Policie Modrava (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015 - 2017, 21 h 40 min (Minutáž: 22x55 min)

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jana Boušková, Zdeněk Palusga, Taťjana Medvecká, Jan Monczka, Martin Davídek, Jan Pohan, Michal Holán, Jaroslava Bobková-Stránská, Marta Maťová, Václav Vydra nejml., Václav Helšus, Veronika Arichteva, Ladislav Mrkvička, Klára Cibulková, Lucie Juřičková, Ctirad Götz, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Veselý, Jana Stryková, Tomáš Dastlík, Alexej Pyško, Štěpán Benoni, Magdalena Tkačíková, Jiří Štrébl, Pavel Nový, Jan Holík, Martin Zahálka, Jiří Racek, Eduard Jenický, Míra Nosek, Regina Rázlová, Filip Kaňkovský, Hana Holišová, Pavel Nečas, Ivana Jirešová, Hana Štádlerová, Pavel Rímský, Tomáš Karger, Petr Lněnička, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Martin Preiss, Mariana Prachařová, Jan Hraběta, Robert Jašków, Karel Dobrý, Václav Knop, Radek Kuchař, Petr Pelzer, Petr Varga, Jan Vondráček, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Martin Matejka, Jindřich Žampa, Vladimír T. Gottwald, Petra Navrátilová, Jan Hyhlík, Petra Lustigová, Štěpán Komárek, Milan Bahúl, Aneta Krejčíková, Veronika Jeníková, Jiří Bábek, Alena Štréblová, František Mitáš, Michaela Horká, Radka Stupková, Stanislav Hýbler, Pavla Ptáčková-Vitázková, Dagmar Čárová, Josef Nechutný, Matěj Anděl, Radka Tesárková, Jakub Zindulka, Eva Leimbergerová, Martin Sochor, Václav Krátký, Miloš Knor, Adrian Jastraban, Lenka Krčková, Lucie Kožinová, Stanislav Lehký, Monika Hladová, Lenka Ouhrabková, Petr Červinka, Václav Legner, Ivan Urbánek, Zdeněk Kupka, Miloš Vávra, Ondřej Volejník, Tomáš Pavelka, Zdeněk Mahdal, Rostislav Trtík, Romana Goščíková, Martha Olšrová, Otto Rošetzký, Martin Hruška, Teresa Branna, Milena Asmanová, Štěpánka Křesťanová, Ivan Řezáč, Jaromír Meduna, Anna Fišerová, Šárka Kavanová, Jakub Albrecht, Zuzana Hunalová, Hana Marie Maroušková, Jana Hubinská, Kamila Kikinčuková, Marie Durnová, Ondřej Kavan, Jiří Balcárek, Martin Mejzlík, Petr Oliva, Miroslav Babuský, Markéta Frösslová, Petr Konáš, Věra Kubánková, Jarmil Škvrna, Jan Dvořák, Věra Hlaváčková, Dušan Sitek, Simona Postlerová, Andrea Černá, Libor Hruška, Tomáš Petřík, Zdeněk Pikl, Kamil Prachař, Zora Kostková, Marcela Holubcová, Josef Vrána, Josef Humpolec, Petr Panzenberger, Robert Kroupar, Sandra Černodrinská, Stanislav Zindulka, Petr Halberstadt, Zuzana Volavá, David Punčochář, Jakub Gottwald, Alexandr Postler ml., Rudolf Stärz, Jan Bárta, Ladislav Kolář, Helena Šimková-Malehová, Jiří Konvalinka, Petr Meissel, Zuzana Kajnarová, Jiří Laštovka, Luděk Nešleha, Jiří Hána, Dana Sedláková, Michal Šášinka, Eliška Nezvalová, Jiří Krejčí, Isabela Bencová-Smečková, Dita Zábranská, Barbara Chybová, Martin Pechlát, Ivo Novák, Lubor Šplíchal, William Valerián, Miroslav Hruška, Zora Valchařová-Poulová, Richard Fiala, Jarmila Vlčková, Lubor Novotný, Marek Pospíchal, Hana Doulová - Krobotová, Martin Kubačák, Zdeňka Sajfertová, Hana Baroňová, Petra Hobzová, Petr Franěk, Ivana Milbachová, Jiří Havel, Rudolf Kubík, Matúš Bukovčan, Jan Krčma, Andrea Daňková, Jan Musil, Roman Šmejkal, Jana Boučková, Stanislava Jachnická, Jana Janěková ml., Zdeněk Žák, Václav Vašák, Otto Liška, Igor Bareš, Petr Buchta, Barbora Janatková, Zdeněk Pecha, Magdaléna Borová, Eva Daňková, Jan Jankovský, Petr Stach, Dáša Kouřilová, Vilém Udatný, Petra Bučková, Martina Eliášová, Jiří Zapletal, Zuzana Slavíková, Petr Vodička, Daniel Svoboda, Radka Fidlerová, Anna Kotlíková, Martin Finger, Petra Jungmanová, Jakub Chromeček, Elena Podzámska, Vendula Fialová, František Strnad, Eva Nádaždyová, Petra Výtvarová, Martin Sitta, Pavel Skřípal, Kateřina Sedláková, Petra Nakládalová, Ester Geislerová, Martin Polách, Jaroslava Pokorná, Jaroslav Mendel, Tomáš Dianiška, Zuzana Vejvodová, Jiří Král, Otta Tesař, Pavlína Mourková, Milena Šajdková, Justin Svoboda, Martin Sobotka, Kristýna Šebíková, Annette Nesvadbová, Václav Kopta, Petr Kubes, Barbora Drozdová, Jan Musil, Jana Kolesárová, Jan Šantroch, Petr Bláha, Otmar Brancuzský, Vojtěch Blahuta, Štěpán Kozub, Tomáš Zajíc, Richard Němec, Hana Seidlová, Robert Nebřenský, Andrea Elsnerová, Ondřej Hampl, Ján Jackuliak, Petr Štěpán, Matej Landl, Alena Procházková, Pavla Drtinová, Šárka Vykydalová, Zdeněk Hruška, Lenka Andelová, Martina Šťastná, Jiří Černý, Markéta Coufalová, Michal Čeliš, Lukáš Jurek, Eva Režnarová, Michal Kern, Ondřej Nosálek, Pavel Šimčík, Radek Valenta, Lukáš Král, Lukáš Melník, Klára Apolenářová, Zdeněk Dolanský, Tomáš Turek, Radoslav Šopík, Adéla Stodolová, Zdeněk Vencl, Jindřich Kout, Tomáš Sagher, Róbert Nižník, Annamária Macichova, Ondřej Bauer, Zdeněk Velen, Pavla Vojáčková, Radek Jiříček

U televizních seriálů příliš času netrávím ,kriminálky mám ale rád."Policie Modrava"je točena staromódním stylem a musím říct ,že mě režisér Jaroslav Soukup velmi příjemně překvapil.Jasně ,nejde tady o žádné Sherlocovská a zapeklitá kriminální dramata ,ale lehkou a příjemnou televizní podívanou na nedělní večer.Scénář je lehký ,příjemně uprašující ,režisér ví co chce a režíruje v klidu a s vkusem a má k tomu skvělé herce.Moc jsem si užil Soni Norrisové,Jaroslava Satoranského,Jany Bouškové,Táni Medvecké a třeba taky skvělého Ladislava Mrkvičku.Snad jen Filip Tomsa by mohl trochu občas přitlačit na pilu a ještě zajít na hodiny herectví ,aby se ostatním alespoň vyrovnal.Byl až příliš toporný a upjatý.Hodně pozitivně hodnotím ,že se vše natáčelo v reálném prostředí a hodně v exteriérech ,což velmi pomáhá celému seriálu a nese sebou přece jen profesionálnější výpravu a produkci ,než studiové seriály.Každý dííl mě velmi příjemně utekl ,je tu i poměrně dost úsměvných momentů a postraních příběhů a celé dohromaqdy to vytváří slušný celek.Zejména při té dnešní televizní produkci.Vůbec se nebojím a dávám kašperských 75% .Pokud bych měl a chtěl jít výš ,bylo by potřeba přece jen přitlačit na scénaristickou a režísérskou kriminální pilu ,ale myslím ,že to sami tvůrci ani nechtěli.Každopádně bych řekl ,že se Modrava bude pravidelbě objevovat v televizním programu a stále se na ní budeme dívat.(18.1.2018)

• triatlet

Pilot, nebo seriál = prašť jako uhoď, aneb z bláta do louže. Takže: Venca Straka ve filmu Na pytlácké stezce byl mnohem věrohodnějším detektivem než mordparta z Modravy. Pytláctví, znásilnění, vražda v jednom balení. Na Šumavu a Soňu se ale hezky dívá... Škoda, že se Jan Pohan nedožil premiéry...(8.3.2015)

• Honzulik

Policie Modrava - tak jsem se překonal a podíval zase po dlouhé době na jeden díl českého seriálu...No a stačilo, zase mám na pár roků klid! Na seriálu mne nezaujalo naprosto nic a jen se opět divím proč se takové sračky pořád dokola točí. Chápu možná jen, že ta kupa herců se musí něčím živit. Osobně mám ale pocit, že se na toto hodně diváků koukat nebude.(13.4.2015)

Panečku tak toto je překvapení. V první řadě seriál, který má nejen špatné hodnocení, ale je točen pro masy lidí v České Republice a proto je jaksi “primitivní”. To ale nemění vůbec nic na tom, že například pro mou každodenní jízdu na rotopedu, (abych byla na koních hezký ohebná a štíhlá) je poslední týden, kdy se dívám přes internet, prostě mou nepostradatelnou součástí. Stručně řečeno, je to tak blbé a jednoduché, až se na to člověk dívá jako zkoprnělý a baví se. A takto by seriály přesně fungovat měli. Takže já jsem mile překvapená a budu se dívat dále, i když se považuji jinak za dost náročného diváka.(22.4.2015)

• anitae

Asi jediné pozitivum je životní role pro kadeřnici z Discopříběhu :) a trapně dopadá i snaha o lidový vesnický humor. E1 Travička - nenadchne, neurazí. Nejtrapnější, za každou cenu vtipný policista Michal Holán? zůstavá i nových epizodách. E2 Studna - Jastraban, pošťačka mladice ve Favoritu. E4 opravář veteránů a hráč v rašelině. Trapné snahy o humor Boušková-Holán, Venca-kurva to nezachrání a ani Medvecká nevyniká. E5 Dlouhá ves a incest, ukradení králíci a dva podobní strejci...trapný humor, jeden doktor úplně na všechno...a tak to pokračuje až do konce seriálu. E6 fingované přepadení sámošky, mrtvola v řece a žena násilnického alkoholika. Asi nejvíc mě irituje policajt Jasňačka a nepovedený vesnický humor. E7 Módní přehlídka a problém Norisové se šamstrem. E8 Vykradený krám, černý odběr elektřiny a podváděná psychicky nemocná žena. E9 Modelka a smrt lichváře. E10 Volání do zahraničí přiblblého kluka. E12 Ztracená učitelka, češtinář Vízner, falešná tisícovka, zloděj kol - lepší díl , už bez Jasňačky. E13 Zastřelená v lese, ukradená mumie. E14 Mrtvola u rybníka, ukradené známky, podvod při vybírání důchodu a vykradený konzum. E15 Mrtvá na hřbitově, autobusáci a Jasňačka se vrací.. E16 Ukradený obraz, auto i ryby, hadí žena a svatba, ...zazvonil zvonec a Modravy je konec...hurááá a přetrvává podobný pocit zmaru jako u seriálu Případ pro exorcistu, a to co se mi líbilo na prvním dílu zde už nebylo.(1.4.2015)

• - Průměrně každý díl sledovalo 2,188 milionů diváků. (M.B)

• - Natáčelo se v Kašperských Horách v Night clubu Dolce Vita, dále v Srní a Železné Rudě. (M.B)

• - Natáčení třetí série začalo 28. května 2018. Natáčelo se na Klatovsku, Sušicku, v Plzni a okolí. [Zdroj: Nova.cz] (rakovnik)