Reklama

Reklama

Policie Modrava

(seriál)
  • Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Režie:

Jaroslav Soukup

Hrají:

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

(více)

Recenze uživatele ArthasKarfa k tomuto seriálu (26)

Policie Modrava (2011) 

Čtu si tady s pobavením komentáře uživatelů, jejíž jediná zkušenost s prací policie ČR je, že se koukali na seriál Pitaval. Opravdu mně vždycky velice rozčílí, když někdo vyhledává chyby na seriálech, které měly vzniknout pouze proto aby pobavily napjatého diváka, který kouká na všechny ty vraždy a násilnosti v amerických seriálech. Soukup natočí klidnou kriminálku z prostředí našich krásných hor, kde jsou v hlavní roli policisté z obvodního oddělení, kteří řeší nejrůznější případy. Všem divákům je jasné, že vraždy a podobné těžké případy by si okamžitě převzaly vyšší orgány PČR, ovšem na takový seriál se podíváte, aby si vaše duše odpočinula a nehledáte všemožné důvody seriál napadnout a zkritizovat. Je to podobné, jako když dnešní "filmový specialisté" nachází v 30 případech majora Zemana, že v záběru XY jede auto co se vyrábělo až další rok a že v době vyšetřování na vozovce být nemohlo. Za mě je seriál velmi pěkný, i když má své profesní i herecké nedostatky, na vlastní chyby se koukejte doma, máte jich tam určitě víc než v tomto seriálu. Poklona všem samozvaným kritikům a jejich otřesným způsobům vyjadřování. ()

Za lepších okolností (2011) (S01E01) 

Jako detektivní příběh nic moc, tahle záležitost má ovšem velmi velké plus a to je krásná šumavská příroda kolem Kašperských Hor a velmi sympatická Soňa Norisová. Musím tedy dohromady říct, že to skřípe skoro všude a jako krimi to opravdu není příliš kvalitní, ale na pár nudných večerů to jako kulisa stačí, mně jako milovníka Šumavy, potěší každý záběr z této překrásné části naší republiky a k tomu trocha krimi je pestré zpestření. ()

Ranč (2015) (S01E02) 

Pěkný díl s krásnými záběry Šumavy. Žádná velká kriminálka, ale takový jednoduchý příběh ze života lidí z hor. ()

Kovbojův návrat (2015) (S01E07) 

Trošku naivní případ s několika poměrně neuvěřitelnými kriminalistickými náhodami, které vlastně celý případ rozklíčují ze začátku. Pořád jsou tam ale velká plus a sekundární dějové linky jsou stále velmi zajímavé. ()

Vražda za úplňku (2015) (S01E08) 

Velmi zajímavý případ i vedlejší linie tohoto dílu. ()

Čertův mlýn (2015) (S01E11) 

Tohle byl opravdu pěkný kriminalistický díl, ze začátku je děj skutečně dynamický a zvratový. Postupně se transformuje do tiššího pátracího stylu a celkově tvoří velmi kvalitní podívanou o dopadení vraha. Vedlejší dějové linky dotváří příjemný osobní charakter seriálu. ()

Pohřešovaná (2015) (S01E12) 

Zajímavý kriminální příběh, i když uložení mrtvoly nakonec docela nelogické, když máte všude na horách tolik opuštěných míst. ()

Případ ukradené krasavice (2015) (S01E16) 

Nějak té Šumavy ubývá a případy spíš vaří ze známosti postav z první části série, pořád se na to dá koukat, ale vrátil bych ráz spíš na začátek seriálu a nestavěl takhle konvenčně všechny zápletky. ()

Případ starosta (2017) (S02E04) 

Velmi pěkný příběh z druhé série, který se zajímavě rozvinul a ponechal prostor pro uvažovaní o vrahovi, ovšem naprosto jsem nepochopil záměr tvůrců v posledních minutách dílu, tohle si mohli odpustit a nechat seriálu příjemnou a milou rovinu bez takových zvratů. ()

Hajný, který zmizel (2017) (S02E06) 

Zajímavá zápletka i když vyšetřování zase trošku "velká náhoda". Jen nechápu, že mrtvoly musí pokaždé najít nějaká z vedlejších postav, myslím, že by na Šumavě nikdo nebydlel, kdyby se tam vraždilo tímhle stylem. Navíc ten vrah se tam taky v podstatě objevil jen jako konečná kulisa vyšetřování. ()

Vražda u plavebního kanálu (2017) (S02E07) 

Zajímavý vedlejší děj s umrlčími deskami a celkově poměrně pěkně koncipované vyšetřování. ()

Muž v pozadí (2019) (S03E02) 

Zajímavý případ i vedlejší roviny, jsem rád, že Jaroslav Soukup přidal víc záběrů krajiny a místních podniků, kde se vyšetřovatelé schází s lidmi kolem vyšetřování. Jinak si seriál drží stále stejnou kvalitu a od první série to příliš neupadlo. Šumava je krásným dějištěm pro tento nenáročný seriál, na který se vždy velmi těším. ()

Milenec z Churáňova (2019) (S03E03) 

Líbilo se mi vyšetřování starého případu, které dalo celé epizodě další rozměr. ()

Nešťastná láska (2019) (S03E05) 

Příběh nebyl nijak odlišný od ostatních, jen mě trošku mrzí, že se na ČSFD objeví fotky vraha, ještě před odvysíláním dílu. Člověk si to jen tak prochází a během pár sekund má po pointě. Jinak jsem rád, že Jaroslav Soukup přidává v každé sérii víc a víc záběrů krásné Šumavy. :-) ()

Neznámý útočník (2019) (S03E06) 

Dnešní případ byl trochu netypický od těch ostatních a jeho rozuzlení bylo dosti nečekané - možná trošku jednoduché. V tomhle díle mi trošku chyběly osudy ostatních členů sboru a naopak přebýval hrozný nadabovaný milionář, který se spíš hodí do nějakého nekonečného hloupého seriálu. ()

Vyhaslý případ (2019) (S03E07) 

Nevím jestli je to jen můj dojem, ale začíná to čím dál tím víc připomínat nějakou tele-novelu o vztazích a nevěře, etc. Případy jsou pořád zajímavé a krásná příroda vše pěkně dokresluje, ale vedlejší linie příběhů a vztahů jsou velmi stupidní. A nadabovaný hezoun se sklárnou a miliony, no pardon. ()

Návrat z Austrálie (2019) (S03E08) 

Závěr třetí řady nebyl nijak zvláštní, trochu jsem doufal, že se víc dotkne všech hlavních aktérů, ale bohužel se tak nestalo. Případ byl z hlediska ostatních spíš průměrný a těžko říct jestli se v posledních dílech dalo najít to, proč na seriál většina lidí začala koukat a zalíbilo se jim to. Příroda jasně vede, ale zápletky jsou už jen spoilování něčeho úspěšného z první řady. ()

Útěk do Tarify (2022) (S04E01) 

U tohohle seriálu si člověk musí odpustit zcela policejní logiku a hierarchii práce. U tohohle dílu byla naprostá absence šumavské přírody, zato přibylo bordelů a polonahých tanečnic.  To že se na Šumavě vraždí jak za nacistů a že je do každé vraždy nebo smrti skoro pokaždé zapleten někdo z místních obsazených lidí je prostě věc kterou musíte nechat plynout, ale přítel Norisové vypadá jak z německého pornofilmu, policejní služebna je tak malá, že při záběru všech policistů musí většina stát a tentokrát i dialogy a zápletka byla tupější ne jindy. Návrat spíše průměrný. Chalupa je srovnána se zemí, major se už opět loučí případy se prolnou. Taková pohádka, ale čím dál tím divnější. ()

Žena se širokým srdcem (2022) (S04E02) 

Tak nevím z původní série v tomhle příliš nezůstalo, kdyby tam nebyla šumavská příroda a těch pár osudů lidiček z hor, které měly v prvních sériích své kouzlo, tak bych se již na tyhle díly asi nekoukal. Zůstala vlastně jen hromada mrtvol na malém úseku Šumavy, pár nadabovaných německých herců, co vypadají jak z porna a případy bez tajemna a zajímavých zápletek. Policie většinou na základě pár indicií odhalí bez větší námahy pachatele a postačí proto jen pár výslechů a náhod. Pachatel se jim pak zákonitě přizná a oni si všechno od soudní pitvy po výzkum DNA dělají na služebně v Kašperkách. Prostě je to už jinde než dřívější díly. ()

Související novinky

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (více)

Reklama

Reklama