Policie Modrava (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015–2019

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jana Boušková, Zdeněk Palusga, Taťjana Medvecká, Jan Monczka, Martin Davídek, Jan Pohan, Michal Holán, Jaroslava Bobková-Stránská, Marta Maťová, Václav Vydra nejml., Václav Helšus, Veronika Arichteva, Ladislav Mrkvička, Klára Cibulková, Lucie Juřičková, Ctirad Götz, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Veselý, Jana Stryková, Tomáš Dastlík, Alexej Pyško, Štěpán Benoni, Magdalena Tkačíková, Jiří Štrébl, Pavel Nový, Jan Holík, Martin Zahálka, Jiří Racek, Eduard Jenický, Míra Nosek, Regina Rázlová, Filip Kaňkovský, Hana Holišová, Pavel Nečas, Ivana Jirešová, Hana Štádlerová, Pavel Rímský, Tomáš Karger, Petr Lněnička, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Martin Preiss, Mariana Prachařová, Jan Hraběta, Robert Jašków, Karel Dobrý, Václav Knop, Radek Kuchař, Petr Pelzer, Petr Varga, Jan Vondráček, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Martin Matejka, Jindřich Žampa, Vladimír T. Gottwald, Petra Navrátilová, Jan Hyhlík, Petra Lustigová, Štěpán Komárek, Milan Bahúl, Aneta Krejčíková, Veronika Jeníková, Jiří Bábek, Alena Štréblová, František Mitáš, Michaela Horká, Radka Stupková, Stanislav Hýbler, Pavla Ptáčková-Vitázková, Dagmar Čárová, Josef Nechutný, Matěj Anděl, Radka Tesárková, Jakub Zindulka, Eva Leimbergerová, Martin Sochor, Václav Krátký, Miloš Knor, Adrian Jastraban, Lenka Krčková, Lucie Kožinová, Stanislav Lehký, Monika Hladová, Lenka Ouhrabková, Petr Červinka, Václav Legner, Ivan Urbánek, Zdeněk Kupka, Miloš Vávra, Ondřej Volejník, Tomáš Pavelka, Zdeněk Mahdal, Rostislav Trtík, Romana Goščíková, Martha Olšrová, Otto Rošetzký, Martin Hruška, Teresa Branna, Milena Asmanová, Štěpánka Křesťanová, Ivan Řezáč, Jaromír Meduna, Anna Fišerová, Šárka Kavanová, Jakub Albrecht, Zuzana Hunalová, Hana Marie Maroušková, Jana Hubinská, Kamila Kikinčuková, Marie Durnová, Ondřej Kavan, Jiří Balcárek, Martin Mejzlík, Petr Oliva, Miroslav Babuský, Markéta Frösslová, Petr Konáš, Věra Kubánková, Jarmil Škvrna, Jan Dvořák, Věra Hlaváčková, Dušan Sitek, Simona Postlerová, Andrea Černá, Libor Hruška, Tomáš Petřík, Zdeněk Pikl, Kamil Prachař, Zora Kostková, Marcela Holubcová, Josef Vrána, Josef Humpolec, Petr Panzenberger, Robert Kroupar, Sandra Černodrinská, Stanislav Zindulka, Petr Halberstadt, Zuzana Volavá, David Punčochář, Jakub Gottwald, Alexandr Postler ml., Rudolf Stärz, Jan Bárta, Ladislav Kolář, Helena Šimková-Malehová, Jiří Konvalinka, Petr Meissel, Zuzana Kajnarová, Jiří Laštovka, Luděk Nešleha, Jiří Hána, Dana Sedláková, Michal Šášinka, Eliška Nezvalová, Jiří Krejčí, Isabela Bencová-Smečková, Dita Zábranská, Barbara Chybová, Martin Pechlát, Ivo Novák, Lubor Šplíchal, William Valerián, Miroslav Hruška, Zora Valchařová-Poulová, Richard Fiala, Jarmila Vlčková, Lubor Novotný, Marek Pospíchal, Hana Doulová, Martin Kubačák, Zdeňka Sajfertová, Hana Baroňová, Petra Hobzová, Petr Franěk, Ivana Milbachová, Jiří Havel, Rudolf Kubík, Matúš Bukovčan, Jan Krčma, Andrea Daňková, Jan Musil, Roman Šmejkal, Jana Boučková, Stanislava Jachnická, Jana Janěková ml., Zdeněk Žák, Václav Vašák, Otto Liška, Igor Bareš, Petr Buchta, Barbora Janatková, Zdeněk Pecha, Magdaléna Borová, Eva Daňková, Jan Jankovský, Petr Stach, Dáša Kouřilová, Vilém Udatný, Petra Bučková, Martina Eliášová, Jiří Zapletal, Zuzana Slavíková, Petr Vodička, Daniel Svoboda, Radka Fidlerová, Anna Kotlíková, Martin Finger, Petra Jungmanová, Jakub Chromeček, Elena Podzámska, Vendula Fialová, František Strnad, Eva Nádaždyová, Petra Výtvarová, Martin Sitta, Pavel Skřípal, Kateřina Sedláková, Petra Nakládalová, Ester Geislerová, Martin Polách, Jaroslava Pokorná, Jaroslav Mendel, Tomáš Dianiška, Zuzana Vejvodová, Jiří Král, Otta Tesař, Pavlína Mourková, Milena Šajdková, Justin Svoboda, Martin Sobotka, Kristýna Šebíková, Annette Nesvadbová, Václav Kopta, Petr Kubes, Barbora Čatlošová Drozdová, Jan Musil, Jana Kolesárová, Jan Šantroch, Petr Bláha, Otmar Brancuzský, Vojtěch Blahuta, Štěpán Kozub, Tomáš Zajíc, Richard Němec, Hana Seidlová, Robert Nebřenský, Andrea Elsnerová, Ondřej Hampl, Ján Jackuliak, Petr Štěpán, Matej Landl, Alena Procházková, Pavla Drtinová, Šárka Vykydalová, Zdeněk Hruška, Lenka Andelová, Martina Šťastná, Jiří Černý, Markéta Coufalová, Michal Čeliš, Lukáš Jurek, Eva Režnarová, Michal Kern, Ondřej Nosálek, Pavel Šimčík, Radek Valenta, Lukáš Král, Lukáš Melník, Klára Apolenářová, Zdeněk Dolanský, Tomáš Turek, Radoslav Šopík, Adéla Stodolová, Zdeněk Vencl, Jindřich Kout, Tomáš Sagher, Róbert Nižník, Annamária Macichova, Ondřej Bauer, Zdeněk Velen, Pavla Vojáčková, Radek Jiříček, Matyáš Řezníček, Hynek Chmelař, Vlastina Svátková, Monika Timková, Dana Marková, Lucie Štěpánková, Martin Sláma, Karin Haydu, Zdeněk Trčálek, Martina Preissová, Anna Fixová, Tomáš Kořének, Viktor Dvořák, Jozef Kapec, Přemysl Bureš, Igor Chmela, Petra Špindlerová, Pavel Kikinčuk, Zbyněk Fric, Jana Sováková, Vladimír Škultéty, Malvína Pachlová, Jan Plouhar, Marcel Vašinka, Eva Vrbková, Tereza Nekudová, Kristýna Kociánová, Klára Oltová, Jan Grundman, Jakub Slach, Branislav Polák, Tereza Vacíková, Petr Stehlík, Magdaléna Chrzová, František Kreuzmann ml., Petr Mikeska, Vanda Konečná Károlyi, Radek Žák, Luděk Čtvrtlík, Veronika Marková, Miloš Königsmark, Barbara Nesvadbová, Oldřich Hajlich

Šumava byla vylidněná, kdyby to bylo reálné. A to, že by část obyvatel byla mrtvá, část ve vězení a zbytek by se asi z tohoto, už tak drsného kraje odstěhoval. Policii Modrava se však nedá upřít slušné herecké případy, zajímavé případy a krásnou destinaci Šumavy. Osobně znám oblasti Sušice, Srní, Hartmanic, Železné Rudy, Poledníku, Prašil i Modravu a jsou to pěkná místa. Jen tak mimochodem, všimli jste si, že drtivá většina seriálu se odehrává v letě nebo době pěkného počasí za doby vegetace?(7.1.2019)

• MyrnaAlec

Zneužívat Šumavu pro natáčení takových hovadin je trestný čin ! Hnusná estetika, kdy všichni chodí oblečení jako z tržnice /žádný Luther/ personál na oddělení žere vlašák z papíru u PC... složitost případů nulová, postavičky místních tragické. Prostě seriál pro všechny, kdo oceňují staré normalizační kousky. Účast kvalitních herců - paní Medvecká - ach jo, hlas Laury Palmer prodává v sámošce v Srní ? Proč ???(17.10.2017)

• Tommassi3

Režisér Jaroslav Soukup příjemně překvapil, což ovšem ještě z Policie Modrava, která od počátku klame tělem, nečiní alespoň průměrnou krimi ani zdaleka, když ta se sice vzdává těch otravných manýr kupříkladu jejích současných (kr)kavčích seriálových konkurentů, nicméně lpí na tom svém staromódním stylu vyprávění až příliš, což naopak silně kontrastuje s těmi telenovelovými příběhy, kde skutečná detektivka dostává řádně na prdel.. Navíc ten příšerný Filip Tomsa.. Ne, díky !!(9.3.2015)

• Honzulik

Policie Modrava - tak jsem se překonal a podíval zase po dlouhé době na jeden díl českého seriálu...No a stačilo, zase mám na pár roků klid! Na seriálu mne nezaujalo naprosto nic a jen se opět divím proč se takové sračky pořád dokola točí. Chápu možná jen, že ta kupa herců se musí něčím živit. Osobně mám ale pocit, že se na toto hodně diváků koukat nebude.(13.4.2015)

Policie Modrava je celkem povedený policejní seriál zasazený do exteriérů nádherné Šumavy, jejíž panoramata krásně doplňují atmosféru. Působí civilně a věrohodně a občas zazní i nějaká ta vtipná hláška. Obsazení je bezproblémové. Za zmínku stojí především trio S. Norisová, J. Satoranský a Z. Palusga. Co mi vadilo, byl kurz němčiny. Ten působil jak z nějaké trapné nepovedené komedie a v podstatě tam vůbec neměl smysl. Byl zbytečný a ubral Policii Modrava jednu hvězdu, bohužel. I hudba by mohla být povedenější, ale o tu v krimi seriálu až tak neběží. Takže v podstatě spokojenost.(9.6.2015)

• - Spoiler: Meteorologická Stanice, kde pracuje zavražděný Jandera, se skutečně nachází v katastru obce Churáňov, kousek od Zadova. (ArthasKarfa)

• - Část tohoto dílu se natáčela v obci Churáňov. (ArthasKarfa)

• - Ve 43. minutě je na notebooku vidět mapa Klatovska, která se v několika detailech liší od skutečnosti. Filmaři v ní Mochtín přejmenovali na Lesnou a vrch Rovná na Blata. Také jedná ze silnic ve skutečnosti neexistuje. (Pepa_M13JP)