Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Guardian1984

Nechápu, co se lidem na tomto snad nikdy nekončícím kolovrátku líbí!! Neustále se opakující sexisticky a teenagerovsky laděný humor, spíše nehumor a trapné scény. Typicky americký styl, od kterého nemůžete čekat nějaký hlubší smysl, hlubší myšlenku. Korunu tomu nasazuje televize Nova 2 (dříve Smíchov), která ho snad z pro mě nepochopitelných důvodů nikdy nepřestane vysílat. Už teď je neuvěřitelně vlezlý. Jedna hvězda alespoň za pokus vyvolat humor. To, že ho většina mladých takto vysoce hodnotí, jen ukazuje na jejich pokleslost... ()

Di.ana

Priatelia sú jednoducho nadčasový, múdry svetový seriál. Táto šestica navzájom si blízkych priateľov žijúcich v New Yorku ponúknu nie len sofistikovaný humor, vtipný pohľad na rôzne životné situácie s ktorými sa človek potyká, sklamania, druhé šance, scény ktoré zahrejú pri srdci ale hlavne to najdôležitejšie - priateľstvo. Pri pozeraní získate viac než len zážitok z pobavenia sa, priatelia sa jednoducho stanú aj vašimi priateľmi. Pri dokonale stvárnených postavách si môžete byť viac než istý, že herci sa pre tie role doslova narodili.  Nepotrvá dlho a Monika, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler a Joey - ich osobnosti, humor, spôsoby, oddanosť jeden voči druhému, si vás omotajú okolo prsta. Pri pozeraní tohto seriálu sa mám jednoducho chuť prisťahovať k ním. Priatelia si získali srdcia po celom svete. Je to jediný seriál ktorý ukončil natáčanie pred 20 rokmi a jeho popularita stále trvá a na hercov nikdy nikto nezabudne. Je to veľké dielo. Nemám čo vytknúť.  Klobúk dole. ()

JC_Gucci

Je mnoho důvodů, proč se ze seriálu Přátelé stala nesmrtelná klasika. Podle mě to není těmi nejslavnějšími a nejvtipnějšími scénami, které dodnes všichni citují, ale naprosto konzistentní kvalitou scénáristů. I ten nejslabší díl se vyrovná těm nejlepším dílům z jiných sitkomů. I ta nejmenší dějová linka má dost péče, aby diváka uspokojila. Je vlastně až neuvěřitelné, jak moc kontroverzní témata, často ze vztahů a sexuality, tento seriál rozebírá a jak citlivě s nimi nakládá. To, že je někdo gay, trans, má problémy se vztahy, sexem, to všechno v seriálu úplně přirozeně je a přitom to zároveň nikdy není pointou vtipu. Nejedná se o nějakou "woke" kulturu, nebo scénář psaný nějakými "SJW", jedná se o hezký a vtipný seriál o partě fajn přátel žijících v realistickém zpodobnění tehdejšího New Yorku. A to ve mě vyvolává respekt k tvůrcům a zvlástní teplo u srdíčka. ()

roflmao odpad!

Je mi trapně, že většina hodnotících odpadem má ve svém komentáři asi 10 gramatických hrubek, které by neudělal ani orangutan. Což znamená, že patřím mezi dementy. Ale to je teď jedno. Na seriál se nedá dívat. Je to extrémní nuda a nezasmál jsem se ani jednou. Je to hrozně uvědomělý a snaží se vás to dostat do kolen. Samozřejmě si američtí herci musí kompenzovat komplexy a mindráky tím, že tam šuká každej s každým. K tomu asi kreténská znělka a máme z toho odpad. Stejně jako vaše komentáře, kterejm dávám taky odpad. ()

makoko1

Podpriemerný herec Mat LeBlanc  v úlohe podpriemerného herca Joeyho Tribbianiho ,preafektovaný Matthew Perry ako Chandler Bing v počiatočných epizódach ešte ako tak vtipný ,nemastný neslaný no inteligentný David Schwimmer v roli paleontológa Rossa Gellera ,ktorý miluje síce peknú ,ale nie veľmi inteligentnú Rachel Greenovú ,ktorú hrá Jennifer Aniston ,priemerná Courteney Cox ako Monica Gellerová a trochu viac ako priemer dopĺňa túto skupinu Lisa Kudrow v roli streštenej Phoebe Buffetovej. Dalo sa to pozerať ,nebola to seriálová katastrofa ,ale kvôli reprízam by som si k telke nesadal. Slovenský dabing lepší ako český ,ale to je skôr svetlá výnimka. V seriáli sa dal zapamätať Danny de Vito ako striptér. Ak ste si položili otázku ,v čom bol Chandler pre Monicu lepší ako Richard ,v podaní Toma Sellecka a našli ste odpoveď ,tak mi ju pošlite ,ja som na to nikdy neprišiel. V seriáli jeden z najväčších sympaťákov. ()

Janiik15 odpad!

Nikdy jsem nepochopil, co na tomhle seriálu tak moc lidi baví. Já jsem na jeden díl náhodou narazil na jedné nejmenované televizní stanici a po 10 minutách jsem to musel vypnout. Méně vtipný "humor" jsem v životě neslyšel. Parta strašně nudných lidí s přehnaně vytlačeným humorem, který je spíše trapný a příšerně nudný, než vtipný splácané s ne nijak dobrými herci vytvořili jeden z nejhorších a nejpřeceňovanějších seriálů všech dob. Moje celkové hodnocení je maximálně 10%.  ()

aanndduull

Nejlepší seriál. Velmi nadčasový, lze se na něj dívat i po mnoha letech a stále je aktuální. V 10 sériích se řeší láska, práce, peníze, přátelství. Oceňuji že po celou dobu zůstala stejná šestice. V několika dílech se objeví různé celebrity, což seriál skvěle oživí. ()

SLPHR

Jeden z nejklasičtějších sitcomů všech dob, který neztrácí na svém kouzlu ani po letech. Nevynechal jsem jedinou epizodu a můžu říci, že ani u jedné nemohu říci, že by mě nudila. Na Friends se můžu koukat stále a přesto mě to baví i po tolika zhlédnutí. ()

Trnavsky

Přátele mají vysoké hodnocení prostě jen tak z principu. Já osobně bych dal klidně tři hvězdy, nicméně nemohu popřít, že se jedná o jakéhosi průkopniká tohoto žánru, proto ta 4. hvězda ze soucitu. Bohužel upřimný smích jednou za pět dílů, mi na sitcom přijde trochu málo. A to ani nehodlám komentovat místy až trapný humor nebo scény, které jsou fakt extrémně předvídatelné. Chápu ovšem, že holkám, které rády chodí na kafe a jsou zamilované do Chandlera budou Přátele vždy připadat jako nejlepší ,,sitcom” který kdy viděly. ()

Dedincan

Právom asi najpopulárnejší sitkom deväťdesiatych rokov. Príbehy zo života šiestich newyorských priateľov. Herci sú sympatickí, vtipy nenásilné, prostredie bytov či kaviarne sa dajú nazvať legendárnymi. ()

Korrie

Co věta, to hláška. I když jsem Přátele viděla od začátku do konce už tak padesátkrát, pořád se to neomrzí a pokaždé se pořád směju. Všechny postavy jsou super a ten humor prostě miluju :) ()

dishmush

Seriál přátelé je srdcovka, která mě ovlivňovala již od dětství. Seriál je skvělý a nezáleží na tom, v jakém jazyce ho sledujete. Viděl jsem jej už ve slovenštině, češtině a angličtině. Hlášky z něj doslova zlidověly. Písničku Smelly cat jsem měl dokonce jednu dobu jako vyzvánění na mobilu. Tahle New Yorská šestice bude přetrvávat navždy v mém srdci. A v rezprízách. ()

MoBuList

Nádherná nadčasovka (na kterou se budou doufejme s nadšením dívat ještě naše vnoučata) s naprosto skvělým obsazením, výbornými dějovými linkami, vývojem postav a humorem. Podle mě neexistuje díl u kterého bych se od srdce nezasmála a hlášek, které si odnáším je nespočet. Seriál je překvapivě dívatelný i s českým dabingem, i když na originál nedám dopustit. Pokud máte depky a hodíte si na rozveselení pár dílů přátel, jste z toho venku. Až na slabší desátou sérii je to za mě jeden z nejlepších seriálů všech dob, s jedním z nejlepších seriálových finále vůbec. Pár triček s obličeji ústředních postav, v mojí skříní mluví za vše... 5 hvězdiček dala bych i víc kdyby to šlo. Srdcovka!!! ()

Regig

Už po mnoho desítek let seriál sledují,nebo poslouchám každý den. Pouštím si to jenom jako poslech, nebo to sledují jen tak k pobavení. Od prvního dílu k poslednímu. Je to jeden z mála snímků co nejenom pro mě, ale i pro milióny lidí zůstane na vždy nesmrtelným. ()

jomanka

Seriál Přátelé je naprostý poklad, parádní americký sitcom. Od prvního do posledního dílu člověk žije s postavami. Od mladistvých až po dospěláky připravené na rodinný život. Mě seriál hodně oslovil po dobu mých studií na vysoké škole. Byla to součást mého každodenního života, unikala jsem k němu pokaždé, když bylo potřeba odpočinout mozek od studia či starostí. Nejednou mi zvedl náladu. V podstatě pokaždé, když si seriál pustím, nejde skončit u jednoho dílu, je to návykové. Člověk se do všech 6 postav tak vžije, že má pocit, že s nimi v tom newyorském apartment domě bydlí s nimi. Subjektivně hodnotím český překlad místy krkolomný, za mě je to nejlepší sledovat v originále, člověka to hodně naučí, i co se jazyka týče. Zvlášť, když později zná už většinu frází nazpaměť. Boží, nápadité, nestárnoucí. Láska na celý život. ()

Cutie

Nepochybně nejlepší seriál na světě s neuvěřitelným obsazením, který vytváří příběh, při kterém budete kroutit hlavou a užívat si nespočet veselých scén, které seriál nabízí :). ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele