13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(606)

Recenze uživatele Hanka_M k tomuto seriálu (39)

13. komnata Helgy Čočkové (2017) (S14E05)

Pan Olmer odchází z uměleckého světa se ctí. Lepší, než jeho poslední hraný TV film Lehká, jako dech... ()

13. komnata Milana Schelingera (2017) (S14E06)

Místy mně úplně mrazilo. Skvělá hudební režie a opravdu netradiční příběh, který jsem snad v komnatě ještě neviděla. Dobrá látka na román" ()

13. komnata Zdeňky Pohlreichové (2017) (S14E08)

Silný osobní příběh. Kultivované zpracování, i Pohlreich mluví velmi dobře. Zajímavá i když trochu samozvaná "osobnost". ()

13. komnata Bohuše Matuše (2018) (S14E14)

Nebyl mi ten člověk dříve moc sympatický. Hlas má, ale o jeho osobě jsem si myslela něco jiného, než je v tomto pořadu. Buď ten člověk zmoudřel a trochu se změnil, anebo z něj dokumentaristé udělali něco lepšího, než je. A moc mě to bavilo. Překvapilo mě to, protože osobnost Bohuše Matuše spíše táhne k braku a k primitivismu. ()

13. komnata Josefa Dvořáka (2018) (S14E16)

Dvořák je super, ale čekala jsem, že je ho komnata - jeho vlastně životní portrét bude zpracován o mnoho lépe. Z hlediska komnat a jiných dokumentů o osobnostech je to průměr... ()

13. komnata Josefa Nedorosta (2018) (S14E18)

Historky z natáčení a potom nezajímavé povídání průměrného střihu... ()

13. komnata Jana Kuželky (2018) (S14E20)

Čím méně komentářů, tím lépe! Čím méně doktorů, tím lépe, čím méně reportérek, tím lépe! Komnaty pana Ulricha vždy dokážou tento zkostnatělý cyklus vynést na světlo, obohatit jej o příjemnou hudbu a zajímavé osobnosti, které nemusí být zrovna "bulvárními panáčky" ze skandálních článků. Velice milé, nenásilné, i když místy dost dramatické a šokující vyprávění herce, který ví, kde je jeho parketa. Tuhle komnatu jsem si nepustila pouze jako kulisu, i když jsem původně u ní chtěla dělat ještě něco jiného, zůstala jsem se dívat do konce. Pěkné filmové ukázky, mající v dokumentu svůj smysl - jestli je vybral sám pan Kuželka, tak má další palec nahoru. Těším se na jeho další role. Plné hodnocení dávám i za fotky pana Kratochvíla a celkem snesitelnou přítomnost Zdeňka Trošky. ()

13. komnata Jana Měšťáka (2018) (S14E21)

Krásná Ester a zajímavý pan doktor, toť vše, co o tomto pseudodokumentu mohu napsat. Ne vždy se komnata povede. ()

13. komnata Ondřeje Veselého (2018) (S14E22)

Slabší téma na komnatu, ovšem vlastně velmi aktuální, lidé jsou k sobě hodně agresivní. ()

13. komnata Ivana Vyskočila (2018) (S14E23)

Velká čest, Vyskočil tak, jak jsem ho neznala a jaký tedy asi doopravdy je. ()

13. komnata Milana Markoviče (2018) (S15E05)

Olmer už je mimo mísu, absolutně špatná komnata s neřemeslnou kamerou a velmi nepřipravenou Chytrovou. ()

13. komnata Mojmíra Maděriče (2018) (S15E07) odpad!

Nejhorší komnata za poslední pár let - Olmera už by měli zastavit, kazí průměr tohoto cyklu! ()

13. komnata Zdeňka Maryšky (2018) (S15E10)

Maryška je skvělý herec, ale je vidět, že staří tvůrci komnaty už jsou skutečně vyčerpaní. Chtělo by to pro celý cyklus nějaký upload! ()

13. komnata Josefa Cardy (2018) (S15E13)

Řemeslně trochu odbyté, Chytrová to opět taky odflákla. Přesto je to myslím zatím nejlepší Olmerova komnata. ()

13. komnata Karla Zimy (2019) (S15E17)

Je zlváštní, jak některé komnaty monou být absolutně průměrné a jiné zase špičkové. A divým se, že starý zkušený režisér natočí takový paskvil - bylo to až trapné, nebýt Karla Zimy a jeho činu, vypnula bych televizi po pár minutách dokumentaristického snažení. ()

13. komnata Petra Baťka (2019) (S15E18)

Tomuhle říkám dokument! To se vůbec nedá srovnat s ostatními díly - řemeslo bravurní a osobnost, jak ji ze seriálů rozhodně neznáme. Velmi kompaktní a tentokrát i zajímavý psycholog. Super, že tam byl i Morávek a Županič. Ale proč tam byběl ten Pavel? Vím, že si střeží soukromí, ale kvůli své rodině se mohl obětovat. Jinak špičkové. Dobrá hudba i super televizní ukázky. ()