Sedmé nebe

Drama / Rodinný
USA, (1996–2007), 178 h 3 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Brenda Hampton

Stephen Collins, Catherine Hicks, Beverley Mitchell, Happy, Mackenzie Rosman, David Gallagher, Barry Watson, Lorenzo Brino, Nikolas Brino, Jessica Biel (více)

Série(11) / Epizody(243)

Americký rodinný seriál o početnej rodine kňaza, ich starostiach aj radostiach. Camdenovci každým dňom riešia problémy dospievania ich detí, či prežívajú životné krízy a trápenia. Vždy však otvorene, s láskou a humorom. Na začiatku prvej série tvorilo rodinu sedem členov, ale postupne jej členovia pribúdajú a spolu s nimi aj nové zážitky. Seriál sa odohráva vo vymyslenom mestečku Glenoak v Kalifornii. (klokyn)

j.o.j.o.

Seriál, který je svou tématikou určitě bližší té starší a nejspíše více konzervativnější skupině diváků, který svými morálními poučeními mladší lidi nijak nezasáhne. ()

coco.brice

tyhle radikální humanisti,to je mor:-))))tenhle seriál byl tak blbej,až jsem se u toho někdy pěkně cynicky bavil:-)a pro některé kolegy respondenty,náboženství a víra jsou dvě dost odlišné věci...:-) ()

beso74

Nie, seriál nie je nijak dokonalý, ale jeho najväčší problém je ten, že kritizuje veci, ktoré sa inde nikto neodváži ani napadnúť. Ak niekde v seriáli picha každý s každým, hovorí sa, že je to o komplikovanosti vzťahov, ak to ktosi kritizuje a vraví že je to amorálne, vysmejú ho a obvinia z utópie a úteku od reality, pretože príbehy sú vykonštruované a nehodnoverné, pričom ja osobne nepoznám seriál, kde by sa ľudia správali úplne racionálne a dokonale reálne, ak niekto o takom vie, nech mi určite napíše, rád sa poučím.... A navyše tí istí ľudia čo najviac kritizujú by na strane druhej chceli mať doma vernú manželku či manžela a milujúce deti,... PS. občianska výchova na školách je rovnakým vymývaním mozgov ako tento seriál propagujúci kresťanské hodnoty, aj ona učí deti čo môžu a čo nemôžu... ()

dj_kure

Místní kněz vysvětloval svým ovečkám, jaký je rozdíl mezi jistotou a vírou: "Tady v první řadě sedí sedlák Majer se ženou a třemi dětmi. Ona ví, že jsou to její děti - to je jistota. Naproti tomu on věří, že jsou to jeho děti." 15% ()

Petus odpad!

Tahleta výchovná agitka mě svého času na obrazovce pěkně sra,.. ehm ... štvala, pač nablblejší moralizování, aby pohledal. Neskutečná volovina. ()

joelly01 odpad!

Uz jste se nekdy zaroven smali a zvraceli? Ne? Tak se podivejte na 7th Heaven. Trapnost nad trapnost. Tresnicka na dortu je fakt ze ten Collins co hral v hlavni roli toho mirkodusinovskeho reverenda byl ve skutecnosti odsouzeny za sexualni obtezovani nezletilych. Pro masochisty povinnost! ()

Cortesz odpad!

Těžká propagace náboženství. Poslouchat to den ode dne tak se z nich pobleju. Rodiče dětem zakazujou i žvejkat žvýkačky, pít kafe, telefonovat a já nevím co ještě. Z těch dětí musej vyrůst totální fanatici. Řekl bych, že tohle pouštěj někde nějakejm nováčkům, v nějakejch sektách, kteří nevědí v co věřit. Prostě hnus. ()

Pai-Mei

Kvalitou seriál nič moc. Dookola sa opakujúce dialógy, stále o tom istom, vždy správne rady reverenda Camdena a ponaučenie na konci dielu. To všetko ide pekne na nervy pretože je jasné, že normálna rodina by sa takto nesprávala. Aj napriek tomu musím priznať, že Siedme nebo pozerávam. Nie preto že by som to obdivoval, skôr sa zabávam na všetkých tých strojených dialógoch a vždy vyriešených problémoch. ()

Mes-siah

Pravidlo, že všetkeho veľa škodí, a v tomto prípade aj toho dobrého, je v tu nepriestrelné. Tak sladké, že postači umiestniť nádobu pod televízor a do 10 minút mamé medu na 2 roky. ()

petite fille

ja som vždy tvrdila, tvrdím a aj budem tvrdiť, že seriál, v ktorom celá veľká problémami zmietaná, ale napriek tomu šťastná americká rodina dokáže plný jeden diel riešiť to, že dcérka dostala svoju prvú menštruáciu, je prinajmenšom nenormálny. aj napriek vznešenému posolstvu viery. no nehnevajte sa... ()

MaxForValue

V prvých sériach ešte znesiteľné, ale čím to postupuje, tým to je priblblejšie a priblblejšie. Hlavne po invázii USA do Iraku sa slovo "invázia" objavuje v každom dieli aspoň 5-krát. Rozumiem tomu, že scenáristi chceli týmto protestovať proti vojne, ale vkladať hercom nezmyselné dialógy do úst mi prišlo nesmierne stupidné. Pozitívum tohto seriálu vidím akurát v dvoch veciach - občasne inteligentnom morálnom poučení a v Jessice Biel, ktorú seriál vystrelil do nebies. ()

RigorMortis

Keď som bol mladší, nevedel som sa tohto seriálu nabažiť. No teraz, keď sa na to pozriem s odstupom, aj tú jednu hviezdu tomu dávam z milosti (a za mladú Jessicu Biel). Iste, seriál sa snažil posunúť divákovi nejaké tie morálne hodnoty, no s tou presladenosťou a idylickosťou rodinky jedného amerického pastora to už prehnali. Krok za krokom aspoň pôsobil reálnejšie, toto už je pekne odtrhnuté od reality. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut