13. komnata (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006–2020

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková, Markéta Dobiášová, Alena Činčerová, Pavel Křemen, Tomáš Hanák, Petr Slavík, Adéla Sirotková, Jana Klusáková, Petr Jančárek, Rebeka Bartůňková, Karel Koula, Renáta Kalenská, Olga Sommerová, Daniela Gébová, Vlastimil Šimůnek, Miroslav Dvořáček, Daniela Drtinová, Yvonne Vavrová, Oskar Reif, Simona Oktábcová, Hana Pinkavová, Dagmar Smržová, Martin Moravec, Šárka Kubelková-Volemanová, Radka Červinková, David Bonaventura, Tomáš Voženílek, Milan Šíma, Zdeněk Gawlik, Alexandra Vebrová, Blanka Kubíková, Honza Dědek, Patrik Ulrich, Jiří Střecha, Vít Olmer, Gabriela Fryčová, Veronika Stehlíková, Zuzana Zemanová-Hojdová, Jiří Podlipný, Lucie Hostačná, Kamila Vondrová, Ivana Sovišová

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas, Pavlína Němcová, Jindra Horská, Marie Rút Křížková, Vojtěch Lindaur, Jitka Vrbová, Petr Knotek, Jaroslav Kudláček, Miloslav Stingl, Petr Pithart, Tibor Szilvási, Tereza Pergnerová, Jan Cimický, Jana Ciglerová, Barbora Tachecí, Petr Weiss, David Matásek, Mirjam Landa, Daniel Landa, Jiří X. Doležal, Petr Šimůnek, Richard Müller, Jan Lacina, František Nedvěd, Petr Novotný, Honza Dědek, Jan Nedvěd, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Eva Holubová, Ivan Douda, David Škach, Aleš Lehký, Martin Kocián, Pavel Zuna, Mirka Čejková, Ivo Mathé, Vladimír Železný, Eva Pilarová, Tereza Brdečková, Jiří Dědeček, Marta Kubišová, Kamila Moučková, Jiřina Šiklová, Vanda Hybnerová, Boris Hybner, Jana Kremanová, Vendula Pizingerová, Markéta Dobiášová, Karel Svoboda, Jaroslav Hutka, Václav Havel, Vlastimil Třešňák, Ivan Klíma, Petr Hapka, Ruth Horáčková, Michal Horáček, František Segrado, Hana Zagorová, Karel Vágner, Štefan Margita, Jaroslav Čermák, Michal David, Monika Absolonová, Karel Gut, Jan Rejžek, Dan Bárta, Roman Holý, Jan Potměšil, Viktor Preiss, Jakub Špalek, Izabela Schenková, Lukáš Pollert, Jaroslav Róna, Jiří Krytinář, Pavel Vítek, Tonya Graves, Oldřich Kaiser, Zdeněk Dušek, Karel Schwarzenberg, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Schmitzer, Věra Chytilová, Vladimír Polívka, Věra Galatíková, Táňa Fischerová, Jan Fischer, Vilma Cibulková, Jan Antonín Pacák, Květa Fialová, Jiří Ptáčník, Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Dana Batulková, Jan Antonín Duchoslav, Yvetta Kornová, Pavel Bobek, Petra Němcová, Tereza Maxová, Karel Vejřík, Petr Slavík, Alena Mihulová, Viktor Polesný, Jiřina Jirásková, Stanislav Fišer, Otakar Brousek st., Petr Kostka, Zdeněk Hruška, Eva Herzigová, Martin Klásek, Helena Štáchová, Hana Křížková, Ivan Jonák, Roman Skamene, Karel Štědrý, Luděk Sobota, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Zdeněk Rytíř, Jan Neckář, Pavel Chrastina, Marta Jandová, Petr Janda, Petr Korál, Aleš Brichta, Pavel Kříž, Dušan Klein, Aleš Cibulka, Juraj Herz, Cyril Höschl, Jiří Melíšek, Miroslav Plzák, Jana Kopecká, Lenka Kořínková, Ján Baláž, Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Boris Filan, Karel Weinlich, Radovan Lukavský, Věra Kubánková, Tomáš Hanák, David Vávra, Tomáš Vorel st., Ester Kočičková, Robert Nebřenský, Karel Smyczek, Petr Jablonský, Uršula Kluková, Jáchym Topol, Ivan Martin Jirous, Dana Němcová, Jiří Stránský, Berenika Kohoutová, Irena Obermannová, Olga Sommerová, Rozálie Kohoutová, Tereza Kerndlová, Laďa Kerndl, Ivan Vyskočil, Michaela Kudláčková, Monika Foris Kvasničková, Michael Dymek, Žaneta Fuchsová, Felix Slováček, Vlasta Kahovcová, Karel Gott, Ladislav Štaidl, Jitka Zelenková, Jarmila Gerlová, Tomáš Halík, Šárka Kubelková-Volemanová, Mahulena Bočanová, Zdeněk Mahdal, Martin Zounar, Eva Daňková, Jan Lukeš, Stanislav Wabi Daněk, Bára Basiková, Michal Pavlíček, Marie Formáčková, Yvonne Přenosilová, Eva Hrušková, Oldřich Vlach, Jana Hlaváčová, Jan Přeučil, Ladislav Županič, Jan Musil, Valérie Zawadská, Jana Šulcová, Veronika Žilková, Jana Fabiánová, Naďa Urbánková, Jiří Suchý, Karel Urbánek, Petr Svárovský, Zuzana Bubílková, Josef Váňa, Markéta Zinnerová, Jana Štěpánková, Martin Štěpánek, Jan Vyčítal, Václav Žmolík, Michal Pavlata, Kryštof Hádek, Jaroslava Obermaierová, Slavomil Hubálek, Paviel Rochnyak, Ivana Christová, Miloslav Zapletal, Rebeka Bartůňková, Ester Janečková, Věra Martinová, Martina Navrátilová, Jiří Hromada, Ida Kelarová, Peter Butko, Petra Janů, Jan Saudek, František Peterka, Ivana Pavlová, Vlastimil Harapes, Věra Špinarová, Heidi Janků, Adam Pavlík, Eduard Hrubeš, Jiřina Bohdalová, Pavlína Filipovská, Jan Révai, Lucie Bílá, René Přibil, Richard Hes, Jana Andresíková, Martina Vrbová, Monika Načeva, Marie Retková, Kateřina Irmanovová, Vlastimil Venclík, Ludvík Vaculík, Jan Ruml, Milena Dvorská, Ája Vrzáňová, Pavel Novák, Jana Kratochvílová, Lešek Semelka, Zdeněk Kaloč, Monika Kobrová, Igor Bareš, Michael Kocáb, Natálie Kocábová, Jiří Lábus, Jaroslav Dušek, Martin Dejdar, Vladimír Brabec, Helena Brabcová, Petr Blažek, Milan Hein, Ladislav Smoček, Miroslav Etzler, Jiří Winter Neprakta, Miloslav Švandrlík, Radek Banga, Dominik Turza, Roman Vojtek, Vítězslav Hádl, Jakub Vágner, Štěpán Škorpil, Josef Vágner, Martin Maxa, Martin Stropnický, Petr Kratochvíl, Daniela Drtinová, Josef Zíma, Yvetta Simonová, Milena Vostřáková, Jan Jiráň, Vojtěch Bernatský, Pavel Nový, Vojtěch Rohlíček, Zdeněk Rohlíček, Jan Schmid, Luba Skořepová, Arnošt Goldflam, Jiří Krejčík, Pavel Landovský, Zdeněk Srstka, Jiří Krampol, Hana Krampolová, Jaroslav Čejka, Zdeněk Troška, Kristýna Frejová, Ladislav Frej ml., Tomáš Měcháček, Ladislav Frej st., Šárka Ullrichová, Alexandr Minajev, Bolek Polívka, Dagmar Bláhová, Vladimír Marek, Zdena Hadrbolcová, Petr Rezek, Jiří Menzel, Jitka Zelenohorská, Petr Zelenohorský, Karel Růžička, Antonín Gondolán, František Gondolán, Zdeněk Lukeš, Jan Kaplický, Janek Kroupa, Jana Lorencová, Ondřej Suchý, Stanislav Zindulka, Dalimil Klapka, Zorka Kohoutová, Zita Kabátová, Bořek Šípek, Leona Machálková, Tomio Okamura, Arnošt Lustig, Yvetta Blanarovičová, Robert Vano, Vladimír Mišík, Eva Mišíková, Jiří Černý, Václav Zamrazil, Radim Hladík st., Jan Hrubý, Jaroslav Olin Nejezchleba, Martin Mišík, Adam Mišík, Šimon Kotek, Alexander Hemala, Petr Malásek, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Bořivoj Navrátil, Michal Viewegh, Petr Vacek, Jana Synková, Jan Šťastný, Monika Žáková, Svatopluk Karásek, Kristián Kodet, Radka Červinková, Richard Tesařík, Libuše Švormová, Jan Pohan, Jan Vávra, Marián Labuda st., Ján Gallovič, Kamila Magálová, Simona Chytrová, Vít Olmer, Věra Bílá, Barbora Hrzánová, Dalibor Janda, Zdenka Procházková, Petra Černocká, Jan Vančura, František Lízna, Anna Šabatová, Andrej Hryc, Simona Stašová, Marcel Vašinka, Kateřina Kornová, Pavla