Policie Modrava

(seriál)
  • Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)

Série(4) / Epizody(40)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

quixote

Třetí série už mě nebavila. Působila nuceně až strojově, bez šťávy. Postavy se vůbec nevyvíjejí, na drsné Šumavě stále svítí sluníčko, všichni jsou buď praštění nebo bodří a všechny ty málo zajímavé kriminální zápletky jsou téměř jakoby navíc. Hodnotím výběr herců, hlavně neokoukaných tváří, lokací, hudbu, ale současně doufám, že 4.série už nebude. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V záplavě současných, a zcela blbých detektivních seriálů české produkce (jedno, jestli ČT, Nova, Prima... Barrandov snad nic netočí...) jde o pohodový detektivní seriál, který staví na atraktivní kráse šumavské krajiny a hor, lidé se tam chovají uvěřitelně, poldové nejsou žádní akční hrdinové s bouchačkou, ale řeší případy spíše z kamarádského pohledu, trochu mi to připomíná Případy 1. oddělení. Neříkám, že je to veledílo, ale naštěstí je to jiné, zajímavé a uvěřitelné. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtyři hvězdy za to, že filmaři vytáhli paty z prahy a na rozdíl od Bukowského se komerčně soustředili na malebnější části naší země. Soňa Norisová je krásná ženská, tak těch hvězd nelituji. A nakonec režizér se taky pochlapil, protože ty Soukupovi filmy od Byl jednou jeden polda II. jsou absolutní nekoukatelný imbecility. ()

Domca94

Ano, další kriminálka. Ano, opět z České republiky. Nicméně tím by výčet tak nějak skončil. Policie Modrava působí oproti jiným kriminálkovým seriálům uceleně, žádné složitosti či něco podobného. Soňa Norisová je v roli policistky dokonalá, její postava patří k nejlepším postavám z českých seriálů za poslední léta. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtyři série nabídly seriál, který má svůj styl a ten ani trošku během těch spousty dílů nezmění. První série dopadla výborně, zbytek se už jen vezl v zaběhnutých kolejích a kvalitativně snad i trochu dolů. Případy byly většinou vraždy nebo pohřešovaní, ze kterých se pak opět vyklubala vražda. Jen sem tam byl nějaký náznak originálního vyřešení, jinak takové ploužení se za pachatelem.  Celkově však jde určitě o seriál, který je pohodový a většině nenáročných diváků TV Nova se bude líbit. ()

• V této sérii jezdí kapitánka Vinická (Soňa Norisová) se Škodou Karoq, zatímco v předchozích 3 sériích jezdila se Škodou Yeti. (DominatorCZ)
  • V 9. díle, kdy jede policejní hlídka vozem, mluví policistka do vysílačky, ale nedrží hovorové tlačítko. (fcapab)

Související novinky

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (více)