Policie Modrava (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015–2019

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jana Boušková, Zdeněk Palusga, Taťjana Medvecká, Jan Monczka, Martin Davídek, Jan Pohan, Michal Holán, Jaroslava Bobková-Stránská, Marta Maťová, Václav Vydra nejml., Václav Helšus, Veronika Arichteva, Ladislav Mrkvička, Klára Cibulková, Lucie Juřičková, Ctirad Götz, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Veselý, Jana Stryková, Tomáš Dastlík, Alexej Pyško, Štěpán Benoni, Magdalena Tkačíková, Jiří Štrébl, Pavel Nový, Jan Holík, Martin Zahálka, Jiří Racek, Eduard Jenický, Míra Nosek, Regina Rázlová, Filip Kaňkovský, Hana Holišová, Pavel Nečas, Ivana Jirešová, Hana Štádlerová, Pavel Rímský, Tomáš Karger, Petr Lněnička, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Martin Preiss, Mariana Prachařová, Jan Hraběta, Robert Jašków, Karel Dobrý, Václav Knop, Radek Kuchař, Petr Pelzer, Petr Varga, Jan Vondráček, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Martin Matejka, Jindřich Žampa, Vladimír T. Gottwald, Petra Navrátilová, Jan Hyhlík, Petra Lustigová, Štěpán Komárek, Milan Bahúl, Aneta Krejčíková, Veronika Jeníková, Jiří Bábek, Alena Štréblová, František Mitáš, Michaela Horká, Radka Stupková, Stanislav Hýbler, Pavla Vitázková, Dagmar Čárová, Josef Nechutný, Matěj Anděl, Radka Tesárková, Jakub Zindulka, Eva Leimbergerová, Martin Sochor, Václav Krátký, Miloš Knor, Adrian Jastraban, Lenka Krčková, Lucie Kožinová, Stanislav Lehký, Monika Hladová, Lenka Ouhrabková, Petr Červinka, Václav Legner, Ivan Urbánek, Zdeněk Kupka, Miloš Vávra, Ondřej Volejník, Tomáš Pavelka, Zdeněk Mahdal, Rostislav Trtík, Romana Goščíková, Martha Olšrová, Otto Rošetzký, Martin Hruška, Teresa Branna, Milena Asmanová, Štěpánka Křesťanová, Ivan Řezáč, Jaromír Meduna, Anna Fišerová, Šárka Kavanová, Jakub Albrecht, Zuzana Hunalová, Hana Marie Maroušková, Jana Hubinská, Kamila Kikinčuková, Marie Durnová, Ondřej Kavan, Jiří Balcárek, Martin Mejzlík, Petr Oliva, Miroslav Babuský, Markéta Děrgelová, Petr Konáš, Věra Kubánková, Jarmil Škvrna, Jan Dvořák, Věra Hlaváčková, Dušan Sitek, Simona Postlerová, Andrea Černá, Libor Hruška, Tomáš Petřík, Zdeněk Pikl, Kamil Prachař, Zora Kostková, Marcela Holubcová, Josef Vrána, Josef Humpolec, Petr Panzenberger, Robert Kroupar, Sandra Černodrinská, Stanislav Zindulka, Petr Halberstadt, Zuzana Volavá, David Punčochář, Jakub Gottwald, Alexandr Postler ml., Rudolf Stärz, Jan Bárta, Ladislav Kolář, Helena Šimková-Malehová, Jiří Konvalinka, Petr Meissel, Zuzana Kajnarová, Jiří Laštovka, Luděk Nešleha, Jiří Hána, Dana Sedláková, Michal Šášinka, Eliška Nezvalová, Jiří Krejčí, Isabela Bencová-Smečková, Dita Zábranská, Barbara Chybová, Martin Pechlát, Ivo Novák, Lubor Šplíchal, William Valerián, Miroslav Hruška, Zora Valchařová-Poulová, Richard Fiala, Jarmila Vlčková, Lubor Novotný, Marek Pospíchal, Hana Doulová, Martin Kubačák, Zdeňka Sajfertová, Hana Baroňová, Petra Hobzová, Petr Franěk, Ivana Milbachová, Jiří Havel, Rudolf Kubík, Matúš Bukovčan, Jan Krčma, Andrea Daňková, Jan Musil, Roman Šmejkal, Jana Boučková, Stanislava Jachnická, Jana Janěková ml., Zdeněk Žák, Václav Vašák, Otto Liška, Igor Bareš, Petr Buchta, Barbora Janatková, Zdeněk Pecha, Magdaléna Borová, Eva Daňková, Jan Jankovský, Petr Stach, Dáša Kouřilová, Vilém Udatný, Petra Bučková, Martina Eliášová, Jiří Zapletal, Zuzana Slavíková, Petr Vodička, Daniel Svoboda, Radka Fidlerová, Anna Kotlíková, Martin Finger, Petra Jungmanová, Jakub Chromeček, Elena Podzámska, Vendula Fialová, František Strnad, Eva Nádaždyová, Petra Výtvarová, Martin Sitta, Pavel Skřípal, Kateřina Pechová, Petra Nakládalová, Ester Geislerová, Martin Polách, Jaroslava Pokorná, Jaroslav Mendel, Tomáš Dianiška, Zuzana Vejvodová, Jiří Král, Otta Tesař, Pavlína Mourková, Milena Šajdková, Justin Svoboda, Martin Sobotka, Kristýna Šebíková, Annette Nesvadbová, Václav Kopta, Petr Kubes, Barbora Čatlošová Drozdová, Jan Musil, Jana Kolesárová, Jan Šantroch, Petr Bláha, Otmar Brancuzský, Vojtěch Blahuta, Štěpán Kozub, Tomáš Zajíc, Richard Němec, Hana Seidlová, Robert Nebřenský, Andrea Elsnerová, Ondřej Hampl, Ján Jackuliak, Petr Štěpán, Matej Landl, Alena Procházková, Pavla Drtinová, Šárka Vykydalová, Zdeněk Hruška, Lenka Andelová, Martina Šťastná, Jiří Černý, Markéta Coufalová, Michal Čeliš, Lukáš Jurek, Eva Režnarová, Michal Kern, Ondřej Nosálek, Pavel Šimčík, Radek Valenta, Lukáš Král, Lukáš Melník, Klára Apolenářová, Zdeněk Dolanský, Tomáš Turek, Radoslav Šopík, Adéla Stodolová, Zdeněk Vencl, Jindřich Kout, Tomáš Sagher, Róbert Nižník, Annamária Macichova, Ondřej Bauer, Zdeněk Velen, Pavla Vojáčková, Radek Jiříček, Matyáš Řezníček, Hynek Chmelař, Vlastina Svátková, Monika Timková, Dana Marková, Lucie Štěpánková, Martin Sláma, Karin Haydu, Zdeněk Trčálek, Martina Preissová, Anna Fixová, Tomáš Kořének, Viktor Dvořák, Jozef Kapec, Přemysl Bureš, Igor Chmela, Petra Špindlerová, Pavel Kikinčuk, Zbyněk Fric, Jana Sováková, Vladimír Škultéty, Malvína Pachlová, Jan Plouhar, Marcel Vašinka, Eva Vrbková, Tereza Nekudová, Kristýna Kociánová, Klára Oltová, Jan Grundman, Jakub Slach, Branislav Polák, Tereza Vacíková, Petr Stehlík, Magdaléna Gracerová-Chrzová, František Kreuzmann, Petr Mikeska, Vanda Konečná Károlyi, Radek Žák, Luděk Čtvrtlík, Veronika Marková, Miloš Königsmark, Barbara Nesvadbová, Oldřich Hajlich, Ivo Hrbáč, Petra Vojtková, Michala Břízová, Nikola Heinzlová, Daniel Pivoda Ondráček, Renata Najmanová, Jaroslav Černík, Hana Mathauserová, Josef Vondráček

Dá se toho zkritizovat hodně, ale proti ČT Vraždám v kruhu je to superrealistické veledílo. Jistě, Kašperky jsou malinké městečko a schválně by mně zajímalo, kolik a zda vůbec tam nějaká PČR je, dokonce bych si myslel, že nejbližší kriminálka je v Plzni, netušil jsem, že "obvoďáci" vyšetřují vraždy a ta koncentrace zločinů hladce překonává jak Honduras, tak brazilská favelas. Jenže - je to klasický princip detektivek (viz. zde zmiňovaný Midsommer), aspoň zde není žádná slečna Marplová (na kterou se vraždy lepí jako moli na pásku), je ctěn charakter žánru, příběhy mají logiku, herci hrají slušně, většina story je dobře vypointovaná (chytrolíni, co tady tvrdí, že je hned jasné, kdo je vrah, jsou vedle jak tak jedle a dělají se jenom zajímavými za každou cenu), občas potěší nějaká ta nečekaná story (mrtvý manžel zastlaný v posteli kvůli pár důchodům, zlodějíček skrývající se v žumpě či tandem Medvecká - Boušková...), není to přehnaně dlouhé a díky té Šumavě se na to prostě příjemně kouká. Pravda, není tam žádné "poselství", neřeší se tam žádné celospolečenské problémy ani tam není za každou cenu kritika (většinou zcela falešná) doby, jak nás oblažuje v každém svém počinu komunista Svoboda. Takže komerční zábava, která není odfláknutá, na nic si nehraje a snad proto si zaslouží rozhodně víc, než těch šedesát......(1.6.2015)

Trochu jiná kriminálka v dnešní době - klidné, lidské, upřímné, pomalejší, ale to je možná plus v dnešní hektické době, vede k uvolnění od stresu. Také se mi moc líbí dějová pestrost, zaměřující se jak na kriminalistiku, tak na mezilidské vztahy a místní život a zvyklosti. Vzhledem k velké podhodnocenosti, nadhodnocuji a dávám ráda 5*. Navíc nádherná příroda, krásné záběry Šumavy, pro mě balzám na duši. :)(15.7.2016)

• WikingVik

Nerad dávám filmům a seriálům z naší produkce nízké hodnocení. U Policie Modrava musím ale udělat vyjímku, aby mě náhodou nenapadlo, chtít to zkouknout ještě jednou. Také docela nechápu, jak může být Modrava hodnocena na ČSFD stejně jako Kriminálka Anděl, tzn. momentálně 48%. Zatímco Anděl má spád a člověk se má čemu zasmát (zejména Taclík perlí), tak Modrava je ucouraná a nudná. Herci mě občas připadají, jako kdyby texty četli rovnou z nějakého šmíráku bez toho, aby věděli něco o postavě. O tom, že v Praze se nějaká ta vražda stane, není asi pochyb. Naproti tomu jedna vražda za druhou, kdesi na Šumavě a to ještě v obvodu jedné policejní služebny působí značně pitoreskně. Jinak řečeno, pokud už autoři chtěli natočit kriminálku o malé policejní služebně, měli to pojmout spíše jako novodobé Četnické humoresky, tam by také lépe zapadli různé svérázné postavičky, které do děje zasadili.(12.9.2015)

• mira.l

Asi mi nepřísluší to hodnotit, viděl jsem asi 2/3 jednoho dílu, ale i tak mám pocit (bohužel), že na tomhle je jediným pozitivem šumavská krajina, a to je málo. Dialogy mi přišly jako mix Kameňáku, Slunce seno... a současné běžné seriálové Novaprodukce... Nezachránila to ani Soňa Norisová. Ve srovnání s tímhle mi Kriminálka Anděl přijde jako velmi slušný seriál.(10.3.2015)

Na Modravu mě nalákala Šumava. Nádherné záběry ze známých míst Šumavské přírody (moje srdeční záležitost), a ještě kvůli tomu že případy jsou inspirované skutečnými událostmi. Proti seriálu jsem nic neměl. Neříkám, že je to nějaký trhák nebo detektivka náročná na přemýšlení, ale prostě příjemná oddychovka. Příjemná Soňa Norisová, sympatický Satoranský a i ta Boušková, Myslím si, že koukat se to dá.(1.7.2017)