Policie Modrava

• Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Režie:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)

Série(4) / Epizody(40)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

Jara69

Norisová sice ve službě nahradila policistu Pohana (85 let), který hrál příslušníka VB už v roce 1963 ve filmu Mezi námi zloději, mezi tím střihl na Šumavě roli myslivce v trilogii Za trnkovým keřem a na zase se vrátil do služby, asi byl opravdu dobrý. I Satoranský (75 let) už není žádný mladík. Pak jsem ale četl patálie s výrobou seriálu, že se vše cca o 4 roky posunulo a režisér už herce měnit nechtěl, Pohan zestárl, Filip Tomsa také. Tak teoreticky i Pohan mohl být ve skutečnosti šedesátník a Satoranský padesátník, film to snese. Půl Modravy sice bude zavražděno a znásilnilo a vyřeší to většinou vše trojůhelník pošťačka, doktor a policajti na okrsku.:-) Když si vše toto odmyslím, tak se na to dá dívat, i když s těmi 4 hvězdičkami jsem to asi přehnal, tak 65%. ()

v0jt1s3k

Oscilace kolem 1,5 hvězdičky. Napsat o tom, že to je hloupé, je snadné, protože to hloupé je. Ale využití Šumavské přírody, tzn fakt pěkných záběrů, to se povedlo. Plus tam někde vzadu asi hlodá trochu nostalgie, na co jsem koukal jako malej. To že výkony jsou tradičně česky seriálové, o tom žádná. Také že spousta situací vypadá, jakože chybí scénář a herci nemají co říct, jen na sebe koukají a pak někdo něco žblebtne, toho tam je také hodně. Ale záměr asi nebyl nahradit Vacátka, na nedělní večer se to dá snést ()

WikingVik

Nerad dávám filmům a seriálům z naší produkce nízké hodnocení. U Policie Modrava musím ale udělat vyjímku, aby mě náhodou nenapadlo, chtít to zkouknout ještě jednou. Také docela nechápu, jak může být Modrava hodnocena na ČSFD stejně jako Kriminálka Anděl, tzn. momentálně 48%. Zatímco Anděl má spád a člověk se má čemu zasmát (zejména Taclík perlí), tak Modrava je ucouraná a nudná. Herci mě občas připadají, jako kdyby texty četli rovnou z nějakého šmíráku bez toho, aby věděli něco o postavě. O tom, že v Praze se nějaká ta vražda stane, není asi pochyb. Naproti tomu jedna vražda za druhou, kdesi na Šumavě a to ještě v obvodu jedné policejní služebny působí značně pitoreskně. Jinak řečeno, pokud už autoři chtěli natočit kriminálku o malé policejní služebně, měli to pojmout spíše jako novodobé Četnické humoresky, tam by také lépe zapadli různé svérázné postavičky, které do děje zasadili. ()

katapultova

Za mě dobrý. Neříkám, že je to nějaký trhák nebo detektivka náročná na přemýšlení, ale prostě příjemná oddychovka. Velice oceňuji, že narozdíl od většiny produkce se natáčelo na místech, v nichž se opravdu děj odehrává, krásná příroda taky boduje. ()

Muttinka

Tak na tu bídu co v TV dávají se na to dá koukat. Nic méně to má své chyby. S. Norisová tady celý seriál čumí pořád stejně, je bez emocí a bez mimiky. Nejlepší postavu ztvárnila asi J. Boušková. Té role svérázné pošťačky sedla. Jinak na seriál se dá koukat, ale něco mu chybí. Prostředí je sice nádherné, ale to dobrý seriál nedělá. Chybí tomu nějaká drobnost, která by povýšila seriál z ucházejícího na skvělý. ()

kodwin

Na novácký seriál je to určitě nadprůměr. Civilní detektivní série, která mě nevadí. Norisová zvládá hlavní roli velmi dobře a spolu se Šumavou odlišuje tenhle seriál od ostatních, které mi splývají. ()

MegaBite

Nemůžu si pomoct, ale herecké výkony jsou sotva dostačující. Paní Norisova furt vypadá, jako by viděla všechno zlo světa a úsměv pro ní nic neznamená. Filip Tomsa mi zas přijde, jakoby byl u policie na stáži jako vedoucí skautu. Jedin2* dávám za krásné prostředí Šumavy a za pár výjimek, které ten seriál drží. ()

tulen

Dal bych i 2 hvězdy, Satoranský, Norrisová se snaží a hrají celkem civilně. Ale ochotnické výkony a trapné a rádoby humorné vedlejší postavy je něco tak příšernýho, že je to jenom na jednu hvězdu. ()

brecht98

Možná to v každém díle nebyla až tak povedená kriminálka, ale tenhle seriál mi bude neskutečně chybět! A to především svou nenáročností, dechberoucími záběry na krásnou šumavskou přírodu a hlavně také díky milým, sympatickým postavám :) 9/10 ()

TopseeCryt

Kdo nezná Vogelsang, kdo nezná Horažďovice, Sušici, Srní, Kašperky, Šumavu a kdo neví, jak se na Šumavě chlastá, tomu se tuten seriál líbit nebude a já to chápu. Kdyby to byla "Policie Beskydy", tak mi to taky přijde jako sračka, ale je to moje rodiště, moje dětství, moje mládí, takže spíš z tutoho důvodu dávám čtyři hvězdy. Dal bych pět, ale za tu debilní reklamu (kdyby tam byla jen jednou!) na jistou vymáhací společnost tu jednu strhávám, to bylo fakt trapný. ()

mil@n odpad!

Názory typu Šumavu mám rád a Šumava je krásná jsou jistě velice zajímavé a určitě výrazně zvedají hodnocení seriálu, ale na rovinu - ten seriál se vůbec nepovedl. Ostatně dalo se to předpokládat. Natočit 15 (!) dílů kriminálky v místě, kde dávali kdysi dobrou noc sudeťáci, chce hodně velkou odvahu nebo hromadu složenek na ledničce. ()

Kosir

Moc mě to nezaujalo, takové příliš venkovské, což by možná nevadilo, kdyby to nebylo schématické. Krásná příroda invenci nemůže úplně nahradit. Jen mně není jasné, proč je tady tenhle titul dvakrát. Snad mi to někdo vysvětlí. Z toho důvodu podruhé nehodnotím. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička