Policie Modrava

• Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Režie:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)

Série(4) / Epizody(40)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

dedavena odpad!

Hlupy a fest zpatlany seryal. Jak bych se ocytnul v totalitě. Bo eště kajsi vyhrabali teho Satoranskeho, kery tež gdysi hraval jakesiho takeho macherskeho dedektyva. Taksamo jak Mrkfička. Už před tym to byli taki smješni kokoti, keři si mysleli, že su jak kolombovja. Dyť to něma žadny šmrnc. Nuda bez napaduf. Režyser scenarystum a scenarysta režyserym. A jo na to tež serym. ()

MIKETUK

Pohodový seriál z krásného prostředí, nehraje na akce, triky, či trhané prostřihy, prostě poklidné koukání a fajne obsazení. Jasně, jsou tam občas nelogičnosti, trochju připomíná seriály z dob minulých, ale bez soudruhováni Málo takových. 60% ()

DavidAAAA

Dost povedený český seriál. Nebudu řešit nějakou logiku a pátrací postupy. Prostě seriál je dle mého natočený hodně sympaticky, se slušnými herci, v nádherném prostředí. Příjemné pokoukání na nedělní osamělé večery. ()

eaglestar odpad!

1. Čobolská obluda, aneb ortodontická noční můra. 2. Prznění jazyka českého výše uvedenou krávou. 3. Tupé mechanické dialogy, avšak kurevsky uvědomělé ksichty. Nejhorší krimi, co kdy byla u nás zrobena. ()

Edge_666

Soňa Norisová je vynikající, ale nemůže skrýt naprosto strašný výkon pana Satoranského. Tento herec jasně ukazuje, že jeho éra patří před rok 1989. Amatérské výkony ostatních (Jana Boušková, Jan Pohan, a Bože chraň mě před Discojituškou Jaroslavou Stránskou) jsou ... No ani nevěřím, že tito lidé jsou profesionálové. Plytké případy jen dokreslují amaterismus herců. Jedna hvězdy za nádhernou Šumavu a jedna za Soňu Norisovou, která se tak snaží, aby z kolegů nebyli blbci.  EDIT: A jedna hvězda navíc za to, že se na to jako oddech fakt dá podívat znovu. ()

Lenka H.

Seriál se mi líbí hlavně tím, že je natáčen filmovým způsobem - ne tak studiově, jako jiné nekonečné české seriály. Hodně pomáhá krajina, ale líbí se mi také, jak je to zahrané (žádné divadelní přehrávání). Jenom doufám, že nebudou natáčet nekonečné množství epizod, aby to nevypadalo jako ve Vraždách v Midsomeru, kde by se dle počtu zavražděných měla rapidně snížit populace :o)) ()

Spapanek odpad!

Není to na čistý odpad, ani zdaleka. Je to o něco níž. Podíval jsem se na jeden díl jen proto, že tam hrál kamarád menší roli. Už nikdy! Scénář strašný, režie úděsná, herci odpovídající podmínkám. Tj. hrozní. Nechápu ani argument že se na to někdo dívá kvůli krásným záběrům Šumavy. Zas tolik jich tam není. Je to asi jako kdyby někdo koukal na porno, protože herečka má pěkné oblečení. Prostě tohle je úpadek českého filmu. Musel jsem si na spravení chuti pustit Malý pitaval z velkého města. Ať si o tom kdo chce co chce říká, je to skvěle napsané, postavy mají charakter, dialogy jsou přirozené, režie sympatická a herci civilní, super hudba. Prostě krása. Ale tohle...? ()

nacomeno

Ako tu už bolo spomenuté; kraj síce krásny,ale dej a herci úplne tupí. Obvoďáci "VB" vyšetrujúci vraždy?,to predsa Soukup nemohol myslieť vážne!. Jedna hviezda za peknú scenériu Šumavskej prírody ()

Gugos

naprostá pohodovka z krásného šumavského prostředí na kterou jsem se vždy těšil...super že točí další sérii ()

kreyson13

Příjemná oddechovka s nádhernou šumavskou přírodou. Člověk u toho nesmí moc přemýšlet, protože s realitou to nemá skutečnýho zhola nic. Kdo mě tam neskutečně lezl na nervy je ta Boušková, ale ta mě sere všude, kde se ukáže. ()

zuzam

Ale jo, je to takový průměrný český detektivní seriál, dá se na to koukat. SIce nejde ani o velké napětí, zajímavý scénář nebo zajímavé herecké výkony, ale odpad to není. Jsem ráda, že Jaroslav Soukup i po letech tápání dokáže napsat a zrežírovat něco takového civilního. ()

pupidup

Ale jo. Koukat se na to da. Neni to tak spatne...a verim,ze nektere dily sponzoruje hotel Modrava nebo je prinejmensim kamarad s producenty nebo reziserem. 😊 ()

pumlic

Docela dobré zápletky, někdy lehce prokouknutelné, ale jinak pohodovka. Herci jsou také neokoukaní, občas mám problém s tím, že hodně českých herců hraje ve více detektivkách či seriálech na různých stanicích a já se pak ztrácím a nevím, v kterém filmu jsem. Jo ale nádherná je ta Šumava, to se povedlo moc. ()

Beau

Úvodní znělka jak z budovatelského seriálu z osmdesátek a angažmá Satoranského ten dojem umocňuje. Obsazení je vůbec majstrštyk, alespoň pro mě. Satoranskýho nesnáším, jako fakt nesnáším, unylá Norisová tu policajtku hraje jak matku představenou, Tomsa nezřetelný, Boušková hustokrutopřísně bodrá, doktor divnej úlis a Jasnačka, ten je úplně na zabití. Vždycky když ho vidím, bojím se, jestli to přijde. A přijde. Ach jo. Těžko si oblíbit seriál, kde vám jdou všechny hlavní postavy na nervy. Ale žehlit se u toho dá, to zase jo a obsazení Šumavy to vytáhlo o jednu hvězdu výš. Takovej poklidnej seriál pro starší a pokročilé. ()

trollfjord

V dnešní záplavě kriminálek, takzvané severské školy působí Policie Modrava jako balzám. Nádherná příroda, humor a přímočarý děj, ze kterého nebolí hlava. Samozřejmě to není nic pro milovníky náročného umění, a krvelačných příběhů. Nás normální seriál potěší. ()

HalfCorona

Nereálné vyšetřovací metody a postavy. Policejní poradce by neškodil. Dvě hvězdy za hezké záběry Šumavy a za sympatickou Soňu, která ale nemá co hrát. Satoranský mi nevadí, topornost ostatních herců mě doslova vytáčí. Škoda, pořád čekám, že se to zlepší. ()

Promotor

Skvělý seriál, nenucené podání. Výborné herecké výkony a výborná režie. Musím zde tímto podpořit skvělou partu celého štábu.  Co se týče samotných seriálových herců v roli policistů, za mě taktéž dobrý, ovšem nemohu si přesto odpustit poznámku. Po určité době mě docela unavují reakce policisty Jasnačka. Přitakání policisty slovem jasnačka, to mě  spíše přijde jako výrazivo hodící se do odlehlé hospůdky pro velmi vytrvalého hosta, kdy je již nálada v tradičně pokročilejší formě zábavy. Se slovní odpovědí  jasnačka,  bych v dalších dílech rozhodně šetřil. Prostě to tam vůbec nesedí. Nehodí se to tam, věřte mi.......... ()

arakasicb

U tohoto seriálu se člověk, který rozumí policejní práci vždy naštve , když vidí obvodní oddělení vyšetřovat vraždu. O tom ale tento seriál není..... v první řadě je o úžasné přírodě a celkovém vztahu mezi lidmi na Šumavě. Jednotlivé případy jsou dobré a pokud první zmíněný nedostatek člověk překousne tak si seriál užije.  4* ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička