Policie Modrava (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015 - 2017, 22x55 min

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jana Boušková, Zdeněk Palusga, Taťjana Medvecká, Jan Monczka, Martin Davídek, Jan Pohan, Michal Holán, Jaroslava Bobková-Stránská, Marta Maťová, Václav Vydra nejml., Václav Helšus, Veronika Arichteva, Ladislav Mrkvička, Klára Cibulková, Lucie Juřičková, Ctirad Götz, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Veselý, Jana Stryková, Tomáš Dastlík, Alexej Pyško, Štěpán Benoni, Magdalena Tkačíková, Jiří Štrébl, Pavel Nový, Jan Holík, Martin Zahálka, Jiří Racek, Eduard Jenický, Míra Nosek, Regina Rázlová, Filip Kaňkovský, Hana Holišová, Pavel Nečas, Ivana Jirešová, Hana Štádlerová, Pavel Rímský, Tomáš Karger, Petr Lněnička, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Martin Preiss, Mariana Prachařová, Jan Hraběta, Robert Jašków, Karel Dobrý, Václav Knop, Radek Kuchař, Petr Pelzer, Petr Varga, Jan Vondráček, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Martin Matejka, Jindřich Žampa, Vladimír T. Gottwald, Petra Navrátilová, Jan Hyhlík, Petra Lustigová, Štěpán Komárek, Milan Bahúl, Aneta Krejčíková, Veronika Jeníková, Jiří Bábek, Alena Štréblová, František Mitáš, Michaela Horká, Radka Stupková, Stanislav Hýbler, Pavla Ptáčková-Vitázková, Dagmar Čárová, Josef Nechutný, Matěj Anděl, Radka Tesárková, Jakub Zindulka, Eva Leimbergerová, Martin Sochor, Václav Krátký, Miloš Knor, Adrian Jastraban, Lenka Krčková, Lucie Kožinová, Stanislav Lehký, Monika Hladová, Lenka Ouhrabková, Petr Červinka, Václav Legner, Ivan Urbánek, Zdeněk Kupka, Miloš Vávra, Ondřej Volejník, Tomáš Pavelka, Zdeněk Mahdal, Rostislav Trtík, Romana Goščíková, Martha Olšrová, Otto Rošetzký, Martin Hruška, Teresa Branna, Milena Asmanová, Štěpánka Křesťanová, Ivan Řezáč, Jaromír Meduna, Anna Fišerová, Šárka Kavanová, Jakub Albrecht, Zuzana Hunalová, Hana Marie Maroušková, Jana Hubinská, Kamila Kikinčuková, Marie Durnová, Ondřej Kavan, Jiří Balcárek, Martin Mejzlík, Petr Oliva, Miroslav Babuský, Markéta Frösslová, Petr Konáš, Věra Kubánková, Jarmil Škvrna, Jan Dvořák, Věra Hlaváčková, Dušan Sitek, Simona Postlerová, Andrea Černá, Libor Hruška, Tomáš Petřík, Zdeněk Pikl, Kamil Prachař, Zora Kostková, Marcela Holubcová, Josef Vrána, Josef Humpolec, Petr Panzenberger, Robert Kroupar, Sandra Černodrinská, Stanislav Zindulka, Petr Halberstadt, Zuzana Volavá, David Punčochář, Jakub Gottwald, Alexandr Postler ml., Rudolf Stärz, Jan Bárta, Ladislav Kolář, Helena Šimková-Malehová, Jiří Konvalinka, Petr Meissel, Zuzana Kajnarová, Jiří Laštovka, Luděk Nešleha, Jiří Hána, Dana Sedláková, Michal Šášinka, Eliška Nezvalová, Jiří Krejčí, Isabela Bencová-Smečková, Dita Zábranská, Barbara Chybová, Martin Pechlát, Ivo Novák, Lubor Šplíchal, William Valerián, Miroslav Hruška, Zora Valchařová-Poulová, Richard Fiala, Jarmila Vlčková, Lubor Novotný, Marek Pospíchal, Hana Doulová - Krobotová, Martin Kubačák, Zdeňka Sajfertová, Hana Baroňová, Petra Hobzová, Petr Franěk, Ivana Milbachová, Jiří Havel, Rudolf Kubík, Matúš Bukovčan, Jan Krčma, Andrea Daňková, Jan Musil, Roman Šmejkal, Jana Boučková, Stanislava Jachnická, Jana Janěková ml., Zdeněk Žák, Václav Vašák, Otto Liška, Igor Bareš, Petr Buchta, Barbora Janatková, Zdeněk Pecha, Magdaléna Borová, Eva Daňková, Jan Jankovský, Petr Stach, Dáša Kouřilová, Vilém Udatný, Petra Bučková, Martina Eliášová, Jiří Zapletal, Zuzana Slavíková, Petr Vodička, Daniel Svoboda, Radka Fidlerová, Anna Kotlíková, Martin Finger, Petra Jungmanová, Jakub Chromeček, Elena Podzámska, Vendula Fialová, František Strnad, Eva Nádaždyová, Petra Výtvarová, Martin Sitta, Pavel Skřípal, Kateřina Sedláková, Petra Nakládalová, Ester Geislerová, Martin Polách, Jaroslava Pokorná, Jaroslav Mendel, Tomáš Dianiška, Zuzana Vejvodová, Jiří Král, Otta Tesař, Pavlína Mourková, Milena Šajdková, Justin Svoboda, Martin Sobotka, Kristýna Šebíková, Annette Nesvadbová, Václav Kopta, Petr Kubes, Barbora Drozdová, Jan Musil, Jana Kolesárová, Jan Šantroch, Petr Bláha, Otmar Brancuzský, Vojtěch Blahuta, Štěpán Kozub, Tomáš Zajíc, Richard Němec, Hana Seidlová, Robert Nebřenský, Andrea Elsnerová, Ondřej Hampl, Ján Jackuliak, Petr Štěpán, Matej Landl, Alena Procházková, Pavla Drtinová, Šárka Vykydalová, Zdeněk Hruška, Lenka Andelová, Martina Šťastná, Jiří Černý, Markéta Coufalová, Michal Čeliš, Lukáš Jurek, Eva Režnarová, Michal Kern, Ondřej Nosálek, Pavel Šimčík, Radek Valenta, Lukáš Král, Lukáš Melník, Klára Apolenářová, Zdeněk Dolanský, Tomáš Turek, Radoslav Šopík, Adéla Stodolová, Zdeněk Vencl, Jindřich Kout, Tomáš Sagher, Róbert Nižník, Annamária Macichova, Ondřej Bauer, Zdeněk Velen, Pavla Vojáčková, Radek Jiříček

Panečku tak toto je překvapení. V první řadě seriál, který má nejen špatné hodnocení, ale je točen pro masy lidí v České Republice a proto je jaksi “primitivní”. To ale nemění vůbec nic na tom, že například pro mou každodenní jízdu na rotopedu, (abych byla na koních hezký ohebná a štíhlá) je poslední týden, kdy se dívám přes internet, prostě mou nepostradatelnou součástí. Stručně řečeno, je to tak blbé a jednoduché, až se na to člověk dívá jako zkoprnělý a baví se. A takto by seriály přesně fungovat měli. Takže já jsem mile překvapená a budu se dívat dále, i když se považuji jinak za dost náročného diváka.(22.4.2015)

Na Modravu mě nalákala Šumava. Nádherné záběry ze známých míst Šumavské přírody (moje srdeční záležitost), a ještě kvůli tomu že případy jsou inspirované skutečnými událostmi. Proti seriálu jsem nic neměl. Neříkám, že je to nějaký trhák nebo detektivka náročná na přemýšlení, ale prostě příjemná oddychovka. Příjemná Soňa Norisová, sympatický Satoranský a i ta Boušková, Myslím si, že koukat se to dá.(1.7.2017)

Zvláštní fikční svět, v němž to policajtům jde až podezřele dobře od ruky a variace na Midsomer (jen na menším prostoru, takže je to méně realistické). Postava Filipa Tomsy by se mohla občas i zasmát, únavné milostné "tápání" hlavní policajtky v podání Zuzany Norisové by potřebovalo osekat. Na druhé straně ale civilní, na novu až decentní seriál, jenž natočil tvůrce, od kterého bychom něco takového nečekali už vůbec. S nadějí jsem si přečetl jeden z rozhovorů s panem Soukupem, ale poté, co v něm v podstatě vyřkl, že točit vážné věci je jednoduché a veselé složité, mě zase rychle přešla. 50%.(2.5.2016)

• MyrnaAlec

Zneužívat Šumavu pro natáčení takových hovadin je trestný čin ! Hnusná estetika, kdy všichni chodí oblečení jako z tržnice /žádný Luther/ personál na oddělení žere vlašák z papíru u PC... složitost případů nulová, postavičky místních tragické. Prostě seriál pro všechny, kdo oceňují staré normalizační kousky. Účast kvalitních herců - paní Medvecká - ach jo, hlas Laury Palmer prodává v sámošce v Srní ? Proč ???(17.10.2017)

• DAPDO

Neskutečně naivní, hrozné "herecké" výkony některých postav. Hlavní postava v podání Norisové by se spíš jako šéfová policejního oddělení hodila jako hodná zdravotní sestra do Růžovky, Tomsa by mohl zastoupit malýho Olivu v My všichni školou povinní a pan Satoranský si střihnul dalšího Kubu z Krkonošských pohádek. Tvůrci udělali z policejního sboru hodný a chápající tým, který všechno vyřeší, protože je vede neskutečná intuice, souhra náhod a zločinci v oblasti Šumavy jsou jaksi na palici. No co už, stalo se, protože nedělní večery dávají všude hovno, tak jsem zvolil tuhle "oddychovku", celkem jsem se nasmál a kroutil hlavou nad naivitou některých dílů. A ještě něco - pokud je seriál vedený jako krimi, asi je něco špatně, když pachatele ve většině příběhů uhodnete už po 20 minutách...A to jsem se dozvěděl, že Nova se chystá natáčet další díly. Tak třeba se dočkáme od šéfa Horské služby, kterého hraje hokejový expert ČT Pospíšil i rozboru koz Soni Norisové elektronickou tužkou, nebo si střihne roli sňatkového podvodníka Vašet Tittelbach za nezapomenutelné zážitky u sportovních zpráv.(9.6.2015)

• - V jednom z dílů si modelku Ladu zahrála skutečná modelka Šárka Gia. Při postsynchronech ji však nadabovala Tereza Bebarová. (funhouse)

• - V 11. díle vyšetřují policisté událost v night clubu "Manilla club" v Železné Rudě. Adresa na letáku i night club jsou skutečné, jen byl změněn název podniku z "Dolce vita". (fcapab)

• - Natáčení probíhalo také v obcích Klatovy, Sušice, Filipova Huť, Hartmanice, Nezamyslice, Prášily, Železná Ruda, Radešov, Chotěšov, Jelenov, Vchynice-Tetov, Annín, Opolenec, Dlouhá Ves, Janovice, na Turněrově chatě a hradu Klenová. (M.B)