v seriálech "v malém". A malé to opravdu je - tuctové zápletky, okoukané triky, otravní a stereotypně vypadající i se chovající postavy. Knight Rider byl proti tomu kdysi bomba. Zde se postavy a jejich problémy přejídají, jen co je vysloví - opravdu někdo žije celý život hledáním svých rodičů? Tak nějak zásadně, bez oddechu? S velkou chutí bych všechny ty hodné agenty zlikvidovala, opět mi připadají zloduši o hodně sympatičtější. ()

comicsJan

První série mě nenadchnula, proto jsem to po pár dílech vzdal. O pár týdnů později jsem ji dokoukal a pustil se do druhé série, která zaujmula mnohem více, zvláště kvůli bojům proti HYDŘE a později v sérii i proti samotným INHUMANS. ()

brabbik

Naprosto perfektní myšlenka ke všem těm fenomenálním filmům. První díly trochu slabší na vtáhnutí,a le poté to stojí za to. Dost člověk pochopí i okolo dění v Shieldu a připraví se na CA 2. Slušné ()

speedy7929

Prvých 7-8 dielov mi došlo takých akoby ani na začiatku nevedeli sami o čom tento seriál má byť. Potom sa to trošku začalo hýbať vpred a zamotané šnúrky sa pomaly odmotávali až z toho vyšiel celkom priemerný seriál. Trošku detský, ale čo by sme čakali keď sa jedná o superhrdinov. Veľkým pozitívom pre seriál bol S.L Jackson, ktorý bol aspoň trošku dôkazom, že sa jednalo o dej medzi Avengermi. /S1:60% ()

TaNya_

Viděla sem pilot a pak nesouvislý kousky dalších pár dílů a nijak mě to nezaujalo. Tak rok později sem se k tomu dostala znovu a první sérii sem si, jak bych tak řekla, odbyla. To co ale přišlo potom přebilo všechny moje očekávání. Jednou mně někdo řekl, že další série dodávají Avengerům úplně nový rozměry. Já se spíš skoro kloním k tomu, že Marvel Universe tvoří základ pro tuhle lahůdku a ne naopak. A závěrem, Phill je nejlepší!! ()

MERKATtv

Skvelý seriál. Každou sériou lepší a lepší. Nadväzuje na MCU čo je fajn a niekedy sa tam aj mihne nejaká tá MCU postava. Fakt tento seriál ma bavil a štvrtá séria je fakt jedna z najlepších vecí ktoré som videl. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)