Policie Modrava

• Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Režie:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)

Série(4) / Epizody(40)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

geklon odpad!

Já mám jedno takový pravidlo. Jakmile se někde objeví Tuc, je po prdeli, po legraci a po koukání. To si ten Soukup vážně myslel, že mu to bez povšimnutí projde? Doktor Z hor na Šumavě? Vždyť ani ta příroda není polehčující okolnost. Každé desetileté dítě umí se svým smartfounem udělat lepší záběry přírody. Zuzanko, tady ti tvoje charisma a sexepíl doopravdy nepomůže. Tohle je sračka a stejně jako se sračkou se s tím taky musí zacházet. Utřít zbytku z okolí a nemilosrdně spláchnout. ()

anli

U televizních seriálů příliš času netrávím ,kriminálky mám ale rád."Policie Modrava"je točena staromódním stylem a musím říct ,že mě režisér Jaroslav Soukup velmi příjemně překvapil.Jasně ,nejde tady o žádné Sherlocovská a zapeklitá kriminální dramata ,ale lehkou a příjemnou televizní podívanou na nedělní večer.Scénář je lehký ,příjemně uprašující ,režisér ví co chce a režíruje v klidu a s vkusem a má k tomu skvělé herce.Moc jsem si užil Soni Norrisové,Jaroslava Satoranského,Jany Bouškové,Táni Medvecké a třeba taky skvělého Ladislava Mrkvičku.Snad jen Filip Tomsa by mohl trochu občas přitlačit na pilu a ještě zajít na hodiny herectví ,aby se ostatním alespoň vyrovnal.Byl až příliš toporný a upjatý.Hodně pozitivně hodnotím ,že se vše natáčelo v reálném prostředí a hodně v exteriérech ,což velmi pomáhá celému seriálu a nese sebou přece jen profesionálnější výpravu a produkci ,než studiové seriály.Každý dííl mě velmi příjemně utekl ,je tu i poměrně dost úsměvných momentů a postraních příběhů a celé dohromaqdy to vytváří slušný celek.Zejména při té dnešní televizní produkci.Vůbec se nebojím a dávám kašperských 75% .Pokud bych měl a chtěl jít výš ,bylo by potřeba přece jen přitlačit na scénaristickou a režísérskou kriminální pilu ,ale myslím ,že to sami tvůrci ani nechtěli.Každopádně bych řekl ,že se Modrava bude pravidelbě objevovat v televizním programu a stále se na ní budeme dívat. ()

Master19

Samozřejmý je hlavní neduh a to každý týden jeden zapeklitý mord. Jestli to jde pochopit snadno v New Yorku, hůře v Midsomeru, tak opravdu těžko v Modravě, kde nežije ani 100 lidí. Pokud se přes to přeneseme je to "pohodová" kriminálka (dá-li se to tak napsat), ve které osudy a "charaktery" jednotlivých policajtů často hrají hlavní roli. Vraždy jsou totiž i přes úpornou snahu scénáristů většinou jasné i díky tomu, že vrahem je vždycky "ten novej"... Ale! Díky krásné přírodě, a civilní Soni Norisové se na to dá dívat. Jen tomu Kubovi prostě chybí Hajnej... nebo aspoň Anče. ()

fabecc1222

V roce 2011 vytáhla Nova několik svých TV filmů, které měli sloužit jako pilotní filmy k nově vznikajícím situacím. Vlivem různých situací to pak vypadalo, že žádný z těchto seriálů nevzniklo, ale Policii Modrava se nakonec po letech podařilo doklepat to k realizaci. Už od prvních dílů je poté jasně patrně, že se jedná o určitou variaci na Vraždy v Midsomeru, či krimi verzi Doktora Martina, tedy seriál, kdy máme na jedné straně krimi případy, a na druhé straně je dopovází obyčejný rutinní život místního obyvatelstva. V takto ladeném seriálu pochopitelně nesmí chybět romanticky krásné prostředí, které vybízí k návštěvě. Paradoxem takových seriálů je na druhou stranu to, že počet vražd z nich dělá v podstatě černou můru pro život. Modrava se nikterak nesnažila okouzlit složitým vyšetřováním či propracovanou detektivní logikou, ale šla na to takovým až lehce naivním způsobem a milým vyprávěním, které určitě nikterak neurazí, ale neudělá z ní ani klenot vysílání. ()

KASUGI

Nenáročná oddychovka se sympatickou dvojicí. Po dlouhé době kriminálka, kde po sobě nikdo neřve. Ne, že by to bylo extra realistické, ale já už mám prostě po krk, těch uřvaných nadřízených karikatur, kteří neustále držkují a peskují svoje podřízené, ač už mají za sebou desítky úspěšně vyřešených případů. Seriál bohužel sráží dvě věci. Ta první je linka s místníma drbnama Boušková, Medvecká a ta jejich kamarádka, co neustále hledá chlapa. Tohle ten seriál staví na úroveň primáckých telenovel. Druhý problém je šablonovitost scénářů, které jsou opravdu jak přes kopírák. Stane se vražda, kriminalisté obejdou příbuzné, spolupracovníky, popřípadě lidi, co by o tom mohli něco vědět, např. servírka v místní hospodě. Tito vyjmenovaní lidé kriminalisty VŽDYCKY odkážou na agresivního přítele, dlužníka, šéfa a pod., tedy první podezřelé. Tito podezřelí NIKDY nejsou pachateli. Navíc mlží a VŽDYCKY něco vyšetřovatelům zatají. Většinou se jedná o naprosté kraviny, které nemají důvod zatajovat. Slouží to pouze k prodloužení minutáže a větší dramatizaci. Takže kriminalisté neustále pendlují tam a zpátky, aby zjistili, že pachatelem je VĚTŠINOU úvodní odkazovatel na podezřelé, tedy ta výše zmíněná servírka, spolupracovník apod. Vsadím se, že když mrknete na pět dílů např. čtvté série, tak minimálně u třech dílů se budete smát, jak to dokonale sedí. ()

jefff

Tak jsem se konečně přiměl podívat se na jeden díl, protože mám slabost pro českou produkci krimi seriálů, ale tohle bylo strašné. Kromě hezkých exteriérů tu najdeme akorát promarněným potenciál. Atmosféra nula a o zbytku nebudu raději ani mluvit. ()

Trapper33 odpad!

Hrozně trapný, zajímalo by mě, jestli je to takhle špatně a směšně natočený schválně nebo to je prostě taková ******. ()

MsUtahraptor

Váááu! Nutno podotknout, že jsem viděla jen kus jednoho dílu, ale páááni! Český seriál, kde nemluví jak ufoni, ale normální lidi! Přirozeně znějící dialogy! Téééééda! ()

vitekpe

To co me udrzelo u tohoto serialu je (uprimne receno) jen a pouze Sona "Scully" Norisova... ty to opravdu slusi moc dobre. A nebo mam proste slabost na tyhle typy... ;) Jinak serial je klasicka moderni slatanina s malo uveritelnym dejem, s kolisavym hereckym vykonem temer vsech clenu ansamblu, ktery je "podporen" o typicke podivne papirove dialogy. :) Takze za me dve hvezdy pro Sonu. :) 2+ ()

herr_carter

Tohle je podle mě nejdebilnější tuzemský krimi seriál za hodně dlouhou dobu. Místní policisté jsou jak kdyby utekli z Kameňáku a vtipné taktéž je, že na Šumavě umřelo už asi 3464 lidí za dobu natáčení tohoto amatérského spektáklu. Děs-běs........... ()

Mitin

Plus za to, že je to točeno na mnou dobře známých místech, což je věc, která potěší. Bohužel co se týče režie, scénáře a hereckých výkonů, je to taková česká "klasika", kterou jsem začal už vyloženě nenávidět. Na druhou stranu to neni až tak špatné jako většina českých seriálů, které teď běží. ()

mira007

Čtyři hvězdy za to, že filmaři vytáhli paty z prahy a na rozdíl od Bukowského se komerčně soustředili na malebnější části naší země. Soňa Norisová je krásná ženská, tak těch hvězd nelituji. A nakonec režizér se taky pochlapil, protože ty Soukupovi filmy od Byl jednou jeden polda II. jsou absolutní nekoukatelný imbecility. ()

ArthasKarfa

Čtu si tady s pobavením komentáře uživatelů, jejíž jediná zkušenost s prací policie ČR je, že se koukali na seriál Pitaval. Opravdu mně vždycky velice rozčílí, když někdo vyhledává chyby na seriálech, které měly vzniknout pouze proto aby pobavily napjatého diváka, který kouká na všechny ty vraždy a násilnosti v amerických seriálech. Soukup natočí klidnou kriminálku z prostředí našich krásných hor, kde jsou v hlavní roli policisté z obvodního oddělení, kteří řeší nejrůznější případy. Všem divákům je jasné, že vraždy a podobné těžké případy by si okamžitě převzaly vyšší orgány PČR, ovšem na takový seriál se podíváte, aby si vaše duše odpočinula a nehledáte všemožné důvody seriál napadnout a zkritizovat. Je to podobné, jako když dnešní "filmový specialisté" nachází v 30 případech majora Zemana, že v záběru XY jede auto co se vyrábělo až další rok a že v době vyšetřování na vozovce být nemohlo. Za mě je seriál velmi pěkný, i když má své profesní i herecké nedostatky, na vlastní chyby se koukejte doma, máte jich tam určitě víc než v tomto seriálu. Poklona všem samozvaným kritikům a jejich otřesným způsobům vyjadřování. ()

Dejvi21

Nova mě většinou dokázala na své seriály nalákat, ačkoliv jsem pak byl takřka vždy zklamán. U Policie Modrava byla má očekávání nízká už při upoutávkách, ale snažím se dát každé české tvorbě šanci mě překvapit. Tento seriál bohužel nepřekvapil. ()

Chudobka

Seriály moc nesleduji, ale tento mi připadá zdařilý. Kriminalisté jsou zde normální lidé, občas chybující, žádní super hrdinové, práce (skoro) jako každá jiná. Navíc pěkná příroda a příjemná Soňa Norisová (fandím skupině Fragile), sympatický Satoranský a i ta Boušková, kterou nemám zrovna v oblibě, se mi zde líbí. Přeobsadila bych jen Tomsu. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička