Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Mikino00

Moc rád bych šel s hodnocením ještě výše, avšak po skvělém pilotu přišlo mnoho hluchých a nezajímavých dílů, které sloužily jen k utužení vztahů mezi postavami a dějově vyšly naprázdno. Druhá polovina první série je ovšem jiná, nastal naprostý kvalitativní zlom a díl navazující na Captaina Ameriku odstartoval napínavou jízdu, plnou zvratů, emocí a akce. V podstatě tedy to co se od seriálu očekávalo od začátku. Musím přiznat, že jsem se s seriálem zžil a postavy si mou přízeň vybojovaly (Coulson, Skye), povedené bylo rovněž finále, nabízející mnoho otázek do budoucna. Druhá série je skvělá, zajímavé příběhy s nádechem tajemna směřující k povedenému zimnímu finále. Výborně promíchané postavy, kdy nové posily i noví záporáci skvěle zapadli v čele s ústřední dvojicí Coulson a Skye. Právě prostředí kolem nového Shieldu a boj s Hydrou je hlavní devízou. Napětí a zvědavost drží seriál hodně vysoko. Nebojím se říci, že v této podzimní sezóně to byl s velkým přehledem nejlepší seriál. Tak druhá řada pokračuje ve výborně nakročeném tempu, servíruje zajímavý děj, plno zvratů, novou linii s Inhumans a novým Shieldem i doznívající boj s Hydrou. Všechny postavy jsou do děje zapojeny a jejich linie se zajímavě vyvíjí až k velkému finále. Napětí, humor a akce jsou tedy hlavní devizou, k tomu přidejme i nové postavy, které skvěle zapadly (hlavně Hunter). Třetí řada je už lehce slabší, její první polovina nabídla originální zápletku a finální díly ve stylu Stargate. Pokulhávaly však některé postavy a jejich vývoj. Zbytek třetí řady byl velkým scénaristickým trápením, kdy děj, ani s takovou postavou jako je Hive, nedokázal ničím zaujmout, postavy se staly otravnými a hlavně celkově to bylo na úrovni nenáročné podívané pro teenagery, kde dějové zvraty tušíte dva díly dopředu. Hrozně mě štvalo, že Shield se všemi svými zdroji, stále vede úzká skupina 8 lidí, účastnící se všeho. První polovina 4. řady byla hodně slabá, seriál se chtěl posunout, ale představil slabší příběh s již ohranými postavami, kde kromě jediného uvěřitelného vztahu Fitz-Simmons není nikdo,kdy by zaujal nebo se někam posouval. Ghost rider zůstal nevyužit a hlavní záporák vyřízen za 5 minut. Zbytek čtvrté řady nabídl velice solidní a nápaditou zápletku s LMD a virtuální realitou, která přinesla něco zcela nového, napínavého a nečekaného. Jen mám pocit, že tak polovina postav už nemá seriálu, co nabídnout. ()

BreHas26

Whedon je borec. Velmi dobré a celkem příjemné obsazení s Clarkem Greggem, který tomu kraluje. Seriál se mi hodně líbí, nenudí, pobaví a dá se na něj koukat + mě nutí čučet na další díly. Mínus vidím akorát v tom, že děj seriálu umí pěkně kolísat. Nejlepší moment je pro mě konec druhého dílu alá suprové cameo Samuela L. Jacksona. Hodnoceno po 10. dílech. ()

Illy

U mě tohle stojí i padá s Whedonovskými dialogy. Děj je prostě naředěná bramboračka, která se snaží zapadnout do Marvelovského menu. Ale já se u postav výborně bavím a i když jsem si na všechny ještě nezvykl, hodnocení se šplhá ke čtyřce..... Uvidíme dál..... a já dávám 60%. Dá se na to koukat, ale s přibývajícími díly a směrem k Thorovi mě to přestává bavit. Whedonova atmosféra jde di řiti, všechno je trapně předvídatelné a když se tam začnou prohánět čubky s mečem..... ()

MatyM

Seriál, který zažil neuvěřitelnou kvalitativní horskou dráhu a který sledovat bylo místy naprosté utrpení, místy čirá radost a nakonec doklouzal ke konci v bahně průměru. ()

toi-toi

Slabučká hlúposť pripomínajúca seriály od CW. Klišovité postavy z nezaujímavým príbehom občas dokážu pobaviť. Problém je tom, že skôr ako smiešny je seriál na smiech, akcia nie je akčná ale je to skôr premletá akcia z akcie. Chudák Coulson, mal radšej zomrieť Lokiho rukami. ()

Nolanofil

Po piatej epizóde to vzdávam. Pre mňa maximálne nezaujímavý odvar, dobre fungujúcich Avengers. Herci nevýrazný, Culson a jeho pripomienky na dovolenku otravné, dejovo prázdne ako slovenská kaša. Strata času na to myslieť, nie to ešte sledovať.. ()

Echelon1

Po toľkých rokoch a po skončení poslednej série môžem povedať len toľko, že Agents of SHIELD sú najlepší seriál, aký bol kedy natočený. Diely kvalitou síce niekedy zakolísali, hlavne v posledných sériách, ale stále sa jednalo o to najlepšie, čo MCU prenieslo, keďže filmy MARVELu sú už absolútnym sklamaním. Dalo povedať viac, ale to nie je potrebné. ()

Greg25

Těžko říct pro koho je tenhle seriál vlastně určen. Celkově to spíš směřuje k teen publiku, což je asi to, co mi nakonec nejvíc vadí. Protože ne všem fanouškům Marvelu je čtrnáct. Jistě, pár narážek pro lehce starší publikum se najde, ale rozhodně ne tolik, abych měla pocit, že jsou Agents of SHIELD lepší než třeba takový Arrow (ten se aspoň nikterak nesnaží zastírat, co nabízí). Jestli SHIELD měl být plnokrevným seriálem pro fanoušky Marvelu, pak jím bohužel není. Dokáže utlumit některé věci z ryze teen seriálů (kupříkladu je tady míň rádoby mouder), více narážek, více nadhledu. Což on mít musí, protože přes veškerou snahu má kulisy seriálové a těžko věřit, že tohle je ten SHIELD z filmů (což je logické). Na charakterech postav je trošku moc vidět, že celkově musely být vyváženy. S čímž si herci místy moc rady neví, takže sklouzávají k občasné karikatuře. Zdaleka nejzajímavavější je tak Clark Gregg a Ming-Na Wen. Úplný průšvih to rozhodně není, jen by se ten seriál svým obalem neměl tvářit, že je ničím víc než je. Je to teen seriál na motivy SHIELDu - nic víc nic míň. Průměr. 60% ()

Mattij

Jako výplň mezi jednotlivými filmy dostačující. Má své silné i slabé momenty - ty se střídají jako na horské dráze a ačkoliv příchod zimního vojáka úroveň velice pozvedl, směr k vývoji Avengers 2 zase už kapku stagnuje. Uvidíme co dál. update 3. série: Úroveň jde stále nahoru, stejně jako mé hodnocení. ()

Paul_cz

Tu jednu sezónu jsem vydržel, hlavně kvůli návaznosti na Winter Soldiera, ale ta není nijak zázračná a seriál je celkově hrozně suchej, nezajímavej. Postavy jsou vcelku sympatický, ale je to celý hrozně sanitizovaný, sterilní. Dropped po první sezóně. ()

Bezda202

Jak byl rozjezd pomalej a docela nezáživnej, tak od půlky první série se kvalita začínala zvedat. Až druhá série a hlavně závěrečný díl to vynesli úplně do jiných výšin. Kam se hrabou některé filmy od Marvelu na tento seriál. Po druhé sérii 5* - 90% ()

Flopik

Nechcelo sa mi do tých Agentov ale som strašne rád že som sa odhodlal.Skvelý seriál kde treba vytrpieť prvých 10 Epizód ktoré sú taká oťukávačka, no potom sa to neskutočne rozbehne.Pri žiadnej epizóde sa nenudíte ,každá posunie dej dopredu a postavy sú skvelé.Krásne prepojenie aj s filmami. Zatiaľ každá séria je úžasná. Najoblúbenejšia postava Grant Ward a Ghost Rider ktorý je famózny. 4 séria a pre mňa zatiaľ seriál ako celkom 5* záležitosť.Tak 4 séria a ja som z nej hotový.Ak by som si mal vybrať najlepšiu sériu tak by som vybral štvrtú.Skvelé príbehy, prvá polka najlepší Ghost Rider a druhá výborná konstrukce úžasné.Hrozne potešilo aspoň troška Warda a Trippa.Posledný diel neoddychoval ani minútu akcia stále.John Hannah bude strašne chýbať a tak isto úžasný Ghost Rider. 100% úžas. Bohužiaľ , piata mala tú smolu že prišla po štvrtej sérii Agentov a možno aj preto bolo citeľne slabšia.Ale celkovo by som ju zhodnotil ako slabšiu aj keď ma bavila. Posledný diel výborný , plný emócii a pre mňa by to bolo skvelé zakončenie seriálu , som zvedavý ako budú tvorcovia pokračovať. ()

holyterry

Úplně průměrný seriál o ničem. Ze začátku jsem měla i pocit že seriál byl udělaný jen kvůli tomu aby se agent Phil Coulson mohl vrátit do filmového světa Marvel. Čekala jsem něco víc. ()

Sunny.69

Vynikající věc. Je pravda, že po páté sérii jsem měla trošku pocit, že se to zvrhlo v LOSTy/Červeného trpaslíka, ale opak byl pravdou. Poslední série vše skvěle uzavírá, až slzička ukápla u posledního dílu. To, že je celý seriál hezky uzavřen tomu dává jen další plusový body. Vynikající věc. Pánové Whehon a Whedon ví, co dělají. ()

barteca

Pilot: Lehce, svižně natočeno, humor, akce. 2015 - Po druhé sérii zvyšuji hodnocení. Marvel rovná se kvalita. ()

Snake.Charmer

Seriál táhne především skvělý son of Coul. Zbytek obsazení se s ním bohužel nedá srovnávat. Ani zápletky nejsou nijak extra originální. Sem tam se objeví nějaký dobrý vtípek pro "zasvěcené", ale celkově působí seriál jako takový levný parazit marvelovského vesmíru, kterému může svým způsobem ve finále i uškodit. Kdyby nebyl seriál pod hlavičkou Marvelu, který nasadil svojí tvorbou a budováním universa v posledních letech laťku sakra vysoko, jednalo by se o průměrný snesitelný seriál. Takhle je zatím mírným zklamáním. ()

TuT

Zatím slabší 3*, možná to i spadne na ty 2* jestli to tak půjde dál, ale pak to přestanu seriál sledovat. Některé postavy mi jsou nesympatické a opět zde vidím (jako ve spoustě jiných seriálů) nelogické chování postav. A tam kde naopak nemají tušit o co jde jsou zase superborci co všechno ví a znají.... Sleduji s anglickými titulky, velké +, že jim jde fakt dobře rozumět. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)