Břínková, Petr Brukner, Zdeněk Svěrák, Hana Kašparová, Jan Kašpar, Igor Chaun, Josef Klíma, Antonín Kratochvíl, Steve Lichtag, Oldřich Navrátil, Barbora Kroužková, Josef Dvořák, Hana Talpová, Lumír Olšovský, Martin Huba, Dušan Jamrich, Ladislav Chudík, Emília Vášáryová, Anna Šišková, Jiří Chlumský, Tereza Nvotová, Dorota Nvotová, Juraj Nvota, Szidi Tobias, Roman Šebrle, Hana Sršňová, Roman Štolpa, Ondřej Vetchý, Ivo Niederle, Vladimír Just, Jan Burian, Zuzana Burianová, Zdenka Lorencová, Marie Tomsová, Jiří Štědroň, Zora Jandová, Vladimír Čech ml., Heda Čechová, Jaroslav Bouček, Eliška Kaplicky Fuchsová, Vratislav Hlavatý, Jiří Pecha, Michaela Maurerová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Ivana Jirešová, Zdenek Merta, Anna K., Lucie Juřičková, Rudolf Švaříček, Alfred Strejček, Consuela Morávková, Yemi Akinyemi, Dana Zátopková, Hana Androniková, Zdeněk Chlopčík, Stanislav Hložek, Ivan Palúch, Martin Moravec, Marko Čermák, Soňa Valentová, Petr Bohuš, Adriena Šimotová, Václav Moravec, Meda Mládková, Marek Hlavica, Adam Vinklář, Ivanka Devátá, Ivan M. Havel, Nikol Kouklová, Jiří Svoboda, Soňa Červená, Ivan Mládek, Olga Blechová-Matušková, Vlasta Horváth, Naděžda Munzarová, Ivan Kraus, Marie Havlenová-Saudková, Josef Fousek, Petr Spálený, Zbyněk Merunka, Tena Elefteriadu, Martha Elefteriadu, Jiří Žáček, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Brabec, Jiřina Prekopová, Barbora Kohoutková, Čestmír Kopecký, Radim Špaček, Ladislav Špaček, Hana Čížková, Jana Krausová, Jitka Asterová, Světlana Nálepková, Roman Vaněk, Zdeněk Pohlreich, Bob Frídl, Laco Deczi, Zuzana Stirská, Radek Jaroš, Renée Nachtigallová, Michal Nesvadba, Jaroslava Panýrková, Milan Drobný, Miloslav Vlk, Václav Chaloupek, Osmany Laffita, Lou Fanánek Hagen, Jan Pirk, Jaroslava Tvrzníková, Luděk Munzar, Tomáš Voženílek, Jana Nagyová, Josef Formánek, Jana Paulová, Jan Vokurka, Martina Růžičková, Pavel Sedláček, Tereza Boučková, Vladimír Hron, Linda Finková, Michal Hofbauer, Martin Zahálka, Oldřich Říha, Viktor Sodoma, Josef Melen, Jiří František Potužník, Olga Šípková, Deana Horváthová-Jakubisková, Pavel Mang, Markéta Čepická Daňhelová, Dalibor Gondík, Adéla Gondíková, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Karol Polák, Miriam Kantorková, Petr Svojtka ml., Roman Luknár, Jana Hubinská, Michal Zelenka, Karel Roden, Jarmila Švehlová, Regina Rázlová, Marta Töpferová, Tomáš Krejčíř, Andrea Kalivodová, Lubomír Lipský st., Jan Skopeček, Ladislav Trojan, Věra Tichánková, Václav Marhoul, Petr Kotvald, Dagmar Patrasová, Hana Brejchová, Zdeněk Mahler, Miroslav Ondříček, David Ondříček, Theodor Pištěk ml., Pavlína Jíšová, Pavel Lohonka, Barbara Lukešová, Tatiana Drexler, Marcel Zmožek, Jan Šibík, Milan Šíma, František Ringo Čech, Marek Brodský, Barbora Brodská, Jakub Štěpán, Patrik Hezucký, Matěj Ruppert, Tomáš Vorel ml., Tomáš Verner, Daniel Hůlka, Iveta Radičová, Štefan Skrúcaný, Johana Saudková, Kája Saudek (a.z.), Michal Hrůza, Otakar Černý, Jan Kačer, Martina Adamcová, Michel Fleischmann, Juraj Jakubisko, Ivan Hlas, Václav Upír Krejčí, Martin Bursík, Václav Malý, Václav Hybš, Blanka Šrůmová, Jan Hedl, Dan Horyna, Svatopluk Matyáš, Andrea Sedláčková, Milan Kňažko, Dagmar Pecková, Isabela Soukupová, Pamela Soukupová, Radim Fiala, Patricie Soukupová, Zdeněk Gawlik, Josef Oupický, Pavel Soukup, Aťka Janoušková, Pavlína Saudková, Barbara Nesvadbová, Marta Boučková, Jan Rückl, Terezie Šedivá, Stanislav Vrána, Gabriela Vránová, Tomáš Töpfer, Jiří Kepka, Ondřej Kepka, Jiří Zbořil, Miluše Šplechtová, Blanka Kubíková, Jan Hrušínský, Kristýna Hrušínská, Michal Moravec, Roman Zezula, Ladislav Křížek, Jan Viewegh, Josef Viewegh, Veronika Vieweghová, Robert Roth, Jana Ciglerová (vyp.), Katarína Ďurovičová, Martin Havlena, Magda Křížková-Šebestová, Pavel "Kyklop" Vohnout, Jiří Paroubek, Zdenka Tichotová, Jiří Tichota, Dušan Vančura, Františka Čížková, Vlastina Svátková, Jan Kalousek, Jana Fořtová, Petr Rychlý, Jaroslava Bobková-Stránská, Barbora Srncová, Pavel Lukeš, Filip Tomsa, Gustav Oplustil, Jan Slabák, Luboš Xaver Veselý, Zdena Studenková, Radek Balaš, Helena Lišková, Kateřina Sokolová, Iva Pekárková, Lucie Brychtová, Jan Onder, Eliška Bučková, Vida Skalská-Neuwirthová, Petra Hapková, Zora Ulla Keslerová, Patrik Ulrich, Jiří Svoboda, Jana Koubková, Rostislav Novák st., Michal Jančařík, Petr Jančařík, Helga Čočková, Milan Schelinger, Zdeňka Pohlreichová, Jitka Sedláčková, Ivan Timko, Zoltán Sallai, Věra Černá, Bohuš Matuš, František Janeček, Karel Nešpor, Kateřina Brožová, Vítězslav Jandák, Helena Houdová, Václav Matějka, Josef Nedorost, Jaroslav Soukup, Zdeněk Podhůrský, Jan Kuželka, Ondřej Veselý, Ester Janečková (mod.), Martin Bezouška, Milan Peroutka ml., Adriana Sobotová, Hynek Bočan, Veronika Arichteva, Jaromír Janeček, Jorga Hrušková, Klára Formanová, Aleš Juchelka, Jiří Langmajer, Lukáš Langmajer, Jaroslav Samson Lenk, Milan Markovič, Lucie Hostačná, Mojmír Maděrič, David Svoboda, Josef Carda, Jan Rosák, Gabriela Koukalová, Zdeněk Maryška, Renáta Kalenská, Jan Petránek, Jan Vodňanský, Jana Švandová, Karel Heřmánek, Jiří Štrébl, Jan Antonín Pitínský, Pavel Klusák, Jitka Vodňanská, Petr Skoumal (a.z.), Hana Středová, Václav Noid Bárta, Jožka Šmukař, Karel Zima, Radka Vranková, Petr Batěk, Aleš Háma, Pavel Šporcl, Milan Pitkin, Irena Budweiserová, Lukáš Vaculík, Ivo Trajkov, Václav Křístek, Dagmar Havlová (a.z.), Hynek Čermák (a.z.), Lukáš Příkazký (a.z.), Magdalena Reifová, Sandra Pogodová, Ondřej Soukup, Raego, Veronika Jonášová, Tomáš Juřička, Václav Cílek, Radkin Honzák, Rostislav Novák ml., Rostislav Osička, Lenka Novotná, Ladislav Potměšil, Tena Elefteriadu, Jaroslava Brousková, Jiří Klem, Ota Jirák, Tomáš Hauptvogel, Pavel Pafko, Robert Lischke, David Prachař, Jan Szymik, Ludmila Čírtková, Petra Špalková, Jiří Hrubeš, Roman Lipčík, Viktor Dyk, Lída Rakušanová, Ben Cristovao, Ilona Svobodová, Zdeněk Štěpán, Svatopluk Schuller, Kateřina Kněžíková, Kateřina Englichová, Luboš Veselý, Daniela Kolářová, Jiří Strach, Veronika Jeníková, Otmar Brancuzský, Ernesto Čekan, Vladimír Kratina, Adam Plachetka, Milan Fridrich, Silvie Dymáková, Karlos Vémola, Jaromír Hanzlík, Miloslav Šmídmajer, Miloň Terč, Ivan Pokorný, Štěpán Rak, Hynek Čermák, Lela Ceterová, Simona Postlerová, Dominik Duka, Vladimír Kořen, Kateřina Marie Fialová, Juraj Kukura, Vavřinec Hradilek, Debbi, Petra Procházková, Jan Spálený, Ján Jackuliak, Tomáš Bábek, Marek Výborný, Jindřich Polák, Karol Sidon, Václav Kopta, Eva Hurychová, Zdeněk Velíšek, Miroslav Kusý, Robert Záruba, František Janouch, Josef Rauvolf, Kateřina Janouchová, Richard Pachman, Martin Jan Stránský, Vítek Pokorný, Vlasta Korec, Michael Otřísal, Martin Čičvák, Vojtěch Lavička, Vincent Navrátil

Komentáře uživatele otík k tomuto TV seriálu

Podařený cyklus ČT. Viděl jsem spoustu pořadů, ale ten s Karolem Polákem se mi líbil moc. Mezi posledními podařeným je určitě o Danielu Hůlkovi. Kvalita, nebo spíše poutavost daného dokumentu závisí na osobnosti, kterou mapuje.(11.9.2013)

Milá vzpomínka na pro některé už zapomenutého slavného zpěváka, který ve své 13. komnatě společně s bratrem Honzou vzpomíná na chvíle, kdy dostal mozkovou příhodu a co všechno musel ve svém životě změnit. Protože by však toto téma bylo brzo vyčerpané, vracíme se obrazově i ve vzpomínkách do předchozího úspěšného zpěvákova období. Hezký, ale také tradiční kratší dokument. Hudební režie: Václav Fiala(14.1.2017)

Český Belmondo se představí se svými slabostmi, starostmi, ale i radostmi. Sice krátký, ale výstižný dokument, ve kterém Krampol provází autory pořadu po Žižkově, kde jako malý žil, pustí je do svého domu, vezme je na tenis a také do nemocnic, ve kterých se léčí se svými depresemi a prodělal operaci srdce. Pohodový a dobrý dokument. Autor hudební znělky: Ladislav Faktor, hudební režie: Václav Fiala(8.1.2016)

Ať už člověk má či nemá rád Helenu Vondráčkovou, tento dokumentík je slušnou sondou do jejího života. Především ukázky z minulosti a povídání o ní byly poutavé a osvěžující, podmalování vyprávění jejími písničkami také není špatné. Bohužel hodně času je věnováno její současné kariéře, což už tak moc poutavé není. Hudební režie: Eva Javůrková(11.1.2019)

Karol Polák byl neskutečný sportovní komentátor, který udělal radost velkému množství sportovních fanoušků. Jeho humor v pozdějším věku na jeho one man show sice moc nemusím (byl jsem na jeho vystoupení v Uherském Hradišti), ale jeho sportovní komentář s nezaměnitelným hlasem je pamětihodný. Jinak tento dokument se skládá z rozhovoru mezi ním a paní Klusákovou, uvidíme pár fotek z mládí a také aktuální záběry z jeho života a jeho akcí včetně natáčení v ČT. Na spolupráci s ním zavzpomínají sportovní komentátoři jako Štěpán Škorpil, Jaroslav Suchánek a Robert Záruba. Chtělo to víc třeba i rozhlasových ukázek na Karolovu práci a určitě i více zajímavostí o jeho životě. Totálně průměrný dokument, který je jakoby šitý horkou jehlou. Velká škoda, taková osobnost by si zasloužila pořádný vzpomínkový dokument. Hudební režie: Eva Javůrková. PS: pořad sledován v den úmrtí Karola Poláka - 17.1.2016, kdy Karol umřel v 81 letech(17.1.2016)

Hůka už je dnes sice mimo mé hudební zájmy, ale v době Drákuly a jeho vrcholné formy jsem ho bral. V dokumentu je upřímný a tím i dnes zajímavý. Rozhodně víc než pěvecky.(8.1.2016)

Édu mám rád, i když teda hrozně za poslední roky zestárl, ale že mu takto umřela žena, to jsem nevěděl. Dobrý díl komnaty, která přinesla životní osudy hudebníka a moderátora, který sice už sešel z očí, ale v srdci stále zůstává jako dobrý chlap.(8.1.2016)

Aťka je špičková ženská a jako herečka, ale hlavně dabérka, nepřehlédnutelná. Perfektní ženská v dobře natočeném dokumentu.(8.1.2016)

Bohužel životní příběhy Zdeňka Velíška nejsou tak zajímavé, aby klasicky udělaný dokument v rámci 13. komnaty byl tak zajímavý, že by mohl diváka hlouběji zaujmout. Přesto rozhodně neuškodí připomenout vzácnou redaktorskou osobnost československé a české žurnalistiky. Hudební režie: Simona Oktábcová(16.5.2016)

Silný životní osud, silná zpověď, ale také velká pohoda a spokojenost. Asi tak by se dal charakterizovat pořad, ve kterém se po deseti letech sešli Tereza Pergnerová a Jana Ciglerová, aby zhodnotily uplynulá léta. Silná půl hodinka. Hudební režie: Eva Javůrková(24.3.2016)

Po devíti letech se pořad opět vrátil k Nadi Urbánkové. Mezitím přišla o všechny finance a zasáhla ji rakovina. Přesto se vrátila ke zpívání a život ji i nadále baví. Takové to klasické televizní povídání bez nějakého zásadního momentu. Hudební režie: Eva Javůrková(19.2.2016)

Před čtyřmi lety pořad opouštěl Radka Jaroše zdravého, s deseti prsty na noze a před jeho dvěma posledními osmitisícovkami. Tentokrát už Radek má všechny osmitisícovky za sebou, je chudší o devět článků na nohách a má novou partnerku. Silná osobnost v silném dokumentu. Zde je stopáž pořadu bohužel krátká, o Radkovi by mohl vzniknout klidně dvouhodinový dokument. Hudební režie: Eva Javůrková(5.3.2016)

Věra mě docela překvapila, co všechno prožila a taky kudy se vyvíjel dál její osobní život. Rozhodně to bylo zajímavé, ale zas až tak strašně mě to neoslovilo. Průměr. Hudební režie: Vlastimil Šimůnek(18.3.2016)

Osud si s Borisem pořádně pohrál, po jednom velkém problému přišel zásadní zdravotní problém s dopadem, který výrazně postihl jeho kariéru. Průměrné povídání s milým člověkem. Hudební režie: Jiří Střecha(18.3.2016)

Po devíti letech vypadá Wabi na jednu stranu dobře, na druhou stranu je z něj opravdu folkový děda. Ale tak nám bohužel zestárli všichni folkoví guru. Honza Dědek nás provedl zajímavými životními osudy známého zpěváka, odhalil jedno velké alkoholové tajemství a navíc jsme si mohli poslechnout úryvky písní. Pořad takový, jaký divák čeká. Hudební režie: Vlastimil Šimůnek(2.4.2016)

14. komnata Václav Neckáře. Nádherná připomínka neskutečně nadaného zpěváka, který sice už opravdu vypadá jako staříček, ale stále se snaží vydávat na koncertech ze sebe to nejlepší a svým zpěvem potěšit své fanoušky. A že jich není málo. Pořad stojí na rozhovorech s Vaškem a jeho bratrem Janem, ale celý ho také doprovází svými postřehy hudební kritik Jiří Černých. Díky němu se dozvíme, jak výborným zpěvákem Václav byl a jak se jeho kariéra posunula po mozkové příhodě v roce 2003. S vyprávění bratrů Neckářů se dozvíme hezké věci o Vaškově manželce, která několik let bojoval s těžkou nemocí v roce 2015 zemřela. Pořad je sice smutné a nostalgické vzpomínání, ale moc krásné. Hudební režie: Zdeněk Gawlik(22.4.2016)

Jedna z těch méně zajímavých komnat. Ne že by život paní Čechové nebyl zajímavý, ale vše je natočeno v takové pohodě s usmívající se starší paní, že drama života v podobě úmrtí syna se nekoná. Na druhou stranu je obdivuhodné, jak se s touto ztrátou dokázala vypořádat. Hudební režie: Eva Javůrková(22.4.2016)

Jiří Tichota je silná a výrazná osobnost, jejíž život nelze pořádně obsáhnout ve 26 minut trvajícím dokumentu. Dozvíme se něco málo o jeho otci, o jeho vlastním životě a opravdu maličko o Spirituál Kvintetu. Hodně povrchní a ve výsledku nic neříkající dokument o člověku a o skupině, jejichž historie by obsáhla bohatě i hodinový dokument. Hudební režie: Eva Javůrková(9.9.2016)

Dokument od srdce o chlapovi se zlatím srdcem, který zatím v životě neměl to pravé sportovní štěstí. O neskutečném prozatimním sportovním životě promluví kromě samotného sportovce trénéři a majitelé koní, Markova rodina a další lidé spojeni s koňmi. Hudební režie: Jan Mudra(23.9.2016)

Silný a nesmírně zajímavý dokument o hokejistovi, který se podruhé narodil, když před pádem letadla s hokejisty Jaroslavě dostal padáka z klubu a už hrál za jiný ruský tým. Pak mu našli nádor na ledvině a opět bylo kolem Zbyňka rušno. Velice poutavě vypráví o svých životních peripetiích, k tomu přidá pár svých mouder řada lékářů a o životě promluví také Irglova rodina. Velká spokojenost. Hudební režie: Jiří Střecha(7.10.2016)

• 13. komnata Jana Kalouska (S13E07) (epizoda) (2016)

Pro mně osobně nezajímavé tématem i zpracováním.(14.10.2016)

Rozhodně dobrá komnata! Myslel jsem, že dokument bude o rozdělení Moravanky, ale hlavní část spočívá v odhalení zdravotního handikapu pro hraní na trubku. A posléze i vyprávění o roce 1985, kdy se Moravanka rozpadla, a o komunistickém tlaku na Slabáka, aby přestal s hraním, je rozhodně zajímavé. Poučných a zajímavých 25 minut. Hudební režie: Jan Mudra(13.2.2017)

Velmi zajímavé a poutavé hlavně pro všechny milovníky fotbalu, kteří si Václava Kolouška pamatují z dob jeho vrcholné formy. V dokumentu vedle Václava promluví i jeho životní partnerka, maminka, doktor, kamarádka, trenér Josef Csaplár či bývalý spoluhráč ze Slávie Pavel Kuka. Rozhodně doporučuji všem fotbalovým fanouškům. Hudební režie: Zdeněk Gawlik(5.5.2017)

Milý, hezký a bezstresový dokument o synovi slavného fotbalisty, který místo dobře rozjeté kariéry vrcholového sportovce musel čelit nemoci zvané roztroušená skleróza. V dokumentu kromě Ivana Haška ml. mluví jeho brácha, táta, přítelkyně a spoluhráči jako David Bartek či Milan Škoda, své si řekne i Láďa Vízek. Pořadem provází dlouholetý fotbalový komentátor Pavel Čapek a svým typickým (mně tedy na příliš oblíbeným) stylem vede pořad jako fotbalový zápas. Hudební režie: Eva Javůrková(10.9.2017)

• 13. komnata Báry Vaculíkové (S15E02) (epizoda) (2018)

Klasický díl o dceři Petry Černocké, která měla problémy s příjmem potravy - s bulímií. Nic zásadně zajímavého.(14.9.2018)

Velmi zajímavé a hlavně poutavé vyprávění Ondřeje Suchého o jeho životě a problémech jak s uchopením role bráchy slavného Jiřího Suchého a jak se vyrovnat s drogovou závislostí svého syna Marka. Ondřej Suchý je sám o sobě úžasná osobnost a takový je i krátký dokument o něm.(5.10.2018)

"Naše Gabča", která mnohé svou otevřeností nasr....., mně ale ne. Knihu jsem nečetl, ani bych nechtěl, bohatě stačí tento dokument, kde uslyšíme jak paní Koukalovou samotnou, tak její maminku i manžela. Prostor nebyl dán druhé straně - trenérům, což ale vzhledem k pojetí pořadu není potřeba. Rozhodně poutavý dokument. Hudební režie: Eva Jarůrková(2.11.2018)

Ukázkový příklad, jak natočit totálně průměrný a v podstatě nijak oslovitelný dokument o člověku, na kterého už spousta lidí zapomněla. Autorům díky za připomínku, že pan Vodňanský ještě žije, ale jinak jsem se nic moc nedozvěděl. Hudební režie: Eva Javůrková(1.12.2018)

Carda je sympaťák a stejně tak je i sympatické jeho vzpomínání na manželčinu těžkou nemoc a jeho těžké zranění po pádu na žebřík při trhání hrušek. Milý dokumentík. Hudební režie: David Bělohradský(9.12.2018)

Jožka Šmukař je sympaťák a takový je i tento dokument. Uvidíme Jožku v práci, navštívíme IKEM, pana profesora Pirka a jeho práci při operaci srdce. Kdo má rád lidovky, bude se mu tento pořad líbit. Hudební režie: Jan Mudra(4.2.2019)

O starším z bratrů Batěkových jsem nikdy neslyšel, ale jeho komnata o despotickém a přísném tatínkovi byla rozhodně zajímavá. Dobré otázky, hodně mluveného slova, trochu ukázek z tvorby méně známého herce, spousta fotek z mládí. Rozhodně zajímavé.(17.2.2019)

Tradiční 13. komnata se známou zpěvačkou a pro mne neznámou diagnózou panické poruchy. Hezké povídání s příjemným hlasem Václav Žmolíka. Hudební režie: Vlastimil Šimůnek(3.3.2019)

Hezké povídání o člověku nesmírně nadaném, workoholickém a jistě také úspěšném. Zdeněk nás provede svým onemocněním rakovinou kůže, která jej zasáhla jako mladého začínajícího umělce a provází ho dále celým jeho životem, ale také řekne, čemu všemu se v životě už věnoval. Člověku až z toho zůstává rozum stát. Hudební režie: David Bělohradský(1.3.2019)

Láďa mě v životě štěstí na mnoho hezkých rolí a ani jeho polda Majsner nakonec nebyl tak špatný. A tento příjemný a pohodový dokumentík si rozhodně zasloužil. Hudební režie: Simona Oktábcová(6.4.2019)

Průměrný díl série o oblíbené herečce a výborné dabérce, se kterou se život zrovna moc nemazlí. Zajímavý je pohled jak do pracovní, tak osobní části jejího života a pracovního dne. Samozřejmě osud jejího syna je bolestivý, ale je to celé podáno tak nějak nezajímavě.(11.1.2020)

Především pro věřícího člověka je tento dokument obrovským povzbuzením a také ukázkou toho, že i slušný člověk dokáže dělat politiku. V době, kdy se každý druhý politik rozvádí, je úžasné vidět, že má někdo i jiné hodnoty než peníze a moc. A je velká škoda, že tak dobří lidé přichází o své blízké. Klobouk dolů před tímto pánem a jeho rodinou.(5.4.2020)