Ulice

Drama / Komedie / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Hudba:

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo (více)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiální text distributora)

Reverger odpad!

U tohohle asi máme nejspíš vypnout, tak jako u většiny podobných. Tedy dementních seriálů, jako VKV, kde je to pravý asi jako umělý nehty a sladký tak, až se mi z toho kazej zuby....je až z překvapením třeba to, kolik dílů to má a že se na to už nevykašlali a kolik známých tváří se sem nechalo navrtat, ale jestli mám u tohohle vypnout a přejít do módu ULICE, nejspíš bych teď seděl v křesle s hlavou na stranu a slinou od huby dlouhou jak provaz, na kterým bych se mohl oběsit, podívat se ještě na jeden díl... ()

Pompaj odpad!

Za tohle nova dostane časem cenu celoživotní přínos české kinematografii. 1865x22 minut mluví jasně. První díly byly o něčem, ale po týdnu se ukázalo co to bude zač. Další výtvor novy. 10% ()

Imrwere odpad!

Když to běží v TV, nemám tendenci to přepínat. Většinou televizi vnímám jen sluchem, protože něco dělám, ale dá se to. Občas to bejvá i sranda. Myslim si, že na český poměry to neni až takový zlo. Jen by to nemuselo bejt, kromě víkendu, každej den. Alespoň že je od toho pokoj o těch ptázdninách. Ikdyž teď je náhrada jiná :D | EDIT: Čím dál větší sračka!!! ()

Pelopras odpad!

Jakej zasranej vykleštěnej kokot mohl týhle mrdce napsat scénář to fakt nechápu.....a ten vlasatej zmrd matěj nebo jak se ta buzna jmenuje mě sere ze všech nejvíc. Vždycky když slyšim jeho hlas a nebo vidim jeho xicht tak se neskutečně naseru ()

Movie Gourmet odpad!

Nova si splnila to, co si předsevzala: natočit nekonečný seriál. Jedná se asi o nejhorší seriál české produkce, hlavně díky tomu, že běží na komerční televizi a slouží jen a jen k vydělávání peněz. Cílová skupina: ženy v domácnosti (většinou středního věku) a důchodci a důchodkyně. Obou skupin je v česku dostn na to aby seriál mohl běžet dál a dál. Jedná se zřejmě převážně o počítačově negramotné diváctvo, které by si umělo stahovat kvalitní filmy, či seriál z netu. Přítomnost v tomto upadlém seriálu se dá zřejmě vysvětlit vysokým honorářem. Jsem zvědav kolikátým dílem seriál skončí, zda-li vůbec kdy skončí. Možná bude stát u pádu TV Nova (TV Hovna). Verdikt: Odpad! a 0 %. ()

fredisek odpad!

Dnes jsem se dočetl, že nová stanice TV Nova, Telka (ach, jak krásný, libozvučný, diváka nedegradující název), bude vysílat všech osm sérií Ulice. Hurá. Asi ji ani nebudu na těch kanálech hledat. Jednou bych se chtěl dožít doby, kdy se za českou televizní produkci nebudeme muset stydět, ale to asi dřív Írán ukončí jaderný program, Severní Korea vyhlásí svobodné volby, Hugo Chávez se vykurýruje z třiaosmdesátýho raka a v Rusku budou Pussy Riot numero uno v místní hitparádě.... ()

javaznenevim odpad!

Úplný základ v elitním mozkovymývacím komandu seriálů Novy straší na obrazovkách již od roku 2005. Za tu dobu si vytvořil trvalou základnu důchodců kteří ho pravidelně sledují. Ale popravdě, kdo jiný ještě dnes kouká na TV Ho*na, tedy vlastně Nova? ()

jasse

Ale božínku...ty, co tomuhle u nás ojedinělému projektu dávají odpad, nechápu. Vařívám u toho večeři a nemám s tím nejmenší problém. ()

mira007

Seriál o obyčejných lidech z obyčejné ulice s obyčejnými starostmi... a to je problém, protože obyčejné znamená v tomto případě hrozně nudné. Netvrdím, že občas nějaká linka nezaujme, ale na jeden díl to je pro mne deset minut max., zbytek jsou důchodcovské témata. Přesto jsem našel pět důvodů proč dát pět hvězd: 1) obdivuji technickou stránku věci jak se to točí - každý všední den, propojené linky, nasazení herců, tvorba scénářů atd. - čistě z manažerského a logistického hlediska klobouk dolů 2) ekonomický a umělecký přínos - lepší točit tyhle nekonečný nesmysly tady, než koupit nějakej tureckej blábol. Dá to lidem práci, některým hercům, reřisérům, scénáristům atd. to dá možnost startovacího bodu v kariéře a pak natočej něco supr do kina 3) fascinujou mne herci, kteří jsou v seriálu od prvního dílu, zvláště ti dětští, kteří nikde jinde nehráli 4) respektuji, že je to seriál, který se vysílá denně od roku 2005 a furt jede. Nějaký um jak upoutat diváky tam být musí, když si člověk uvědomí, kolik seriálů vzniklo a skončily předčasně. Ať je tenhle seriál jakýkoliv tak ve srovnání s většinou vztahových seriálů je ještě inteligentní ikdyž nudný 5) za rekordní počet dílů ( já jsem jich viděl celých asi jen 100, ale myslím, že mi nic neuniklo) ()

Oralfabet odpad!

Viděl jsem sice jenom necelý jeden díl, což zřejmě není ani jedna miliontina z tohoto nekončícího eposu, avšak i těch cca 30 minut mi bohatě stačilo k tomu, abych si o Ulici udělal názor. Mohl bych si vybrat náhodného souseda z naší ulice, sepisovat denodenně veškeré jeho zážitky a nakonec bych z toho udělal seriál, který by byl srovnatelně záživný. Spíš, než dějové zvraty nám tu scénaristé nabízejí dějové zvratky a herci jsou povětšinou dost špatní. Když tak nad tím teď přemýšlím, možná jsem se vlastně díval na Ordinaci, ne na Ulici, fakt nevím... Stejně na tom asi nijak zvlášť nezáleží. ()

bobstock odpad!

K tomu přesně a jasně sedí dialog pana Svěráka a Danieli Kolářové z Vratných lahví.´´Jak se můžeš proboha pořád dívat na tyhle blbosti? Žehlil jsi někdy?!´´ :) ()

Untentrauer odpad!

Tenhle seriál je výsměch. Výsměch nám všem. Je to ukázka toho, za co jsou lidé schopní platit. 90% aktérů v tomto seriálu by si nemělo vůbec dovolit používat slovo "herec". Divím se, že to sami nevidí, nebo že jim to jejich blízcí neřeknou. Nechápu, jak vůbec můžou přijmout výplatu za ty jejich darebné výkony. A to vlastně platí pro všechny, kteří se seriálem mají co do činění. HANBA! ()

Sochorisko odpad!

Já shrnu hodnocení všech těchto českých seriálů (Ulice, Ordinace, nemocnice na kraji.... nevím) do tohoto komentáře. Bude to krátké. Jsou 2 úhly pohledu. První - mě jakožto mladému člověku se to nelíbí (jsou i vyjímky mezi mladými ale ty pouze potvrzují pravidlo..), protože člověk celý den sedí v práci, lítá po městě, je v dopravní zácpě, hádá se v obchodě...... řeší problémy každodenního života, přijde "vyřízenej" domů říká si "ták, teď si odpočinu ať to zítra zase zvládnu" no a zapne televizi a tam koukat na problémy, které řeší někdo jiný na jiným (filmovým) místě??! Fakt ne! děkuju!!! Druhý úhel pohledu - těmto lidem se to povětšinou líbí (a mě by se asi líbilo taky) jsou starší lidé nebo spíše pak důchodci. Celý život pracovali a teď najednou "nic" . Tak si těmito snímky tak trochu nostalgicky připomínají tu každodenní shoňku pracovního života a žijí další svět zvaný Ulice........ Rozhodně tento můj komentář neberte jako urážku ať už jste kdokoli - je to můj názor na tyto snímky. Díky. ()

jilda

Tak s takový seriálem si může nova trhnout..... Nudný scénář, nepřesvědčivé výkony herců.Další seriál, po kterém za pár let nikdo ani nevzdechne. ()

lucinkapes

Je spousta lidí, jež tento seriál a jemu podobné už z principu odsuzují. Je však také spousta lidí, jež se na ně deně těší. Ulice se mi libí hlavně tím, že se odehrává v reálném čase. Vánoce, významné události, to vše se v ní odraží plus mínus ve stejné době jako se skutečně děje. Což si přiznejme - není jednoduché, když vezmeme, ze se epizody natáčí s předstihem kolem 3 měsicu. Jediné co mi trochu vadí, je občasná rozvláčnost odehrávaných životních příběhů jednotlivých postav, ale je to dáno hlavně tím, že se vysílá tento seriál denně a už více jak rok. Nyni (podzim 2010) prehodnocuji hodnoceni ze 4 na 5 *, ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc