Superman

• USA Lois & Clark: The New Adventures of Superman (více)
USA, (1993–1997), 66 h 41 min (Minutáž: 42–90 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hudba:

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland (více)

Série(4) / Epizody(87)

Planetě Krypton, zvláštní ledové kouli ve vzdálené galaxii, hrozí výbuch. Starostliví rodiče stihnou ještě před apokalypsou vyslat svého syna Kal-Ela na planetu Zemi, aby se zachránil, nicméně vědí, že bude muset do smrti žít jako muž dvou tváří, neboť bude mít schopnosti, které budou na Zemi jedinečné a neobvyklé a bude mu hrozit neustálé nebezpečí. Kal-Ela se ujmou manželé Kentovi žijící na farmě na americkém venkově a pojmenují ho Clark. Vychovají z něj slušného, spravedlivého a poctivého muže s pevnými zásadami. Až dospěje, přestěhuje se do velkoměsta a pracuje zde jako nenápadný reportér Daily planet. Na zemi se však často objevují nebezpeční zločinci, kteří chtějí páchat zvěrstva na bezbranných lidech. A to je chvíle pro Clarka, kdy musí změnit svou podobu a jako superrychlý a supersilný Superman letět na pomoc… (hudryhudry)

sheen

Párádní seriálové zpracování Supermana. Dělá mu určitě čest, kukal jsem na každý díl povinně:) ()

kingik

Je to slabé, ale tak nějak upřímně podané, že najednou jsem schopen přimhouřit oko nad špatnými triky a nevyváženou akční složkou. Ústřední dvojka k sobě ladí a Teri Hatcher byla vždycky hezká a Dean Cain byl tehdy ve formě. Koneckonců i ten Lex Luthor Johna Shea měl svoje charisma a spoustě dílů nechyběla nápaditost, ale i pořádná dávka naivity. Dneska už bych se na to ale nedíval. Jsem náročnější než dřív. ()

heyda

Kdysi jeden z mých oblíbených seriálů. Teď, jak to dávají v repríze na Nově, tak musím uznat, že je to celkem kravina. Ale když je člověk unavený z práce nebo ze školy, tak takový superman je ta nejlepší oddychovka :-) Asi proto ty 3 hvězdičky :-) ()

fleker

mě vždycky fascinovalo jak dokazal vodlišit dobro vod zla.....třeba dete po ulici, a vidíte chlapa v zeleným tričku, jak honí chlapa v modrym tričku..........to se mne nedavno stalo.....chtel sem jednomu pomoct....ale nevedel sem komu,,,rikal sem si, bud je zlej ten modrej, neco proved tomu zelenýmu a ten ho proto honí,,,,a nebo taky muze bejt zlej ten ten zelenej, a ten modrej si chce jenom zachránit zivot,,,,já v tehlech konfliktních situacích nikdy nevim....tak sem pro jistotu srazil voba.......no a ukázalo se, ze jen bezeli na autobus ()

ARI50

Příběh je známy a super a tady to neshazuji a jsem rád za možnost to vidět ale není to ono, po všech možných kryptonských akcích jsem přece jenom celkem zklamaný. Herecky se dalo přežít a hudba taky a příběh se snažil akčně valit v seriálu a jsou momenty co jsem měl rád ale prostě snad v budoucnu tenhle seriál dostane ještě šanci ale o tom už silně pochybuji. Prostě nejslabší supermanův pokus, není to ono ještě že na to přišli tvůrci brzo. ()

duklak2

Mě to bavilo. Tento seriál se povedl a jsem rád, že ho Nova vysílala. Dokonce jsem se díval i na reprízy a dívat se hodlám i v budoucnu. Vzpomínám na sličnou slečnu Teri. Pěkné čtyři hvězdičky vystihují tento "klenot". ()

Pepy

Nemůžeme srovnávat filmy se seriály, ale tohle je jiná náplň chutě. Superman má spoustu dobrých filmů, které dobyli svět, ale seriál jako je tenhle, je úplně o ničem jiném. Chápu lidi, kteří hodnotili pod průměr, ale také chápu ty, kteří tomu dali nadprůměr. Herci nejsou tak zajímavý, jakožto film na který se dá koukat, takže je dobré ho sledovat. ()

Lacike

Segrestor to opísal výstižne. Pekný seriál o superhrdinoch pre deti aj keď hlavné postavy majú dosť veľké charakterové chyby vďaka ktorým nie sú najlepším vzorom pre deti. Ale snáď to bola súčasť nejakého sofistikovanejšieho humoru. Ja som rozhodne radšej, že som vyrastal na takejto naivnej volovine ako na debilnejšom a trápnejšom Smallville. Najviac ma samozrejme bavila Teri Hatcher, ktorá bola proste dokonale nádherná, takže jej divák spolu s naivným Supermanom rád odpustil všetky jej zlé vlastnosti. Dean Cain sa z úlohy Supermana dodnes nevymanil. Lane Smith ako šéf novín bol vždy dokonale nad vecou. Lex Luthor bol rovnako neschopným záporákom ako všetci ostatní, ktorí chceli dostať Supermana. Jediné, čo som nikdy nepochopil bolo, že Tracy Scoggins tu bola za krásku s ktorou chceli ísť všetci chlapi do postele. Aj keď problém bol možno v tej otrasnej postave. V Babylone 5 bola v pohode. Prvé 2 série boli perfektné. Tretia už bola citeľne slabšia a štvrtá doslova o ničom. Nejak im rýchlo došli nápady. No a čo sa týka CZ dabingu na ktorý všetci nadávajú. Asi kvôli nezvyku zo Zlínskych dabérov. Mne k seriálu celkom pasoval. Len zvuk znel tak nejak jak z krabice. Zato dabéri boli v pohode a nemusí predsa všetko dabovať parta hic na čele s Mahdalom, Soukupom a Tůmom. 6/10. ()

BoPo

Časy kedy TV Nova určovala trendy. Časy, kedy byť seriálovým hercom znamenalo byť v USA béčkovou akosťou. Naivné, blbé, jednotvárne, majúce Teri Hatcher. ()

Marek1991

Spomienky silné, no nemal som rád tento seriál. Bolo to zamotané, plné zbytočností, plné rečí, ktoré akoby nikam neviedli, bolo to jedno z tých diel, ktoré akoby boli len preto, aby v televízii niečo dávali. ()

liquido26

Já na tomhle seriálu vyrostl. Pro většinu lidí bude tím pravým Supermanem Christopherm Reeve, ale pro mě je to Dean Cain. No a věčně svázaná Teri Hatcherová je tou nejkrásnější a nejlepší Lois Laneovou. ()

ConanVJ

Zas tak špatnej seriál to neni. Efekty jsou hodný béčkových 90. filmů. Příběhy na sebe docela navazujou, některý jsou pěkný jiný průměrný. Občas jsem se u toho i zasmál. Obsazení je podle mě vydařený. Superman dobrej, pro buchty hezoun. Lois trhlá , ale s Clarkem a zbytkem týmu k sobě pasujou jak prdel na hrnec. Pro mě 85% :) ()

Praxis

Pamatuji na časy, kdy tenhle seriál dávali na Nově. Pro mě to byla skvělá podiváná. Superman v moderním hávu a pěknými efekty mi učaroval. ()

PKD

Ta 3.hvězda je z nostalgie. Ve 13 letech, bomba. V 37letech, nic moc. Zvláště po zakoupení desítek comicsů se Supermanem a Supergirl. Update z 2022: není to zase o tolik horší. Pořád za 3. ()