13. komnata (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006–2019

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková, Markéta Dobiášová, Alena Činčerová, Pavel Křemen, Tomáš Hanák, Petr Slavík, Adéla Sirotková, Jana Klusáková, Petr Jančárek, Rebeka Bartůňková, Karel Koula, Renáta Kalenská, Olga Sommerová, Daniela Gébová, Vlastimil Šimůnek, Miroslav Dvořáček, Daniela Drtinová, Yvonne Vavrová, Oskar Reif, Simona Oktábcová, Hana Pinkavová, Dagmar Smržová, Martin Moravec, Šárka Kubelková-Volemanová, Radka Červinková, David Bonaventura, Ivana Sovišová, Tomáš Voženílek, Milan Šíma, Zdeněk Gawlik, Alexandra Vebrová, Blanka Kubíková, Honza Dědek, Patrik Ulrich, Jiří Střecha, Vít Olmer, Gabriela Fryčová, Veronika Stehlíková, Zuzana Zemanová-Hojdová, Jiří Podlipný, Lucie Hostačná

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas, Pavlína Němcová, Jindra Horská, Marie Rút Křížková, Vojtěch Lindaur, Jitka Vrbová, Pjér la Šé'z, Jaroslav Kudláček, Miloslav Stingl, Petr Pithart, Tibor Szilvási, Tereza Pergnerová, Jan Cimický, Jana Ciglerová, Barbora Tachecí, Petr Weiss, David Matásek, Mirjam Landa, Daniel Landa, Jiří X. Doležal, Petr Šimůnek, Richard Müller, Jan Lacina, František Nedvěd, Petr Novotný, Honza Dědek, Jan Nedvěd, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Eva Holubová, Ivan Douda, David Škach, Aleš Lehký, Martin Kocián, Pavel Zuna, Mirka Čejková, Ivo Mathé, Vladimír Železný, Eva Pilarová, Tereza Brdečková, Jiří Dědeček, Marta Kubišová, Kamila Moučková, Jiřina Šiklová, Vanda Hybnerová, Boris Hybner, Jana Kremanová, Vendula Pizingerová, Markéta Dobiášová, Karel Svoboda, Jaroslav Hutka, Václav Havel, Vlastimil Třešňák, Ivan Klíma, Petr Hapka, Ruth Horáčková, Michal Horáček, František Segrado, Hana Zagorová, Karel Vágner, Štefan Margita, Jaroslav Čermák, Michal David, Monika Absolonová, Karel Gut, Jan Rejžek, Dan Bárta, Roman Holý, Jan Potměšil, Viktor Preiss, Jakub Špalek, Izabela Schenková, Lukáš Pollert, Jaroslav Róna, Jiří Krytinář, Pavel Vítek, Tonya Graves, Oldřich Kaiser, Zdeněk Dušek, Karel Schwarzenberg, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Schmitzer, Věra Chytilová, Vladimír Polívka, Věra Galatíková, Táňa Fischerová, Jan Fischer, Vilma Cibulková, Jan Antonín Pacák, Květa Fialová, Jiří Ptáčník, Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Dana Batulková, Antonín Duchoslav, Yvetta Kornová, Pavel Bobek, Petra Němcová, Tereza Maxová, Karel Vejřík, Petr Slavík, Alena Mihulová, Viktor Polesný, Jiřina Jirásková, Stanislav Fišer, Otakar Brousek st., Petr Kostka, Zdeněk Hruška, Eva Herzigová, Martin Klásek, Helena Štáchová, Hana Křížková, Ivan Jonák, Roman Skamene, Karel Štědrý, Luděk Sobota, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Zdeněk Rytíř, Jan Neckář, Pavel Chrastina, Marta Jandová, Petr Janda, Petr Korál, Aleš Brichta, Pavel Kříž, Dušan Klein, Aleš Cibulka, Juraj Herz, Cyril Höschl, Jiří Melíšek, Miroslav Plzák, Jana Kopecká, Lenka Kořínková, Ján Baláž, Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Boris Filan, Karel Weinlich, Radovan Lukavský, Věra Kubánková, Tomáš Hanák, David Vávra, Tomáš Vorel st., Ester Kočičková, Robert Nebřenský, Karel Smyczek, Petr Jablonský, Uršula Kluková, Jáchym Topol, Ivan Martin Jirous, Dana Němcová, Jiří Stránský, Berenika Kohoutová, Irena Obermannová, Olga Sommerová, Rozálie Kohoutová, Tereza Kerndlová, Laďa Kerndl, Ivan Vyskočil, Michaela Kudláčková, Monika Kvasničková, Michael Dymek, Žaneta Fuchsová, Felix Slováček, Vlasta Kahovcová, Karel Gott, Ladislav Štaidl, Jitka Zelenková, Jarmila Gerlová, Tomáš Halík, Šárka Kubelková-Volemanová, Mahulena Bočanová, Zdeněk Mahdal, Martin Zounar, Eva Daňková, Jan Lukeš, Stanislav Wabi Daněk, Bára Basiková, Michal Pavlíček, Marie Formáčková, Yvonne Přenosilová, Eva Hrušková, Oldřich Vlach, Jana Hlaváčová, Jan Přeučil, Ladislav Županič, Jan Musil, Valérie Zawadská, Jana Šulcová, Veronika Žilková, Jana Fabiánová, Naďa Urbánková, Jiří Suchý, Karel Urbánek, Petr Svárovský, Zuzana Bubílková, Josef Váňa, Markéta Zinnerová, Jana Štěpánková, Martin Štěpánek, Jan Vyčítal, Václav Žmolík, Michal Pavlata, Kryštof Hádek, Jaroslava Obermaierová, Slavomil Hubálek, Paviel Rochnyak, Ivana Christová, Miloslav Zapletal, Rebeka Bartůňková, Ester Janečková, Věra Martinová, Martina Navrátilová, Jiří Hromada, Ida Kelarová, Peter Butko, Petra Janů, Jan Saudek, František Peterka, Ivana Pavlová, Vlastimil Harapes, Věra Špinarová, Heidi Janků, Adam Pavlík, Eduard Hrubeš, Jiřina Bohdalová, Pavlína Filipovská, Jan Révai, Lucie Bílá, René Přibil, Richard Hes, Jana Andresíková, Martina Vrbová, Monika Načeva, Marie Retková, Kateřina Irmanovová, Vlastimil Venclík, Ludvík Vaculík, Jan Ruml, Milena Dvorská, Ája Vrzáňová, Pavel Novák, Jana Kratochvílová, Lešek Semelka, Zdeněk Kaloč, Monika Kobrová, Igor Bareš, Michael Kocáb, Natálie Kocábová, Jiří Lábus, Jaroslav Dušek, Martin Dejdar, Vladimír Brabec, Helena Brabcová, Petr Blažek, Milan Hein, Ladislav Smoček, Miroslav Etzler, Jiří Winter Neprakta, Miloslav Švandrlík, Radek Banga, Dominik Turza, Roman Vojtek, Vítězslav Hádl, Jakub Vágner, Štěpán Škorpil, Josef Vágner, Martin Maxa, Martin Stropnický, Petr Kratochvíl, Daniela Drtinová, Josef Zíma, Yvetta Simonová, Milena Vostřáková, Jan Jiráň, Vojtěch Bernatský, Pavel Nový, Vojtěch Rohlíček, Zdeněk Rohlíček, Jan Schmid, Luba Skořepová, Arnošt Goldflam, Jiří Krejčík, Pavel Landovský, Zdeněk Srstka, Jiří Krampol, Hana Krampolová, Jaroslav Čejka, Zdeněk Troška, Kristýna Frejová, Ladislav Frej ml., Tomáš Měcháček, Ladislav Frej st., Šárka Ullrichová, Alexandr Minajev, Bolek Polívka, Dagmar Bláhová, Vladimír Marek, Zdena Hadrbolcová, Petr Rezek, Jiří Menzel, Jitka Zelenohorská, Petr Zelenohorský, Karel Růžička, Antonín Gondolán, František Gondolán, Zdeněk Lukeš, Jan Kaplický, Janek Kroupa, Jana Lorencová, Ondřej Suchý, Stanislav Zindulka, Dalimil Klapka, Zorka Kohoutová, Zita Kabátová, Bořek Šípek, Leona Machálková, Tomio Okamura, Arnošt Lustig, Yvetta Blanarovičová, Robert Vano, Vladimír Mišík, Eva Mišíková, Jiří Černý, Václav Zamrazil, Radim Hladík st., Jan Hrubý, Jaroslav Olin Nejezchleba, Martin Maťo Mišík, Adam Mišík, Šimon Kotek, Alexander Hemala, Petr Malásek, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Bořivoj Navrátil, Michal Viewegh, Petr Vacek, Jana Synková, Jan Šťastný, Monika Žáková, Svatopluk Karásek, Kristián Kodet, Radka Červinková, Richard Tesařík, Libuše Švormová, Jan Pohan, Jan Vávra, Marián Labuda st., Ján Gallovič, Kamila Magálová, Simona Chytrová, Vít Olmer, Věra Bílá, Barbora Hrzánová, Dalibor Janda, Zdenka Procházková, Petra Černocká, Jan Vančura, František Lízna, Anna Šabatová, Andrej Hryc, Simona Stašová, Marcel Vašinka, Kateřina Kornová, Pavla Břínková, Petr Brukner, Zdeněk Svěrák, Hana Kašparová, Jan Kašpar, Igor Chaun, Josef Klíma, Antonín Kratochvíl, Steve Lichtag, Oldřich Navrátil, Barbora Kroužková, Josef Dvořák, Hana Talpová, Lumír Olšovský, Martin Huba, Dušan Jamrich, Ladislav Chudík, Emília Vášáryová, Anna Šišková, Jiří Chlumský, Tereza Nvotová, Dorota Nvotová, Juraj Nvota, Szidi Tobias, Roman Šebrle, Hana Sršňová, Roman Štolpa, Ondřej Vetchý, Ivo Niederle, Vladimír Just, Jan Burian, Zuzana Burianová, Zdenka Lorencová, Marie Tomsová, Jiří Štědroň, Zora Jandová, Vladimír Čech ml., Heda Čechová, Jaroslav Bouček, Eliška Kaplicky Fuchsová, Vratislav Hlavatý, Jiří Pecha, Michaela Maurerová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Ivana Jirešová, Zdenek Merta, Anna K., Lucie Juřičková, Rudolf Švaříček, Alfred Strejček, Consuela Morávková, Yemi Akinyemi, Dana Zátopková, Hana Androniková, Zdeněk Chlopčík, Stanislav Hložek, Ivan Palúch, Martin Moravec, Marko Čermák, Soňa Valentová, Petr Bohuš, Adriena Šimotová, Václav Moravec, Meda Mládková, Marek Hlavica, Adam Vinklář, Ivanka Devátá, Ivan M. Havel, Nikol Kouklová, Jiří Svoboda, Soňa Červená, Ivan Mládek, Olga Blechová-Matušková, Vlasta Horváth, Naděžda Munzarová, Ivan Kraus, Marie Havlenová-Saudková, Josef Fousek, Petr Spálený, Zbyněk Merunka, Tena Elefteriadu, Martha Elefteriadu, Jiří Žáček, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Brabec, Jiřina Prekopová, Barbora Kohoutková, Čestmír Kopecký, Radim Špaček, Ladislav Špaček, Hana Čížková, Jana Krausová, Jitka Asterová, Světlana Nálepková, Roman Vaněk, Zdeněk Pohlreich, Bob Frídl, Laco Deczi, Zuzana Stirská, Radek Jaroš, Renée Nachtigallová, Michal Nesvadba, Jaroslava Panýrková, Milan Drobný, Miloslav Vlk, Václav Chaloupek, Osmany Laffita, Lou Fanánek Hagen, Jan Pirk, Jaroslava Tvrzníková, Luděk Munzar, Tomáš Voženílek, Jana Nagyová, Josef Formánek, Jana Paulová, Jan Vokurka, Martina Růžičková, Pavel Sedláček, Tereza Boučková, Vladimír Hron, Linda Finková, Michal Hofbauer, Martin Zahálka, Oldřich Říha, Viktor Sodoma, Josef Melen, Jiří František Potužník, Olga Šípková, Deana Horváthová-Jakubisková, Pavel Mang, Markéta Čepická Daňhelová, Dalibor Gondík, Adéla Gondíková, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Karol Polák, Miriam Kantorková, Petr Svojtka ml., Roman Luknár, Jana Hubinská, Michal Zelenka, Karel Roden, Jarmila Švehlová, Regina Rázlová, Marta Töpferová, Tomáš Krejčíř, Andrea Kalivodová, Lubomír Lipský st., Jan Skopeček, Ladislav Trojan, Věra Tichánková, Václav Marhoul, Petr Kotvald, Dagmar Patrasová, Hana Brejchová, Zdeněk Mahler, Miroslav Ondříček, David Ondříček, Theodor Pištěk ml., Pavlína Jíšová, Pavel Lohonka, Barbora Lukešová, Tatiana Drexler, Marcel Zmožek, Jan Šibík, Milan Šíma, František Ringo Čech, Marek Brodský, Barbora Brodská, Jakub Štěpán, Patrik Hezucký, Matěj Ruppert, Tomáš Vorel ml., Tomáš Verner, Daniel Hůlka, Iveta Radičová, Štefan Skrúcaný, Johana Saudková, Kája Saudek (a.z.), Michal Hrůza, Otakar Černý, Jan Kačer, Martina Adamcová, Michel Fleischmann, Juraj Jakubisko, Ivan Hlas, Václav Upír Krejčí, Martin Bursík, Václav Malý, Václav Hybš, Blanka Šrůmová, Jan Hedl, Dan Horyna, Svatopluk Matyáš, Andrea Sedláčková, Milan Kňažko, Dagmar Pecková, Isabela Soukupová, Pamela Soukupová, Radim Fiala, Patricie Soukupová, Zdeněk Gawlik, Josef Oupický, Pavel Soukup, Aťka Janoušková, Pavlína Saudková, Barbara Nesvadbová, Marta Boučková, Jan Rückl, Terezie Šedivá, Stanislav Vrána, Gabriela Vránová, Tomáš Töpfer, Jiří Kepka, Ondřej Kepka, Jiří Zbořil, Miluše Šplechtová, Blanka Kubíková, Jan Hrušínský, Kristýna Hrušínská, Michal Moravec, Roman Zezula, Ladislav Křížek, Jan Viewegh, Josef Viewegh, Veronika Vieweghová, Robert Roth, Jana Ciglerová (vyp.), Katarína Ďurovičová, Martin Havlena, Magda Křížková-Šebestová, Pavel "Kyklop" Vohnout, Jiří Paroubek, Zdenka Tichotová, Jiří Tichota, Dušan Vančura, Františka Čížková, Vlastina Svátková, Jan Kalousek, Jana Fořtová-Krampolová, Petr Rychlý, Jaroslava Bobková-Stránská, Barbora Srncová, Pavel Lukeš, Filip Tomsa, Gustav Oplustil, Jan Slabák, Luboš Xaver Veselý, Zdena Studenková, Radek Balaš, Helena Lišková, Kateřina Sokolová, Iva Pekárková, Lucie Brychtová, Jan Onder, Eliška Bučková, Vida Skalská-Neuwirthová, Petra Hapková, Zora Ulla Keslerová, Patrik Ulrich, Jiří Svoboda, Jana Koubková, Rostislav Novák st., Michal Jančařík, Petr Jančařík, Helga Čočková, Milan Schelinger, Zdeňka Pohlreichová, Jitka Sedláčková, Ivan Timko, Zoltán Sallai, Věra Černá, Bohuš Matuš, František Janeček, Karel Nešpor, Kateřina Brožová, Vítězslav Jandák, Helena Houdová, Václav Matějka, Josef Nedorost, Jaroslav Soukup, Zdeněk Podhůrský, Jan Kuželka, Ondřej Veselý, Ester Janečková (mod.), Martin Bezouška, Milan Peroutka ml., Adriana Sobotová, Hynek Bočan, Veronika Arichteva, Jaromír Janeček, Jorga Hrušková, Klára Formanová, Aleš Juchelka, Jiří Langmajer, Lukáš Langmajer, Jaroslav Samson Lenk, Milan Markovič, Lucie Hostačná, Mojmír Maděrič, David Svoboda, Josef Carda, Jan Rosák, Gabriela Koukalová, Zdeněk Maryška, Renáta Kalenská, Jan Petránek, Jan Vodňanský, Jana Švandová, Karel Heřmánek, Jiří Štrébl, Jan Antonín Pitínský, Pavel Klusák, Jitka Vodňanská, Petr Skoumal (a.z.), Hana Středová, Václav Noid Bárta, Jožka Šmukař, Karel Zima, Radka Vranková, Petr Batěk, Aleš Háma, Pavel Šporcl, Milan Pitkin, Irena Budweiserová, Lukáš Vaculík, Ivo Trajkov, Václav Křístek, Pavel Batěk (a.z.), Dagmar Havlová (a.z.), Hynek Čermák (a.z.), Lukáš Příkazký (a.z.), Magdalena Reifová, Sandra Pogodová, Ondřej Soukup, Raego, Veronika Jonášová, Tomáš Juřička, Václav Cílek, Radkin Honzák, Rostislav Novák ml., Rostislav Osička, Lenka Novotná, Ladislav Potměšil, Tena Elefteriadu, Jaroslava Brousková, Jiří Klem, Ota Jirák, Tomáš Hauptvogel, Pavel Pafko, Robert Lischke, David Prachař, Jan Szymik, Ludmila Čírtková, Petra Špalková, Jiří Hrubeš, Roman Lipčík, Viktor Dyk, Lída Rakušanová, Ben Cristovao, Ilona Svobodová, Zdeněk Štěpán, Svatopluk Schuller

Komentáře uživatele petaspur k tomuto TV seriálu

Zajímavý pohled do života kontroverzní osobnosti, leč žádné velké odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce se nekonalo.(9.5.2009)

• 13. komnata Jana Nedvěda (S01E04) (epizoda) (2006)

Honza Nedvěd dokázal spadnout z vrcholu popularity až na tvrdou zem. Pravděpodobně se při tom pořádně uhodil do hlavy, v níž se mu vše tak nějak pomotalo a z mluvčího foklového národa se stal ubreptaný pitomec. Přestože mám v sobě slušnou dávku cynismu, tak tomuto vyměknutí mozku jsem se nedokázal ani škodolibě smát.(27.12.2009)

Mirka Čejková dokáže být velmi příjemnou a inteligentní společnicí, která však na druhou stranu dokáže plodit unáhlená zásadní životní rozhodnutí. Pokud nedokáže svou citovou nevyrovnanost ovládnout v průběhu profesionálního golfového turnaje, tak se nemůže divit, že manžel golfista, jehož výkon minimálně z poloviny závisí na vyrovnané psychice, se k ní v takové chvíli nebude chovat gentlemansky. Je ovšem třeba podotknout, že Alex Čejka měl během turnaje posílat rodinu na nějaké nádherné místo, aby se mohl soustředit na své zaměstnání.(18.8.2009)

• 13. komnata Jaroslava Hutky (S01E12) (epizoda) (2006)

Prožil exil, po revoluci se slavně vrátil a mně nic zásadního nesdělil ani žádnou utajenou komnatu neotevřel.(28.12.2009)

Velmi dobré poodhalení skrývané celoživotní choroby zpěvačky, která svým dětsky optimistickým úsměvem zdařile mátla své posluchače i Miloše Jakeše.(30.11.2009)

Jarda Pouzar bojoval na ledě, udělal jméno českému hokeji za velkou louží a nemám pochyby o tom, že by bez boje vzdal duel se zákeřnou chorobou nebo čímkoli jiným.(28.12.2009)

Úraz Jana Potměšila je natolik mediálně známou událostí, že se na jeho obrysu nemohlo podařit otevřít nějakou tu zahrabanou komůrku. Honza se se svým těžkým zranění vyrovnával přibližně tak, jako kterýkoli jiný podobně postižený člověk a myšlenky se mu hlavou honily také takřka stejné. Koncept pořadu se v tomto případě nepodařilo zdárně naplnit.(27.12.2009)

Handicap Jiřího Krytináře je jasně (ne)viditelný a nějaké další tajné jizvy na umělcově dušičce mi, kromě dědičných genů dcery, odhaleny nebyly. Spíše mi bylo osvětleno, jak se dokázal se svou situací vyrovnat a já si ho vážím za to, že svůj osud ustál a nikdy se z něj nestal zakomplexovaný protiva.(28.12.2009)

• 13. komnata Chantal Poullain (S01E21) (epizoda) (2006)

Najít klíč ke třinácté komnatě Chantal Poullain se nezdařilo. Odejít do ČSSR se rozhodla sama, bulvár si její dopravní nehodu logicky nenechal ujít a princip této série zůstal v tomto případě nenaplněn.(7.12.2009)

Alena Mihulová si nechala otevřít svou třináctou komůrku a nechala zvědavce nahlédnout do svého soukromého prostoru. Tím tento díl splnil své často opomíjené poslání.(5.6.2009)

• 13. komnata Liběny Hlinkové (S02E05) (epizoda) (2006)

Tato komnata stroze odvyprávěla strohá fakta o vztahu Hlinkových se zdůrazněním osudové lásky. Nic dalšího, co by mi připomínalo otvírání třinácté komnaty, jsem zde nezaznamenal. Proto se domnívám, že účel pořadu nebyl naplněn a mně zůstane pouze vzpomínka na vystoupení nepříliš sympatické ženy.(30.12.2009)

Rozdávat lidem humor, při neustálém vykrývání úderů nevyzpitatelného osudu, si zaslouží obdiv.(4.12.2009)

Parodické ztvárnění pořadu, ve kterém "slavný umělec" zkušeně navádí neschopnou reportérku ze slepé uličky na cestu do své 13. komnaty.(11.1.2010)

Luděk Sobota je častým případem baviče, který spíše než veselostí trpí depresemi. K nějakému nadšenému otvítání skrytých bolístek na duši tentokrát nedošlo, ale za smích z doby dávno minulé nostalgicky jednu hvězdu přidám.(16.8.2009)

Rozpad manželství, doprovázený obvyklým kamarádem rozvodem, rozdmýchal v Ireně Obermannové psací talent. Tím bylo potvrzeno přísloví, že všechno zlé je pro něco dobré, ale více tato komnata nenabídla.(27.12.2009)

Koncem osmdesátých let jsem býval Bářiným velkým fandou díky úžasným výkonům, které předváděla v kapelách Precedens a Stromboli. Od té doby vytvářela umělecky nepříliš zajímavé věci a tato komnata se také příliš nevyvedla. Kromě dokumentu o životě nabízí informaci, že ji matka neměla ráda - mě taky ne, ale do televize s tím nepolezu.(8.6.2009)

Inspirativní pořad o překonávání dobře mířených ran osudu do zásadních součástek pohybového aparátu.(12.6.2009)

Velmi umírněné, věcné a přitom emotivní odkrývání pro mne neznámé bolístky na duši umělce, jehož fandou jsem pro jeho neustálé přehrávání nikdy nebyl. Kdyby se při odhalování své minulosti rozhodl použít své obvyklé herecké prostředky, tak by zcela zazdil obsah, který se mu však podařilo civilním vystupováním před kamerou náležitě prodat.(28.12.2009)

V případě Honzy Musila se komůrka nevydržela dlouho skrývat, byla odhalena, otevřena a vydala ze sebe zajímavý příběh dvojnásobného otce - homosexuála, který v životě překonal nejeden svízel.(27.12.2009)

Žokejův sportovní život může být kdykoliv ukončen pádem pod rychlá kopyta závodících koní. Josef Váňa se ze všech svých zranění dokázal vykřesat, což sice vypovídá hodně o schopnosti regenerace a touze závodit, ale v podstatě mlčí o utajených strastech schovaných v tajemné třinácté komnatě. Jako sportovec je úžasnou osobností hodnou obdivu.(28.12.2009)

Pro mne utajená mistrova bolístka na duši i pohybovém aparátu se dá považovat za otevření třinácté komůrky. Zpracování však příliš sázelo na krásy kraje Oty Pavla, neutajovaný amerikanismus zpovídaného umělce a působilo poněkud povrchním dojmem na pořad, který se holedbá ponořováním do hlubin duše.(28.12.2009)

V tomto případě se komnatu podařillo otevřít, příběh naivně snášeného domácího násilí byl silný, ale moje celková nesympatie k průměrné zpěvačce mi brání ve vyšším hodnocení.(25.8.2009)

• 13. komnata Ivany Christové (S03E02) (epizoda) (2007)

Miss, modelingová hvězda, matka samoživitelka, která není schopná najít (nebo si udržet) chlapa pro život. Tím vším je a byla Ivana Christová, která sice má nějaké problémy, ale s cílem hledání skrytých bolístek na duši nemá tento díl nic společného.(27.12.2009)

• 13. komnata Idy Kelarové (S03E07) (epizoda) (2007)

Je mi zcela jedno, je-li Ida Kelarová "bílá" nebo rómka. Každopádně je už dost velká na to, aby pochopila, že je důležité obklopit se lidmi, kteří ji vezmou takovou jaká je a nic dalšího neřeší. Pro mne byla tato komnata ztrátou času.(4.12.2009)

Třináctá komnata Jana Soudka otevřena nebyla. Nebyla ani odhalena a dokonce se ani nepodařilo prokázat, že nějakou někdy měl. Oproti tomu dokument o svérázném šaškoidním erotomanovi byl poměrně zdařilý, ačkoli v podstatě vůběc nenaplňoval koncept série o odhalování skrytých bolístek na dušičkách slavných lidiček.(28.12.2009)

Chtěl být olympijským vítězem a stal se Krakonošem. Zvedal tuny železa, cvičil dle Kodymovy metody dynamické rozpínavosti, ale bez jakýchkoli uměleckých ambicí ho živilo divadlo a film. Životní zkušenosti a negramotná čtenářka z dlaně ho přesvědčily o nevyhnutelnosti osudu, jehož přesně mířeným ranám se nedokázal vyhnout ani když byly několik let dopředu avizovány.(28.9.2009)

• 13. komnata Jana Révaie (S03E17) (epizoda) (2008)

Kradl, loupil a cupital za mříže. Vylezl ven, vetřel se do přízně Hany Zaňákové a získal slávu i mrzký peníz. Za ani jeden z těchto činů si ho nezačnu vážit a pokud tady někdo otevřel jeho třináctou komnatu, tak to učinil natolik diskrétně, že jsem to nezaznamenal.(28.12.2009)

Žádné velké odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se sice nekonalo, ale o síle příběhu netřeba pochybovat.(4.6.2009)

Jana Kratochvílová byla "jiná" za socialismu a ani dnes neexistuje společnost, ve které by nenápadně splynula s davem. Žádný pořad s ní však nikdy nenudí, podrobnosti emigrace jsou zajímavé a sebevražda bratra dala možnost nakouknout do třinácté komůrky této sloučeniny mimozemšťana s chovancem zamřížovaného ústavu.(28.12.2009)

Chlast, nemoc i samota v konfrontaci s hercovou inteligencí. Bylo to poměrně zajímavé, ale ledový krápník v mém srdci kvůli tomu příliš neroztál.(17.12.2009)

Nemoc, ztráta rodičů, partner otcova věku - Heidi měla co odkrývat. Z tohoto úhlu pohledu se mi jeví její trdlování na pódiu v poněkud jiném světle.(2.12.2009)

• 13. komnata Evy Hruškové (S04E03) (epizoda) (2008)

Třinácté komory s takřka výhradním zaměřením na chlast mne celkem nudí, ačkoli někdy přinášejí dramatické okamžiky.(28.6.2009)

Tato dáma odkryla velmi bolestnou část své duše, při čemž dokázala, že ji nesplněná životní touha nedokázala zlomit. Je to další potvrzení skutečnosti, že člověk inkasující od života tvrdé údery získá takovou vnitřní sílu, že si ho nakonec dokáže nejvíc užít.(30.12.2009)

Jiří Krampol překonává zvedáním železa v posilovně neskutečné množství problémů - tradiční alkohol, deprese, nemoci, stres, strach ze samoty i ztrátu vztahu se svými syny. Možná je to tím, že se vyhýbám bulváru, ve kterém možná bylo vše do mrtičky probíráno, ale mě tento pořad nabídl nový pohled na člověka, o kterém jsem si myslel, že mě nemá čím překvapit.(5.8.2009)

Nápadité odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se nekonalo a nad příliš velkým talentem pro tuto malou zemi truchlit nehodlám.(24.6.2009)

Jiří Ježek je praktický člověk s velkým sportovním srdcem. Nejenže dokázal psychicky překonat následky úrazu, ale navíc přes své zranění podává nadlidské výkony na velocipédu a svých poznatků využívá při práci. Nějakou tajnou jizvu na dušičce jsem sice neobjevil, ale pozorování příběhu vítězství lidské vůle bylo velmi inspirující.(28.12.2009)

• 13. komnata Františka Nedvěda (S04E15) (epizoda) (2008)

Komnůtka se tentokrát neotevřela, nové jizvičky na dušičce nevyplavaly na povrch a původní účel vzniku třináctých komnat tímto zůstal nenaplněn.(5.8.2009)

• 13. komnata Antonína Gondolána (S04E16) (epizoda) (2008)

Bez schopností, zkušeností a hroší kůže by nikdo neměl podnikat - to je nepříliš originální poučení z pořadu, ve kterém pro mne nikdo žádnou tajemnou komnatu neotevřel.(6.6.2009)

• 13. komnata Evy Jiřičné (S04E18) (epizoda) (2009)

Trpělivé odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se nekonalo. Pořad ve mně nevzbudil schopnost litovat ženu, která se vzdala možnosti mateřství zásluhou preference práce a které zabránění v návratu do vlasti přineslo možnost světového zviditelnění.(4.9.2009)

Možnost manipulace s lidskými osudy se nedá vždy omluvit právem na zveřejnění získaných informací. Tuto komnatu by měli povinně sledovat všichni investigativci, aby viděli, kam až může vést jejich zběsilá honba za senzacemi, když v sobě nebudou mít správnou dávku odpovědnosti.(28.12.2009)

• 13. komnata Bořka Šípka (S04E21) (epizoda) (2009)

Žádné velké odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se nekonalo a přestože je ztráta rodičů v útlém věku bolestná, tak ve mně přehlíživý Bořek Šípek žádné emoce nevyvolal.(10.6.2009)

Příběh židovského spisovatele je známý, exkurze po koncentračních táborech nezáviděníhodná a záplava pocitů přenesených z obrazovky nemalá.(7.6.2009)

• 13. komnata Dagmar Kludské (S04E28) (epizoda) (2009)

Poučný příběh o nepříliš sympatické osobě.(5.6.2009)

Komůrka se otevřela, ale přesto mne to nijak výrazně nezasáhlo. Někde na cestě ke mně tedy došlo k emoční závadě, kterou žádám rychle odstranit.(5.6.2009)

Učebnicový příklad toho, jak by mělo odhalování třinácté komnaty vypadat. Životem napsaný tvrdý příběh, který potvrzuje známou pravdu - co tě nezabije, to tě posílí. A Bořivoj Navrátil je duševně velmi silný.(3.6.2009)

Osud si občas s něčím životem pobaveně pohraje. Kurta Jürstla si už od mládí zvolil jako svého oblíbence a vyvedl mu tolik poťouchlostí, kolik ho jen v jeho rozmařilosti napadlo. Z takto zkoušeného člověka se prostě musela stát silná osobnost.(20.10.2009)

• 13. komnata Jana Vávry (S05E05) (epizoda) (2009)

Otevírání záhadné třinácté komnaty jsem již poněkolikáté zůstal ušetřen. Proto tento díl beru jako poměrně zdařilou prezentaci člověka, ke kterému jsem měl vždy negativní postoj a po zhlédnutí jehož výpovědi jsem mu milostivě udělil pár malých plusových bodů.(21.10.2009)

• 13. komnata Věry Bílé (S05E09) (epizoda) (2009)

"Prohrála jsem peníze v automatech. Ale byly to moje peníze. Dřela jsem se na ně. Tady stejně není kam jít!" shrnuje V. B. svou finanční situaci. Na to musím reagovat tím, že nemohu litovat někoho, jehož mozek zůstává permanentně v nečinnosti a ani příjemně rozjuchaná hudba tento dokument zachránit nemůže.(4.11.2009)

• 13. komnata Dalibora Jandy (S05E10) (epizoda) (2009)

Není v životě muže nic horšího než přijít o syna. Jeho bolest je nekonečná, ale Dalibor Janda přesto žádnou třináctou komnatu neotvírá. Obviňuje všechny kolem sebe, nepřipouští si ani kousek vlastní viny a celý pořad je spíše koncipován jako přehlídka jeho videoklipů.(9.11.2009)

Narodit se v březnu 1945 v koncentračním táboře v Terezíně a dokázat přežít, je zárukou položení silného základu do života.(25.11.2009)

Zpíval, bumbal, zanášel, havaroval a teď je již hodný. Doufám, že mu to alespoň vydrží, když už si žádnou utajenou třináctou komůrku nenechal otevřít.(28.12.2009)

• 13. komnata Andyho Hryce (S05E16) (epizoda) (2009)

Velmi nepříjemná a bolestná událost v životě herce, která však s otvíráním umně schované komůrky nemá nic společného.(18.12.2009)

• 13. komnata Antonína Kratochvíla (S05E24) (epizoda) (2010)

Antonín Kratochvíl představil svůj zajímavý život, ve kterém se vždy rozhodoval sám. Možná některých svých zásadních rozhodnutí nyní lituje, ale k nějakému odhalování skrytých rýžek osudu na dušičce nedošlo, čímž z mého úhlu pohledu nebyl naplněn formát tohoto pořadu.(26.2.2010)

Kraťasový bourák Olda Navrátil je mým oblíbeným zpestřením spousty filmů, ale tohle se příliš nepovedlo. Starší chlap zkrátka musí počítat s tím, že mu zemřou rodiče, tu a tam si ho vyhlídne nějaká ta choroba, dcera vyletí z hnízda a zanedbávaná manželka využije první solidní příležitosti prchnout s vhodným opečovávatelem. Tento díl pořadu beru jako nepříliš povedený dokument o jeho životě, při kterém nedošlo k naplnění účelu tohoto cyklu - odkrývání hluboko skrytých bolístek na duši.(26.3.2010)

Čtyřměsíční emigrant z osmašedesátého si se svou duševně chorou manželkou evidentně prožil peklo. Třesoucí se ruce při vzpomínkách na minulost jsou důkazem toho, že skutečná třináctá komnata se neotvírá snadno.(2.4.2010)