Policie Modrava (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 15x55 min

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jana Boušková, Zdeněk Palusga, Taťjana Medvecká, Jan Monczka, Martin Davídek, Jan Pohan, Michal Holán, Jaroslava Bobková-Stránská, Marta Maťová, Václav Vydra nejml., Václav Helšus, Veronika Arichteva, Ladislav Mrkvička, Klára Cibulková, Lucie Juřičková, Ctirad Götz, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Veselý, Jana Stryková, Tomáš Dastlík, Alexej Pyško, Štěpán Benoni, Magdalena Tkačíková, Jiří Štrébl, Pavel Nový, Jan Holík, Martin Zahálka, Jiří Racek, Eduard Jenický, Míra Nosek, Regina Rázlová, Filip Kaňkovský, Hana Holišová, Pavel Nečas, Ivana Jirešová, Hana Štádlerová, Pavel Rímský, Tomáš Karger, Petr Lněnička, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Martin Preiss, Mariana Prachařová, Jan Hraběta, Robert Jašków, Karel Dobrý, Václav Knop, Radek Kuchař, Petr Pelzer, Petr Varga, Jan Vondráček, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Martin Matejka, Jindřich Žampa, Vladimír T. Gottwald, Petra Navrátilová, Jan Hyhlík, Petra Lustigová, Štěpán Komárek, Milan Bahul, Aneta Krejčíková, Veronika Jeníková, Jiří Bábek, Alena Štréblová, František Mitáš, Michaela Horká, Radka Stupková, Stanislav Hýbler, Pavla Ptáčková-Vitázková, Dagmar Čárová, Josef Nechutný, Matěj Anděl, Radka Tesárková, Jakub Zindulka, Eva Leimbergerová, Martin Sochor, Václav Krátký, Miloš Knor, Adrian Jastraban, Lenka Krčková, Lucie Kožinová, Stanislav Lehký, Monika Hladová, Lenka Ouhrabková, Petr Červinka, Václav Legner, Ivan Urbánek, Zdeněk Kupka, Miloš Vávra, Ondřej Volejník, Tomáš Pavelka, Zdeněk Mahdal, Rostislav Trtík, Romana Goščíková, Martha Olšrová, Otto Rošetzký, Martin Hruška, Teresa Branna, Milena Asmanová, Štěpánka Křesťanová, Ivan Řezáč, Jaromír Meduna, Anna Fišerová, Šárka Kavanová, Jakub Albrecht, Zuzana Hunalová, Hana Marie Maroušková, Jana Hubinská, Kamila Kikinčuková, Marie Durnová, Ondřej Kavan, Jiří Balcárek, Martin Mejzlík, Petr Oliva, Miroslav Babuský, Markéta Frösslová, Petr Konáš, Věra Kubánková, Jarmil Škvrna, Jan Dvořák, Věra Hlaváčková, Dušan Sitek, Simona Postlerová, Andrea Černá, Libor Hruška, Tomáš Petřík, Zdeněk Pikl, Kamil Prachař, Zora Kostková, Marcela Holubcová, Josef Vrána, Josef Humpolec, Petr Panzenberger, Robert Kroupar, Sandra Černodrinská, Stanislav Zindulka, Petr Halberstadt, Zuzana Volavá, David Punčochář, Jakub Gottwald, Alexandr Postler ml., Rudolf Stärz, Jan Bárta, Ladislav Kolář, Helena Šimková-Malehová, Jiří Konvalinka, Petr Meissel, Zuzana Kajnarová, Jiří Laštovka, Luděk Nešleha, Jiří Hána, Dana Sedláková, Michal Šášinka, Eliška Nezvalová, Jiří Krejčí, Isabela Bencová-Smečková, Dita Zábranská, Barbara Chybová, Martin Pechlát, Ivo Novák, Lubor Šplíchal, William Valerián, Miroslav Hruška, Zora Valchařová-Poulová, Richard Fiala, Jarmila Vlčková, Lubor Novotný, Marek Pospíchal, Hana Doulová - Krobotová, Martin Kubačák, Zdena Sajfertová, Hana Baroňová, Petra Hobzová, Petr Franěk, Ivana Milbachová, Jiří Havel, Rudolf Kubík, Matúš Bukovčan, Jan Krčma, Andrea Daňková, Jan Musil, Roman Šmejkal, Jana Boučková
  • mira.l

Asi mi nepřísluší to hodnotit, viděl jsem asi 2/3 jednoho dílu, ale i tak mám pocit (bohužel), že na tomhle je jediným pozitivem šumavská krajina, a to je málo. Dialogy mi přišly jako mix Kameňáku, Slunce seno... a současné běžné seriálové Novaprodukce... Nezachránila to ani Soňa Norisová. Ve srovnání s tímhle mi Kriminálka Anděl přijde jako velmi slušný seriál.(10.3.2015)

Poslední dobou se mi zdá, že češi točí celkem slušné kriminálky. Tak jako se mi líbil pilot, těšil jsme se na seriál. Ten mě nezklamal díky kvalitnímu scénáři a slušnému obsazení, i když prim hraje prostředí, kde se natáčelo. Člověk sice musí odmyslet některé nesmysly, především to, že policie není kriminálka, počet zločinů na metr čtvereční je hustější, než v Praze, některé "telenovelové" odbočky mě také nenadchly, ale díky nadhledu a pohodě, která ze seriálu čišela, se mi prostě líbil. Jen postava "Vency k..." podle mého prostě na televizní obrazovky nepatří.(11.8.2015)

• anitae

Asi jediné pozitivum je životní role pro kadeřnici z Discopříběhu :) a trapně dopadá i snaha o lidový vesnický humor. E1 Travička - nenadchne, neurazí. Nejtrapnější, za každou cenu vtipný policista Michal Holán? zůstavá i nových epizodách. E2 Studna - Jastraban, pošťačka mladice ve Favoritu. E4 opravář veteránů a hráč v rašelině. Trapné snahy o humor Boušková-Holán, Venca-kurva to nezachrání a ani Medvecká nevyniká. E5 Dlouhá ves a incest, ukradení králíci a dva podobní strejci...trapný humor, jeden doktor úplně na všechno...a tak to pokračuje až do konce seriálu. E6 fingované přepadení sámošky, mrtvola v řece a žena násilnického alkoholika. Asi nejvíc mě irituje policajt Jasňačka a nepovedený vesnický humor. E7 Módní přehlídka a problém Norisové se šamstrem. E8 Vykradený krám, černý odběr elektřiny a podváděná psychicky nemocná žena. E9 Modelka a smrt lichváře. E10 Volání do zahraničí přiblblého kluka. E12 Ztracená učitelka, češtinář Vízner, falešná tisícovka, zloděj kol - lepší díl , už bez Jasňačky. E13 Zastřelená v lese, ukradená mumie. E14 Mrtvola u rybníka, ukradené známky, podvod při vybírání důchodu a vykradený konzum. E15 Mrtvá na hřbitově, autobusáci a Jasňačka se vrací.. E16 Ukradený obraz, auto i ryby, hadí žena a svatba, ...zazvonil zvonec a Modravy je konec...hurááá a přetrvává podobný pocit zmaru jako u seriálu Případ pro exorcistu, a to co se mi líbilo na prvním dílu zde už nebylo.(1.4.2015)

• mh.mail

40% - Před čtyřmi lety jsem psal komentář k pilotnímu dílu seriálu, který tenkrát dávali osamoceně. Později tedy na něj navázalo patnáct dalších pokračování a vznikl tento seriál. Myslím, že toho není moc co říci navíc. Tuctový seriál, který poslouží k pasivnímu odpočinku bez nutnosti přemýšlení. Ovšem pokus o „zlidštění“ policistů podle mě příliš nevyšel. Proutník mi nevadí, není jediný důvod, proč by mezi policisty být nemohl, ale opilec, který bije ženu, nemá u policie co dělat, tím spíš, že to o něm všichni věděli. Jo a hudba příšerná. Kdysi jsem si koupil jednoduchý střihový program, který uměl do filmu vygenerovat hudbu podle vybraného stylu. Znělo to velmi podobně, včetně toho násilného ukončení tam, kde bylo potřeba.(8.6.2015)

Kdo nezná Vogelsang, kdo nezná Horažďovice, Sušici, Srní, Kašperky, Šumavu a kdo neví, jak se na Šumavě chlastá, tomu se tuten seriál líbit nebude a já to chápu. Kdyby to byla "Policie Beskydy", tak mi to taky přijde jako sračka, ale je to moje rodiště, moje dětství, moje mládí, takže spíš z tutoho důvodu dávám čtyři hvězdy. Dal bych pět, ale za tu debilní reklamu (kdyby tam byla jen jednou!) na jistou vymáhací společnost tu jednu strhávám, to bylo fakt trapný.(1.3.2015)

• - Natáčelo se v obcích Srní, Horská Kvilda, Kvilda, Modrava, Kašperské Hory a v kempu Antýgl. (hendrich6)

• - Poslední role Jana Pohana, který zemřel dva týdny před premiérou seriálu. (rakovnik)

• - V 8. díle na konci, když přijede doktor za Cermanem, potká nahoře Haničku s dítětem, která pronese: ,,Táta, dole." Jak ale zaznělo v 1. díle, není to její otec, ale bratr. (Matylda13)