Přátelé

(TV seriál)
Komedie / Romantický
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles, (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Recenze uživatele Baron Noktur k tomuto seriálu (23)

Zrušená svatba (1994) (S01E01)

Pilot, rozjazd, celkom ok, nič extra, ale zasa ani zlé. 7/10 ()

Složité vztahy (1994) (S01E02)

O niečo lepšie ako prvý diel, hlavne Ross už začína ukazovať svoje tradičné charakteristiky. 7,5/10 ()

Konečně ten pravý (1994) (S01E03)

Tak a toto je prvý diel, ktorý už by sme mohli označiť za tradičný diel Priateľov. Skvelé gagy, výborné pointy. 8,5/10. Pheobe o 500 dolároch, ktoré jej boli dané na účet bez dôvodu: Phoebe: If I kept it, it would be like stealing! Rachel: Yeah, but if you spent it, it would be like shopping. ()

Náplast na smutek (1994) (S01E04)

4. diel = 4. úspech. Len krôčik plnému hodnoteniu. 8,5/10. Ross: It was my first time. Chandler: So, in your whole life you've only been with one...Uooo. Joey: Oh boy, hockey was a big mistake. There's a whole bunch of stuff we could have done tonight. ------ Pripitá Monika hovorí Phoebe: Do you remember that vegetarian pate that I made that you loved so much? Well, unless goose is a vegetable. ()

Praní prádla (1994) (S01E05)

Rovnako dobré ako predchádzajúci diel. 8,5/10. ()

Životní šance (1994) (S01E06)

Bránica dostala zabrať troška menej ako v prípade predchádzajúcich dielov, ale stále veľmi solídne. 8/10 ()

Bez proudu (1994) (S01E07)

8,5/10 ()

Loučení s babičkou (1994) (S01E08)

8,5/10. Rossov otec na kare babičky, po tom jeho tím prehrá zápas: Now, I'm depressed! ()

Oběť reklamy (1994) (S01E09)

Tak toto bola skutočne prvá komplexnejšia časť. 9/10. Monika a Joey počas večere na Deň vďakyvzdania rozlamujú tradične kosť (v tomto prípade sendvič), pričom ten, čo má väčšiu polovicu, si niečo praje. Joey vyhral. Phoebe: Oh! You have the bigger half. What'd you wish for? Joey: For the bigger half. ()

Opička (1994) (S01E10)

Absolútny gejzír zábavy a nápadov! Famózna časť!! 9,5/10. Janice Chandlerovi šťastným tónom There you are! You got away from me! Chandler znechutene But you found me. ()

Holka nebo kluk? (1995) (S01E12)

Krásny diel. 8,5/10. Monika opäť raz vyhrala v stolnom futbale nad Chandlerom a Joyem. Monika: Where are you guys goin´? Cmon, one more game. Joey: Oh, it´s 2:30 in the mornin´. Chandler: Yeah, get out! ()

Bobule (1995) (S01E13)

Trocha nevyužitý námet časti. 8/10 ()

Na Svatého Valentýna (1995) (S01E14)

Absolútny nárez humoru! 9/10. Janice: I brought you something. Chandler: Is it loaded? ()

Večeře (1995) (S01E15)

Chandler tu bol hviezdou večera, hoci Jon Lovitz ako zhúlený majiteľ reštaurácie bol tiež super. 8,5/10 ()

Dvojčata (1995) (S01E16)

Tento diel a nasledujúci Správná rozhodnutí sú vlastne jeden diel rozdelený na dve polovice. A teda obe hodnotím rovnako. 9/10. ()

Správná rozhodnutí (1995) (S01E17)

9/10, k 9 som sa priklonil na samom závere, keď všetci začali hovoriť po španielsky. Neskutočné. :D :D :D ()

Hráči pokeru (1995) (S01E18)

Extrémne nadupaný diel plný nezabudnuteľných momentov - opičiak Marcel si pustí The Lion Sleeps Tonight - Ross mu pesničku vypne a Marcel odíde do izby a trestne dverami - prvá pokerová hra medzi Priateľmi. Tvorcovia už tu začínajú dávať dohromady Rossa a Rachel. 9/10 ()

Hledá se opičák (1995) (S01E19)

Možno o percento slabšie ako predchádzajúci pokerový nárez, ale 9/10 si zaslúži! ()

Zubařům nevěřte (1995) (S01E20)

Nie až také vtipné ako predchádzajúce diely ale stále sranda. 8/10 ()