Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Milano33

Začiatok bol síce vlažný, pôsobil skôr epizodickým dojmom, ale po asi polovici 1. série, nabral seriál po ozaj nečakanom zvrate neskutočný spád. Naprosto sa utrhol od reťazou a naservíroval nám úžasný dychberúci príbeh, plný originálnych zápletiek, emócií, skvelých postáv, na ktorých nám záleží, opulentnej akcie, epických momentov, a ohromujúcich zvratov. Latka sa každou novou sériou len zvyšovala a tak, ako nám bol príbeh podávaný, bolo pre mňa vzácne. A to, ako dokáže seriál experimentovať je senzačné, žánre sa neustále menia, od klasického špionážneho dramatu sme sa dostali k survival Sci-Fi, k rôznym podobám post-apokalyptického žánru, od vzbury robotov/androidov, cez mimozemské útoky, pandémiu až k zombie apokalypse, zamierili sme do virtuálnej reality aj do despotickej budúcnosti. ()

Han22

Nasledováno všech 136 dílů. Po několika pokusech s Marvel seriály jsem zkusil ten nejslavnější a byla to konečně trefa do černého! Agenti Shieldu nabízí veškeré tempo, velkolepost, akci a především sci-fi na každém kroku, které mi chyběly na spoustě civilně a reálně (tj. nudně) se tvářích se Marvel seriálech ala Punisher. Je tu všechno na co si vzpomenete od Inhumans (superlidí) přes roboty, virtuální realitu až po démony, zombie, cestování vesmírem i časem. A hlavně je to stejně skvělý Whedon jako například v Buffy či Angel. Čili každá série má několik dějových linií, které jsou do puntíku promakaná, vymyšlené, všechno má spád. A zároveň jsou tu postavy od těch hlavních až po ty nejposlednější, které jsou výborně vymyšlené, napsané, mnohokrát se mění, poznáte je, bude Vám na nich záležet. A to přesto, že nikdo není zmrd či psychopat (aspoň z těch hlavních ne) ani si nikdo nemusí 10 minut zdlouhavě vylívat srdíčko. Je tu spousta zvratů, zrad, umírání, z hodných se stávají záporáci, občas i naopak. Nechybí spousta humoru, díkybohu chybí jakékoliv woke kraviny. Měl jsem rád všechny - otcovského sebeironického Coulsona, emočně vyprahlou mlátičku May (neskutečné co padesátiletá Ming-Na dokáže a jak skvěle vypadá), klidnou sílu, obra a srdce týmu Macka či osudem pronásledovanou dvojici vědců Fitz-Simmons. A samozřejmě Daisy, které se z naivní hackerky stává nezastavitelnou superhrdinkou Quake. A Yo-Yo, Enocha, Deka a další a další... Ano dalo by se vytknout mnohé, ne každá postava, dějová linie byla super. Akce je místy směšná a únavná tím jak hrdinové zapomínají na zbraně či schopnosti a vrhají se neustále do kung-fu soubojů ala 80-90. léta. Highlighty - SPOILERY: 1. série:  Standartní řešení případů, pátrání po projektu Centipide a Jasnovidci nakopne diváky do prdele po událostech z druhého Kapitána Ameriky, kdy v Shieldu povstane Hydra a z půlky velejších (a jedné hlavní) postav se stávají záporáci. Absolutně nečekané! 2. série: Hydra stále řádí, Shield je v ilegalitě, řeší se osud Daisy, přeměna v Inhumany i celá jejich komunita. 3. série: Nákaza Inhuman se šíří, spolu s nimi rasismus a kdesi v pozadí je Bůh Hydry, který se na Zemi dere z jiné dimenze a chce nadvládu Inhumans. 4. série: Objevuje se Ghost Rider mnohem lepší než ten filmový, kniha černé magie Darkhold... a také roboti nahrazující lidi a skvostná dystopie ve virtuální realitě. 5. série: Seriál "přeskočí žraloka" protože jsem v budoucnosti kde je Země roztrhaná na kousky a zbytky lidstvo živoří pod otroctvím Kree - a v druhé půlce se tým snaží zabránit zdánlivě nezvratné budoucnosti. 6. série: Cestujeme vesmírem, poznáváme robotickou rasu Chromiconů a na Zemi jednu démonku s armádou nakažených a snahou otevřít bránu do temné dimenze. 7. Luxusní časovka a nejlepší série! Chromiconi chtějí vymazat Shield z historie a tým cestuje časem ve snaze je zastavit a přitom ničí časovou linii. Když to tak po sobě čtu, tak i přes pár výtek bez přemýšlení 5*... bude mi ten seriál chybět. ()

danielosbourne

Agents of S.H.I.E.L.D. jsem očekával především proto, protože jde o další seriálový počin Josse Whedona, jehož seriály patří k mým nejoblíbenějším. Největší výhodou pro mě u tohoto seriálu je, že mám opravdu malé zkušenosti s Marvelovskou tvorbou a tudíž pro mě seriál odhalil mnoho nového. Postavy jsou příjemné, nikdo z nich mi vyloženě nevadí, i když jsem měl chvíli trochu problémy s Coulsonem. Velkou roli tu hraje i vtip, především v dohadování mezi Fitzem a Simmonsovou a samozřejmě efekty, které jsou skvělé. Dějová linka by mohla být o něco lepší, ale i tak jsem se seriálem v podstatě spokojen. ()

noby

Ne. Další seriál pro hloupější/nenáročnější mladší diváky, který má šablonkovitý děj, dětsky cool rekvizity a…a už vlastně nic. Zejména postavy bolestně chybí. ()

Hanys_

Celkem dlouho jsem se dokopával aspoň k pilotu, a pokud o další díly nezakopnu někdy za 2 roky na Coolu, tak zůstane pouze u něj. 4.5/10 ()

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 33 Dokoukáno: 23+1 Zahozeno: 22 _ Jeden z nejočekávanějších seriálu sezóny a také jedno z největších zklamání. První polovina hrozná nuda, druhá půlka už je lepší a konečně se tam něco děje a rozvíjí se příběh. Epizoda propojená s Captain America 2 je dobrá a pák závěr taky ujde. Herci mi vůbec nesedli, kromě Furryho a Coulsona. Prodloužení bylo překvapující, hlavně díky ubohé sledovanosti, které se teda nedivim. Jestli budu pokračovat, to si ještě rozmyslím a podle času. Původně jsem chtěl dát jen 2*, ale za těch pár epizod propojených s filmy tu jednu přihodím. 60% ()

Tessie

Po třech a půl sériích hodnotím seriál jako velmi povedený. Napětí, zapeklité superpowers a velká dávka vtipu nesmí chybět. Malinko mě zklamal přešup z pohodových konců na přelomu druhé série.. Kdy v podstatě nemáte možnost jít dělat cokoliv jiného a skončíte na seriálovém maratonu celý víkend.. Díky dobře vymyšlenému scénáři a perfektním herecký výkonům hodnotím seriál jako nejlepší ve své kategorii od dob Lostu. ()

Pat.Ko

Pred chvíľou som čítal veľa recenzií na tento seriál, a veľa divákov ho prestali pozerať po konci prvej série, a spravili veľkú chybu. Áno v prvej sérii je S.H.I.E.L.D. zobrazený ako nejaká sekundárna organizácia, ktorá sa nechytá zďaleka na Avengers. Čo sa týka spracovania (sme stále na začiatku), špeciálne efekty možno nevyzerali čo najviac presvedčivo, dej sa zdal moc predvídavý a slabý vývoj postáv a takisto slabý vývoj vzťahov medzi postavami, ale v polovici druhej série už malo to chuť MCU, všetko smerovalo k lepšiemu, tak ako dej, tak ako efekty, náboj prekvapenia (naozaj som niektoré momenty vôbec neočakával) a vývoj postáv. Za mňa 4. séria bola najlepšia, kde sa mi najviac páčila postava Ghost Ridera, takisto ako aj zápletka a herecké výkony, najmä výkon Fitza, ktorého hral zlého bravúrne. Ale každá séria mala svoj šmrnc a celkovo zo seriálom som viac než spokojný. Agenti S.H.I.E.L.D.u budú pre mňa dôležitou súčasťou sveta Marvel. 9,5/10. ()

jasiska

Po prvej sérii vidieť v seriáli isté chybičky, ale celkovo hodnotím pozitívne, lebo mám rada tento druh haluzí a dobre sa pri ňom bavím. ()

IvoB

1. Série: 3* (6/10) – seriál začal neslavně. Prvotní zaměření na jednoduché epizodní příběhy mi nesedělo. Rozhodně se nedalo říct, že by seriál využíval svůj potenciál. To se naštěstí částečně zlomilo v druhé polovině série, kdy přišlo větší propojení mezi epizodami, navázání na filmy a (konečně!) zábavné akční pasáže. V této chvíli neškodná zábava. 2. Série: 4* (8/10) – stále zvyšující se kvalita. Rozhodně se zde vyplatilo oproštění od samostatných epizodek k provázanějšímu ději, kdy se mají zprvu nezajímavé postavy možnost vyvíjet. Navíc dochází k vrstvení zajímavých dějových linek, díky kterým seriál neuvěřitelně graduje a nabírá na objemu. V závěru řady se navíc tasí s výborným dvojdílem, který slibuje velmi zajímavé věci do budoucna. Ve výsledku tedy značný pokrok a podařený doplněk marvelovských filmů. 3. Série: 4* (7/10) ()

xmatysekx

Začátek sezóny je pomalý. Pak se to ale hezky rozjede a začne to do sebe zapadat. Poslední díly jsou však až příliš zmatené. ()

Ant_Antony

Jako sitcom zapadající do vesmíru Avengers - jinak se to ani nedá brát... Whedon vybral snad nejhorší hereckou sestavu v dějinách televize a občasné cameo členů filmového Marvel universa to nespasí... ()

Frederika

Zdejší hodnocení seriálu bohužel trpí tím, že ho všichni hodnotí po prvních pár dílech. Já mohu s čistým svědomím po dokoukaných dvou seriích říct, že je to parádní akční seriál s propracovanými postavami, zajímavým příběhem, humorem, a filmovým vizuálem. A finále druhé série je lepší než druzí Avengers! ()

matmanX

Z nadějného projektu, který mohl být jakýmsi Marvelovským Mission Impossible, navíc pod Whedonovou taktovkou, vzešel spíš pšouk do prázdna. Postavy jsou karikatury bez osobnosti, jejichž jedinou specifickou schopností je diváka buď nudit (Skye a Grant), nebo otrávit jen svou přítomností v obraze (párek vědátorů). Z tohoto týmu C.L.I.C.H.É pak vystupuje jen jejich šéf Caulson, který se musel v Avengers opravdu vážně zranit, protože většina jeho rozhodnutí, která zásadně odporují zdravému rozumu i přes naléhání jiných postav a často přivedou tyto postavy do nebezpečí, naznačují silné poškození základních mozkových funkcí. Bohužel nic zajímavého nenabídnou ani jednotlivé epizodní příběhy, u kterých byste se možná bavili před 15 lety, ale ne v dnešní seriálové konkurenci. ()

H4ku11

Vydržal som asi 10 častí a potom som to vzdal. Postavy väčšinou nudné a nesympatické, dej jednotvárny a nezaujímavý. Pozeral som to do 10. časti len kvôli Coulsonovi. Škoda Marvel značky...Nakoniec aj dopozerané, s miernym zlepšením, ale stále slabé. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)