13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 266 h 15 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(611)

Recenze uživatele Benigni k tomuto seriálu (31)

13. komnata Radima Uzla (2021) (S17E08)

Dramaturgie zcela slepá! Prvních pět minut řešíme kovid starého sexuologa a potom se vracíme do jeho dětství, abychom potom viděli jeho banální a zcela zpravodajsky natočený portrét, který známe z wikipedie. Nakonec se najednou opět zjevíme v závěru pořadu v kovidovém tématu. Opravdu směšně vystavěný pořad, jako by ho někdo násilně přestříhal. A ty vizuální podklady pod fotografie z 90. let jsou zcela nevhodné a starobylé. ČT píše, že je moderní a dynamická televize, ale tohle vypadá jak ohryzek od nahnilého jablka. Nemluvě o tom, jaká kýčovitá hudba byla v pořadu vybrána, to už tam měli dát fakt raději ticho. ()

13. komnata Miroslava Šimůnka (2021) (S17E09)

Nechápu, proč v tak skvělém a profesionálním dokumentu mluvil ten otravný psycholog, jeho výpovědi byly zbytečné a spíše cizorodé. Tohle na 13. komnatě skutečně nesnáším. Naštěstí tam byl jen krátce a já se mohla s chutí dívat dál. Bavily mě ty filmové ukázky (i ta zahraniční) - jednak se ztrefovaly do příběhu a byly perfektně zakomponovány do střihové skladby a jednak nám ukázaly herce Šimůnka zase v jiných rolích, než, jak ho známě z nablblých seriálů TV Nova a Prima. Vlastně to bylo pro mě i mého přítele velké překpavení, co se týče osobnosti Mirka Šimůnka. ()

13. komnata Jiřího Adamce (2021) (S17E11)

Dávám jednu hvězdu za to, že se v komnatě objevila také celkem seriózní a zajímavá režisérská osobnost a nejen rádoby hvězdy typu Slezáček, Fruhlingová, Vízek apod. Ale obsahově to bylo velmi prázdné, téma ztráty otce stačilo vyprávět jen pět minut v případě, že to potom jeho životem nijak traumaticky neprocházelo. Mohli jsme se o režisérovi dozvědět mnohem víc. Tvůrci měli prostor 26 minut a nevyužili ho. Kde byly ukázky z Adamcových filmů a seriálů? ()

13. komnata Ronyho Martona (2021) (S17E12)

Nechápu, proč tak milého člověka exponují tvůrci skrz tak primitivní a směšnou písničku, jako je Hastrmane, tatrmane melou... Jinak docela hezký a neotřelý příběh. ()

13. komnata Kateřiny Brožové (2021) (S18E02)

Velkou výhodou dokumentu je, že uvidíme herečku v jiném světle a jiné SPOLEČNOSTI, než jak ji známe. Další výhodou je pestrost situací a filmových, či divadelních ukázek. Obsahově netlačí tolik na pilu dojetí a bulvárnosti, jak občas v jiných komnatách vidíme. A největší výhodou je, že v konotaci s moderátorkou sledujeme kompaktnější dokument, než jen pouhou reportáž o nehodě, která byla spíš jen záminkou ukázat charakter a smysl života téhle místy až zbytečně očerňované herečky. ()

13. komnata Anny Slováčkové (2021) (S18E04)

Velmi povedená komnata! Obrazově i situačně pestrá a čitelně vyprávěná. Jen mi tam nikdy nesedí ty zpravodajské a stroze napsané komentáře. Je to vždycky jako pěst na oko. ()

13. komnata Martiny Barta (2021) (S18E06)

Obě sestry jsou zajímavé umělkyně a mají můj obdiv. Nicméně dokument byl po filmařské stránce až hnusný, Jonášová vůbec nefugovala, ani před kamerou, ani před mikrofonem. A obsahově to bylo velmi kostrbatě a klopýtavě odvyprávěné, jako od začátečníka, což mě zvlášť u Veroniky Stehlíkové velmi překvapuje... ()

13. komnata Jany Fabiánové (2021) (S18E07) odpad!

Teda, co jsou ochotni tvůrci pustit do vysílání je až zarážející. Koho prosím zajímá dcera Nani Urbánkové? Nic pro ti ní nemám, ale její příběh nebyl vůbec zajímavý a její osobnost před kamerou vůbec nijak nerezonovala, 26 minut o ničem. Zároveň je to filmařsky dost odfláklé, což tento dokument dělá doslova nevysílatelným. ()

13. komnata Jiřího Vondráčka (2021) (S18E08)

Je vidět, že 13. komnata už opravdu opravdu mele z posledního a recykluje příbuzné slavných osobností. Proč nám to ČT nabízí v pátek večer v hlavním vysílacím čase na ČT1? Kam se poděly špičkové portréty výrazných českých osobností, jako byly např. Neobyčejné životy a Příběhy slavných a GEN? S panem Vondráčkem sice cítím lítost, ale to už pak Česká televize může portrétovat opravdu kohokoliv. Kdyby to alespoň bylo profesionálně natočené a zpracované. ()

13. komnata Carmen Mayerové (2022) (S18E18)

Zajímavý příběh, ale velmi fádně režisérsky i obrazově zpracován. Navíc jsme tento příběh viděli už zajímavěji a barvitěji exponovaný v sérii Tajemství rodu (Tereza Kostková), taky nechápu proč se točila tato reportáž. Vidím, že 13.komnata nerecykluje už jenom příběhy a osobnosti, ale také vlastí pořady.  :D :-D ()